Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (867)Юристам - Наукова електронна бібліотека (96)Юристам - Реферативна інформація (373)Юристам - Електронні колекції (37)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЗБІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Кушинська Л.А. 
Еволюція звичаєвого права східних слов'ян VІ - ХІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.А. Кушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що спадковість правових традицій східних слов'ян починається з VI ст., коли стабільні норми звичаєвого права у формі "Закону Руського" були головним регулятором суспільних відносин до часу прийняття першого правового акту конституційного характеру. Наголошено, що правові норми звичаєвих елементів були кодифіковані у збірнику законів "Руська Правда", завдяки чому збереглися протягом наступних століть. Розроблено оригінальну концепцію про виявлення права у східних слов'ян до масової появи на їх землях норманів, висвітлено еволюцію від звичаю до кодифікованих правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)413.2 + Х2(4Укр)-381 + Т595.13 + Т3(4Укр)414.011.1
Шифр НБУВ: РА316753 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Шульга Т.М. 
Правове регулювання бюджетних доходів, пов'язаних з природокористуванням: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.М. Шульга ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання бюджетних доходів, взаємопов'язаних з природокористуванням. Визначено суть цих понять, проведено їх класифікацію та різними критеріями, зокрема, періодичністю, адміністративно-територіальною належністю та значенням природних ресурсів, їх фізичними параметрами. Визначено місце платежів, пов'язаних зі спеціальним використанням даних ресурсів, у системі бюджетних доходів. Виокремлено збір за спеціальне використання природних ресурсів, що є головною формою доходів у зазначеній сфері. Виявлено специфіку основних елементів правового механізму цього збору. Значну увагу приділено проблемі наповнення бюджетної системи за рахунок платежів від використання землі як природного ресурсу, а саме: земельного податку й орендної плати за земельні ділянки државної та комунальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 + Х829(4УКР)211.1 + Х859(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА360512
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Вишнивецька В.О. 
Правове регулювання державного мита: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Вишнивецька ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено історичний аспект формування державного мита, з'ясовано його суть, запропоновано змінити категорію "державне мито" на "державний збір". Проаналізовано законодавство, що регулює справляння державного мита. Розроблено його класифікацію за різними критеріями, обгрунтовано необхідність прийняття Закону України та визначення всіх елементів правового механізму даного платежу. Сформульовано поняття державного збору, удосконалено визначення платників державного мита, що міститься у законодавстві. Наголошено на дискредитаційності відсоткових ставок державного мита та запропоновано їх замінити на тверді. Систематизовано об'єкти державного мита та пільги щодо його сплати. Наведено варіант проекту Закону України "Про державний збір".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х829(4УКР)222 +
Шифр НБУВ: РА338138
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Бех Г.В. 
Правове регулювання непрямих податків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Бех ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст податкової системи України та особливості функціонування в ній непрямих податків, досліджено окремі їх види: податок на додану вартість та акцизний збір. Наведено пропозиції щодо внесення конкретних змін до Законів України "Про систему оподаткування", "Про податок на додану вартість", до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір". Обгрунтовано необхідність прийняття нових законодавчих актів і розроблено їх проекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)22
Шифр НБУВ: РА317067 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Костенко Ю.О. 
Правове регулювання оподаткування фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.О. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

По-новому аргументовано розмежування податкової правосуб'єктності платників на загальну та спеціальну на підставі принципу резидентства. Подано авторське визначення прибуткового податку як прямого податку, що сплачується фізичними особами безпосередньо або через податкових агентів із доходів, одержаних від усіх джерел протягом податкового періоду. Сформульовано визначення об'єкта даного податку як сукупного оподатковуваного доходу, який отримано фізичною особою за календарний рік і складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів. Доведено необхідність відокремленого правового регулювання оподаткування майна фізичних осіб від юридичних. Аргументовано введення в Україні єдиного податку на майно фізичних осіб (рухоме та нерухоме). Обгрунтовано положення, що фактичними платниками непрямих податків є фізичні особи, які після всіх етапів перекладення податків купують продукцію, ціна якої містить податок на додану вартість або акцизний збір. Запропоновано авторські варіанти проектів Законів України: "Про прибутковий податок з фізичних осіб", "Про податок на майно фізичних осіб", "Про податок на промисел".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212.22
Шифр НБУВ: РА319510 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Гуменюк Г. П. 
"Саксонське зерцало" та його вплив на розвиток джерел права держав Центральної та Східної Європи (XIII - XVIII ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. П. Гуменюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано авторський переклад трьох оригінальних передмов до тексту збірника українською мовою, розкрито та проаналізовано їх зміст. Досліджено вплив суспільно-політичних і правових умов на формування "Саксонського зерцала", визначено його роль у становленні правового явища з узагальненою назвою "німецьке право". Здійснено порівняльне зіставлення норм "Саксонського зерцала" з сучасним правом Федеративної Республіки Німеччина. Визначено правовий вплив саксонсько-магдебурзького права на українських землях. Зроблено висновок про необхідність глибшого розуміння впливу збірника "Саксонське зерцало" на формування сучасного законодавства держав Центральної та Східної Європи з урахуванням євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4НІМ)4-3 + Т3(45)43-5
Шифр НБУВ: РА379960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мицак А.П. 
Становлення і розвиток митного законодавства на території України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Мицак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні історичні періоди формування та розвитку митного законодавства на території України (IX - XVII ст., XVII ст. - 1917 р., 1917 - 1922, 1922 - 1991, 1991 - 2004 рр.) та проаналізовано правові пам'ятки, які відносяться до митного законодавства України, на різних історичних етапах розвитку держави. Встановлено політичні та соціально-економічні передумови для прийняття окремих законодавчих актів у сфері митного регулювання. Проаналізовано основні пам'ятки митного законодавства на території України у IX - XVII ст. (найдавніший збірник норм староруського права, "Руську Правду", Раффельштеттенський митний статут 906 р., Остроганський митний статут 1288 р., Новоторговельний статут 1667 р.) та їх значення у формуванні правової бази розвитку митної діяльності. Встановлено, що з IX до XVII ст. митне законодавство допускало виконання митних дій не лише державними службовцями, а й приватними, а з XVII ст. до 1917 р. російське законодавство повністю позбавляло митної автономії українські землі. Зазначено, що в радянський період митне законодавсто забезпечувало монополію радянської держави на зовнішньоекономічні відносини. Доведено залежність формування митного законодавства від конкретного суспільно-політичного становища в державі. Проаналізовано особливості формування та розвитку митного законодавства за умов незалежної України, наведено пропозиції щодо його удосконалення та визначення правового статусу митних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-30 + Х819(4УКР)112.038-30
Шифр НБУВ: РА335768
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Биркович О.І. 
Судова система української держави (Гетьманщини) 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Биркович ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено спробу класифікації судових органів Гетьманщини за територіально-предметним принципом, показано складний процес формування судової системи та судочинства Гетьманщини за умов політичної та соціальної нестабільності, тиску з боку московського царського уряду. Відзначено, що від 1648 р. в Україні почала створюватися система державних органів, наділених судовими функціями. Аргументовано, що судовий процес Гетьманщини був заснований на демократчних засадах змагальності, диспозитивності, виборності суддів, гласного й відкритого судового розгляду, колегіального вирішення справ та доступності судових засобів. Досліджено вплив на судочинство Гетьманщини українсько-московського договору 1654 р. Зроблено висновок, що під час розслідування та вирішення кримінальних справ у середині XVII ст. суди Гетьманщини застосовували переважно процесуальні норми звичаєвого права, однак за цього зберігалась чинність правової норми, що містилась у Литовському Статуті та збірниках магдебурзького права "Саксон" і "Порядок", які застосовувались відповідно до нових умов та місцевих особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Т3(4УКР)46-5 +
Шифр НБУВ: РА333750
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Богачук В. С. 
Тактичні операції при розслідуванні підроблення грошей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. С. Богачук ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено стан наукової розробки проблеми розслідування підроблення грошей. Розкрито поняття, сутність та структуру тактичних операцій. Висвітлено місце тактичної операції в системі тактичних засобів за розслідування підроблення грошей. Розглянуто особливості організації та тактики проведення окремих слідчих дій у разі реалізації тактичних операцій під час розслідування даних злочинів. Вивчено форми та механізм взаємодії суб'єктів розслідування за проведення тактичних операцій. Розкрито окремі тактичні операції груп ("збір інформації", "фіксація", "пошук", "перевірка") та показано особливості їх проведення. Розглянуто й узагальнено вітчизняний і закордонний досвід проведення тактичних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х894.9(4УКР)311.7
Шифр НБУВ: РА373175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Сидоренко В.В. 
Формування механізмів реалізації прав громадян через місцеве самоврядування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.В. Сидоренко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо вдосконалення механізмів реалізації прав громадян шляхом підвищення ролі місцевого самоврядування за допомогою непрямої участі великої кількості громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні на базі спеціальної інфраструктури - пунктів колективного доступу. Одержано багатофакторні моделі регресії впливу різних факторів на розвиток інтернет-технологій для великих і малих міст. На підставі результатів аналізу зазначено про необхідність самобутньої української моделі, яка грунтується на принципі децентралізованої інтеграції, що розроблялася в країнах з високим рівнем інформатизації. Розроблено соціальний, правовий і економічний механізми залучення громадськості до управління територіями для їх участі у прийнятті рішень, що дозволить реалізувати принципи децентралізації державного управління за умов низької технологічної та соціальної готовності до впровадження сучасних інформатизаційних технологій, а також реалізувати свої права на: вільне вираження своїх поглядів і переконань; вільний збір, зберігання та поширення інформації; одержання інформації від органів державного управління та місцевого самоврядування; доступ до ресурсів державного та місцевого управління, звернення до цих органів, участь в управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА349274
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського