Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (859)Юристам - Наукова електронна бібліотека (23)Юристам - Реферативна інформація (568)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КЛИШАС$<.>+<.>A=АНДР$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Андрєєва О.Б. 
Діяльність органів внутрішніх справ по профілактиці правопорушень в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Андрєєва ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням профілактичної діяльності органів внутрішніх справ в сучасних умовах. Визначено сутність та значення соціальної профілактики правопорушень, її систему та суб'єктів. Проаналізовано основні причини і умови, що сприяють вчиненню правопорушень, їх вплив на рівень і динаміку злочинності та деліктності в наш час. Основну увагу в дисертації приділено характеристиці організаційно-правових засад, повноважень, сучасних форм та методів діяльності органів внутрішніх справ щодо загальної і індивідуальної профілактики правопорушень. Визначено і здійснено аналіз ефективності та проблем розвитку форм взаємодії зазначених органів з іншими суб'єктами соціальної профілактики правопорушень. Вироблено також рекомендації, спрямовані на удосконалення профілактичної діяльності органів внутрішніх справ та її правового забезпечення, зокрема, пропозиції до проектів законів "Про профілактику правопорушень" і "Про участь громадськості в охороні громадського порядку", які враховані Верховною Радою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Андрушко А.В. 
Виникнення трудових правовідносин з державними службовцями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.В. Андрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що особливість службово-трудових правовідносин зумовлюється змістом праці державних службовців, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції державних органів і виникненні управлінських правовідносин. Запропоновано доповнити Кодекс законів про працю України нормами, які б визначали державних службовців як окрему категорію працівників, права та обов'язки яких, окрім трудового законодавства, встановлюються спеціальними нормативними актами. Аргументовано, що умовами виникнення трудових правовідносин з державними службовцями є конкурс, стажування, кадровий резерв, а підставами - трудовий договір (контракт), вибори, призначення. Стверджено, що конкурс, стажування та кадровий резерв державної служби необхідно розглядати як окремі правовідносини, умову виникнення трудових правовідносин з державними службовцями, гарантію забезпечення органу державної служби висококваліфікованими фахівцями, гарантію реалізації права громадян на рівний доступ до державної служби, юридичну процедуру, структуровану за певними етапами. Визначено, що конкурс - один з правових способів раціонального добору кадрів, метою якого є обрання найкращого з учасників на заміщення вакантної посади до органу державної служби за встановленими критеріями. Обгрунтовано, що рішення конкурсної комісії має для керівника рекомендаційний, а не обов'язковий характер. Зроблено висновок, що у випадку відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою заробітна плата не виплачується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА323298
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Андріанов К.В. 
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто інституційні та функціональні особливості побудови контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини та його завдання. Проаналізовано доктринальні та практичні підходи до проблеми функціонування цього механізму. Розкрито роль міжнародного контролю в процесі реалізації норм міжнародного права, зокрема, в галузі прав людини. Надано характеристику компетенції та функцій контрольних органів, розкрито особливості їх взаємодії. Досліджено функціональні взаємозв'язки між Європейським судом з прав людини та Комітетом міністрів Ради Європи, а також актуальні питання подальшого підвищення ефективності контрольного механізму. Розкрито зміст поняття "прецедентна практика Суду", а також міжнародно-правову природу його рішень. Досліджено шляхи впливу Конвенції на національне право її держав-учасниць, зокрема, в контексті виконання рішень Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.34 + Х915.232.44 +
Шифр НБУВ: РА323601
Рубрики:

5.
Андреєв Д.В. 
Етносоціокультурні чинники формування національної правосвідомості (на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII століть): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.В. Андреєв ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнічні, соціальні, культурні ознаки національної правосвідомості запорозького козацтва на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII ст. Досліджено особливості формування правової свідомості, визначено її види та структуру. Висвітлено питання щодо феномену національної правосвідомості, її значення в реконструкції судової системи держави. Розглянуто принципи судочинства військової демократії Запорозької Січі та визначено можливості їх відображення в теоретичних розробках Концепції судово-правової реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)46-629 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА326598
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Андрущенко І.Г. 
Державний контроль діяльності учасників фондового ринку України (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Андрущенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення ролі контролю за діяльністю учасників вітчизняного ринку цінних паперів у системі державного управління. Вивчено організаційно-правовий механізм здійснення контрольної функції. Проаналізовано питання щодо формування та розвитку системи органів державного контролю у зазначеній сфері за умов формування демократичної правової держави. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо розв'язання організаційно-правових проблем побудови системи даних органів, а також проблем забезпечення ефективності їх контрольної діяльності. Висвітлено комплекс теоретико-методологічних і практичних питань стосовно удосконалення інституту юридичної відповідальності за порушення чинного законодавства, що регулює сферу діяльності учасників ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.12 + Х829(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА333050
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Андрійцьо В.Д. 
Примусове виконання обов'язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Андрійцьо ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + З839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА330271
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Андрощук О.В. 
Адміністративно-територіальні зміни в УРСР: плани, втілення, наслідки (друга половина 40-х - 60-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Андрощук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел комплексно досліджено проблему трансформації адміністративно-територіального поділу УРСР протягом другої половини 1940 - 1960 рр. Охарактеризовано фактори, що сприяли ініціюванню, підготовці та прийняттю рішень щодо адміністративно-територіальних змін. Розглянуто найважливіші законодавчі акти та етапи формування правової бази територіальних реформ, визначено компетенцію владних структур у зазначених питаннях. Проаналізовано практику проведення адміністративно-територіальної реорганізації, виявлено її наслідки у соціальній, економічній та управлінських сферах. Охарактеризовано форми та засоби вияву ставлення українського суспільства до партійно-державної політики у галузі адміністративно-територіального поділу. Досліджено політику перейменувань адміністративно-територіальних об'єктів у контексті політичної кон'юнктури зазначеного історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Т3(4УКР)6-5 + Х620.422.031(2УК)6
Шифр НБУВ: РА330647
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Андрушко О.В. 
Дізнання в органах прикордонної служби України: процесуальні та організаційні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Андрушко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні правові, теоретичні та практичні питання організації та проведення дізнання органами прикордонної служби. Розкрито сутність дізнання у кримінальному процесі України, виявлено перспективи його розвитку. Розглянуто існуючі види та зміст кримінально-процесуальної діяльності Державної прикордонної служби України. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку кримінально-процесуального вітчизняного законодавства, що регламентує правовий статус суб'єктів кримінального процесу, які реалізують повноваження органу дізнання. Досліджено особливості взаємодії прикордонної служби з іншими правоохоронними структурами (органами дізнання, слідчим, прокурором, судовими організаціями) у сфері кримінально-процесуальних правовідносин. Проаналізовано теоретичні положення щодо інституту порушення кримінальних справ, провадження та закінчення дізнання у кримінальному процесі України й особливості реалізації повноважень органів прикордонної служби на досудових стадіях кримінального процесу. Встановлено взаємозв'язок процесуальних і непроцесуальних форм діяльності органів Державної прикордонної служби України під час виконання завдань кримінального судочинства. Визначено процесуальні умови використання оперативно-розшукових та інших даних у розслідуванні злочинів, пов'язаних з порушенням державного кордону України. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та розробки проекту КПК України (реєстр N 3456-1), спрямовані на поліпшення ефективності кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання та здійснення даного процесу Державною прикордонною службою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА336681
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Андрушко І.П. 
Космічне право: поняття та зміст: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.П. Андрушко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми становлення нової галузі юридичної науки - космічного права, виявлено теоретичні закономірності його формування та розвитку. Проведено комплексне дослідження основних положень міжнародного та національного космічного права та практики їх застосування. Проаналізовано суспільні відносини, що виникають у процесі дослідження та використання космічного простору та становлять предмет космічного права. Визначено суб'єкти даних відносин, показано їх особливості. Висвітлено досвід регулювання космічних відносин зарубіжними державами. Визначено ступінь урахування у національному законодавстві положень міжнародного права космічного права. Розглянуто питання гармонізації космічного законодавства України з нормами міжнародного та європейського космічного права. Уточнено зміст базових понять, термінів і термінологічних зворотів і сформульовано нові теоретичні положення космічного законодавства України й обгрунтовано шляхи його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55(4УКР) + Х916.92 +
Шифр НБУВ: РА344921
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Андріанов М.В. 
Засоби та правовий режим забезпечення кредитних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу положень законодавства України та законодавств ряду іноземних країн, а також основних аспектів теорії забезпечувальних правовідносин досліджено поняття "забезпечення цивільних прав та інтересів", "забезпечувального інтересу та правового режиму забезпечення зобов'язань", структуру забезпечувальних правовідносин. Обгрунтовано теоретичні положення, а також пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, спрямовані на вдосконалення правового регулювання забезпечення кредитних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.08 + Х839(4УКР)212.3 + Х839(4/8)212.3 +
Шифр НБУВ: РА344842
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Андрєєв О.О. 
Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Андрєєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць вітчизняних і закордонних вчених, слідчої та експертної практики визначено, що методика розслідування досліджених злочинів є підвидом загальної методики розслідування вбивств. Розроблено криміналістичну характеристику вбивств, вчинених неповнолітніми. Надано класифікацію потерпілих, свідків, неповнолітніх злочинців та проаналізовано їх типові соціально-демографічні, психофізіологічні, кримінальні ознаки. Докладно розглянуто загальні та додаткові обставини, що підлягають встановленню під час розслідування зазначених злочинів. Проаналізовано форми, зміст і цілі взаємодії слідчого з оперативними співробітниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Досліджено проблеми слідчих ситуацій початкового етапу розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми. Розроблено типові програми їх розслідування залежно від слідчих ситуацій, що склалися. Наведено рекомендації щодо тактики підготовки та проведення огляду місця події, допиту обвинуваченого, проведення судово-психологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.011.2 + Х894.9(4УКР)311.201.12 +
Шифр НБУВ: РА350240
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Андріюк В.В. 
Теоретико-методологічні основи юридичного прогнозування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Андріюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади юридичного прогнозування. Розглянуто проблему розвитку юридичної прогностики, визначено місце юридичного прогнозування в системі соціального прогнозування. Розкрито зміст поняття, ознаки та структуру юридичного прогнозування. Визначено критерії класифікації юридичних прогнозів. Охарактеризовано їх основні види за цільовим критерієм залежно від часового інтервалу. Проаналізовано основні принципи юридичного прогнозування. Розглянуто методи експертних оцінок, екстраполяції та моделювання як способів юридичного прогнозування. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення методології юридичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в621.5 + Х002 в621.5
Шифр НБУВ: РА348660
Рубрики:

14.
Андрейчук С.К. 
Державне управління реформуванням вищої освіти в Україні в контексті Болонського процесу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / С.К. Андрейчук ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесу державного управління вищою освітою України на етапі її інтеграції в європейський освітній простір. Досліджено міжнародний досвід й охарактеризовано сучасний стан формування нормативно-правової бази державного управління структурною перебудовою вищої освіти. Визначено структуру та функції центральних органів державного управління вищою освітою, розглянуто основні форми, методи та напрями їх діяльності у сфері реформування та наближення до європейських стандартів освітньої галузі України. Висвітлено позитивні зміни в освітньому середовищі, проаналізовано його недоліки. Визначено характерні особливості державного управління процесами структурної перебудови системи вищої освіти та впровадження інновацій з метою підвищення ефективності діяльності ВНЗ. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи державного управління вищою освітою за умов її адаптації до Болонського процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.101.0 + Ч484(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353725
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Андронов 
Рішення суду першої інстанції в цивільному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ігор Володимирович Андронов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА356738
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Андрущенко Л.В. 
Державно-правове регулювання страхування у сфері зовнішньоекономічної діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л.В. Андрущенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено державно-правове регулювання страхування у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Визначено зміст поняття, принципи, операції, ризики та специфіку страхування у зовнішньоекономічній сфері. Розглянуто певні види страхових правопорушень та розкрито суть інституту перестрахування у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Виокремлено групи факторів, що впливають на ефективність регулювання діяльності на вітчизняному страховому ринку. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності державно-правового регулювання у даній сфері. Висвітлено комплекс теоретико-методологічних і практичних питань щодо основних напрямків подальшого розвитку національного законодавства, яке регулює відносини у сфері страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.112 + Х932.212.1 + Х932.211.12
Шифр НБУВ: РА358972
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Андрієнко О.В. 
Психологічний зміст компенсації моральної шкоди в нормотворчій та правозастосовчій діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / О.В. Андрієнко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Описано моделі функціонування феномену моральної шкоди та її компенсації у соціумі (розвитку ситуації соціальної взаємодії, що призводить до переживання моральної шкоди; формування переживання моральної шкоди; вибору варіантів поведінки, спрямованої на подолання наслідків психотравмуючої ситуації). Класифіковано варіанти поведінки у посттравматичній ситуації. Розкрито структуру уявлень на рівні масової свідомості про феномен моральної шкоди, про особу постраждалого та кривдника у ситуації заподіяння моральної шкоди. За результатами аналізу близько 1 800 рішень Європейського суду з прав людини за 1979 - 2007 рр. та українських судів різних інстанцій за 1993 - 2007 рр. охарактеризовано основні тенденції судової практики у справах щодо компенсації моральної шкоди (суб'єкти права на таку компенсацію; категорії справ, у яких вона присуджується; відмінності у підході судів різних інстанцій; компенсація моральної шкоди та відшкодування судових і супутніх витрат тощо). Запропоновано рекомендації з удосконалення правового регулювання інституту компенсації моральної шкоди в частині визнання права на таку компенсацію близьким осіб, яким було заподіяно тілесні ушкодження (каліцтво), а також спадкоємцям у порядку процесуального правонаступництва; неприпустимості обмеження осіб у праві на одержання компенсації моральної шкоди за ознакою моменту її заподіяння (до чи після набуття чинності відповідним нормативним актом, за умов призупинення його дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.2 + Х830.3 + Х832.131.5 +
Шифр НБУВ: РА366894
Рубрики:

20.
Андрейцева О.Б. 
Цивільно-правові способи захисту прав на об'єкти промислової власності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Б. Андрейцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми правового регулювання цивільно-правових способів захисту прав на об'єкти промислової власності, систему таких способів і особливості їх застосування. Визначено специфіку правовідносин щодо захисту даних прав. Проаналізовано закріплені законодавством способи захисту прав на об'єкти промислової власності. Обгрунтовано нормативну концепцію трирівневої системи способів захисту. З'ясовано специфіку правової природи й особливості застосування певних способів захисту. Висвітлено судову практику застосування цивільно-правових способів щодо захисту прав на об'єкти промислової власності. Розглянуто питання національного та міжнародно-правового регулювання даних способів захисту, а також досвід зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА361975
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського