Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (116)Юристам - Наукова електронна бібліотека (11)Юристам - Реферативна інформація (304)Юристам - Електронні колекції (4)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ГРОМАДЯНСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Баранник І. Г. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Г. Баранник ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено загальну характеристику Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб як урядового органу державного управління в системі центральних органів виконавчої влади України. Розкрито сутність та особливості реєстраційної роботи, аналітичної та контрольно-наглядової діяльності Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9 + Х819(4УКР)112.033.01
Шифр НБУВ: РА376490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Палько В.І. 
Адміністративно-правове регулювання видворення за межі України іноземців та осіб без громадянства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Палько ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему правового регулювання видворення та механізму захисту прав і свобод іноземців й осіб без громадянства у разі провадження у правах про адміністративне видворення. Розкрито правову природу видворення іноземців та осіб без громадянства та його місце у системі заходів адміністративно-правового примусу. Проаналізовано підстави заходу адміністративного примусу - адміністративне видворення. Проаналізовано стадії провадження у справах про дане видворення та виявлено недоліки та прогалини у законодавстві та проблеми, що виникають на практиці. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, яке регулює підстави та порядок адміністративного видворення іноземців й осіб без громадянства за межі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334777
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Сікорський О. П. 
Адміністративно-правовий статус Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. П. Сікорський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття та структуру адміністративно-правового статусу даного органу, його місце в системі органів виконавчої влади як органу, який безпосередньо реалізує державну міграційну політику в Україні, проблеми його правового регулювання та міграційного законодавства. Висвітлено поняття та структуру компетенції даного органу, а також з'ясовано особливості юридичної відповідальності самого органу та його працівників. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання міграційних процесів і визначено міжнародно-правові стандарти основних прав і свобод людини у сфері міграції, громадянства й імміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.032/033.01 + Х819(4УКР)111.8
Шифр НБУВ: РА379722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ростовська К. В. 
Адміністративно-правові режими паспортизації та реєстрації фізичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Ростовська ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття адміністративно-правових режимів паспортизації та реєстрації фізичних осіб як правової форми функціонування правовідносин, що складаються у сфері забезпечення громадян документами, за допомогою яких посвідчується особа власника та підтверджується громадянство, і реалізації ними права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, динаміка яких забезпечується спеціальним комплексом адміністративно-правових засобів. Адміністративно-правові режими розглянуто як системне утворення, яке складається з наступних видів: адміністративно-правового режиму паспортизації фізичних осіб та адміністративно-правового режиму реєстрації фізичних осіб. Надано класифікацію вказаних режимів, розкрито їх зміст та особливості забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.032
Шифр НБУВ: РА380649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Суржинський М.І. 
Громадянство України як конституційно-правовий інститут: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.І. Суржинський ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено громадянство України як конституційно-правовий інститут, а також питання розвитку теоретичних і практичних проблем громадянства України. Розкрито суть поняття "громадянство", розглянуто його зміст і форми. Здійснено класифікацію принципів інституту громадянства в Україні. Визначено особливості становлення та розвитку даного інституту. Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми множинного громадянства та громдянства ЄС. Проведено комплексний аналіз законодавства про громадянство України та визначено роль і значення міжнародних стнадартів у галузі громадянства для національного законодавства. Досліджено субінститути інституту громадянства України, а саме: належність до громадянства, набуття громадянства та його припинення. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про громадянство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30 + Х911.1 +
Шифр НБУВ: РА363011
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Бедрій Р.Б. 
Громадянство України: конституційно-правові основи: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.Б. Бедрій ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики реалізації інституту громадянства в Україні. З'ясовано суть і правову природу поняття громадянства. Розглянуто основні етапи процесу становлення та формування інституту громадянства незалежної України. Проаналізовано порядок набуття та припинення громадянства, розглянуто проблеми гармонізації вітчизняного законодавства та міжнародно-правових стандартів з питань визначення, набуття та припинення громадянства. Проаналізовано засоби запобігання подвійному громадянству та безгромадянству та сформульовано рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30 +
Шифр НБУВ: РА337639
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Шкумбатюк К.Л. 
Державна політика України у сфері громадянства в контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / К.Л. Шкумбатюк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, Конституції України, законів та міжнародних договорів України з питань громадянства розкрито зміст, мету, принципи, конституційно-правові засади державної політики України у даній сфері у контексті європейської інтеграції. Досліджено роль органів державного управління, які беруть участь у формуванні та реалізації державної політики України щодо даних питань. Запропоновано тезу, що державна політика України у сфері громадянства є одним з факторів утвердження України як незалежної демократичної правової держави, а також важливою складовою європейської інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30 + Х911.1 +
Шифр НБУВ: РА330177
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Француз-Яковець Т.А. 
Забезпечення конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.А. Француз-Яковець ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз забезпечення конституційно-правового статусу людини та громадянина в Україні. Охарактеризовано основні елементи конституційно-правового статусу. Значну увагу приділено правам і свободам людини та громадянина, обов'язкам громадян, інститутові громадянства, гарантіям конституційно-правового статусу особи. Досліджено проблеми, що виникають у зв'язку з його забезпеченням у процесі діяльності державних органів різних гілок влади та недержавних організацій, які мають сприяти реалізації та забезпеченню прав і свобод людини та громадянина. Зазначені питання висвітлено на підставі аналізу Конституції та конституційного законодавства України у аспекті втілення принципів пріоритету прав людини та громадянина, верховенства Конституції, визнання прав і свобод людини найвищою соціальною цінністю. Запропоновано визначення поняття конституційно-правового статусу, здійснено систематизацію його принципів. Наведено рекомендації,спрямовані на забезпечення конституційно-правового статусу людини та громадянина в Україні, з метою підвищення ефективності діяльності органів державної влади, удосконалення чинного вітчизняного законодавства у галузі прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА349203
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Ісмаїлов 
Інститут громадянства Азербайджанської Республіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ровшан Рагім огли Ісмаїлов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5АЗЕ)31
Шифр НБУВ: РА309858
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Новиков О.В. 
Конституційно-правовий статус Президента Республіки Польща: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Новиков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу Президента Республіки Польща у різні історичні періоди. Розглянуто правові, історичні, політичні й інші фактори, що впливають на ефективність повноважень президента Польщі. Вперше на прикладі Польщі досліжено вплив на державний устрій і повноваження різних гілок влади нової держави менталітету різних прошарків її населення, що перебувало у громадянстві інших держав. Показано важливе значення інституту президента Республіки Польща у періоди становлення державної незалежності країни та національних потрясінь. Розкрито роль президента Польщі в екзилі. Визначено правові та політичні передумови трансформації країни з жорсткою авторитарною владою у демократичну державу з парламентсько-президентською формою правління. Виявлено залежність об'єму наповнення та наслідків реалізації президентами Республіки Польща принципу "активної президентури" від особистості президента. Зроблено висновок про суттєву залежність ефективного функціонування президентської гілки влади від спадкоємності влади загалом. Проведено дослідження європейського конституційного права у контексті права національного. Розкрито можливості президента європейської держави щодо відстоювання інтересів своєї країни за умов часткової втрати нею суверенітету внаслідок вступу до Європейського Союзу (ЄС). Обгрунтовано необхідність часткової трансформації повноважень президента держави як особи, що представляє державу за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА362600
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Подима Я. В. 
Конституційно-правові принципи громадянства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Я. В. Подима ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено ознаки конституційно-правових принципів громадянства як принципів права, їх особливості. Проведено систематизацію конституційно-правових принципів громадянства України. Досліджено комплекс питань історичного розвитку, змісту, міжнародно-правових стандартів, практики та проблем реалізації конституційно-правових принципів громадянства України. Наведено ряд загальнотеоретичних висновків, розроблено науково обгрунтовані пропозиції з вдосконалення механізму реалізації низки конституційно-правових принципів громадянства України, їх системи, термінологічного апарату інституту громадянства України, розроблені в результаті дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30
Шифр НБУВ: РА373571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Моісеєв О.І. 
Кримінально-правова юрисдикція України щодо злочинів, вчинених за її межами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Моісеєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто загальні питання кримінально-правової юрисдикції держави. Наведено визначення поняття "кримінально-правова юрисдикція України", показано його відмінність від понять "дія кримінального закону" та "чинність кримінального закону". Наведено класифікацію кримінально-правової юрисдикції України, критеріями якої визначено місце вчинення злочину, громадянство злочинця, вид (категорія) вчиненого злочину. Розвинуто положення про види принципів кримінально-правової юрисдикції України щодо злочинів, вчинених за її межами, зокрема закріплених чинним кримінальним законом (принципу громадянства, міжнародних договорів, захисту). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення відповідних положень чинного кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х911.13(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353332
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Снігур В.М. 
Міграційний режим в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Снігур ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізму забезпеченя міграційного режиму на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Проаналізовано існуючі світоглядні та наукові уявлення щодо адміністративно-правових режимів взагалі та міграційного зокрема. Обгрунтовано визначення поняття механізму забезпечення міграційного режиму, наведено його сутнісну характеристику. Досліджено проблеми правового регулювання забезпечення міграційного режиму в Україні, зокрема, процес формування українського законодавства у даній сфері та практику його застосування. Проаналізовано діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, під юрисдикцією яких перебуває управління міграційними процесами. Визначено коло суб'єктів правовідносин у сфері забезпечення міграційного режиму в Україні. Розглянуто різні концепції щодо застосування адміністративного примусу в механізмі забезпечення міграційного режиму. Встановлено класифікаційні підстави поділу заходів адміністративного запобігання та припинення у механізмі забезпечення міграційного режиму в Україні, досліджено проблеми їх практичного застосування. Визначено систему та мету, загальні засади та процедуру застосування адміністративних стягнень за порушення міграційного режиму в Україні. Розроблено рекомендації щодо удосконалення теоретико-правових положень і практики застосування заходів адміністративного примусу у протидії порушенням правил міграційного режиму в Україні. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до міграційного законодавства України, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушенян, Постанови Кабінету Міністрів України "Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду її територією", а також Закону України "Про правововий статус іноземців та осіб без громадянства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 +
Шифр НБУВ: РА357964
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Галан В.О. 
Міжнародне правонаступництво держав у практиці співдружності незалежних держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.О. Галан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено практику правонаступництва держав у рамках СНД в аспекті участі Співдружності у зазначеному процесі, визначення спрямування та меж її впливу на процес правонаступництва країнами-учасницями щодо міжнародно-правових зобов'язань, активів і пасивів колишнього СРСР, радянського громадянства. Розкрито доктринальні погляди на правонаступництво держав, сучасні засоби (інструменти) правонаступництва, тенденції розвитку участі міжнародних організацій у врегулюванні наслідків правонаступництва, правову природу СНД як міжнародної організації, однією з функцій якої є вирішення питань правонаступництва держав. Значну увагу приділено вітчизняній практиці у сфері правонаступництва і факторам, що вплинули на реалізацію Україною своєї політичної правової позиції стосовно сфер правонаступництва, а саме: міжнародних договорів, державної власності і боргів, громадянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.143.4 + Х915.22(4/5СНД) +
Шифр НБУВ: РА348817
Рубрики:

15.
Назаренко О.А. 
Міжнародні договори України в системі джерел конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.А. Назаренко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано сучасну систему джерел конституційного права України та досліджено міжнародні договори України. Розкрито сутність та ознаки міжнародних договорів України як джерел конституційного права України, проблеми їх співвідношення з Конституцією та законами України. Показано, що включення до національної системи права міжнародних договорів збільшує кількість принципів і норм, якими врегульовані конституційно-правові відносини у таких сферах, як: права та свободи людини та громадянина, громадянство, статус апатридів, біженців, національні меншини, мова національних меншин, місцеве самоврядування, форми безпосереднього волевиявлення. Запропоновано класифікацію міжнародних договорів України - джерел конституційного права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х914.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344588
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Журавка О.В. 
Міжнародно-правова характеристика інституту громадянства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Журавка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням інституту громадянства у міжнародному праві. В роботі аналізуються поняття "громадянин", "підданий", "іноземець", "апатрид", "біпатрид", характеризується правовий статус цих осіб,дається правове тлумачення термінам "громадянство" і "державна належність". Розглядаються питання співвідношення міжнародного і внутрішнього права в галузі громадянства, досліджується громадянство Європейського Союзу, аналізуються і класифікуються міжнародні договори про громадянство. Здійснюються комплексне дослідження та міжнародно-правова оцінка законодавств про громадянство іноземних держав і України, а також розкриваються деяки наслідки їх протиріч (зокрема, подвійне громадянство і безгромадянство). У дослідженні пропонуються конкретні рекомендації з питань удосконалення міжнародно-правового регулювання громадянства, висвітлюються деякі проблеми громадянства в Україні з погляду міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.1
Рубрики:

17.
Заяць О.А. 
Міське громадянство Львова XV - XVIII ст. (за реєстрами прийняття до міського права): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Заяць ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено функціонування інституту львівського міського громадянства у XV - XVIII ст. З використанням реєстрів новоприйнятих громадян та інших джерел встановлено, що львівське міське громадянство поділялося на ремісниче та купецьке, міське та передміське. З'ясовано, що існували також етно-конфесійні (некатолицькі) модифікації львівського громадянства - українське та вірменське. Зазначено, що механізм одержання громадянства у Львові був простіший для корінних львів'ян та складніший для прибулого населення. Вивчено питання інтенсивності прийняття міського громадянства та показано, що поповнення львівської громади відбувалося високими темпами. За цього установлено перевагу прибулого населення у порівнянні з місцевим, однак спостережено тенденцію до поступового зменшення між ними різниці у кількості. Відзначено, що серед прибулих домінували вихідці з південної частини Речі Посполитої, українці та вірмени становили незначну частку новоприйнятих громадян. Показано, що професійний слад львівських міщан був досить розмаїтим - міське громадянство приймали як купці, так і широкі ремісничі кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4 + Х2(4УКР-2ЛВО)4-523.72 +
Шифр НБУВ: РА340664
Рубрики:

18.
Боровська Г.С. 
Правниче вчення у рефлексії Памфіла Юркевича: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Г.С. Боровська ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно узагальнено спадщину українського мислителя, філософа права П. Юркевича. Сформульовано дефініціії та проаналізовано його праці, досліджено поняття, принципи, функції, методи та категорії філософсько-правового вчення мислителя. Доведено, що філософсько-правова концепція вченого є цілісною. Сисематизовано вчення П. Юркевича на підгрунті "ідеї права". З'ясовано, що змістом даного вчення є правовий універсалізм, який розглянуто у системі рефлексії понять "правильна людина", "всесвітнє громадянство", "всезагальна правомірна конституція", "досконалий юридичний лад", "закони права". Відзначено, що результати проведеного дослідження мають практичне значення для творення вітчизняної школи філософії права, розробки доктрини становлення правосвідомої особистості, громадянського суспільства, правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)506 Юркевич + Х002в +
Шифр НБУВ: РА366820
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Чернега Р.Т. 
Право громадян на участь у місцевому самоврядуванні України: стан та шляхи вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.Т. Чернега ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розкрито суть права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України. Зазначено про наявність двох начал: юридичного та психологічного. Досліджено участь громадян у місцевому самоврядуванні, проаналізовано історичні форми місцевої демократії. Здійснено зіставлення сучасних форм реалізації даного права громадян залежно від їх поділу за джерелом закріплення, способом здійснення демократії на місцевому рівні, кількістю суб'єктів, приналежністю особи до громадянства, юридичними наслідками. Визначено та проаналізовано основні засади діяльності депутатів місцевих рад, зокрема щодо його ролі у залученні громадян до процесів місцевого самоврядування. У цьому контексті розглянуто проблематику відповідальності депутатів місцевих рад та інших виборних посадових осіб місцевого самоврядування. Обгрунтовано характеристику системи інститутів і процесуальних форм стосовно реалізації права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України, показано її безпосередній взаємозв'язок з системою органів місцевого самоврядування. На підставі аналізу міжнародних правових документів у сфері місцевого самоврядування, теоретичних і практичних досліджень, базуючись на існуючих нормах чинного законодавства, наведено конкретні шляхи вдосконалення процесу участі громадян у місцевому самоврядуванні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА349813
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Альбертини 
Правове регулювання громадянства в європейських державах (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ламара Михайлівна Альбертини ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)31 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА314660
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського