Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1884)Юристам - Наукова електронна бібліотека (121)Юристам - Реферативна інформація (4909)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (6)Юристам - Електронні колекції (2)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=РАДІАЦІЙНА$<.>+<.>K=БЕЗПЕК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 295
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Євдоченко Л. О. 
Удосконалення системи державного забезпечення інформаційної безпеки України в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Л. О. Євдоченко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України . — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено сутність інформаційної безпеки та складові її державного забезпечення. Систематизовано та класифіковано інформаційні загрози складовим національної безпеки України в інформаційній сфері. Визначено актуальні напрями удосконалення системи державного забезпечення інформаційної безпеки за умов глобалізації. Обгрунтовано поглиблення взаємодії структур державного управління з інститутами громадянського суспільства за проблематикою становлення інформаційного суспільства. Особливу увагу приділено дослідженню форм і засобів забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом, реалізації спеціальних функцій держави в інформаційній сфері. Розроблено науково-теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення державного управління України в цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА381728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Євстігнєєв А.С. 
Правове забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А.С. Євстігнєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито проблеми забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні. Проаналізовано правову природу, юридичні ознаки, функції та різновиди даних вимог, розглянуто питання правового регулювання їх забезпечення, а також юридичну відповідальність за правопорушення в даній сфері. Визначено особливості вимог екологічної безпеки, що повинні бути забезпечені в процесі приватизації земель в країні, як правової категорії, та наведено її юридичну дефініцію. Вивчено інституційно-функціональне та нормативно-правове забезпечення відповідних вимог на рівні національного законодавства. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства щодо запровадження дієвого механізму забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА367124
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Єгупенко В.В. 
Заходи запобігання та припинення адміністративних правопорушень на транспорті органами Державної автомобільної інспекції МВС України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Єгупенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання, що стосуються суті, особливостей та видів заходів запобігання та припинення адміністративних правопорушень органами Державтоінспекції, а також забезпечення громадської безпеки на автомобільному транспорті. Проаналізовано повноваження органів ДАІ щодо застосування зазначених заходів. Розглянуто понятійний апарат, наведено рекомендації щодо його уточнення. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення законодавства, що регулює систему та підстави застосування органами ДАІ заходів запобігання та припинення правопорушень. Визначено шляхи підвищення ефективності діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА319731 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Єдинак Т.С. 
Державне регулювання та контроль операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.С. Єдинак ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення державного регулювання та контролю зовішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною за умов євроінтеграційних процесів України. Визначено суть державного регулювання та контролю таких операцій у контексті забезпечення національної безпеки України. Проведено аналіз державного регулювання операцій з давальницькою сировиною та визначено його основні історичні еволюційні етапи, тенденції розвитку таких операцій, а також вплив конкретних інструментів державного регулювання на ці процеси. Проаналізовано чинну законодавчу та методичну базу з регулювання та контролю операцій з давальницькою сировиною, визначено недоліки та надано пропозиції для їх усунення. Розроблено концептуальну модель розвитку державного регулювання зазначених операцій за умов євроінтеграції. Визначено шляхи підвищення ефективності їх державного контролю. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавчо-нормативної бази регулювання зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною в Україні. Розроблено пропозиції стосовно вдосконалення державного регулювання та контролю цих операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х932.211.12(4УКР) + У9(4УКР)80-553 +
Шифр НБУВ: РА351753
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Єщук О. М. 
Адміністративно-правове регулювання охоронної діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Єщук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Сформовано поняття охоронної діяльності як об'єкта адміністративно-правового регулювання. З'ясовано зміст правового статусу органів публічної адміністрації у сфері охоронної діяльності, здійснено адміністративно-правову характеристику видів охоронної діяльності, а також сформульовано пропозиції щодо елементів механізму адміністративно-правового регулювання охоронної діяльності. Розкрито напрями удосконалення законодавства й адміністративної діяльності міліції України у сфері надання охоронних послуг. Обгрунтовано необхідність прийняття авторського проекту Закону України "Про охоронну діяльність в Україні", розробленого з урахуванням сучасних вимог суспільства, що реально забезпечить безпеку фізичних осіб та охорону права власності усіх форм власності, баланс інтересів держави та суб'єктів охоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034
Шифр НБУВ: РА380511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Іванов Д.А. 
Інформаційно-правові основи забезпечення безпеки мореплавства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.А. Іванов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття та розкрито зміст інформаційних правовідносин у сфері безпеки мореплавства. Висвітлено правову природу поняття "юридико-технічні норми" як окремого виду інформаційно-правових норм. Розкрито зміст поняття "інформаційно-правове забезпечення" в діяльності, взаємопов'язаній з пошуком і рятуванням на морі. Запропоновано класифікацію інформаційно-правових норм у галузі безпеки мореплавства згідно з цілями та порядком їх застосування. З урахуванням комплексного аналізу нормативного забезпечення і практичної діяльності уповноважених органів у сфері забезпечення безпеки у даній сфері наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, що регулює інформаційно-правове забезпечення безпеки мореплавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 ф +
Шифр НБУВ: РА355598
Рубрики:

8.
Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Ільїна Н.Л. 
Організаційно-правові засади забезпечення екологічної безпеки у плануванні та забудові міст України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.Л. Ільїна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, ознаки та юридичні поняття екологічної безпеки за умов планування та забудови міст України. Обгрунтовано наявність комплексного міжгалузевого інституту права екологічної безпеки. На підставі дослідження практики застосування екологічного та містобудівного законодавства розроблено організаційні засади правового механізму забезпечення безпеки у плануванні та забудові міст України. Визначено особливості застосування еколого-правової відповідальності у містобудівній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х859(4УКР)021.11 + Х859(4УКР)021.11 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА359788
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Іщенко Г.Г. 
Механізми державного регулювання природно-техногенної безпеки великих міст: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.Г. Іщенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові та прикладні основи формування й функціонування механізмів державного регулювання природно-техногенної безпеки (ПТБ) великих міст (ВМ), методичні підходи до її аналізу та прогнозування, проведено комплексну оцінку стану. Досліджено особливості діючого механізму регулювання ПТБ, виявлено його основні недоліки та визначено напрями вдосконалення, зокрема умови державної політики забезпечення ПТБ ВМ, а також пріоритетні напрями вдосконалення механізмів її регулювання на коротко- та довгострокову перспективи. Обгрунтовано завдання, функції та інструменти запровадження системи екологічного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.134 +
Шифр НБУВ: РА370015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Абакумов В. М. 
Правове регулювання протидії інформаційним війнам в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. М. Абакумов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль інформаційної безпеки в структурі національної безпеки України, уточнено правовий зміст основних понять і категорій інформаційної безпеки. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази забезпечення інформаційної безпеки. З'ясовано сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму протидії інформаційним війнам в Україні. Визначено адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення діяльності відповідних органів державної влади. Запропоновано перспективні напрямки вироблення та реалізації правових засобів та організаційних заходів захисту від інформаційних війн в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Ц1(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Албул С.В. 
Кримінологічна характеристика корисливо-насильницьких злочинів відносно іноземних громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Албул ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс питань щодо етіологічних і феноменологічних особливостей і закономірностей корислово-насильницьких злочинів, скоєних проти іноземців в Україні. Вивчено природу, закономірності й особливості віктимізації та віктимності іноземців в Україні, а також питання щодо протидії даній злочинності. Висвітлено теоретичний і практичний аспект стосовно розробки організаційно-правових заходів боротьби зі злочинністю проти іноземців. Надано кримінологічну характеристику корислово-насильницьких злочинів, скоєних проти іноземних громадян в Україні, їх чинників, рівня, структури та географії, латентності, а також особи злочинця та жертви злочину. Висвітлено проблеми щодо забезпечення особистої та майнової безпеки іноземних громадян в Україні. Наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного вітчизняного законодавства з питань протидії злочинності та забезпечення прав потерпілих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116 + Х883.9(4УКР)4 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337845
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Аль Мохадмех Зафер 
Підсиcтема підтримки прийняття проектних рішень при створенні систем безпеки об'єктів невиробничої сфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Аль Мохадмех Зафер ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено підсиcтему підтримки прийняття проектних рішень (ПППР) у процесі створення систем безпеки об'єктів невиробничої сфери на стадії проектування, модернізації та функціонування. Удосконалено математичні моделі надання знань про об'єкт охорони та технічні засоби (ТЗ) програмно-апаратного комплексу охоронної системи за рахунок застосування алгебри кінцевих предикатів (АКП). Удосконалено математичні моделі оцінки наслідків виникнення позаштатної ситуації за рахунок застосування АКП і процесу підтримки прийняття рішень оператором з локалізації, усунення позаштатної ситуації та відновлення працездатності системи шляхом застосування принципу прийнятого ризику. Запропоновано удосконалений метод багатокритеріального синтезу проектних рішень під час формування складу КТЗ. Наведено структуру та програмне забезпечення підсистеми ПППР шляхом створення системи безпеки об'єкта, у яких реалізовано запропоновані математичні моделі та алгоритми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 с1/8 + З973-018.14
Шифр НБУВ: РА315255 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Алямкін Р. В. 
Мирне вирішення міжнародних територіальних спорів: практика міжнародних судових органів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Р. В. Алямкін ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено практику міжнародно-правового вирішення міжнародних територіальних спорів. Проведено дослідження міжнародно-правових проблем, які виникають під час врегулювання міжнародних територіальних спорів через міжнародні судові процедури, а також проблем правотворчості та правозастосування у цій сфері. На підставі рішень міжнародних судових органів досліджено мирне вирішення міжнародних територіальних спорів як самостійне об'єктивне правове явище. Розкрито правову природу, механізм, процедуру та матеріально-правові підстави вирішення міжнародних територіальних спорів. Досліджено територіальні спори, які справили найбільший вплив на практику міжнародного права, процес підтримання міжнародного миру та безпеки, а також на формування доктрини сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.12
Шифр НБУВ: РА381162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Амелічева Л.П. 
Забезпечення безпеки праці як умови трудового договору: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.П. Амелічева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, ознаки понять у сфері трудового права, зокрема, безпеку праці як умову трудового договору, право працюючих на безпеку праці в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Обгрунтовано доцільність внесення змін і доповнень в чинне законодавство про працю та в законопроект Трудового кодексу України з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 + Х879(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА360728
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Андрієнко М. В. 
Державна політика України у сфері техногенної та природної безпеки (кінець XX - початок XXI ст.): військово-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Андрієнко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито з історичного погляду процес формування та розвитку державної політики України наприкінці XX - початку XXI ст. в галузі цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки. Визначено подолання наслідків радіаційних катастроф та організації допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Встановлено діяльність міжнародних організацій, спеціалізованих закладів системи ООН тощо. Запропоновано деякі пропозиції щодо вдосконалення системи захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-1(4Укр)64 + Х819(4Укр)120.15
Шифр НБУВ: РА371399 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Антонюк У.В. 
Правове забезпечення екологічної безпеки у діяльності залізничного транспорту: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / У.В. Антонюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання правового забезпечення екологічної безпеки у діяльності залізничного транспорту. Обгрунтовано визначення поняття "екологічна безпека у процесі діяльності залізничного транспорту", виділено його характерні ознаки. Проаналізовано основні фактори впливу експлуатаційної діяльності об'єктів залізничного транспорту на стан довкілля та його окремі елементи. Зроблено історичний огляд законодавства Української РСР та України щодо охорони довкілля у сфері залізничного транспорту. Розглянуто види та визначено ефективність роботи органів, які здійснюють державне управління, контроль і нагляд за додержанням природоохоронного законодавства у процесі діяльності об'єктів залізничного транспорту. Висвітлено основні аспекти застосування різних видів юридичної відповідальності за екологічні правопорушення у сфері залізничного транспорту. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України щодо правового регулювання екологічної безпеки у процесі експлуатаційної діяльності об'єктів залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114 + Х859(4УКР)021.134 +
Шифр НБУВ: РА362684
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Артеменко Л.П. 
Управління діяльністю Збройних Сил України в забезпеченні воєнно-економічної безпеки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.П. Артеменко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-методичні та практичні питання стосовно вдосконалення управління діяльністю Збройних Сил України (ЗСУ) у забезпеченні воєнно-економічної безпеки. Досліджено сучасні тенденції та теоретичні підходи щодо проблем реформування та розвитку ЗСУ та показано необхідність удосконалення управління діяльністю як пріоритетного напряму ефективного економічного забезпечення функціонування ЗСУ. Доведено, що для розв'язання проблеми забезпечення високого рівня воєнно-економічної безпеки необхідне вдосконалення управління діяльністю ЗСУ за рахунок розвитку основних пріоритетних напрямів, а саме: функціонального, організаційного, навчального, кадрового, технічного, інформаційного, фінансового. Висвітлено питання формування сучасної моделі управління діяльністю ЗСУ як регулятора забезпечення рівня воєнно-економічної безпеки держави, що має сприяти впровадженню перспективної моделі управління діяльністю ЗСУ, використання якої дозволить підвищити рівень воєнно-економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА353067
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Бєлова О.І. 
Міжнародно-правові аспекти державної морської політики України та юридичні проблеми її реалізації в сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Бєлова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти державної морської політики та окремі юридичні проблеми її реалізації. Проаналізовано умови й особливості формування міжнардно-правового змісту державної морської політики. На підставі визначення загальнодержавних національних інтересів країни та з урахуванням сучасної геополітичної ситуації, виокремлено національні інтереси України в Азово-Чорноморскому басейні й окремих районах Світового океану. Обгрунтовано цілі, приципи, завдання, пріоритетні напрямки та заходи міжнародно-правового забезпечення ефективної реалізації морської політики держави за сучасних умов. Наведено пропозиції щодо удосконалення та приведення у відповідність до практики міжнародного морського права чинного законодавства України, що встановлює правовий режим використання територіального моря, виключної економічної зони та континентального шельфу. Досліджено вплив і взаємозалежність геополітичної ситуації та географічного розташування держави, протяжності її морських кордонів і комунікацій з розвитком економіки країни, її зовнішньої торгівлі та здатністю забезпечити міжнародно-правовими засобами морську безпеку країни як базового елемента державної морської політики. Проаналізовано міжнародно-правові проблеми реалізації державної морської політики України в Азово-Чорноморському басейні. Запропоновано концепції державних дій щодо договірно-правового оформлення українсько-російського кордону в Азовському морі та Керченській протоці. Розглянуто питання делімітації континентального шельфу й особливих економічних зон між Україною та Румунією, обгрунтовано шляхи вирішення проблемних питань щодо свободи судноплавства в Чорноморських протоках і перегляду Конвенції Монтре 1936 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358519
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Бєляков О.О. 
Комунікація як інструмент екологічної політики (на прикладі порівняльного досвіду України та Німеччини): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Бєляков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На прикладі складових комунікації - преси і паблік рілейшнз, залучення досвіду України та Німеччини проведено порівняльний контент-аналіз провідних газет цих країн. Розглянуто екологічну складову національної політики та безпеки. Вперше в українському журналістикознавстві розроблено новий напрямок - екологічну журналістику та простежено її взаємозв'язок з екологічною політикою. Досліджено вітчизняну екологічну пресу. Обгрунтовано необхідність розвитку паблік рілейшнз для довкілля. Визначено механізми впливу українських та німецьких засобів масової інформації на екологічну діяльність держави. Викладено пропозиції стосовно поліпшення екологічної комунікації, вільного доступу до екологічної інформації та підвищення ролі екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Х859(4) + Б1 е(4) + А73
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського