Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.14 я44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Левицький, М. П.
Паки й паки (про нашу літературну мову) [Електронний ресурс] / М. П. Левицький. - Відень : Наша Воля, 1920. - 67 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 3. - 1920. - 67 с.


Модест Пилипович Левицький (1866 – 1932) був різнобічною особистістю: лікарем, письменником, мовознавцем, перекладачем, педагогом, громадським і політичним діячем, дипломатом. Як мовознавець зробив найбільший внесок у культуру мови і стилістику. Його по праву можна вважати засновником культури української мови як окремої лінгвістичної дисципліни.



Кл.слова:
літературознавство -- історія літератури -- українська література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Огієнко, Іван Іванович.
Наша літературна мова [Електронний ресурс] / Іван Огієнко ; упоряд. Микола Тимошик ; Фундація ім. Митрополита Іларіона (Огієнка). - К. : Наша культура і наука, 2011. - 356 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відібрані до цієї книги мовознавчі праці великого українця є логічним продовженням попереднього видання серії “Запізніле вороття” - “Рідна мова”, що побачило світ 2010 року. її основу склали твори, написані на чужині й досі не друковані в Україні. Найголовнішу змістову домінанту текстів відтворюють ось ці слова із звернення Івана Огісика до кожного українця: “Не цураймося своєї мови, як не цуралися рідної мови Христос та апостоли. Цуратися мови - то цуратися народу... Хто зраджує й кидає свою рідну українську мову та переходить на чужу, той легко зрадить і батьківській вірі, і церкві, і в кінці стане безвірним та бездушним перекидьком”. Для викладачів, учителів, студентів і старшокласників. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.



Кл.слова:
українська мова -- мовознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Огієнко, Іван Іванович.
Рідна мова [Електронний ресурс] / Іван Огієнко ; упоряд. Микола Тимошик ; Фундація ім. Митрополита Іларіона (Огієнка). - К. : Наша культура і наука, 2010. - 436 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Поки живе мова, житиме й народ, як національність; не етане мови - не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчих народів...” Ці слова великого українця Івана Огієнка найточніше відтворюють найголовнішу змістову домінанту цього видання. Мовознавчі твори автора, які відібрані до цієї книги, в Україні ніколи (за винятком першого) не друкувалися. Вперше окремі їх фрагменти появилися в світ у Варшаві на сторінках щомісячника “Рідна мова”. Наскрізною, об’єднавчою ідесю усіх їі текстів є гасло, яке народилося на чужині в результаті болісного споглядання за тривожними процесами, що посилювалися з кінця 20-х років XX століття: на теренах радянської України -- русифікація, у самій діаспорі - асиміляція українців. Гасло це - “Для одного народу - одна літературна мова, один правопис”. Воно є особливо актуальним для сьогочасної України. Для старшокласників і студентів, учителів і викладачів. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.



Кл.слова:
українська мова -- мовознавство

   Тип видання:   підручник   
4.

Курило, Олена Б..
Уваги до сучасної української літературної мови [Електронний ресурс] / О. Курило ; Українська академія наук. - 3-є вид.. - К. : Книгоспілка, 1925. - (Збірник історично-філологічного відділу ; № 8)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга репресованої української вченої присвячена висвітленню головних аспектів літературної української мови. Використаний при написаннi «Уваг» багатий етнографiчний матерiал дозволив авторцi виявити деякi характернi особливостi української народної мови, якi можуть сприяти її використанню як базової для створення справжньої лiтературної української мови. Написана в 1920 р. книга довгий час була настільною для мовознавців та редакторів, а потім була заборонена в УРСР.



Кл.слова:
лінгвістика -- стилістика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського