Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (83)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (92)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Літошенко О.С. 
Адміністративна відповідальність в системі юридичної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Літошенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано визначення адміністративної відповідальності як правового інституту. Встановлено її роль і значення у системі юридичної відповідальності в державі та сформульовано пропозиції нормативного характеру. Проаналізовано специфічні особливості адміністративної відповідальності (ступінь суспільної небезпеки, об'єкт і предмет посягання, об'єктивні умови проступку), на підставі яких здійснено її відмежування від інших видів юридичної відповідальності, зокрема дисциплінарної, цивільно-правової та кримінальної. Вперше проведено статистичний аналіз практики застосування адміністративної відповідальності в Україні у 1992 - 2003 рр., виявлено основні тенденції її розвитку та встановлено найбільш поширені адміністративні правопорушення й заходи адміністративного впливу. Досліджено закономірності розвитку законодавства України про адміністративну відповідальність, виявлено основні недоліки її чинної нормативно-правової бази. Внесено пропозиції щодо перегляду переліку адміністративних правопорушень та стягнень. Розроблено нову концепцію єдиного кодифікованого нормативно-правового акту - Кодексу України про адміністративні проступки (КУпАПр), в який внесено ряд суттєвих доповнень щодо визначення суб'єктів відповідальності та заходів адміністративного впливу стосовно фізичних та юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА335794
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Іванчук Н.В. 
Взаємна відповідальність особи і держави в контексті розбудови сучасної української держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Іванчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємну відповідальність особи та держави як різновид соціальної відповідальності, демократичного інституту демократичної, соціальної, правової держави за умов поглиблення політичної реформи, розбудови громадянського суспільства, інтеграції Української держави до світового та європейського політичного і правового простору. Запропоновано тезу, що перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління можливий лише за умови вдосконалення демократичного інституту взаємної відповідальності особи та держави, досягнення взаєморозуміння між різними гілками влади, президентом і урядом, владою та опозицією. Доведено, що демократизація суспільства, поглиблення політичної реформи створюють умови для нового, демократичного формату відносин між особою та державою, зокрема не патерналістських, а партнерських. На підставі проведеного аналізу інституту взаємної відповідальності особи та держави запропоновано розвинути теоретичний базис демократичної, соціальної, правової держави та розробити цілісну й ефективну наукову концепцію взаємної відповідальності особи та держави за умов розбудови української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х001.01 +
Шифр НБУВ: РА354648
Рубрики:

3.
Тітаренко О.Г. 
Відповідальність в управлінні (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Г. Тітаренко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз проблеми відповідальності в управлінні. Наведено підхід до побудови її структури. Показано, що відповідальність завжди пов'язана з нормами діяльності та може бути введена тільки там, де вони існують. Розглянуто загальні умови відповідальності та з'ясовано наявність норм діяльності, виділено каузальний зв'язок, свободу волі та передбаченість. Доведено, що відповідальність є відношенням рефлексії - відповідальності індивідів і відповідальності суспільства, членами кого вони є, взаємопов'язані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31 + Ю702.18 + Х002.8 + У9(4УКР)21,0 +
Шифр НБУВ: РА345128
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

4.
Мельничук Н.Ю. 
"Злочин" та "покарання" у філософсько-правовому вимірі: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Н.Ю. Мельничук ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розглянуто категорії "злочин" і "покарання" як абстрактні системи, що взаємодіють з "середовищем" на інформаційному рівні. Вирішено проблему шляхом виявлення трансдисциплінарних інваріантів, що уможливлюють кореляцію категорії "злочин" і категорії "покарання" у полінауковому просторі й є інформаційними консенсусними "територями", спільними для правників і представників неюридичних спеціальностей. Розроблено філософсько-правову комунікативну концепцію кореляції категорії "злочин" і категорії "покарання", що є системою поглядів на механізм кореляції, корелятивні зв'язки та комунікативні властивості категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8
Шифр НБУВ: РА375063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Червяцова А.О. 
Конституційна-правова відповідальність в системі видів юридичної відповідальності: теоретико-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Червяцова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано існування конституційно-правової відповідальності як самостійного виду юридичної віповідальності, з'ясовано її місце в системі видів соціальної та юридичної відповідальності, визначено суб'єкти, фактичні та юридичні підстави. Досліджено склад конституційного делікту (правопорушення), особливості конституційно-правових санкцій. Розглянуто окремі процедури конституційно-правової відповідальності (на прикладі відповідальності президента, уряду та міністрів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х801.1 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА330628
Рубрики:

6.
Осауленко А.О. 
Нормативна конструкція ретроспективної юридичної відповідальності в публічному праві сучасної України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Осауленко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено запропоновану правову категорію нормативної конструкції ретроспективної юридичної відповідальності у публічному праві України. Сформульовано визначення нормативної конструкції зазначеної відповідальності, охарактеризовано її структурні елементи. Розкрито особливості процесуальної форми притягнення до юридичної відповідальності, співвідношення санкцій правових норм і зазначеної відповідальності, ваємозв'язок останньої з державним примусом і охарактеризовано принцип індивідуалізації юридичної відповідальності. Наведено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х8(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА350462
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Стрельник О. Л. 
Обставини, що виключають юридичну відповідальність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Л. Стрельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто обставини, які виключають юридичну відповідальність, сформульовано бачення концепції даних обставин у загальній теорії права. Охарактеризовано універсальні обставини, які виключають юридичну відповідальність і притаманні всім галузям права саме внаслідок своєї універсальності. Визначено ставлення дослідження щодо традиційного поділу юридичної відповідальності на позитивну та негативну, за яким даний поділ не відповідає правовій природі юридичної відповідальності, оскільки в основі позитивної відповідальності лежить моральний підхід. Зазначено, що відповідальність повинна мати підставу. Встановлено, що позитивна відповідальність підстави не має, оскільки вона є явищем морального порядку. Досліджено поняття юридичної відповідальності, її функції, види та підстави. Сформульовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення понятійного апарату загальної теорії права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х839(4УКР)011.2 + Х881.9(4УКР)015
Шифр НБУВ: РА376117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Штанько А.О. 
Правопорушення як вид правової поведінки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Штанько ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено правопорушення як вид правової поведінки у теорії права та юридичної практики. Визначено періодизацію генезу правопорушення як виду правової поведінки. Акцентовано увагу на теоретико-методологічних засадах дослідження правопорушення. Виявлено особливості теоретичних інтерпретацій поняття правопорушення. Проведено класифікацію правопорушень, де визначальним критерієм поділу правопорушень є соціальна шкода. Розкрито зміст складу правопорушення та з'ясовано особливості його елементів. Охарактеризовано нові види правопорушень, виявлено об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають на їх вчинення. Розроблено пропозиції до чинного законодавства України щодо подолання та превенції правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х0002.03 +
Шифр НБУВ: РА368637
Рубрики:

9.
Максимюк О. Д. 
Принцип невідворотності юридичної відповідальності: гносеологічний підхід: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. Д. Максимюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано принцип невідворотності юридичної відповідальності, а саме: формальний, змістовний та прагматичний характеристиці аподиктичності юридичної відповідальності поряд з аналізом її проблематичності, асерторичності, індиферентності та неможливості. Поглиблено пізнання невідворотності як одного з модальних принципів юридичної відповідальності. Світоглядною основою такого розгляду є ідея права як складова правової реальності. Поняття абстрактного відношення, що є формальною суттю невідворотності юридичної відповідальності, використовується для вказання на значимість відповідної частини правової реальності, а також осмислюється в реталіаційно-превентивній системі координат. Визначено дві гносеологічні картини модальності юридичної відповідальності. За допомогою аналізу відношення між фактичним складом і правовим наслідком вторинної правової норми встановлено формальне місце та роль принципу невідворотності у механізмі правового регулювання, окреслено шляхи телеологічного тлумачення характеру абстрактної правоохоронної норми. Продемонстровано вирішення питань, які виникають за провадження принципу невідворотності юридичної відповідальності у життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА382381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


10.
Орєхов В.Ю. 
Санкції в праві як елемент правового регулювання та охорони суспільних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Орєхов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правових санкцій, визначено їх природу, сутність і функціональне призначення. Розкрито значення правових санкцій як дієвих засобів та елемента правового регулювання суспільних відносин, які на етапі сучасних демократичних перетворень втрачають суто каральний характер. Обгрунтовано необхідність формування концепції теоретичного розуміння санкцій у праві, законодавчого відображення та нових підходів щодо їх використання державними органами та посадовими особами. Показано значення санкції у праві як одного з засобів захисту й охорони суб'єктивних прав. Визначено місце санкції у структурі правової норми, розглянуто її різновиди та розкрито особливе функціональне призначення. Проаналізовано співвідношення категорій "правова санкція", "право", "обов'язок" та "юридична відповідальність" і встановлено самостійний характер кожної з них. Розкрито особливе призначення санкції, зокрема, обгрунтовано умови правомірності її застосування у процесі реалізації юридичної відповідальності. Розглянуто різновекторні підходи щодо розуміння санкції у праві. Запропоновано визначення санкції як засобу заохочення правомірної поведінки, що виконує стимулювальну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.8 +
Шифр НБУВ: РА359530
Рубрики:

11.
Іваненко О.В. 
Сутність юридичної відповідальності та роль правоохоронних органів у її забезпеченні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Іваненко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення юридичної відповідальності як соціального явища, правової категорії та правого інституту. Розкрито суть поняття, висвітлено підстави, види юридичної відповідальності, проведено аналіз теоретичних проблем добровільної та державно-примусової форм її реалізації. Досліджено соціальну природу категорії "відповідальність" і процес її розвитку. Висвітлено місце та роль даної відповідальності у забезпеченні правопорядку. Обгрунтовано висновок, що зміст юридичної відповідальності визначається з урахуванням позитивного та негативного її аспектів, що висвітлює соціальне призначення даного інституту. Виявлено доцільність існування двох форм реалізації юридичної відповідальності (добровільної та примусової), а безпосередню роль у механізмі її релаізації відіграє діяльність правоохоронних органів, яка може відбуватись за допомогою відповідних методів у межах правозастосування та поза ними. Зроблено висновки, які стосуються природи, механізму та видів юридичної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х819(4Укр)112 +
Шифр НБУВ: РА351929
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Бєлая Л.В. 
Удосконалення інституту юридичної відповідальності як фактор формування демократичної, соціальної, правової держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Бєлая ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття, сутність, зміст і загальні особливості юридичної відповідальності. Досліджено процес становлення юридичної відповідальності як охоронного інституту держави. Визначено, що під категорією "юридична відповідальність" слід розуміти встановлені чинним законодавством негативні наслідки скоєного правопорушення, настання яких гарантується можливістю вживання до винної особи заходів державного примусу. Висвітлено проблему класифікації юридичної відповідальності та питання співвідношення правовідновлювальної та штрафної (каральної) відповідальності. Акцентовано увагу на питанні права та моралі, які є нормативними регуляторами суспільних відносин і діють в єдиному полі соціальних зв'язків, мають одну мету - урегулювання людських відносин, вироблення у них сприятливих для суспільного розвитку нормативно-ціннісних стандартів, закріплення найбільш ефективних форм соціальних взаємовідносин. Обгрунтовано, що значною проблемою українського суспільства є декриміналізація та депеналізація, під якими розуміються загальне скорочення кількості правових заборон, відміна караності деяких діянь, а також переведення менш небезпечних злочинів до розряду проступків. Розкрито, що юридична відповідальність істотно впливає за допомогою правових засобів на розвиток суспільних відносин у напрямі їх гуманізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х001.01 +
Шифр НБУВ: РА367579
Рубрики:

13.
Мина В. В. 
Філософсько-правове розуміння мети покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / В. В. Мина ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Виявлено, що основною особливістю поетапного становлення філософсько-правового розуміння мети покарання є наявність духовного гуманістичного стрижня. Попри те, що у різні історичні періоди й у різних філософсько-правових і кримінально-правових наукових школах розуміння мети покарання характеризувалося специфічними проявами, в онтологічному, антропологічному й аксіологічному вимірах домінував гуманістичний концепт. Хоча в історичній вертикалі філософсько-правове розуміння мети покарання не завжди адекватно об'єктивувалось у законодавчій і правозастосувальній сферах, у теоретичній площині превалював гіманістичний вектор. Обгрунтовано, що за сучасних умов демократизації та посилення гуманістичних тенденцій складові мети покарання необхідно розглядати не лише як такі, що узгоджуються у системному вимірі як внутрішньосистемні елементи мети покарання, а й як такі, що співвідносяться зі стандартами демократичного розвитку. Доведено, що поняття кари узгоджуватиметься з європейськими гуманістичними цінностями, якщо осмислюватиметься й об'єктивуватиметься на засадах демократичності, справедливості, рівності громадян перед законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881 г(0) + Х881.021 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА385817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Тимошенко І. В. 
Юридична відповідальність за порушення виборчого законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. В. Тимошенко ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу порушення виборчого законодавства як підставу юридичної відповідальності й особливого виду правопорушень. Здійснено його дефінітивну характеристику за сутністю та формою. Проаналізовано особливості елементів юридичного складу виборчого порушення. Проведено класифікацію порушень виборчого законодавства за різними критеріями. Детально проаналізовано систему видів відповідальності. Обгрунтовано ряд пропозицій щодо внесення змін і доповнень до виборчого та суміжного законодавства, які регулюють відносини відповідальності за порушення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА373196 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Бисага Ю. Ю. 
Юридична відповідальність органів державної влади та місцевого самоврядування: теоретико-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. Ю. Бисага ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми виникнення, становлення та функціонування інституту юридичної відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування в сучасному світі, і, зокрема, в Украні. Проаналізовано поняття, сутність, зміст, загальні риси юридичної відповідальності, досліджено процес становлення юридичної відповіджльності як охоронного інституту держави. Визначено місце і роль юридичної відповідальності у забезпеченні правопорядку. Запропоновано авторське визначення поняття юридичної відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування. Досліджено проблемні питання законодавства України щодо застосування юридичної відповідальності Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА381669 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського