Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (38)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (153)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)014$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Туйськ І.І. 
Антимонопольні правоохоронні засоби: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.І. Туйськ ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж.. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Надано наукове визначення поняття "антимонопольні правоохоронні засоби". Розроблено цілісну наукову концепцію антимонопольних правоохоронних засобів (АПЗ). Розглянуто особливості застосування АПЗ запобігання, припинення порушень антимонопольного законодавства та захисту порушених прав. Проаналізовано специфіку юридичної відповідальності як АПЗ. Надано класифікацію охоронних засобів у сфері антимонопольного законодавства. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про АПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.2
Шифр НБУВ: РА327008
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Мавліханова Р.В. 
Виробничі кооперативи як суб'єкти цивільного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.В. Мавліханова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історико-правові засади формування та розвитку виробничої кооперації та вплив на активізацію функціонування галузі соціальних та економічних суспільних перетворень. Доведено, що процес становлення виробничих кооперативів у радянській доктрині цивільного права відбувався вкрай суперечливо - від фактичного анулювання до абсолютизації. На підставі вивчення законодавства про виробничу кооперацію з'ясовано, що в Україні здійснено відповідні заходи щодо поліпшення її стану. Проаналізовано теорії мети, юридичної особи та соціальних зв'язків. Обгрунтовано економічну сутність та основні риси виробничого кооперативу. Досліджено співвідношення між поняттями "кооператив" і "виробничий кооператив". Визначено статут і порядок створення виробничих кооперативів в Україні та сучасні тенденції їх розвитку. Обгрунтовано доцільність спрощення вимог щодо формування статуту виробничого кооперативу та інших суб'єктів підприємництва. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері регулювання діяльності виробничих кооперативів в Україні та сформульовано відповідні проекти змін і доповнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.174 +
Шифр НБУВ: РА335486
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Переверзєв О.М. 
Господарсько-правове забезпечення корпоративного контролю в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Переверзєв ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено класифікацію організаційно-господарських відносин, запропоновано їх поділ на внутрішні та зовнішні, наведено визначення корпоративних відносин. З'ясовано суть поняття корпоративного контролю, проаналізовано правові засади та принципи його організації в акціонерних товариствах (АТ). Досліджено стан господарсько-правового забезпечення корпоративного контролю в АТ, практику правозастосування та зарубіжний досвід у даній сфері. Встановлено особливості здійснення корпоративного контролю органами АТ, а також правові засоби збалансування інтересів учасників АТ, зокрема захисту прав дрібних акціонерів і працівників. Обговорено компетенцію загальних зборів акціонерів, спостережної ради, ревізійної комісії, наведено пропозиції щодо розподілу правових повноважень даних органів у сфері здійснення корпоративного контролю, визначено приниципи їх формування та відповідальності посадових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142 +
Шифр НБУВ: РА332043
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кирпот О.І. 
Державне регулювання малого підприємництва в Україні та її регіонах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / О.І. Кирпот ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність і зміст підприємництва. Доведено, що підприємництво є позаісторичним суспільним явищем, яке притаманне будь-яким суспільним формаціям та формам власності. Викладено основи законодавчо-нормативної бази України в сфері малого підприємництва, визначено критерії віднесення підприємств до категорії малих. Показано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні та її регіонах. Висвітлено роль бізнес-інкубаторів, як основного з найвпливовіших факторів прискорення розвитку малого підприємництва в регіоні. Значну увагу приділено вирішенню питань фінансування, кредитування малого підприємництва, зокрема за кошти населення, розробці нових форм і методів програмно-цільового регулювання даного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА314659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Яковлєв Ю.В. 
Командитні товариства як суб'єкти підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Яковлєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено корпоративну природу командитних товариств як суб'єктів підприємницької діяльності. Особливу увагу приділено здійсненню підприємницької діяльності у формі командитного товариства: сполученню власності та управлінню, простоті організації та діяльності, ступеню довіри, швидкій адаптації до умов ринку, можливості мобілізувати власні кошти на швидке збільшення обсягів діяльності, низькій капіталомісткості. Проаналізовано правову природу, сутність та особливість командитних товариств, визначено особливість союзів між їх учасниками та вкладниками. Висвітлено особливості розвитку законодавства про командитні товариства в Україні та зарубіжних країнах. Розглянуто характерні риси командитного товариства як юридичної особи, його внутрішні та зовнішні ознаки. Виявлено особливості створення, діяльності та припинення командитних товариств, недоліки чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.13
Шифр НБУВ: РА314645 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Глусь Н.С. 
Корпорації та корпоративне право: поняття, основні ознаки та особливості захисту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Глусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання щодо правового регулювання корпоративних правовідносин. Проаналізовано історичний розвиток корпорації, її правову природу та відмінні ознаки, принципи корпоративного права, його основні джерела, а також об'єктний склад. Визначено та обгрунтовано поняття корпорації та корпоративного права. Розроблено ряд науково-теоретичних положень про поняття корпорації та корпоративне право, правового регулювання суб'єктивних корпоративних прав та особливості його захисту. На підставі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань корпоративного права, практики розгляду судами спорів, пов'язаних із реалізацією корпоративного права, сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення правового регулювання корпоративного права, а також практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014.142
Шифр НБУВ: РА309690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Блюмхардт 
Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Олександр Блюмхардт ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142
Шифр НБУВ: РА321817
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Тіхонравов 
Організаційно-економічний механізм управління корпоративним правами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Олександр Володимирович Тіхонравов ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21 + Х839(4УКР)014
Шифр НБУВ: РА333993
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Голоядова Т.О. 
Організаційно-правові аспекти управління персоналом в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Голоядова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто акціонерні товариства (АО) та їх персонал як об'єкт управління. Визначено зміст та соціальну природу управління кадровою роботою у даних товариствах. Проаналізовано організаційно-правові аспекти формування управлінського персоналу, організацію навчання управлінської еліти. Обговорено проблеми прогнозування та планування відтворення персоналу АО. Висвітлено недоліки законодавчих і нормативно-правових актів (загальнодержавного, відомчого та локального рівнів) у частині реального стимулювання ефективності діяльності керівних органів АО. Наведено шляхи використання зарубіжного досвіду роботи із управлінським персоналом корпорацій для удосконалення кадрової роботи у вітчизняних АО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142 + Х839(4УКР)014.142
Шифр НБУВ: РА322108
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гаєцька-Колотило Я.З. 
Організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Я.З. Гаєцька-Колотило ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства, законодавства інших країн, практики функціонування сільськогосподарських кооперативів в Україні та за кордоном досліджено правові проблеми сільськогосподарської кооперації, її організаційно-правові форми та надано визначення понять "сільськогосподарська кооперація", "організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації", "сільськогосподарський кооператив", "сільськогосподарський виробничий кооператив", "сільськогосподарський обслуговуючий кооператив". Обгрунтовано, що сільськогосподарський кооператив і кооперативне об'єднання є основними організаційно-правовими формами сучасної сільськогосподарської кооперації в Україні, а сільськогосподарські виробничі та обслуговуючі кооперативи є типами сільськогосподарського кооперативу і, в свою чергу, поділяються на окремі види. Сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства та практики стосовно сільськогосподарської кооперації, правового статусу її конкретних організаційно-правових форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.172 +
Шифр НБУВ: РА323302
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Погуляєв С.Ю. 
Передача технології як вклад в просте товариство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Ю. Погуляєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу цивільних майнових відносин, що виникають між учасниками простого товариства за умов передачі у дане товариство технології як такої у вигляді вкладу (ст. 1152 Цивільного кодексу України). Розкрито зміст і розглянуто застосування даної статті Кодексу стосовно специфічного об'єкта цивільного права - технології. Всебічно охарактеризовано юридичну природу, зміст і правовий режим вкладу в просте товариство. Введено термін "предмет вкладу". Визначено, що тільки гроші та майно - тілесне та безтілесне, передані у вигляді вкладу, утворюють складне майно товариства (спільну часткову власність). Надані як вклад різного роду послуги у силу своєї невідчужуваності від джерела можуть бути визнані вкладом лише за умов того, що вони збільшили ціну інших, раніше внесених майнових вкладів - тілесних і безтілесних. Дану технологію розглянуто як самостійний складний об'єкт цивільних прав, елемент майна, що містить сукупність систематизованих знань, які використовуються для випуску певної продукції, застосування певного процесу або надання певних послуг. Знання також розглянуто як об'єкт цивільних прав, різновид інформації та предмет вкладу у простому товаристві. Висунуто гіпотезу, що вкладом у простому товаристві можуть бути лише знання, які перебувають у стані активного інформаційного ресурсу. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення перспективного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014
Шифр НБУВ: РА319490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Атаманова Ю.Є. 
Права промислової власності як форма участі в господарських товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Є. Атаманова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено права промислової власності як форми участі в господарських товариствах. Відзначено, що для реалізації можливості передачі як вкладів до статутних фондів (капіталів) господарських товариств, такі об'єкти мають відповідати критеріям оборотоздатності: виключності, корисності, відчужуваності, можливості їх грошової оцінки, інвестиційної привабливості. Проведено аналіз прав промислової власності на відповідність сформульованим критеріям оборотоздатності й установлено об'єкти, права на які не можуть бути інвестованими до статутних фондів (капіталів) господарських товариств. Обгрунтовано, що патентно-ліцензійні договори не повинні використовуватися як підстави участі у статутних фондах (капіталах) господарських товариств правами промислової власності, механізм передачі останніх має "вписатися" до корпоративних правовідносин, що мають основне значення, але правові конструкції зазначених договорів повинні використовуватися як її істотні умови. Доведено, що внесенню вкладів до статутного фонду даного товариства правами промислової власності найбільш кореспондують правові конструкції договору про поступку (передачу) виключних прав й договору виключної, особливо повної ліцензії. Надано пропозиції щодо ліквідації законодавчих прогалин, пов'язаних з використанням прав промислової власності як форми участі в господарських товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.17 + Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА327603
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Татьков В.І. 
Правова природа, склад і зміст установчих документів акціонерного товариства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.І. Татьков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено відносини, що складаються у процесі створення та діяльності акціонерного товариства, існуючі точки зору щодо їх правової оцінки та визначено на базі проведеного аналізу правову природу установчих документів акціонерного товариства, визначено особливості документального оформлення правовідносин у відкритих і закритих акціонерних товариствах. Проаналізовано правові підстави та наслідки визнання установчих документів недійсними та визначено переваги господарсько-правового підходу у правовому регулюванні відповідних питань. До аналізу залучено зарубіжний досвід правового регулювання складу та змісту установчих документів. Наведено додаткові аргументи щодо розвитку одного з існуючих підходів у визначенні правової природи установчих документів та обгрунтовано трактування їх правової природи, наведено пропозиції з удосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.141-8 +
Шифр НБУВ: РА325293
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Головань І.В. 
Правова робота у механізмі захисту прав суб'єктів підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Головань ; НАН України. Ін-т екон.-правових дослідж. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність ширшого використання можливостей правової роботи в економіці, що передбачає активізацію дій самих суб'єктів підприємницької діяльності з підвищення рівня реалізації чинного законодавства, спрямованого на захист їх прав і законних інтересів. Всебічно обгрунтовано необхідність застосування в процесі здійснення правової роботи заходів, що мають універсальне значення для протидії будь-яким порушенням прав суб'єктів підприємницької діяльності та для профілактики порушень: фіксації фактів незаконних дій чи протиправної бездіяльності порушників прав суб'єктів підприємницької діяльності, повідомлення компетентних органів про факти порушень їх прав та звернення уваги громадськості на ці факти, використання суб'єктами підприємницької діяльності наданої законом можливості невиконання незаконних вимог з боку порушників їх прав, обмеження доступу порушників прав до конфіденційної інформації, яку мають у своєму розпорядженні суб'єкти підприємницької діяльності. Виявлено нові можливості правової роботи у застосуванні засобів та методів захисту їх прав та інтересів під час розгляду спорів у господарських судах (застосування звуко- та відеозапису, особливості доказування), а також у стосунках цих суб'єктів з іншими правоохоронними органами (особливості захисту залежно від конкретного державного органу). Розкрито особливості застосування засобів і методів захисту прав та інтересів суб'єктів підприємництва у сфері найбільшого поширення цих прав: під час здійснення державними контролюючими органами перевірок фінансово-господарської діяльності. Уточнено поняття механізму захисту прав суб'єктів підприємницької діяльності як системи відповідних засобів, методів та техніко-юридичних прийомів, Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке регулює відносини суб'єктів підприємництва та державних органів шляхом запровадження процесуальних норм, спрямованих на врегулювання порядку реалізації державними органами їх прав і повноважень. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення організації правової роботи за сучасних умов шляхом розширення сфери діяльності юридичних служб, залучення зовнішніх консультантів, а також адвокатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.010.6 +
Шифр НБУВ: РА323804
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Харченко Г.Г. 
Правове регулювання діяльності трастових компаній та довірчих товариств: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Г. Харченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття "довірчі операції трастової компанії". На підставі вивчення досвіду країн неанглосаксонської системи права щодо існування у межах однієї правової системи інституту трасту та інституту довірчого управління майном обгрунтовано висновок, що спільне використання у правовій системі України інституту довірчої власності та інституту управління майном удосконалює правові механізми управління активами фізичних і юридичних осіб, розширює підприємницьку практику. Аргументовано доцільність введення в систему цивільного права України інституту агентування. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення законодавства України, яке регулює діяльність довірчих товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)114 + Х839(4УКР)014.13 +
Шифр НБУВ: РА331517
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Косач Н.Є. 
Правове регулювання спільного підприємництва (порівняльні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.Є. Косач ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації проаналізовано еволюцію поняття "joint venture" (спільне підприємництво) у правових дослідженнях і законодавстві, у порівняльному аспекті розглянуті правові форми і суб'єкти правовідносин, що охоплені даним поняттям, проаналізоване законодавство про спільне підприємництво в Україні, Російській Федерації, деяких західноєвропейських країнах і Європейському Союзі. Показано, яким шляхом доцільно проводити зближення законодавства України з законодавством ЄС в аналізованій сфері. Сформульоване більш повне визначення спільної господарської діяльності, висловлені пропозиції про введення нової правової форми, а також про удосконалення вже існуючих правових форм цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1(4УКР) + Х916.109(4УКР) + Х839(4УКР)014
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Порошенко П.О. 
Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.О. Порошенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми правового регулювання управління державними корпоративними правами. Проаналізовано поняття "корпоративні права як об'єкт державного управління" та розкрито правові засади здійснення управлінської діяльності в сфері корпоративних відносин. Досліджено правосуб'єктність органів, які реалізують функції та повноваження держави щодо забезпечення державних інтересів. Подано пропозиції щодо законодавчого врегулювання співвідношення корпоративного управління та власне правового режиму державного майна. Розглянуто механізм застосування законодавства, яке забезпечує формування корпоративних прав учасниками об'єднання, що реалізує права власності на певні частини корпоративного об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014.142 + Х819(4Укр)120-01
Шифр НБУВ: РА317235 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Щербина О.В. 
Правове становище акціонерів за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Щербина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Комплексно проаналізовано теоретичні та практичні питання, пов'язані з регулюванням правового становища акціонерів в Україні. Досліджено правову природу прав та обов'язків акціонерів, розкрито зміст корпоративних правовідносин, підстави їх виникнення та припинення. Розроблено та сформульовано основні положення теорії корпоративних правовідносин. Розглянуто основні права акціонерів, зокрема, права на участь в управлінні товариством, на отримання дивідендів, на одержання інформації щодо діяльності акціонерного товариства. Наведено механізми реалізації та гарантії захисту прав та інтересів акціонерів. Розроблено конкретні практичні рекомендації щодо вдосконалення акціонерного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.143
Шифр НБУВ: РА313472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Гринюк Р.Ф. 
Правовий статус комунальних підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Ф. Гринюк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу комунальних підприємств за нових економічних умов, а також стан українського законодавства, що закріплює правове становище комунальних підприємств у системі суб'єктів господарювання.Проаналізовано нормативні акти зарубіжних країн, на підставі яких виявлено основні тенденції у визначенні правового статусу комунальних (муніципальних) підприємств. Досліджено основні етапи становлення та розвитку комунальних підприємств, сформульовано поняття та визначено ознаки комунальних підприємств як суб'єктів господарювання у сфері місцевого самоврядування. Подано структурну характеристику правового статусу комунальних підприємств, визначено шляхи вдосконалення правового регулювання окремих його елементів. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку створення органами місцевого самоврядування власних підприємств у формі унітарних шляхом встановлення вичерпного переліку критеріїв, наділення цих підприємств відокремленим майном шляхом передачі засновником внесків для формування мінімального розміру статутного фонду. Запропоновано механізм контролю з боку засновника за відповідністю діяльності комунального підприємства його статутним завданням і майновим станом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА314261 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського