Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3687)Юристам - Наукова електронна бібліотека (446)Юристам - Реферативна інформація (4678)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (13)Юристам - Електронні колекції (29)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТРУДОВ$<.>+<.>K=КОДЕКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 541
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Пухтецька А.А. 
Європейські принципи адміністративного права та їх запровадження в законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Пухтецька ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено європейські принципи адміністративного права й основні напрямки їх запровадження в законодавстві України. Висвітлено підходи сучасних європейських і вітчизняних вчених і дослідників до визначення змісту, основних видів і значення європейських принципів адміністративного права, наведено їх класифікацію. Розглянуто еволюцію принципу верховенства права та розкрито його сучасне значення. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо запровадження даного права в українському законодавстві. Обгрунтовано основні принципи та їх зміст щодо організації та діяльності публічної адміністрації. Виділено інституційні принципи, принципи діяльності органів публічної адміністрації, зокрема, принципи взаємостосунків публічної адміністрації з громадянами. Сформульовано пропозиції щодо їх врахування в проекті Адміністративно-процедурного кодексу України, Кодексі України про адміністративні правопорушення, Кодексі адміністративного судочинства України, законах і підзаконних актах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)-2 + Х915.232.5-91-2 +
Шифр НБУВ: РА363393
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Феськов М.М. 
Європейська соціальна хартія (переглянута) і трудове законодавство України: питання адаптації: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Феськов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок щодо юридичної та соціальної переваги ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої), а не Європейської соціальної хартії 1961 р. Встановлено юридичні особливості положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема її диспозитивних норм, а також проаналізовано правове значення роз'яснень, рекомендацій та попереджень контролюючих органів Ради Європи щодо застосування Хартії. Проведено наукове обгрунтування класифікації прав, закріплених у Хартії, що встановлює коло суб'єктів даних прав та визначає галузеву приналежність юридичних норм. Визначено поняття юридичної адаптації, досліджено її складові елементи та етапи адаптаційної діяльності щодо приведення чинного національного законодавства відповідно до положень Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проведено порівняльний аналіз з метою встановлення рівня відповідності трудового законодавства України положенням обов'язкових і безпосередньо пов'язаних з ними додаткових статей Хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.39(4УКР) + Х879(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322434
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Могілевський Л.В. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин працівників органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Могілевський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено соціально-правову характеристику й історичні витоки єдності та диференціації правового регулювання трудових відносин працівників органів внутрішніх справ (ОВС). Обгрунтовано необхідність проведення диференціації правового регулювання даних трудових відносин. Проаналізовано різні точки зору вчених-юристів на понятійний апарат і підстави диференціації правового регулювання трудових відносин. Досліджено проблеми оптимального співвідношення єдиного та диференційованого регулювання трудових відносин працівників ОВС. Визначено основні риси єдиного та диференційованого правового регулювання прийому на службу, робочого часу, часу відпочинку, трудової дисципліни та заробітної плати працівників ОВС. На підставі аналізу диференціації правового регулювання їх трудових відносин узагальнено та систематизовано її підстави. Запропоновано визначення понять внутрішньовідомчої диференціації. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинних та розробки нових нормативно-правових актів з питань співвідношення єдності та диференціації правового регулювання трудових відносин працівників ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА355755
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бурак В.Я. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Я. Бурак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються поняття єдності і поняття диференціації правового регулювання трудових відносин, основні передумови їх існування. Аналізуються основні риси єдиного і дифренційованого правового регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати. Досліджуються проблеми оптимального співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин відповідно до ринкових перетворень суспільства. Особлива увага приділяється визначенню кола відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати, які підлягають єдиному, а також диференційованому правовому регулюванню. Обгрунтовуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Сичов Д.В. 
Індивідуальні трудові відносини: теоретично-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.В. Сичов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано індивідуальні трудові відносини, розкрито їх суть і значущість для науки та практики трудового права. Зазначено, що індивідуальні трудові відносини складають предмет трудового права. Досліджено передумови виникнення індивідуальних трудових правовідносин. Проаналізовано фактичний стан правового регулювання індивідуальних трудових відносин в Україні. Визначено понятійний апарат інституту даних відносин. Розвинуто теорії, створені вченими стосовно інституту трудового договору. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства та правозастосовної практики у сфері регулювання індивідуальних трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА365046
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Аблятіпова Н.А. 
Інститут піклування над повнолітніми дієздатними особами за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.А. Аблятіпова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено спробу сформулювати концепцію піклування над дієздатною фізичною особою, що враховує сучасні тенденції розвитку цивільного права в Україні. Узагальнено та систематизовано підстави виникнення відповідних відносин і наслідки окремих випадків неналежного здійснення піклування. Сформульовано відповідні рекомендації щодо вдосконалення редакції певних норм Цивільним кодексом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211 +
Шифр НБУВ: РА352223
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Вакарюк Л.В. 
Інститути бюджетного права як підгалузі фінансового права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Вакарюк ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито взаємозв'язок предмета та методу фінансово-правового регулювання. Сформульовано поняття та розкрито правову природу інституту фінансового права. З'ясовано специфіку бюджетного права України як особливого розділу фінансового права. Досліджено особливості кожного матеріального та процесуального інституту бюджетного права. Проаналізовано норми двох Бюджетних кодексів України і здійснено порівняння їх з зарубіжним досвідом нормотворення. Вироблено та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання бюджетних відносин в Україні. Удосконалено підхід до полегшення одержання місцевими органами позичок для своїх бюджетів у фінансово-кредитних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА369157
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Лазор О.Д. 
Інституціоналізація публічної самоврядної влади в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.Д. Лазор ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено методологію вивчення інституту як взаємопов'язаних складових, зокрема, теоретичної, функціональної, ресурсної, оціночної. Виявлено основні тенденції розвитку інститутів публічної самоврядної влади в Україні. Висвітлено стратегічні перспективи розвитку моделі самоврядної влади та доведено необхідність інституціоналізації громадської участі. Проведено моніторинг кількісних і якісних вимірів стану кадрового забезпечення органах місцевого самоврядування (ОМС), що засвідчує неможливість надання ними якісних послуг, зумовленої колосальним дефіцитом професійного кадрового ресурсу. Обгрунтовано необхідність зміни парадигми служби в ОМС у системі публічної служби. Аргументовано необхідність удосконалення виборчого інструментарію, легітимації інституту заступництва посадових осіб, інституту муніципального банкрутства, інституту муніципального омбудсмана, інституту кооперації територіальних громад у сфері місцевого самоврядування. Апробовано антикорупційне дослідження технології стандартизації у галузі публічної етики на місцевому рівні, що базується на розробленні муніципальних кодексів. Узагальнено досвід інституціоналізації публічної самоврядної влади зарубіжних держав і вказано можливості його застосування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 В +
Шифр НБУВ: РА369596 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Чанишева А.Р. 
Іпотечні цивільні правовідносини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Р. Чанишева ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано комплекс іпотечних цивільних (речових і зобов'язальних) правовідносин. Ці правовідносини розподілено за типами, а саме: правовідносини, які утворюють правову конструкцію іпотеки, і правовідносини, пов'язані з іпотекою. Запропоновано визначати іпотеку з урахуванням недоцільності заборони передавання предмету іпотеки у володіння та користування іпотекодержателя та необхідності забезпечення переважного права іпотекодержателя перед кредиторами іпотекодавця (боржника або майнового поручителя). Визначено види та зміст зобов'язальних іпотечних правовідносин та розглянуто їх динаміку. Наведено пропозиції щодо уточнення законодавчих положень, що визначають суттєві умови іпотечного договору на підставі припинення іпотеки. Рекомендовано зміни та доповнення до Цивільного кодексу України стосовно положень про недійсність іпотечного договору внаслідок відсутності в ньому однієї чи декількох суттєвих умов та про визнання певного виду реальних договорів купівлі-продажу, що вважаються укладеними з моменту оплати товару за умови погодження всіх суттєвих умов, на всі види цивільно-правових договорів. Сформульовано пропозиції з метою подолання у законодавстві та практиці його застосування ситуації, за якої принижується значення речових іпотечних правовідносин, для досягнення більшої визначеності та доцільності норм, що стосуються динаміки цих правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.04 +
Шифр НБУВ: РА364807
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Парпан Т.В. 
Істотні умови трудового договору: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.В. Парпан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем правового регулювання визначення змісту трудового договору за умов ринкової економіки. Розкрито суть поняття істотних умов трудового договору та їх значення у процесі формування трудових правовідносин. З'ясовано підстави, порядок та наслідки визначення істотних умов трудового договору недійсними. Обгрунтовано зміст понять "переведення на іншу роботу" та "переміщення на інше робоче місце", проаналізовано їх види та особливості здійснення. Встановлено відповідність тимчасових переведень конституційним нормам про заборону примусової праці. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення трудового законодавства для забезпечення гарантій дотримання трудових прав працівників і роботодавців за умов становлення ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА335796
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Клейменова С.М. 
Авторські правовідносини як форма реалізації правомочностей суб'єктів авторського права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Клейменова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть авторського права в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Виявлено причини неможливості застосування правової категорії "інтелектуальна власність" до авторських прав і обгрунтовано доцільність використання категорії "виключні права". Запропоновано змінити структуру положень нового Цивільного кодексу з питань установлення системи приналежних авторам особистих немайнових і майнових прав. Проаналізовано поняття авторських правовідносин абсолютних і відносних. Досліджено проблеми понять об'єкта та суб'єкта авторських правовідносин. Визначено ознаки, структурні елементи твору як об'єкта авторських правовідносин, а також запропоновано ввести в Закон України "Про авторське право і суміжні права" визначення "твору" як одного з основних термінів зазначеного нормативного акта. Визначено правовий статус суб'єктів авторського права, яких запропоновано розглядати як первісних (автору чи співавторів твору) та похідних (спадкоємців й інших правоволодільців). Розглянуто особливості основ виникнення абсолютних і відносних авторських правовідносин. Висвітлено найбільш розповсюджені способи здійснення авторських прав, зокрема авторські договори. Виявлено необхідність закріплення в законі України "Про авторські та суміжні права" положень про ліцензійні договори. З використанням теоретичних положень і судової практики досліджено способи захисту досліджених прав - цивільно-правові, кримінальні, адміністративні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331526
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Уркевич В.Ю. 
Аграрні правовідносини в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Уркевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення понять "правовідносини", "аграрні правовідносини", "внутрішні аграрні правовідносини", "зовнішні аграрні правовідносини", наведено їх характерні риси й ознаки. Досліджено питання стосовно поділу аграрних правовідносин, наявності приватних і публічних засад у даних відносинах. Охарактеризовано складники структури (елементи) аграрних правовідносин - суб'єкти, об'єкти, зміст і підстави виникнення (зміни, припинення). Розкрито зміст внутрішніх аграрних правовідносин, зокрема, членських, земельних, майнових, трудових і управлінських. Висвітлено питання співвідношення аграрних правовідносин, предмета аграрного права й аграрного законодавства України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення даного законодавства, а також теоретичні висновки, що можуть бути використані для подальшого розвитку теорії аграрного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА354659
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Омельченко О.Л. 
Адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.Л. Омельченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-383.1 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА374005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Продайко С.В. 
Адміністративні правопорушення у митній сфері: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Продайко ; Нац. акад. держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено суть, зміст та підстави адміністративної відповідальності за митні правопорушення. Проаналізовано поняття адміністративної відповідальності взагалі та адміністративної відповідальності за митні правопорушення зокрема. Визначено елементи й ознаки складу адміністративного митного правопорушення, здійснено аналіз визначення системи митних правил, розглянуто її недоліки, що не дозволяють здійснити належну систематизацію митних правопорушень. Значну увагу приділено проблемам побудови чіткої взаємообумовленої системи адміністративних правопорушень в митній сфері, розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у цій частині. Запропоновано новий підхід до класифікації адміністративних правопорушень у митній сфері в залежності від об'єкта протиправних посягань, дістала подальшого розвитку характеристика особливостей суб'єкта і суб'єктивної сторони адміністративних митних правопорушень. Обгрунтовано необхідність внесення ряду змін до Митного кодексу України у митній сфері щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Удосконалено механізм аналізу заходів адміністративно-процесуального провадження у справах про порушення митних правил. Виділено найбільш загальні та відмінні ознаки процесуальних заходів, проведено їх диференціацію з врахування класифікації придатності. Сформульовано рекомендації, спрямовані на удосконалення митного адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА327991
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Літошенко О.С. 
Адміністративна відповідальність в системі юридичної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Літошенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано визначення адміністративної відповідальності як правового інституту. Встановлено її роль і значення у системі юридичної відповідальності в державі та сформульовано пропозиції нормативного характеру. Проаналізовано специфічні особливості адміністративної відповідальності (ступінь суспільної небезпеки, об'єкт і предмет посягання, об'єктивні умови проступку), на підставі яких здійснено її відмежування від інших видів юридичної відповідальності, зокрема дисциплінарної, цивільно-правової та кримінальної. Вперше проведено статистичний аналіз практики застосування адміністративної відповідальності в Україні у 1992 - 2003 рр., виявлено основні тенденції її розвитку та встановлено найбільш поширені адміністративні правопорушення й заходи адміністративного впливу. Досліджено закономірності розвитку законодавства України про адміністративну відповідальність, виявлено основні недоліки її чинної нормативно-правової бази. Внесено пропозиції щодо перегляду переліку адміністративних правопорушень та стягнень. Розроблено нову концепцію єдиного кодифікованого нормативно-правового акту - Кодексу України про адміністративні проступки (КУпАПр), в який внесено ряд суттєвих доповнень щодо визначення суб'єктів відповідальності та заходів адміністративного впливу стосовно фізичних та юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА335794
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Благодарний А.М. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про державну таємницю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Благодарний ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше в українській юридичній науці проведено комплексне дослідження об'єктивних і суб'єктивних ознак адміністративних проступків, передбачених ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Показано особливості провадження у справах про адміністративні порушення законодавства про державну таємницю. Розглянуто заходи попередження вказаних правопорушень. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує порядок охорони державної таємниці та провадження у справах про адміністративні проступки, передбачені ст. 212-2 Кодексу України. Наведено практичні рекомендації посадовим особам органів державної влади щодо правильного застосування законодавчих норм у сфері охорони державної таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х849(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА344927
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Шемелинець І. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Шемелинець ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Узагальнено історичний розвиток нормативно-правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю. Проведено класифікацію адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин, в основу якої покладено об'єкт посягання. Конкретизовано функції адміністративної відповідальності у сфері трудових правовідносин, в результаті чого обгрунтовано наявність економічної й організаційної функції. Удосконалено дефініції "адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю", "адміністративний проступок у сфері трудових правовідносин", "провадження у справах про адміністративні проступки, що посягають на трудові права громадян". Процедуру виявлення та фіксації адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин. Дістало подальшого розвитку обгрунтування доцільності розширення повноважень професійних спілок щодо проведення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА377573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Педешко А.І. 
Адміністративна відповідальність за порушення митних правил: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.І. Педешко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні й практичні питання правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення митних правил, наведено її соціально-правову характеристику. Розкрито поняття, сутність та призначення митної справи в Україні, а також проаналізовано систему порушень митних правил. Значну увагу приділено загальній характеристиці особливостей провадження в справах про порушення митних правил. Визначено і здійснено аналіз ефективності форм і методів взаємодії митних органів з іншими правоохоронними органами. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації і пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства щодо адміністративної відповідальності та провадження в справах про порушення митних правил, зокрема, пропозиції до нової редакції Митного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА308089 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Сухоребра Т. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення правил полювання та рибальства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. І. Сухоребра ; Нац. ун-т біоресірсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ознаки об'єктивної сторони порушень, передбачених ч. 1 - 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначено суспільні відносини, що виступають як безпосередній об'єкт даних порушень. Наведено класифікацію порушень правил полювання та рибальства, надано їх характеристику. Розкрито зміст класифікаційних ознак досліджуваних деліктів. Охарактеризовано загальні положення стосовно суб'єктів, з урахуванням специфіки деліктів проведено їх класифікацію. Визначено можливість вчинення даних порушень у межах умисної й необережної вини, зосереджено увагу на таких факультативних ознаках суб'єктивної сторони як мотив і мета. Запропоновано низку конкретних змін і доповнень до чинного законодавства України, що дозволить підвищити ефективність боротьби з порушеннями у досліджуваній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.7 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА380063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського