Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (66)Юристам - Реферативна інформація (39)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ВОЙТЕНК$<.>+<.>A=АРХИП$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Войтенко Д.О. 
Історичний розвиток концепцій обгрунтування у логіці та філософії права (від античності до початку ХІХ сторіччя): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.О. Войтенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження історії проблеми обгрунтування у праві у часовому інтервалі від епохи античності до початку XIX ст. Показано теоретичну значимість філософсько-правового та логіко-методологічного аналізів процедури обгрунтування, специфіку обгрунтування у праві у порівнянні з обгрунтуванням в інших науках. Запропоновано визначення обгрунтування у праві як універсальної для всієї форми права логіко-методологічної процедури пошуку та встановлення переконливих (необхідних і достатніх) підстав для наших суджень про юридично-значимі події, їх правової оцінки та прийняття адекватних їм рішень. Проаналізовано головні підходи до обгрунтування у праві від виникнення перших логіко-правових теорій античності (Аристотеля, Цицерона) до концепцій, висунутих мислителями XVIII - на початку XIX ст. (Лейбніцем, Вольтером, Бентамом). Установлено типологію стратегій обгрунтування - моністичних, дуалістичних, плюралістичних. Показано специфіку аподиктичного та топічного (діалектичного), аналітичного та пробабілістичного підходів до проблеми обгрунтування у філософії права та практичної юриспруденції. Аргументовано положення про парадигмальний зсув в історії методології правового обгрунтування від аналітики до топіки. Визначено перспективні напрямки подальшого дослідження проблеми обгрунтування в юриспруденції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в +
Шифр НБУВ: РА340808
Рубрики:

2.
Войтенко А.Б. 
Місцеве самоврядування як фактор регулювання соціально-економічного розвитку постраждалих районів від аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / А.Б. Войтенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку постраждалих територій від аварії на ЧАЕС. Визначено можливі шляхи використання набутого досвіду діяльності управлінських структур в аналогічних ситуаціях та здійснено їх моделювання. Проаналізовано особливості функціонування органів місцевого самоврядування за умов надзвичайних техногенних ситуацій та обгрунтовано їх важливу роль у формуванні та реалізації державної політики економічного розвитку та соціального захисту регіонів, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Виявлено шляхи ресурсного забезпечення постраждалих територій, показно місце та роль місцевих громад у реалізації заходів з ліквідації наслідків аварії. Визначено основні параметри стратегічного плану соціально-економічного розвитку Житомирської області з урахуванням особивостей розвитку території, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено форми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час вирішення актуальних проблем в екстремальних ситуаціях. Уточнено концептуальні підходи щодо відновлення соціально-економічного й екологічного стану постраждалих регіонів. Визначено тенденції удосконалення господарської діяльності даних територій та обгрунтовано методичні підходи щодо формування регіональних програм їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)154 +
Шифр НБУВ: РА335850
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Архипова М.І. 
Цивільно-правова охорона географічних зазначень в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.І. Архипова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз поняття і змісту права інтелектуальної власності на географічне зазначення, а також порядку здійснення та захисту цього права відповідно до законодавства України з використанням чинних нормативних актів України, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, законодавчих актів зарубіжних країн та Європейського Союзу. Визначено основні тенденції удосконалення положень щодо охорони географічних зазначень у внутрішніх законодавствах і на міжнародному рівні. На підставі правового аналізу чинного вітчизняного й іноземного законодавства, положень Угоди ТРІПС, юридичної літератури обгрунтовано наукові висновки, сформульовано пропозиції щодо удосконалення Цивільного кодексу України та Закону України "Про охорону прав на зазначення походження товарів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА345595
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського