Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (275)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=4УКР3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Редько А. Г. 
Адміністративні реформи 40 - 60 рр. XX століття в західних областях УРСР: історико-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Г. Редько ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз адміністративних реформ у 1940 - 1960-х рр. у західних областях УРСР. Охарактеризовано основні етапи міжнародно-правового закріплення державно-територіального статусу західно-українських земель за входження їх до складу СРСР. З'ясовано радянські конституційно-правові чинники легітимізації компартійно-державної системи влади й управління в Західній Україні на початку та після Другої світової війни. Висвітлено динаміку адміністративно-територіальних змін у процесі територіального облаштування західних областей УРСР у 1940 - 1960-ті роки. Надано оцінку наслідків адміністративно-територіальних реформ у західноукраїнських областях УРСР у 1957 - 1960 рр. та узагальнено його позитивний досвід і визначено можливості застосування за умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР3)010-1 + Х621.011(4УКР3)-12
Шифр НБУВ: РА379576 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5
Рубрики:

3.
Шандра Р. С. 
Волоське право та особливості його застосування на українських землях (XIII - XVIII ст.ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. С. Шандра ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу, закономірності становлення й особливості застосування звичаєвого права у селах волоського права, які існували на українських землях у ХIII - ХVIII ст. Запропоновано визначення волоського права. Досліджено організацію сільського самоврядування за волоським правом і правовий статус мешканців сіл волоського права. Вивчено організацію, склад і компетенцію судів волоського права, а також порядок проведення ними судочинства. Розглянуто особливості оподаткування населення сіл волоського права. З врахуванням історичного правового досвіду українського населення сіл волоського права запропоновано зміни до чинного законодавства в галузі сільського самоврядування та судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)4-381 + Т51(4)415.34-513
Шифр НБУВ: РА375805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Сайфуліна Ю.В. 
Встановлення і розбудова радянського державного режиму в Північній Буковині в 1940 - 1947 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Сайфуліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто формування державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. як закономірний результат інкорпорації Північної Буковини до складу УРСР та специфічну форму легітимації радянської влади на цих землях. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що становлення та розбудова радянського державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. є одним з етапів історико-правового процесу в Україні. Відзначено, що об'єктивне правове оцінювання історичних подій, які зумовили входження Північної Буковини до складу УРСР та СРСР, можливе лише за умови неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, насамперед, доктрини інтертемпорального права. Запропоновано визначення часу завершення процесу цесії Північної Буковини як колишньої складової румунської держави до складу Української РСР. Виявлено, що радянська влада в Північній Буковині у 1940 - 1947 рр. була явищем екзогенного характеру, зокрема, її організаційні форми, принципи діяльності та внутрішнього підпорядкування, кадрова політика визначалися загальносоюзними і республіканськими органами без врахування місцевих особливостей і можливостей кадрового потенцілу. Відзначено, що трансформаційні процеси відбулися у контексті перенесення інституційного досвіду радянської тоталітарної держави. Впродовж 1940 - 1947 рр. у Північній Буковині було створено інституційну та юридичну основу для уніфікованого тоталітарного радянського державного режиму з розгалуженою системою репресивно-карального апарату. Водночас входження цих земель до складу УРСР у контексті основних подій історії держави та права України є важливим етапом формування сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9БУК)6-523 + Т3(4УКР337)6-5 +
Шифр НБУВ: РА364694
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Кондратюк С.К. 
Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939 - 1941 рр. (державно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано обставини зайняття території Західної України Червоною армією у вересні 1939 р. Визначено статус тимчасових органів влади - обласних та повітових управлінь і селянських комітетів. Висвітлено хід виборчої кампанії до Народних Зборів Західної України, описано процедуру їх проведення та прийняття рішень. Розглянуто методи, за допомогою яких у регіоні впроваджено радянську політичну систему тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)62-523 + Т3(4УКР33)621-5 +
Шифр НБУВ: РА328060
Рубрики:

6.
Гаман П.І. 
Державне регулювання розвитку рекреаційної сфери Карпатського регіону України: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / П.І. Гаман ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та механізми державного регулювання рекреаційної сфери Карпатського регіону. Запропоновано наукову концепцію державного впливу на розвиток даної сфери регіонів. Визначено соціальні основи державної політики в рекреаційній сфері. Розроблено організаційну структуру логістичної системи у цій сфері. Визначено методологічні підходи до державного регулювання рекреаційного комплексу Карпатського регіону, сформульовано його мету, вдосконалено механізми, визначено об'єкти та суб'єкти, а також стратегію. Розвинуто принципи, методики та відповідний термінологічний апарат. Удосконалено системний підхід до аналізу медико-біологічних і економічних функцій рекреаційної діяльності за напрямами державного регулювання, систему такої діяльності на підставі визначення основних ознак рекреаційних послуг і застосування інформаційних технологій в управлінні санаторно-курортними закладами. Визначено складові державного впливу на формування політичної та адміністративної еліти для охорони здоров'я населення України. Розроблено пропозиції стосовно реалізації політики ціноутворення санаторно-курортної сфери, рекомендації щодо вдосконалення системи державної підтримки розвитку рекреаційного потенціалу Карпатського регіону. Розвинуто теоретичні аспекти оптимізації системи державного управління рекреаційною сферою. Розкрито суть понять, що використовуються для визначення рекреаційної сфери як об'єкта державного регулювання на регіональному рівні. Узагальнено принципи формування ефективних рішень у системі державного управління закладами санаторно-курортного забезпечення. Визначено напрями перспективного розвитку системи державного регулювання сфери туризму в Карпатському регіоні, забезпечення населення України санаторно-курортним лікуванням і оздоровленням на підставі результатів оцінювання якості медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)114.5 + У049(4Укр3)684.413.58 + У9(4УкрЗ)441.358 +
Шифр НБУВ: РА364893
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Криштанович М.Ф. 
Державне управління правоохоронними органами в Галичині і Буковині (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / М.Ф. Криштанович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження проблеми державного управління правоохоронними органами. Розкрито особливості запровадження австрійської системи державного управління на українських землях. Досліджено місце правоохоронних органів у системі державного управління та формування правового поля їх діяльності. Проаналізовано управлінську діяльність із створення та розвитку правоохоронних органів на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)5-621.112
Шифр НБУВ: РА372809 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223
Рубрики:

9.
Макарчук 
Державно-територіальний статус західноукраїнських земель у період Другої світової війни (1939-1945 рр.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... д- ра юрид. наук: 12.00.01 / Володимир Степанович Макарчук ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.2(4УКР) + Т3(4УКР33)62-5
Шифр НБУВ: РА348197
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Скрипник А.Ю. 
Діяльність адміністративних установ Подільської губернії (1793-1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Ю. Скрипник ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності адміністративних установ Подільської губернії (1793 - 1914 рр.), їх структури та місця в системі державного управління Російської імперії. З'ясовано процес формування російського адміністративно-територіального устрою на Поділлі, розкрито механізм регулювання вищими інстанціями діяльності губернської влади. Розглянуто процеси становлення та розвитку місцевих керівних інституцій, визначено причини періодичного реформування губернських і повітових установ, їх структуру й особливості, а також ступінь ефективності у вирішенні завдань соціально-економічного та політичного розвитку краю. Досліджено функціонування інституту російського губернаторства, складено історико-соціологічний портрет губернського чиновництва. Доведено, що зазначені особливості та геополітичне розташування Поділля зумовили певну специфіку адміністрування впродовж XIX - початку XX ст., яка визначалася особливостями управління краєм вищими органами влади у вигляді Київського генерал-губернаторства, до складу якого тривалий час входила Подільська губернія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4/5-5 + Х2(4УКР-8ПОД)5-523.71 +
Шифр НБУВ: РА348717
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Безносюк О.П. 
Діяльність винищувальних батальйонів та груп охорони громадського порядку на Прикарпатті в 1944 - 1954 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Безносюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості створення, а також форми та методи діяльності добровільних громадських воєнізованих формувань самооборони - винищувальних батальйонів і груп охорони громадського порядку - на території Прикарпаття в 1944 - 1954 рр. На базі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено особливості їх створення, структурну перебудову, кадрове забезпечення й аналіз їх якісного складу, форми та методи зазначеної діяльності у населених пунктах, ліквідації збройного опору ОУН та УПА, взаємодію з місцевими радянсько-партійними органами влади та силовими структурами, систему бойової та політичної підготовки, соціально-матеріального забезпечення, причини порушення частиною особового складу законності та службової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)623 + Х819(4УКР3)112.010.028-1 +
Шифр НБУВ: РА361536
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Стукаліна 
Запровадження військового права в Західноукраїнській Народній Республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Надія Тимофіївна Стукаліна ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133 + Х2(4УКР33) + Т3(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА332643
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Стецюк В.Б. 
Земства Правобережної України в період Української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Б. Стецюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено основні напрями діяльності органів земського самоврядування Правобережної України у 1917 - 1920 рр. Проаналізовано зміни в особовому складі земських зборів, охарактеризовано соціальне та матеріальне становище співробітників даних структур у досліджений період. Висвітлено політику Тимчасового уряду, різних українських політичних режимів та інших військово-політичних сил, які діяли в регіоні, щодо органів земського самоврядування. Охарактеризовано фінансове становище земств, досліджено основні напрямки їх роботи - економічний розвиток краю, культурно-просвітницьку діяльність, соціальне забезпечення, допомога армії УНР і правоохоронним структурам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)612-536.2 + Х2(4УКР)611/612-523.8 +
Шифр НБУВ: РА363107
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Огієнко О. В. 
Земства Правобережної України: організаційно-правовий статус та соціальні функції (1904 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Огієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику царської влади щодо органів земського самоврядування українського Правобережжя. Простежено урядові заходи законодавчого та практичного характеру щодо запобігання переваги поляків-католиків у земських органах. Проаналізовано склад та обов'язки управління земським господарством Правобережної України 1904 - 1911 рр. Визначено практичні заходи земств організаційного плану з розширення представницької бази та соціальних обов'язків власних структурних підрозділів. Охарактеризовано державно-правовий та організаційний статус самоврядних земських органів Київської, Волинської та Подільської губерній у 1911 - 1917 рр. Розглянуто особливості фінансового становища та бюджетної політики правобережних земств. Висвітлено основні напрямки, форми, методи й ефективність реалізації ними своїх соціально-економічних і соціально-культурних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)52-536.2 + Х2(4УКР-9ПРА)52-523.8
Шифр НБУВ: РА376327 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


16.
Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Дем'янчук Т. Д. 
Кримінально-виконавча система у боротьбі з "ворогами народу" в Західній Україні (вересень 1939 р. - червень 1941 р.). Історико-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. Д. Дем'янчук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс суспільно-політичних та історико-правових проблем, пов'язаних із процесом становлення та трансформації радянської кримінально-виправної системи й її роль і місце в боротьбі з "ворогами народу" в Західній Україні в перший період радянізації краю. Проаналізовано правові підстави арештів і виселень, їх динаміку та масштаби. Охарактеризовано умови утримання в тюрмах досудового слідства та в установах виконання покарань, а також умови проживання родин "ворогів народу" на спецпоселеннях і в місцях заслання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-49 + Х884.9(4УКР3)02-1
Шифр НБУВ: РА377387 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Іваник М.М. 
Органи місцевого самоврядування на Західній Україні у 1919 - 1939 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Іваник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі використання широкого спектра джерел досліджено коло проблем, пов'язаних з діяльністю органів самоврядування Галичини. Проаналізовано правові акти, які регламентували їх діяльність та обгрунтовано етапи розвитку органів самоврядування (1919 - 1927, 1927 - 1933, 1933 - 1939 рр.), визначено особливості урядової політики щодо самоврядування. Головну увагу приділено національному та політичному аспектам діяльності органів самоврядування. Проаналізовано підготовку, хід та наслідки виборів, національний склад рад усіх рівнів та представництво українців у їх виконавчих органах. Обгрунтовано висновок про те, що унаслідок політики офіційної Варшави місцеве самоврядування було перетворене на ще один інструмент полонізації украінського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-536 + Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА322775
Рубрики:

20.
Поліщук В.В. 
Офіційні свідки в структурі Луцького замкового уряду до реформ 1564 - 1566 років (службове підпорядкування і правові послуги): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Поліщук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано правову регламентацію офіційних свідків (вижів) і судових виконавців (діцьких) у литовсько-руському праві XV - XVI ст., їх роль у судовому процесі та в структурі публічно-правових процедур. Висвітлено генезу старостинського уряду на Волині та процес запровадження замкових книг. Надано класифікацію зазначних процедур за участю вижів Луцького замкового уряду, показано динаміку вижівства періоду 1560 - 1567 рр. Охарактеризовано соціальний статус вижів та засад службового підпорядкування в системі замкового уряду. Досліджено обставини ліквідації вижівства у процесі проведення у Великому князівстві Литовському судово-адміністративної реформи 1564 - 1566 рр. та заміною його возним - інститутом шляхетського самоврядування, який поєднав повноваження вижа та діцького.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)43-5 + Х2(4ЛИТ)436-523.7 +
Шифр НБУВ: РА328164
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського