Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (218)Юристам - Наукова електронна бібліотека (9)Юристам - Реферативна інформація (170)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ВОВК$<.>+<.>A=ТАРАС$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Вовк П.В. 
Захист прав, свобод та інтересів громадян в адміністративному суді першої інстанції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.В. Вовк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено положення щодо критерію визначення меж прав, свобод фізичних осіб (у тому числі - громадян) у сфері публічно-правових відносин. Удосконалено характеристику адміністративного судочинства як однієї з форм захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, а саме - різновиду судової форми захисту. Визначено тенденції запровадження адміністративної юстиції у світі та їх відтворення у сучасній моделі адміністративного судочинства в Україні. Розглянуто сутність публічно-правового спору за участю громадян як предмета юрисдикції адміністративного суду першої інстанції, виділено й охарактеризовано категорії публічно-правових спорів за участі громадян, зокрема, спори щодо оскарження нормативних актів або актів індивідуальної дії, спори щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом або процесом референдуму, спори щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі невиконання ним вимог щодо несумісності. Визначено особливості адміністративної процесуальної правосуб'єктності громадян як учасників провадження в адміністративному суді першої інстанції, виділено ознаки громадянина України як позивача в судовому адміністративному процесі. Наведено науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення адміністративного законодавства та судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА369048
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Тарасенко Д.Л. 
Інноваційний розвиток промислового міста: проблеми та шляхи їх вирішення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Д.Л. Тарасенко ; Донец. держ. ун-т управління. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено напрями інноваційного розвитку промислового міста в системі місцевого самоврядування як засобу виходу його з кризового стану та стабілізації соціально-економічної ситуації. Обгрунтовано об'єкти державного та місцевого регулювання інноваційних процесів. Запропоновано етапи горизонтального та вертикального процесів. Розроблено концептуальну модель організаційного забезпечення стратегічного управління територіальної структури інноваційної діяльності з використанням стратегічної діагностики, яка дозволяє визначити напрями її місцевого розвитку. Запропоновано методологію формування та прийняття на альтернативній основі інноваційних проектів, які базуються на генерації нових ідей з використанням принципу синектики, що дозволяє вирішувати інноваційні розробки більш високого рівня складності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-55 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА374910 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Тарасенко К.В. 
Конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено виникнення та розвиток ідеї забезпечення національної безпеки й оборони в Україні та світі, генезу Ради національної безпеки й оборони України. Проаналізовано склад, структуру та порядок формування Ради націонашльної безпеки й оборони України, розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-функціональної будови, запропоновано внесення змін у порядок її формування та склад. Розкрито елементи конституційно-правового статусу, принципи, компетенцію, форми та методи діяльності, відповідальність Ради національної безпеки й оборони України. Встановлено необхідність законодавчого закріплення форм і методів діяльності та відповідальності. Розглянуто систему забезпечення національної безпеки України як складової частини системи національної безпеки України, а також поняття системи забезпечення національної безпеки України, визначено органи, які є складовими даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)4 + Х819(4УКР)011.1 +
Шифр НБУВ: РА370945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Тарасевич Т. Ю. 
Медичний працівник як спеціальний суб'єкт злочину: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. Ю. Тарасевич ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові теоретичні положення, уточнено зміст окремих понять, що мають значення для науки, практики, а також для вдосконалення підстави кримінальної відповідальності медичного працівника як спеціального суб'єкта злочину. Узагальнено зарубіжний досвід відповідальності за професійні медичні злочини, проведено юридичний аналіз ознак їх складів. Розглянуто розмежування суміжних складів професійних медичних злочинів, а також відповідних складів злочинів з іншими суміжними посяганнями, розкрито питання кримінально-правової кваліфікації професійних медичних злочинів, а також проаналізовано санкції відповідних кримінально-правових норм. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 + Р811.6
Шифр НБУВ: РА381756 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Вовк Д.О. 
Право і релігія: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Вовк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних теоретичних і практичних проблем співвідношення права та релігії, розкрито природу даних явищ. Виявлено спільні та відмінні риси права та релігії як форм свідомості та засобів регулювання діяльності суспільства з урахуванням їх генезису, сфери застосування, лінгвістичних особливостей, формального, функціонального, ціннісного аспектів. Досліджено взаємодію права та релігії у процесі суспільного регулювання, проаналізовано протиріччя, що виникають між правовими та релігійними приписами. Розглянуто особливості релігійного впливу на правоутворення, охарактеризовано його форми. Запропоновано типологію правових систем світу за критерієм впливу релігійного чинника на їх розвиток і функціонування. Обгрунтовано шляхи оптимізації відносин держави і церкви в Україні та покращання правової регламентації релігійних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Э211.58 +
Шифр НБУВ: РА355989
Рубрики:

6.
Вовк В. М. 
Римське право як феномен правової дійсності: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. М. Вовк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Запропоновано культурно-антропологічний підхід у дослідженні римського права, який передбачає його розгляд як соціокультурного феномену. Акцентовано увагу на тому, що римське право необхідно розглядати не лише як феномен духовної культури, але й як явище конкретно-історичної культури та цивілізації, що зумовлює варіативність цього історичного типу права та багатоманітність його соціокультурної реальності. Проведено реконструкцію "картини римського права" через виявлення в ньому бінарних опозицій, які виконували роль каркасу всього римського права: протистояння "свого" та "чужого", вільного та раба, органічне поєднання світських і сакральних елементів у правотворчості, використання як засобів конструювання римської правової реальності явищ говоріння та мовчання. Висвітлено питання правової технології стародавніх римлян як організованого процесу творення права, в якому втілено основні світоглядні настанови квіритів. Обгрунтовано тезу, що римська правова дійсність була віддзеркаленням римо-античного ціннісного універсуму та мала такі форми опредметнення, як співіснування парадигматичної та синтагматичної системи правових цінностей, "м'якої" і "жорсткої" семіотичних систем, вербальних і невербальних явищ у правовому житті та тілесних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х002 в
Шифр НБУВ: РА383424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Вовк О. Й. 
Систематизація литовсько-руського права другої половини XV - початку XVI століть: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Й. Вовк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей систематизації литовсько-руського права другої половини XV - початку XVI ст., виявлено об'єктивні та суб'єктивні причини її здійснення, закономірності та наслідки такого процесу. Висвітлено напрями використання досвіду тогочасної систематизації під час проведення кодифікаційних робіт в Україні. Досліджено зміни у правовій системі Великого князівства Литовського, які заклали підвалини систематизації права в обраних хронологічних межах. Розглянуто процес розвитку права у Великому князівстві Литовському. Визначено рівень юридичної техніки систематизації литовсько-руського права. Охарактеризовано основні наслідки упорядкування нормативно-правових актів та їх історичне значення у подальшій систематизації права Великого князівства Литовського, до складу якого входили як литовські, так і білоруські й українські землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЛИТ)436-31 + Т3(4РОС)436-5
Шифр НБУВ: РА379776 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Тарасишина О.М. 
Справедливість і толерантність у сучасному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Тарасишина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу принципів справедливості та толерантності у сучасному праві України. Розглянуто основні напрями розвитку наукових досліджень справедливості та толерантності у їх співвідношенні з правом, під час здійснення юридичної діяльності в цілому, а також у разі відправлення правосуддя. Наведено визначення поняття справедливості та толерантності для їх використання у сфері юриспруденції. Досліджено генезис ідей щодо даних явищ у працях учених за історичного розвитку суспільства. Визначено критерії справедливості та толерантності у правовому житті суспільства. Проаналізовано міжнародно-правові норми, що закріплюють ідеї справедливості та толерантності як невід'ємних властивостей сучасного правового життя й основних принципів прав людини. Визначено принципи справедливості та толерантності у системі засадничих принципів судової діяльності сучасної України. Визначено ці явища як невід'ємні якісні особистісні особливості судді сучасної України. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х891.9(4УКР)1-6/7 +
Шифр НБУВ: РА358894
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Вовк С.О. 
Становлення та розвиток міжрегіонального співробітництва прикордонних областей України і Російської Федерації (наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.О. Вовк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази вивчено процес становлення та розвитку прикордонного співробітництва України та Російської Федерації. Розкрито суть основних понять і категорій, досліджено механізми правового регулювання міжнародного, міждержавного, українського національного, російського національного, міжрегіонального та локального рівнів. Здійснено критичний аналіз відповідних нормативно-правових актів. Висвітлено недоліки національних законодавчих баз стосовно прикордонного співробітництва України та Російської Федерації. Розглянуто основні напрямки співпраці, а саме: торгово-економічний, екологічний, соціально-культурний. Показано роль Виконавчого комітету Ради керівників прикордонних областей України, Російської Федерації та Республіки Білорусь у розвитку міжрегіонального співробітництва прикордонних областей України та Російської Федерації. Відзначено, що це співробітництво у досліджений період було спрямовано на розвиток прикордонних регіонів шляхом налагодження та подальшого розширення торговельно-економічних, екологічних і соціально-культурних зв'язків. Зауважено, що підтримка етнічних українців, які мешкають у прикордонних областях Російської Федерації, сприяла процесу їх національної ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4РОС) + Х819(4УКР)033.1(4РОС) + Х819(4УКР)011.2-95(4РОС) +
Шифр НБУВ: РА340781
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Тарасенко Л.В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення грошових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Тарасенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу грошей та визначено їх місце у системі об'єктів цивільних прав. Визначено зміст поняття грошового зобов'язання та деякі особливості його виконання. Встановлено підстави цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Обгрунтовано висновок, що за цивільним законодавством України дана відповідальність є відповідальністю без вини. Окреслено межі цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Розкрито правову природу процентів за грошовим зобов'язанням, зокрема процентів за користування чужими коштами за ст. 536 ЦК України як плати за користування чужими коштами та процентів річних за ч. 2 ст. 625 ЦК України як законної неустойки за прострочення грошового зобов'язання. Аргументовано висновок, що різниця між сумою боргу, що сплачується з урахуванням встановленого індексу інфляції за ч.2 ст. 625 ЦК України, та номінальною сумою боргу є відшкодуванням кредиторові збитків, заподіяних знеціненням національної валюти. Показано особливості цивільно-правової відповідальності за порушення грошового зобов'язання, сформульовано відповідні пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА343997
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського