Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (361)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (180)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х912.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Серафімов В.В. 
Адміністративний примус у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Серафімов ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено заходи адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають специфіку залежно від дії в просторі та кола осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції щодо упорядкування діяльності наглядово-контролюючих державних органів у торговельному мореплавстві. Досліджено відносини, що впливають у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають значну специфіку залежно від дії у просторі і за колом осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком в торговельному мореплавстві. Запропоновано рекомендації з удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції з упорядкування діяльності державних наглядово-контролюючих органів в торговельному мореплавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА310728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Соколюк С.М. 
Дії військово-морських сил у боротьбі з тероризмом на морі (70-ті роки ХХ ст. - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.М. Соколюк ; Нац. акад. оборони України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку форм і способів застосування військово-морських сил (ВМС) у боротьбі з морським тероризмом у другій половині XX - на початку XXI ст. Розкрито сутність даного явища, визначено його особливості та розроблено класифікацію. Виявлено чинники, які впливають на розвиток форм і способів дій ВМС у боротьбі з морським тероризмом, проаналізовано методи їх застосування у протидії тероризму на морі. Визначено тенденції та закономірності використання ВМС у боротьбі з морським тероризмом. Розроблено класифікацію морських антитерористичних операцій (дій). Запропоновано періодизацію процесу застосування сил флотів у протидії тероризму на морі. Наведено рекомендації щодо використання світового досвіду застосування ВМС у боротьбі з тероризмом на морі у 1970-х рр. - на початку XXI ст. у діяльності ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)638 + Ц66,8(4/8)-54 + Х912.523.33 +
Шифр НБУВ: РА363457
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Шемякін О.М. 
Еволюція структури й змісту права користування морем: теорія та практика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Шемякін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження генезису структури та змісту права користування морем як складної відкритої динамічної підсистеми сучасного міжнародного морського права. Здійснено комплексний аналіз передумов, проблем формування, загальних закономірностей і тенденцій розвитку структури та змісту правового режиму сучасних категорій морських просторів. Узагальнено практику імплементації норм міжнародного морського права та внутрішнє право дtржав. Значну увагу приділено проблемам Чорноморсько-Азовського регіону та формування політики України у галузі права користування морем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52 + Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Шемонаєв В.Ю. 
Загальна аварія (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Ю. Шемонаєв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження генезису загальної аварії та визначено тенденцію розвитку даного інституту. Проаналізовано галузеву приналежність інституту загальної аварії. Розглянуто поняття та ознаки загальної аварії у контексті міжнародного приватного морського та національного морського права України. Показано їх значення та взаємозв'язок, розкрито особливості розподілу даної аварії та проблеми, що виникають у зазначеному випадку у сфері дії цивільного права. Охарактеризовано поняття, ознаки та елементи розподілу загальної аварії як цивільних правовідносин. Розглянуто відносини, що виникають у разі розподілу загальної аварії, визначається їх сутність як цивільно-правових зобов'язань. Проведено розмежування загальної аварії та інших цивільно-правових інститутів. Визначено місце інституту загальної аварії у системі цивільного права України. Запропоновано оптимальну цивілістичну концепцію даного інституту та визначено можливі тенденції удосконалення цивільного законодавства у цій сфері. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України з метою закріплення у Цивільному кодексі України положень про загальну аварію як обставини, що виключає настання майнової відповідальності на загальних підставах, та передбачено можливість вживання заходів захисту розподілу збитків, яких зазнали у спільних інтересах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) + Х839(4УКР)211.942 +
Шифр НБУВ: РА323429
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Блажиєвська М.В. 
Імплементація норм міжнародного права: правова теорія і практика України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.В. Блажиєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу досліджено проблеми імплементації норм міжнародного морського права та пов'язані з нею актуальні теоретичні та практичні питання. Здійснено комплексний аналіз міжнародних морських відносин й обгрунтовано існування системи норм для їх правового регулювання - морського права, що за своєю суттю є багаторівневою структурою правового регулювання, яку використовують як методологічну основу для дослідження проблем імплементації норм міжнародного морського права. Проаналізовано створений в Україні механізм імплементації норм міжнародного морського права, встановлено ефективність його функціонування та недоліки. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері регулювання різних видів морської діяльності, зокрема в галузі торговельного мореплавства, безпеки мореплавства та захисту морського середовища. Розглянуто перспективи розвитку національного законодавства України у галузі морського права. В контексті імплементації норм міжнародного морського права досліджено актуальні теоретичні та практичні питання сучасного морського права, які виникають у зв'язку з визначенням правового статусу та режиму Азовського моря та Керчинської протоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52-383.1 +
Шифр НБУВ: РА336143
Рубрики:

7.
Нікіша Д. О. 
Інституціалізація морської практики у формуванні сучасного міжнародного морського права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Д. О. Нікіша ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи інституціалізації морської практики в процесі формування сучасного міжнародного морського права (ММП) та надання на їх підставі пропозицій щодо удосконалення міжнародного та національного правового регулювання використання морських просторів. Одержано наукове положення про існування єдиного процесу формування сучасного ММП, який включає послідовну зміну стадій формування звичаєвих і договірних норм. Удосконалено положення про визначення історичних етапів формування ММП. Відзначено, що початок етапу формування сучасного ММП слід пов'язувати з прийняттям Паризької декларації з морського права 1856 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52 +
Шифр НБУВ: РА380732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Кулько А.В. 
Інституційні та договірні механізми регламентації міжнародного співробітництва з використання ресурсів ріки Дунай: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Кулько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інституційні та договорні механізми міжнародного співробітництва у використанні ресурсів ріки Дунай, висвітлено теоретичні та практичні аспекти цього питання. Досліджено історію формування інституційних і договірних механізмів міжнародного співробітництва із використання ресурсів Дунаю. Висвітлено основні тенденції цього процесу, сформульовано цілісне бачення та визначено особливості їх сучасного стану. Проаналізовано міжнародні нормативно-правові акти, що регламентують навігаційні та ненавігаційні аспекти використання Дунаю та практику їх застосування, а також судові рішення, що стосуються використання річкових ресурсів ріки Дунай.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526(4)1 +
Шифр НБУВ: РА368406
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Іванов Д.А. 
Інформаційно-правові основи забезпечення безпеки мореплавства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.А. Іванов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття та розкрито зміст інформаційних правовідносин у сфері безпеки мореплавства. Висвітлено правову природу поняття "юридико-технічні норми" як окремого виду інформаційно-правових норм. Розкрито зміст поняття "інформаційно-правове забезпечення" в діяльності, взаємопов'язаній з пошуком і рятуванням на морі. Запропоновано класифікацію інформаційно-правових норм у галузі безпеки мореплавства згідно з цілями та порядком їх застосування. З урахуванням комплексного аналізу нормативного забезпечення і практичної діяльності уповноважених органів у сфері забезпечення безпеки у даній сфері наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, що регулює інформаційно-правове забезпечення безпеки мореплавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 ф +
Шифр НБУВ: РА355598
Рубрики:

10.
Притула А. М. 
Кримінально-правова охорона виключної (морської) економічної зони України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / А. М. Притула ; Одес. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Інститут охорони виключної (морської) економічної зони розглянуто як форму реалізації суверенних прав прибережної держави на захист від транснаціональних злочинів. Характеристика суверенних прав держави обмежена правом на забезпечення безпеки виключної (морської) економічної зони та морської (підводної) культурної спадщини. Зазначено, що безпека (стан захищеності від загроз, стан захищеності живих і неживих натуральних ресурсів, мінеральних ресурсів, енергії, що виробляється у межах зони з вітру, води, течії, штучних споруд) виключної (морської) економічної зони та морської (підводної) культурної спадщини має бути визнаною об'єктом кримінально-правової охорони виключної (морської) економічної зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.7 + Х916.881
Шифр НБУВ: РА377618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Чернявський А.Л. 
Міжнародно-правова відповідальність за забруднення поверхневих вод: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.Л. Чернявський ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми реалізації механізму міжнародно-правової відповідальності у разі забруднення вод. Розкрито суть понять, досліджено юридичну природу міжнародно-правової відповідальності за забруднення поверхневих вод. Розкрито її підстави, види та форми. Детально проаналізовано механізм застосування зазначеної відповідальності за забруднення морських і материкових поверхневих вод. Розкрито склад заподіяної внаслідок забруднення поверхневих вод шкоди, що підлягає відшкодуванню у порядку реалізації міжнародно-правової відповідальності. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до міжнародних договорів, які регулюють відносини відповідальності за забруднення поверхневих вод. Зроблено висновок про необхідність інституційних змін у системі міжнародних організацій, діяльність яких спрямовується на запобігання забрудненню даних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.53 +
Шифр НБУВ: РА361864
Рубрики:

12.
Середа Г. Г. 
Міжнародно-правова регламентація кримінальної юрисдикції держав у внутрішніх водах і територіальному морі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Г. Г. Середа ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено морську кримінальну юрисдикцію держав стосовно злочинів, вчинених у внутрішніх водах і територіальному морі. Запропоновано структуру міжнародного договірного механізму регламентації морської кримінальної юрисдикції держав. Визначено поняття інтердикції - особливої форми примусової морської кримінальної юрисдикції. Встановлено, що формується особлива форма морської кримінальної юрисдикції - "конвенційна". Досліджено характеристику й юридичну природу кримінальної юрисдикції прибережної держави та держави прапора стосовно злочинів, вчинених у внутрішніх водах і територіальному морі. Проведено аналіз еволюції міжнародно-правової доктрини та практики щодо вирішення питань про їх конкуренцію. Систематизовано й узагальнено основні умови обмеження кримінальної юрисдикції прибережної держави у внутрішніх водах і територіальному морі. Запропоновано прийняття Протоколу до Конвенції з морського права 1982 р. з метою вдоскон алення міжнародно-правової регламентації кримінальної юрисдикції держав у внутрішніх водах і територіальному морі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.33 + Х916.881
Шифр НБУВ: РА381181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Мельник О.З. 
Міжнародно-правове регулювання несудоплавного використання транскордонних водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.З. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції історичного розвитку принципів і норм міжнародного права, які регулюють питання несудноплавного використання водних ресурсів. Розкрито значення кодифікаційної діяльності міжнародних урядових і неурядових організацій у цій сфері. Проаналізовано положення рамкової Конвенції про право несудноплавних видів використання міжнародних водотоків 1997 р., яка містить універсальні принципи несудноплавного використання транскордонних водних ресурсів. Досліджено правила поведінки, встановлені Конвенцією про охорону та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер 1992 р., яка створює основу для регіонального співробітництва. З'ясовано характерні риси басейнового принципу управління водними ресурсами ЄС на підставі Директиви 2000/60/ЄС, яка встановлює межі для дій Співтовариства в сфері водної політики. Проаналізовано договірну практику України у сфері несудноплавного використання водних ресурсів, які є спільними для неї та сусідніх з нею держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА370056 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

14.
Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд 
Міжнародно-правовий режим міжнародних водотоків ненавігаційного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію права ненавігаційного використання міжнародних водотоків як нової, що динамічно розвивається, галузі сучасного міжнародного права. Здійснено комплексний аналіз основних і допоміжних джерел права міжнародних водотоків (ПМВ), визначено юридичний зміст категорій і термінів, важливих для встановлення видів правовідносин галузі міжнародного права, що формується. Проаналізовано у порівнянні різнорівневі міжнародні угоди, що регулюють питання ненавігаційного використання міжнародних водотоків. Розроблено концепцію норм і нормативних комплексів, що мають полісистемний характер та визначають зв'язок галузі, яка формується, з ціннісними пріоритетами сучасного міжнародного права. Обгрунтовано найбільш ефективні моделі двох-, трьох- та багатостороннього урегулювання питань розподілу та використання регіональних міжнародних водотоків близькосхідного регіону на підставі аналізу ізраїльсько-палестинських, йордано-ізраїльських договорів 1990-х рр., існуючих проектів міжнародно-правового регулювання водного конфлікту на близькому Сході та зіставлення результатів аналізу з сучасним рівнем розвитку ПМВ. Створено концепцію двоступеневого вирішення проблеми встановлення міжнародно-правового статусу спільних водних ресурсів країн басейну ріки Йордан. Наведено концепції, пропозиції та модель багатосторонньої екологічної конвенції з охорони, захисту та відновлення рік Йордан і Ярмук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА338100
Рубрики:

15.
Бєлова О.І. 
Міжнародно-правові аспекти державної морської політики України та юридичні проблеми її реалізації в сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Бєлова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти державної морської політики та окремі юридичні проблеми її реалізації. Проаналізовано умови й особливості формування міжнардно-правового змісту державної морської політики. На підставі визначення загальнодержавних національних інтересів країни та з урахуванням сучасної геополітичної ситуації, виокремлено національні інтереси України в Азово-Чорноморскому басейні й окремих районах Світового океану. Обгрунтовано цілі, приципи, завдання, пріоритетні напрямки та заходи міжнародно-правового забезпечення ефективної реалізації морської політики держави за сучасних умов. Наведено пропозиції щодо удосконалення та приведення у відповідність до практики міжнародного морського права чинного законодавства України, що встановлює правовий режим використання територіального моря, виключної економічної зони та континентального шельфу. Досліджено вплив і взаємозалежність геополітичної ситуації та географічного розташування держави, протяжності її морських кордонів і комунікацій з розвитком економіки країни, її зовнішньої торгівлі та здатністю забезпечити міжнародно-правовими засобами морську безпеку країни як базового елемента державної морської політики. Проаналізовано міжнародно-правові проблеми реалізації державної морської політики України в Азово-Чорноморському басейні. Запропоновано концепції державних дій щодо договірно-правового оформлення українсько-російського кордону в Азовському морі та Керченській протоці. Розглянуто питання делімітації континентального шельфу й особливих економічних зон між Україною та Румунією, обгрунтовано шляхи вирішення проблемних питань щодо свободи судноплавства в Чорноморських протоках і перегляду Конвенції Монтре 1936 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358519
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Бойович В. 
Міжнародно-правові аспекти забезпечення безпеки мореплавства в СР Югославії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В. Бойович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Встановлено невідповідність між нормами морського законодавства СР Югославії та міжнародним морським правом, насамперед, нормами, що стосуються контролю за виконанням конвенційних вимог та стандартів з підготовки спеціалістів морського транспорту. Розроблено проект програми державної системи СР Югославії щодо забезпечення безпеки мореплавства, здійснення якого може сприяти формуванню в країні ефективної системи безпеки мореплавства, що відповідає сучасним міжнародним стандартам. Проведено правову кваліфікацію суб'єктивних та об'єктивних причин аварій, що залежать від людського фактору на морі, наведено пропозиції стосовно удосконалення морського законодавства СР Югославії щодо їх запобігання. Зроблено висновок про недоцільність надання портам СР Югославії функцій пошуку та рятування, як це має місце у даний час, а також необхідність створення в межах Міністерства транспорту спеціального державного органу з відповідними повноваженнями для здійснення цієї функції. Відзначено, що норми міжнародного морського права у сфері безпеки мореплавства разом з відповідними нормами національного морського законодавства держав становлять підгалузь міжнародного морського права, яку можна визначити як "Міжнародне право безпеки мореплавства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 +
Шифр НБУВ: РА322656
Рубрики:

17.
Фролова Н.В. 
Правова охорона водно-болотних угідь загальнодержавного та міжнародного значення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н.В. Фролова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, понятійний апарат у сфері правового регулювання використання, охорони та відтворення водно-болотних угідь як особливо вартованих територій. Розглянуто основні напрями розвитку законодавства щодо водно-болотних угідь у руслі його відповідності вимогам Рамсарської конвенції. Узагальнено основні засади політики України в сфері збереження та відтворення водно-болотних угідь. Надано пропозиції щодо класифікації таких угідь і виявлено юридичні особливості їх використання й охорони. Визначено юридичний зміст прав на водно-болотні угіддя та порядок їх набуття. Наведено пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління в сфері використання й охорони означених угідь, а також законодавства в цій сфері міжнарожного та загальнодержавного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 + Х819(4УКР)124.6 + Х912.521 + Х916.33
Шифр НБУВ: РА375417 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Вітовська І.В. 
Правове регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Вітовська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України. Визначено зміст поняття природних ресурсів, які імовірно використовуються у межах даної території, наведено їх класифікацію. Як новий самостійний правовий інститут досліджено правовідносини у сфері користування природними ресурсами виключної (морської) економічної зони. Проаналізовано екологічне законодавче забезпечення правового регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.52 + Х859(4УКР)021 +
Шифр НБУВ: РА334125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Чорноус О.В. 
Правове регулювання використання та охорони природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Чорноус ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто правовий режим природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України, яку визначено як комплексний природний об'єкт, що досліджується у галузі екологічного права. Виділено ознаки, які відмежовують дану зону від інших природних об'єктів. Проаналізовано зв'язки правового режиму виключної (морської) економічної зони з правовим режимом її природних ресурсів. Розкрито зміст права власності на природні ресурси виключної (морської) економічної зони та права користування ними. Обгрунтовано перспективи теоретичного дослідження у межах екологічного права питання про створення та використання штучних островів, установок і споруд у виключній (морській) економічній зоні України, визначено зміст правової охорони її природних ресурсів. Розкрито сутність поняття забруднення виключної (морської) економічної зони України, виділено й охарактеризовано його джерела. Розглянуто організаційно-правовий механізм забезпечення правового режиму виключної (морської) економічної зони України та досліджено види юридичної відповідальності за порушення законів і правил щодо використання й охорони її природних ресурсів. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання використання й охорони природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР)352 + Х859(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА348200
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Богдан О.В. 
Правовий режим морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну: перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Богдан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий режим морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну. Проаналізовано зміст поняття "правовий режим" і співвідношення категорій "замкнене та напівзамкнене море" та "закрите море". Вивчено чинне законодавство причорноморських держав у сфері регулювання правового режиму окремих морських просторів і визначено відповідність законодавчих норм Конвенції з морського права 1982 р. Розглянуто одну з актуальних проблем делімітації - розмежування континентального шельфу та виключної економічної зони між Україною та Румунією. Досліджено сучасний правовий режим Чорноморських проток, проаналізовано міжнародно-правовий механізм регулювання безпечного використання морських просторів Чорного моря та перспективи співробітництва з питань охорони середовища Азовського моря. Виділено основні тенденції процесу формування режиму морських просторів Чорноморсько-Азовського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337165
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського