Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3915)Юристам - Наукова електронна бібліотека (248)Юристам - Реферативна інформація (2332)Юристам - Електронні колекції (157)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х2$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Яременко О.І. 
Державне управління в Україні в період гетьманату (квітень-грудень 1918 р.): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Яременко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації аналізуються державно-управлінські процеси в Українській державі Гетьмана Павла Скоропадського. Спираючись на широку джерельну базу, визначено рівень легітимності влади Гетьмана, розкрито його правовий статус, місце та роль в системі органів державного управління. Досліджено структуру та компетенцію центральних та місцевих органів державного управління, охарактеризовано інститут державної служби Української держави. В роботі висвітлено пріоритетні напрями управлінської діяльності гетьманської адміністрації. Одним із першочергових управлінських заходів були - визначення території, на яку поширювалися рішення органів державного управління і встановлення державних кордонів. В дисертації розкрито форми управлінської діяльності, основними з яких були організаційна робота, встановлення норм права та їх застосування. Висвітлено методи управління, які застосовували центральні та місцеві органи Української держави: правове регулювання, владне веління, встановлення заборон, застосування примусових заходів. Досліджено практичне здійснення державними органами цензурної справи, проаналізовано правовий статус громадян Української держави та іноземців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.3
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Юхимюк О.М. 
Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Юхимюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Зауважено, що територія Західної України після Першої світової війни стала частиною Польщі; Конституція Польщі 1921 р. закріплювала демократичний характер органів місцевого самоврядування, а Конституція 1935 р. його звузила. За результатами дослідження визначено, що правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України в складі Польщі формувався поетапно. На першому етапі (1918 - 1933 рр.) існували в Польщі три різні системи самоврядування (російська, австрійська та пруська). На наступному етапі був прийнятий Закон "Про часткову зміну устрою територіального самоврядування" від 23 березня 1933 р., за яким на всю територію Польщі поширилась єдина система самоврядування, яка була підконтрольною органам урядової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА329693
Рубрики:

3.
Юрченко В.М. 
Правове регулювання оподаткування в Україні (1917 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Юрченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано правові засади, організаційне забезпечення та особливості правозастосовчої практики в галузі оподаткування на території України у період національно-визвольних змагань і нової економічної політики. Простежено розвиток податкового законодавства Центральної Ради, Української Держави гетьмана П.П.Скоропадського, Української Народної Республіки доби Директорії, Української СРР періоду воєнного комунізму та непу. Проведено порівняльно-правовий аналіз податкових систем державних утворень. Зроблено висновок, що досліджуваний період розвитку вітчизняного податкового законодавства - один з найскладніших його етапів, переважно підпорядкований політичним, зокрема ідеологічним, чинникам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х629(4УКР)2-1 + Х2(4УКР)612-622.2 + Х622.2 +
Шифр НБУВ: РА332093
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Щербак Н.М. 
Правові засади діяльності цензурних установ в Україні (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н.М. Щербак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення та правові засади діяльності цензурних установ в українських губерніях, що входили до складу Російської імперії (РІ) у ХІХ - на початку ХХ ст., проведено історико-правовий аналіз його законодавчого забезпечення. Зазначено, що початок ХІХ ст. у РІ став періодом реформування системи управління, утворення міністерств і відомств. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку цензурного законодавства у РІ, висвітлено процес і наслідки його впровадження. Досліджено нормотворчу діяльність відомств, спрямовану на оптимізацію функціонування цензури. Описано особливості створення цензурних установ в українських губерніях, охарактеризовано нормативні акти, що регламентували їх діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-621.130
Шифр НБУВ: РА372316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Щерба Т.О. 
Міське самоуправління на Правобережній Україні у другій половині ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.О. Щерба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто причини міських реформ 1870 та 1892 рр на Правобережній Україні. Особливу увагу приділено процесу впровадження Міських положень даних років, його специфіці, обумовленій особливим політичним становищем досліджуваного регіону. Показано взаємозв'язок реформування міських органів управління щодо утворення громадських управлінь у містечках. Встановлено характер взаємовідносин міських органів управління та адміністративної влади, наголошено на посиленні адміністративного нагляду за діяльністю громадських управлінь. Розкрито хід виборів, їх результати та особливості. Висвітлено аспекти діяльності самоуправлінь міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-523.7/8 + Т3(4Укр)5-536
Шифр НБУВ: РА316404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Шпак В.П. 
Теоретичні та практичні засади реабілітаційної діяльності виправно-виховних закладів в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.П. Шпак ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 43 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми реабілітаційно-педагогічної роботи з "важкими у виховному розумінні" дітьми в Україні у XIX - на початку XX ст. Здійснено класифікацію термінологічніх понять дослідженої проблеми. Визначено витоки та висвітлено еволюцію ідеї педагогічної реабілітації "важких у виховному розумінні" дітей, починаючи від філантропізму, на підставі практики авторських і експериментальних педагогічних закладів у контексті діяльності виправно-виховних закладів. Охарактеризовано внесок зурубіжних і вітчизняних педагогів, юристів, лікарів, громадських діячів, діячів освіти до розробки теоретичних засад реабілітаційної діяльності вітчизняних виправно-виховних закладів XIX - початку XX ст. Визначено й науково обгрунтовано опікунський, лікувально-педагогічний і соціально-педагогчний етапи становлення та розвитку реабілітаційної діяльності цих закладів в Україні у даний період. Узагальнено досвід педагогічної реабілітації різних категорій "важких у виховному розумінні" дітей у XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано напрями розвитку ідеї педагогічної реабілітації "важких" дітей за сучасних умов реформування освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч424(4УКР)719 + Х884.9(4УКР)024-1 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348583
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шинкарук Я.І. 
Правові засади організації та діяльність Міністерства внутрішніх справ Української Народної Республіки доби Директорії (листопад 1919 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Я.І. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення нормативно-правових джерел, архівних документів і матеріалів здійснено комплексний історико-правовий аналіз правових засад організації та діяльності МВС УНР доби Директорії. Досліджено правові підстави створення, реорганізації та діяльності МВС, його організаційну структуру, нормотворчу діяльність, особливості функціонування за конкретно-історичних умов, а також керівництва органами внутрішніх справ і громадськими формуваннями охорони порядку та виконання інших видів діяльності. Представлено результати правового аналізу розроблених МВС законопроектів та інших нормативно-правових актів з регламентації діяльності народної міліції та інших державних і громадських органів охорони правопорядку. Особливу увагу приділено правовій характеристиці Статусу МВС 1921 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)612-621.163 + Т3(4УКР)611-33 +
Шифр НБУВ: РА343482
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шикеринець В.В. 
Становлення та тенденції розвитку органів місцевого управління в Україні (середина XVII - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Шикеринець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. регіон. ін-т держ. упр. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність понять "місцеве управління" та "місцеве самоврядування". Досліджено історико-політичні аспекти місцевого управління, проаналізовано актуальні проблеми його розвитку та функціонування в Україні. Визначено роль і місце місцевого управління в структурі державного управління. Охарактеризовано його сучасний стан. Досліджено організаційно-правові засади формування місцевої системи управління, обгрунтовано шляхи оптимізації взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування. Визначено сучасні тенденції та перспективи розвитку управління на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4/5-523.7 +
Шифр НБУВ: РА353582
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


12.
Шевчук-Бєла Я.В. 
Правове становище національних меншин півдня України у складі Російської імперії наприкінці XVIII - на початку XX ст. (на матеріалах Одеси): автореф. дис... канд. юрид.: 12.00.01 / Я.В. Шевчук-Бєла ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано положення, що національна меншина включає певну групу громадян країни (або не громадян, тих, які постійно мешкають на її території), яка поступається у числовому відношенні решті громадян, не займає домінувального становища у суспільстві, що зумовлює відстоювання цією групою їх політичних прав і встановлення засобів юридичного захисту. Зазначена група є достатньою впливовою на політичне життя регіону компактного мешкання національної меншини або країни в цілому. Важливою ознакою національної меншини є те, що вона прагне зберегти їх особливості у мові, культурі, релігії, створює спеціальні інституції, національно-культурні центри, освітні або благодійні товариства. Наведені положення можуть бути застосовані щодо представників неросійського населення м.Одеса та навколишніх територій, які мешкали тут протягом XIX ст. Проаналізовано національну політику Російської імперії та її особливості на території Південної України. На підставі широкого кола певних джерел проаналізовано права грецької, болгарської, німецької, польської, вірменської та єврейської національних громад м.Одеса та прилеглих територій, а також їх закріплення в законодавчих актах та інших документах Російської імперії. Висвітлено особливості складання нормативно-правової бази та її практичного застосування щодо прав національних меншин у галузях користування рідною мовою та здобуття освіти рідною мовою; віросповідання, економічної діяльності, представництва у міському самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2ОДЕ)4/6-512.9 + Ф51(4УКР7)4/6 + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)4/6-56 +
Шифр НБУВ: РА358024
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

13.
Шевчук І.І. 
Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.І. Шевчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-юридичний аналіз процесів організації та діяльності прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.). Висвітлено питання щодо створення органів прокуратури. Досліджено принципи прокурорської системи, функції та компетенцію прокуратури. Розглянуто проблему трансформації структури та функцій прокуратури Республіки Польща та Території Східної Галичини у процесі державного будівництва у Другій Речіпосполитій. Висвітлено особливості нормативного регулювання та суті прокурорської влади за умов тоталітарного режиму Ю.Пілсудського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-629.16 + Х2(4УКР-9ГАЛ)61-629.16 +
Шифр НБУВ: РА355172
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Шевердін М.М. 
Податкове законодавство в УСРР у період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Шевердін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено та визначено місце та роль прямих і непрямих податків у фінансовій і податковій системах УСРР у період непу. Виявлено основні закономірності розвитку податкового законодавства. Розглянуто динаміку розвитку законодавства щодо загальнодержавних прямих та непрямих податків в УССР у цей період та їх економічну і політичну спрямованість. Досліджено структуру та компетенцію органів, що виконували функції зі справляння податків та зборів в УСРР у період непу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-1 + Х2(4УКР)613-622.2 +
Шифр НБУВ: РА337807
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Шандра Р. С. 
Волоське право та особливості його застосування на українських землях (XIII - XVIII ст.ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. С. Шандра ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу, закономірності становлення й особливості застосування звичаєвого права у селах волоського права, які існували на українських землях у ХIII - ХVIII ст. Запропоновано визначення волоського права. Досліджено організацію сільського самоврядування за волоським правом і правовий статус мешканців сіл волоського права. Вивчено організацію, склад і компетенцію судів волоського права, а також порядок проведення ними судочинства. Розглянуто особливості оподаткування населення сіл волоського права. З врахуванням історичного правового досвіду українського населення сіл волоського права запропоновано зміни до чинного законодавства в галузі сільського самоврядування та судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)4-381 + Т51(4)415.34-513
Шифр НБУВ: РА375805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Шандра В.С. 
Інститут генерал-губернаторства в Україні ХІХ - початку ХХ ст.: структура, функції, архіви канцелярій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.С. Шандра ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено функціонування інституту генерал-губернаторства та визначено його місце в історії України XIX - початку XX ст. З'ясовано витоки генерал-губернаторської влади у межах історичних регіонів - Лівобережної, Слобідської, Правобережної та Південної України, запровадженої для завершення їх інкорпорування у складі Російської імперії. Доведено, що Канцелярія генерал-губернатора мала статус надгубернської, вищої регіональної установи на підпорядкованих територіях кількох губерній. На підставі даних порівняльного аналізу основних функцій генерал-губернаторів встановлено, що діяльність даної інституції спрямовувалась на якнайповнішу інтеграцію регіонів у складі імперії та асиміляцію еліти шляхом зосередження на одній владній особі наглядово-політичних та управлінсько-господарських повноважень. Розглянуто структуру Канцелярії генерал-губернатора, що документувала соціальні процеси, вивчено систему ведення управлінських документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-5,01 + Т211(4Укр)52 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА317899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Шала Л. В. 
Концепція приватної власності у римському праві та її рецепція у праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. В. Шала ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено поняття концепції приватної власності у римському праві. Розкрито її правову природу й основні ознаки. Виявлено та проаналізовано особливості становлення та розвитку концепції приватної власності у римському праві. З'ясовано сутність та функціональне призначення рецепції концепції приватної власності. Досліджено значення рецепції концепції даної власності у праві країн романо-германської правової сім'ї й України. Визначено чинники, які впливають на її ефективність. Обгрунтовано доцільність рецепції римської концепції приватної власності у праві України як теоретичного підгрунтя для вироблення сучасної моделі правового поступу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.1 + Х2(0)4-61
Шифр НБУВ: РА373191 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Чуваков О.А. 
Кримінальне право в Україні (1917 - 1922 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.А. Чуваков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості виникнення та становлення кримінального права України в 1917 - 1922 рр. На підставі законодавчих актів, архівних документів та наукової літератури проаналізовано практику законотворчості державних утворень, що діяли в даний період на Україні в кримінально-правовому аспекті. Зроблено висновок, що за умов протиборства різних політичних сил і воєнних дій у період громадянської війни в Україні кримінальний закон не забезпечував належного захисту суспільних відносин від протиправних посягань. Розглянуто найбільш небезпечні та розповсюджені в даний період злочини, надано їх класифікацію. Висвітлено питання становлення і діяльності судових та правоохоронних органів, що здійснювали боротьбу з різними злочинними посяганнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-628
Шифр НБУВ: РА327027
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2
Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Чмир О.Р. 
Лексика права у старослов'янській та давньоруській мовах: семантична мотивованість, шляхи концептуалізації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.Р. Чмир ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні мотивації, які є основою у слов'янській правовій лексиці, а також шляхи концептуалізації правових понять у старослов'яській та давньоруській мовах. Визначено кілька сематичних комплексів, з використанням яких формувалися правові уявлення. Описано шляхи концептуалізації права у даних мовах. Установлено, що особливості відображення правових понять у середньовічній мовній картині світу значною мірою визначалися мотиваціями, взаємопов'язаними з синкретичними міфологічними уявленнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-34:Х + Х2(4УКР)414 в4 +
Шифр НБУВ: РА341366
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського