Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3690)Юристам - Наукова електронна бібліотека (446)Юристам - Реферативна інформація (4685)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (13)Юристам - Електронні колекції (29)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТРУДОВ$<.>+<.>K=КОДЕКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 541
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ярошенко О.М. 
Правовий статус сторін трудових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.М. Ярошенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням правового статусу сторін трудових правовідносин - працівника та роботодавця. Проводиться аналіз трудових прав та обов'язків, а також трудової правосуб'єктності працівника і роботодавця. Розкриваються сучасні тенденції в розвитку правового статусу сторін трудових правовідносин. Аналізуються законодавство та правозастосувальна практика, обгрунтовуються рекомендації по їх вдосконаленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Вівчар П.В. 
Особливості морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.В. Вівчар ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням організації морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях. Розкрито специфіку змісту морального виховання цієї категорії неповнолітніх, експериментально перевірено педагогічні умови ефективної його реалізації у навчально-виховній діяльності виховно-трудової колонії. Висвітлено шляхи взаємодії колонії, сім'ї, церкви і громадськості у моральній підготовці неповнолітніх засуджених до життя на волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Х884.024 + Ю947.3
Рубрики:

3.
Козак З.Я. 
Договірне регулювання за трудовим правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / З.Я. Козак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням договірного регулювання за трудовим правом України. В роботі досліджуються поняття, сфера та види договірного регулювання, його значення в умовах становлення ринкової економіки; подається характеристика колективного та індивідуального договірного регулювання; аналізуються структура, рівні та суб'єкти (сторони) колективного договірного регулювання; визначаються правові засади соціального партнерства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)0/1
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Лаврінчук І.П. 
Правовий статус державного службовця як учасника трудових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.П. Лаврінчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вперше в умовах становлення нової законодавчої бази досліджується сутність та зміст правового статусу державних службовців як суб'єктів трудового права - рівноправних учасників трудових правовідносин, а також особливості регламентації цих правовідносин за їх участю нормами трудового та спеціального законодавства. Проведено історичний та порівняльний аналіз формування правового положення цієї категорії працівників. Визначено складові поняття державної служби як форми трудової діяльності по виконанню державою суспільнонеобхідних функцій. Розглянуті ознаки поняття державного службовця, що виступають критеріями об'єктивного визначення кола працівників з цим статусом. Правовий статус державного службовця сформульовано як сукупність належних їм прав та обов'язків, додаткових пільг і гарантій, підвищеного рівня відповідальності, що зумовлені їх роллю в державній організації суспільства і що встановлюються нормами трудового та спеціального законодавства, колективним договором та трудовою угодою. Договір про державну службу визначено як окремий вид трудового договору. На підставі теоретичних висновків та аналізу чинного законодавства розроблені та внесені пропозиції щодо вдосконалення правового механізму регулювання питань проходження державної служби працівниками, забезпечення їх правового статусу, суб'єктивних трудових прав та обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Гізімчук С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Гізімчук ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Бойко І.Й. 
Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Й. Бойко ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджується проблема становлення і розвитку цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та практика його застосування. Значна увага приділена аналізу цивільно-правових інститутів, закріплених у Кодексі. Проаналізовані судові справи, зокрема цивільні щодо його застосування, використана спеціальна та інша монографічна література. Зроблено висновок про високий рівень розвитку для свого часу цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та дані науково обгрунтовані рекомендації щодо використання досвіду законотворення Гетьманщини для удосконалення чинного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-3
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Абу Салех Мухамед 
Міжнародно-правове регулювання статусу трудящих-мігрантів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Абу Салех Мухамед ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено правовим проблемам міжнародно-правового захисту прав трудящих-мігрантів і членів їх сімей. Розглянуто теоретичні і практичні аспекти цих проблем. Викладено авторську концепцію і підходи до вирішення цих проблем на універсальному, регіональному і національному рівнях. Пропонуються рекомендації щодо вдосконалення універсального і національного законодавства в галузі захисту прав трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937
Рубрики:

9.
Бурак В.Я. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Я. Бурак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються поняття єдності і поняття диференціації правового регулювання трудових відносин, основні передумови їх існування. Аналізуються основні риси єдиного і дифренційованого правового регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати. Досліджуються проблеми оптимального співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин відповідно до ринкових перетворень суспільства. Особлива увага приділяється визначенню кола відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати, які підлягають єдиному, а також диференційованому правовому регулюванню. Обгрунтовуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Заєць О.І. 
Правові аспекти земельної реформи в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.І. Заєць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20. с. — укp.

Захищаються нові наукові положення: правове забезпечення здійснення земельної реформи як перманентного процесу у житті суспільства і держави у їх взаємодії з природою; юридичні ознаки поняття земельної реформи та її змісту; загальна мета та завдання земельної реформи. Обгрунтовується існування комплексного та універсального правового інституту - правового забезпечення земельної реформи як одного з центральних інститутів земельного права і законодавства. Обгрунтовуються пропозиції щодо суттєвого вдосконалення законодавства України у сфері земельної реформи шляхом включення розділів "Правове забезпечення земельної реформи" та "Перехідні положення" у запропонованій у юридичній літературі Кодекс законів про землю, а також щодо застосування заходів юридичної відповідальності за правопорушення у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)1
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Цибуленко Є.М. 
Міжнародно-правове регулювання застосування звичайних озброєнь: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.М. Цибуленко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади міжнародно-правового регулювання застосування звичайних озброєнь, історико-правового аспекту проблеми, а також конкретних прикладів заборони та обмеження застосування різноманітних видів звичайної зброї. Обгрунтовано необхідність заборони зброї об'ємного вибуху, а також розроблено конкретні рекомендації щодо механізмів заборони сучасних куль, які легко розгортаються або сплющуються у тілі людини та не підпадають під діючі норми. Значну увагу приділено практичним питанням щодо підвищення ефективності міжнародно-правового регулювання застосування звичайних озброєнь, зокрема, протипіхотних мін. Розглянуто питання імплементації норм міжнародного права у законодавстві України. Запропоновано проект статті Кримінального кодексу України щодо порушення норм, які регулюють методи та засоби ведення бойових дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.14
Шифр НБУВ: РА307799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Навроцький В.О. 
Теоретичні проблеми кримінально-правової кваліфікації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Навроцький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто кримінально-правову кваліфікацію як комплексний міждисциплінарний правовий інститут, перспективний напрямок наукових досліджень. З'ясовано родове поняття кримінально-правової кваліфікації, розкрито його зміст з позицій кримінального права та суміжних юридичних наук, співвідношення з відповідними видовими поняттями (кваліфікація злочинів, діянь вчинених за обставин, що усувають злочинність, суспільно-небезпечних посягань неосудних тощо). Охарактеризовано підстави кримінально-правової кваліфікації, сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного законодавства, які стосуються фактичної та нормативної підстав кваліфікації. Наведено принципи кримінально-правової кваліфікації та розкрито зміст кожного з них. Запропоновано доктринальну модель глави кримінального кодексу, в якій регламентовано загальні положення кримінально-правової кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА310573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Савченко А.О. 
Правове регулювання праці професорсько-викладацького складу вищих закладів освіти Міністерства внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.О. Савченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних і практичних питань правового регулювання службово-трудової діяльності професорсько-викладацького складу системи освіти Міністерства внутрішніх справ. Особливу увагу приділено обгрунтуванню місця і ролі відомчої освіти в системі національної. Доведено, що відомча освіта Міністерства внутрішніх справ є невід'ємною складовою єдиної державної безперервної освітянської системи України. Але, на відміну від орієнтації на підготовку спеціалістів широкого профілю, вона, передусім, має бути спрямована на якісне кадрове забезпечення конкретних напрямків функціонування органів внутрішніх справ. Розглянуто питання правового захисту та соціального забезпечення професорсько-викладацького складу вищих закладів освіти системи Міністерства внутрішніх справ. Системне дослідження чинного нормативно-правового забезпечення діяльності професорсько-викладацького складу органів внутрішніх справ України дозволило висунути низку дієвих пропозицій щодо його удосконалення, зокрема, у сфері прийняття та звільнення означеної категорії працівників, їх робочого часу та часу відпочинку. Розроблено проект спеціального нормативного акту - Положення про правове регулювання праці (служби) осіб професорсько-викладацького складу органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х811.12р(4УКР)3-5
Шифр НБУВ: РА308483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Гурджі Ю.О. 
Проблеми формування і реалізації кримінально-процесуальної активності потерпілого на досудових стадіях: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.О. Гурджі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному розгляду теоретичних і практичних проблем і шляхів їх вирішення щодо формування та реалізації на досудових стадіях кримінального судочинства кримінально-процесуальної активності потерпілого. Результатом дослідження є розкриття природи кримінально-процесуальної активності потерпілого у кримінальному судочинстві, теоретичне обгрунтування та формулювання на даній підставі пропозицій щодо доповнення і зміни діючого законодавства, а також включення запропонованих положень у новий Кримінально-процесуальний кодекс України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х893.9(4УКР)722.071
Шифр НБУВ: РА309455 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Гусаров К.В. 
Проблеми цивільної процесуальної правосуб'єктності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.В. Гусаров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню інституту цивільної процесуальної правосуб'єктності, який визначено як невід'ємний та специфічний елемент механізму правового регулювання цивільних процесуальних правовідносин, що забезпечує здійснення правосуддя та реалізацію права на судовий захист. Досліджено цивільну процесуальну правосуб'єктність органів судової влади, сторін та третіх осіб, органів державного управління (місцевого самоврядування), осіб, що сприяють здійсненню правосуддя. Обгрунтовано висновок про доцільність прийняття Цивільного процесуального кодексу як єдиного нормативного акта, який мав би передбачати правила судочинства для всіх цивільних судових процедур. Сформульовано конкретні пропозиції з метою вдосконалення чинного цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)11
Шифр НБУВ: РА311021 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Якушев І.М. 
Суб'єкти трудового права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.М. Якушев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного теоретико-прикладного дослідження суб'єктів трудового права. Проаналізовано основні елементи правосуб'єктності суб'єктів трудових і тісно пов'язаних з ними правовідносин. Досліджено значення правоздатності, правового статусу та дієздатності в трудовому праві. Особливу увагу приділено трудовій правосуб'єктності учасників трудових правовідносин. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)001
Шифр НБУВ: РА310181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Полатай В.Ю. 
Правове регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.Ю. Полатай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економіко-правову природу господарсько-правових відносин, що є за своєю суттю інвестиційними. Подано визначення основних понять. Інвестиційну діяльність розглянуто як господарсько-правову, комплексну діяльність, яка включає елементи різних правовідносин, а також різні елементи правового регулювання. Визначено об'єктивний склад і висвітлено питання взаємодії суб'єктів і необхідних умов для здійснення даної діяльності. Обгрунтовано галузеву належність зазначеної діяльності. Проаналізовано форми здійснення інвестиційної діяльності. Значну увагу приділено необхідності внесення змін та доповнень до чинного законодавства України, а також прийняття Господарського (Комерційного) кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х932.212.2
Шифр НБУВ: РА310107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Педешко А.І. 
Адміністративна відповідальність за порушення митних правил: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.І. Педешко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні й практичні питання правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення митних правил, наведено її соціально-правову характеристику. Розкрито поняття, сутність та призначення митної справи в Україні, а також проаналізовано систему порушень митних правил. Значну увагу приділено загальній характеристиці особливостей провадження в справах про порушення митних правил. Визначено і здійснено аналіз ефективності форм і методів взаємодії митних органів з іншими правоохоронними органами. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації і пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства щодо адміністративної відповідальності та провадження в справах про порушення митних правил, зокрема, пропозиції до нової редакції Митного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА308089 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Костюк В.Л. 
Джерела трудового права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Л. Костюк ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні питання правового статусу джерел трудового права. Проаналізовано чинники, під впливом яких формуються джерела трудового права. Визначено поняття джерел трудового права, зокрема, у зв'язку з розширенням сфери локального регулювання зазначено, що в прийнятті джерел трудового права активну участь беруть наймані працівники в особі трудового колективу чи його органів або інших уповноважених найманими працівниками органів. Досліджено особливості окремих джерел трудового права, доведено необхідність подальшого розширення сфери локального регулювання трудових відносин. Увагу акцентовано на необхідності прискорення прийняття Трудового Кодексу, в якому чільне місце повинні зайняти норми-гарантії реалізації та захисту найманих працівників, а також норми про юридичну силу та правовий статус актів трудового законодавства. Проаналізовано акти трудового законодавства України та правозастосувальну практику, обгрунтовано рекомендації щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-3
Шифр НБУВ: РА312274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського