Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (122)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Реферативна інформація (141)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КИТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Лелеченко А.П. 
Децентралізація в системі державного управління в Україні: теоретико-методологічний аналіз: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / А.П. Лелеченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічний аналіз та узагальнено існуючі підходи щодо впровадження децентралізації у системі державного управління в Україні. Висвітлено актуальні проблеми підвищення дієздатності місцевого самоврядування, оптимізації відносин регіонів з центром, а також проведення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Розкрито сутність системного підходу щодо аналізу процесів політичного й адміністративного державотворення, показано особливості централізованого та децентралізованого управління. Здійснено поглиблене дослідження ефективності застосування принципу децентралізації в Україні, доведено невідповідність її рівня новим потребам суспільного розвитку. Розроблено рекомендації щодо формування структур самоврядування з оптимально забезпеченим рівнем повноважень. Наведено аналітичні оцінки правових та інституційних положень та передумов здійснення децентралізації державної влади в Україні, обгрунтовано можливості впровадження досвіду реалізації даного процесу у деяких зарубіжних країнах, у тому числі постсоціалістичного табору: Польщі, Латвії, Литви, Естонії та інших, що набули членства у Європейському Союзі. Проаналізовано сучасний стан адміністративної реформи в Україні, наведено результати порівняльного дослідження реформування державного управління в Польщі. Розглянуто динаміку здійснення адміністративних реформ у країнах Центрально-Східної Європи, Балтії, Закавказзя та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-21 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА342607
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Сіленко В.В. 
Кримінальна відповідальність за контрабанду: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.В. Сіленко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз кримінальної відповідальності за контрабанду в Україні й іноземних державах. Визначено особливості історичного розвитку кримінальної відповідальності за даний злочин у вітчизняному та зарубіжному законодавстві. Розкрито методологію порівняльного пізнання та специфіку кримінального законодавства та доктрини держав різних правових сімей щодо відповідальності за контрабанду. Наведено кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак контрабанди в Україні й іноземних державах, визначено кваліфікуючі ознаки цього злочину. Встановлено види та межі покарання за контрабанду в Україні й іноземних державах. З'ясовано, що питання відповідальності за контрабанду у кримінальному законодавстві та доктрині багатьох держав континентальної Європи (зокрема, країн ЄС) є найменш розробленими у зв'язку з усталеною практикою протидії даному діянню адміністаривними, податковими, громадянськими й економічними санкціями. Обгрунтовано напрями удосконалення національного кримінального законодавства щодо відповідальності за контрабанду з урахуванням позитивного іноземного досвіду (країн СНД, Великобританії, США да деяких держав Далекого Сходу, зокрема, Китаю). Аргументовано необхідність збільшення кількості кваліфікаційних і суто кваліфікуючих ознак контрабанди. Наведено пропозиції щодо удосконалення конструкції ст. 201 "Контрабанда" КК України та введення нової редакції ст. 263 "Контрабанда потенційно небезпечних предметів, обіг яких обмежено чи заборонено".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.3 + Х881.9(4УКР)117.3
Шифр НБУВ: РА370328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Лі Юхао 
Правові основи співробітництва КНР і ЄС: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Лі Юхао ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз договірного механізму співробітництва між КНР і ЄС та основних форм співробітництва між КНР і ЄС, а також впливу ЄС на правопорядок КНР. Обгрунтовано необхідність розробки сучасної договірної основи функціонування механізму співробітництва, а саме, підписання нової базової Угоди про партнерство та співробітництво. Висвітлено та проаналізовано міжнародні договори й інші нормативно-правові акти, які регулюють торговельні відносини між Китаєм і ЄС. Акцентовано на особливостях правового регулювання відносин КНР і ЄС в інвестиційній сфері. Досліджено правову основу інвестиційної діяльності в КНР, яка забезпечує реалізацію китайсько-європейських відносин у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА379152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Рижков А.Г. 
Юридична термінологія корейської мови: структура та семантика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / А.Г. Рижков ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-граматичні (диреваційно-семантичні) закономірності термінотворення у сучасній корейській мові на матеріалі її правничої термінології. Вивчено мовну ситуацію на Корейському півострові в історичному та синхронічному аспектах, визначено роль запозичень у поповненні терміносистеми права корейської мови. Розглянуто специфіку словотвору в ханмунній лексиці корейської мови, наведено класифікацію китаїзмів на базі різних способів словотвору. Основну увагу приділено вивченню структури та семантики термінів-композитів і термінів-лексикалізованих словосполучень на підставі спеціально створених для них відповідних структурно-семантичних (словотвірних) моделей. Виявлено продуктивні ресурси термінологічного потенціалу. Термінологічну лексику права корейської мови систематизовано як сукупність термінодериватів, що утворюються за певними типами. Наведено рекомендації щодо розв'язання актуальних теоретичних проблем словотвору корейської мови у межах її ханмунної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.14-34:Х + Х. в3 +
Шифр НБУВ: РА350867
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського