Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (147)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (163)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Пепеляєв С.Г. 
Європейський правовий гуманізм як чинник реформування кримінально-процесуального права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.Г. Пепеляєв ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено шляхи удосконалення методології кримінально-процесуальної законотворчості, а також філософсько-правовий і концептуально-методологічний апарат у сучасній філософії права. Визначено зміст і соціальну цінність правового гуманізму як чинника реформування українського кримінально-процесуального права. Доведено, що правовий гуманізм є головним принципом юриспруденції. Проаналізовано взаємозв'язок правових і гуманістичних засад у кримінальному процесі. Розроблено практичні рекомендації щодо втілення провідних ідей європейського гуманізму під час удосконалення сучасного кримінально-процесуального права України, зазначено, що такий підхід має важливе практичне значення, може сприяти теоретичному забезпеченню та практичному насиченню гуманістичним змістом положень кримінально-процесуального законодавства та діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури й суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА338169
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Грищук О.В. 
Людська гідність у праві: філософський аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / О.В. Грищук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових джерел, міжнародно-правових актів і законодавства України та практики їх застосування проведено комплексне філософсько-правове дослідження людської гідності як антропологічного базису права. Визначено особливості виникнення та розвитку ідеї людської гідності у філософсько-правовій теорії від часів античності до сучасного періоду. Проаналізовано вплив людської гідності на формування природного та позитивного права (міжнародного та внутрішньодержавного). Запропоновано нове тлумачення гідності, що складається з таких елементів: об'єктивної сторони (людська гідність) і суб'єктивної (гідність людини); суб'єкта (носій) та об'єкта (сутність, змістовна сторона) гідності. Сформульовано визначення поняття людської гідності, що є самоцінністю та суспільною значимістю людини як біосоціодуховної істоти, яка визначається існуючими суспільними відносинами, не залежить від конкретної людини і має бути рівною для всіх людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА357841
Рубрики:

4.
Занфірова Т. А. 
Методологічні засади трудових правовідносин у філософії права: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. А. Занфірова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорійного осмислення свободи, рівності, справедливості, праці в історії філософії права, релігійних та етико-ідеологічних систем, предметно-методичні засади філософії трудового права як галузі філософського права, трудові правовідносини в нормативно-догматичному та нормативно-критичному дискурсі, синергетичний підхід як антитезу позитивістського редукціонізму й етицизму природного права в розумінні трудового права та трудових правовідносин. Встановлено та доведено, що аксіологічні градації домінування тієї чи іншої цінності можуть бути визначені за умовної тринарної шкали, на крайніх полюсах якої розміщено відповідні аксіологічні екстремуми, що не дають змоги досягти оптимуму в трудових правовідносинах, а між ними - певна точка оптимуму, досягнення якої є бажаним з погляду балансування між свободою, рівністю та справедливістю в трудовому праві з погляду законодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.011 + Х879(4УКР)-4 в
Шифр НБУВ: РА380270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Вовк Д.О. 
Право і релігія: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Вовк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних теоретичних і практичних проблем співвідношення права та релігії, розкрито природу даних явищ. Виявлено спільні та відмінні риси права та релігії як форм свідомості та засобів регулювання діяльності суспільства з урахуванням їх генезису, сфери застосування, лінгвістичних особливостей, формального, функціонального, ціннісного аспектів. Досліджено взаємодію права та релігії у процесі суспільного регулювання, проаналізовано протиріччя, що виникають між правовими та релігійними приписами. Розглянуто особливості релігійного впливу на правоутворення, охарактеризовано його форми. Запропоновано типологію правових систем світу за критерієм впливу релігійного чинника на їх розвиток і функціонування. Обгрунтовано шляхи оптимізації відносин держави і церкви в Україні та покращання правової регламентації релігійних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Э211.58 +
Шифр НБУВ: РА355989
Рубрики:

6.
Минькович-Слободяник О. В. 
Правова політика як чинник правотворчості та правозастосування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Минькович-Слободяник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано походження правової політики від двох основних начал - політики та права. Встановлено, що право є базовою основою правової політики, а політика - її рушійним механізмом. Обгрунтовано поняття правової політики. Визначено основні форми реалізації правової політики - правотворчість і правозастосування. Висвітлено, що концепція правової політики складається з основних блоків, які ефективно втілюють план її розвитку й оптимізують процес функціонування. Розроблено концепцію празової політики з урахуванням стратегії та тактики її реалізації та виділено основні етапи становлення правової політики, а також її визначальні пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.012 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА374616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Швачка В.Ю. 
Правова соціалізація особи в сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Швачка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми правової соціалізації особи за сучасних умов. Наведено визначення поняття "правова соціалізація особи". З'ясовано зміст, функції, механізм і стадії даного процесу. Визначено основні засоби, інститути й агенти правового та соціального впливу на особу, зокрема за сучасних умов розвитку українського суспільства. Досліджено позитивні та негативні наслідки правової соціалізації особи. З'ясовано основні проблеми у даній сфері. Запропоновано основні напрямки вдосконалення правової соціалізації та ресоціалізації особи за сучасних умов розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.9 +
Шифр НБУВ: РА355949
Рубрики:

8.
Шкляр Т.О. 
Правова та економічна системи суспільства: загальнотеоретичні аспекти взаємовпливу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.О. Шкляр ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичний аналіз взаємовпливу правової та економічної систем суспільства. На підставі визначення елементів, цілей і функцій суспільства уточнено критерії виокремлення його підсистем, зокрема правової та економічної. За результатами дослідження структури суспільства виявлено взаємозв'язки між правовою й економічною системами, які є основою їх взаємовпливу. Визначено сферу взаємопроникнення правової й економічної систем і розкрито сутність їх взаємовпливу. Проаналізовано специфіку та функції елементів правової та економічної систем, охарактеризовано їх спільні елементи. Розглянуто актуальні проблеми та напрями розвитку взаємного впливу правової й економічної систем у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х002.011 + У010.25 +
Шифр НБУВ: РА335216
Рубрики:

9.
Одінцова 
Правове регулювання лобізму в сучасній Україні (загальнотеоретичне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Олена Олексіївна Одінцова ; Одеська національна юридична академія. — О., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА359741
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Грищенко А.В. 
Правовий закон: питання теорії та практики в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.В. Грищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено поняття правового закону, його суть, зміст та юридичні ознаки. Сформульовано принципи правового закону. Наголошено на особливому соціальному значенні нормативності правового закону, як регулюючої системи, за допомогою якої може бути досягнуто постійне відтворення у суспільному житті загальнолюдських цінностей та ідей. Сформульовано мету правового закону, яка полягає в реалізації об'єктивності права в суб'єктивну форму його вираження, адекватну суверенній волі всього народу та науково обгрунтованим началам. В контексті вимог Конституції України акцентовано увагу на взаємовпливі правового закону та держави, необхідності реалізації дії принципу верховенства права через підпорядкування держави положенням Конституції та правовим законам України. Запропоновано ієрархію правових законів за ознаками фундаментальності норм, ступенем розкриття конституційних принципів, повноти волевиявлення народу, особливості процедури прийняття та приналежності до національної системи законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х001.01 + Х8(4УКР)-30
Шифр НБУВ: РА321009
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Максимюк О. Д. 
Принцип невідворотності юридичної відповідальності: гносеологічний підхід: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. Д. Максимюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано принцип невідворотності юридичної відповідальності, а саме: формальний, змістовний та прагматичний характеристиці аподиктичності юридичної відповідальності поряд з аналізом її проблематичності, асерторичності, індиферентності та неможливості. Поглиблено пізнання невідворотності як одного з модальних принципів юридичної відповідальності. Світоглядною основою такого розгляду є ідея права як складова правової реальності. Поняття абстрактного відношення, що є формальною суттю невідворотності юридичної відповідальності, використовується для вказання на значимість відповідної частини правової реальності, а також осмислюється в реталіаційно-превентивній системі координат. Визначено дві гносеологічні картини модальності юридичної відповідальності. За допомогою аналізу відношення між фактичним складом і правовим наслідком вторинної правової норми встановлено формальне місце та роль принципу невідворотності у механізмі правового регулювання, окреслено шляхи телеологічного тлумачення характеру абстрактної правоохоронної норми. Продемонстровано вирішення питань, які виникають за провадження принципу невідворотності юридичної відповідальності у життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА382381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


12.
Міма 
Релігійні норми та їх місце в системі соціально-правового регулювання суспільних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ірина Володимирівна Міма ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Э210.38
Шифр НБУВ: РА359357
Рубрики:

13.
Орєхов В.Ю. 
Санкції в праві як елемент правового регулювання та охорони суспільних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Орєхов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правових санкцій, визначено їх природу, сутність і функціональне призначення. Розкрито значення правових санкцій як дієвих засобів та елемента правового регулювання суспільних відносин, які на етапі сучасних демократичних перетворень втрачають суто каральний характер. Обгрунтовано необхідність формування концепції теоретичного розуміння санкцій у праві, законодавчого відображення та нових підходів щодо їх використання державними органами та посадовими особами. Показано значення санкції у праві як одного з засобів захисту й охорони суб'єктивних прав. Визначено місце санкції у структурі правової норми, розглянуто її різновиди та розкрито особливе функціональне призначення. Проаналізовано співвідношення категорій "правова санкція", "право", "обов'язок" та "юридична відповідальність" і встановлено самостійний характер кожної з них. Розкрито особливе призначення санкції, зокрема, обгрунтовано умови правомірності її застосування у процесі реалізації юридичної відповідальності. Розглянуто різновекторні підходи щодо розуміння санкції у праві. Запропоновано визначення санкції як засобу заохочення правомірної поведінки, що виконує стимулювальну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.8 +
Шифр НБУВ: РА359530
Рубрики:

14.
Кельман Л.М. 
Соціально-політичні фактори впливу на правозастосовну діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Кельман ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості впливу соціально-політичних факторів на правозастосовну діяльність. Проаналізовано існуючі у науковій літературі визначення поняття "правозастосовна діяльність" як специфічний різновид соціальної діяльності, охарактеризовано її природу та суть. Запропоновано визначення соціально-політичних факторів, досліджено особливості їх впливу на кожній стадії правозастосовного процесу. Обгрунтовано критерії розподілу та запропоновано класифікацію, згідно з якою соціально-політичні фактори є двох типів - зовнішнього та внутрішнього впливу. Доведено, що вплив може бути об'єктивним і суб'єктивним, безпосереднім і опосередкованим, позитивним і негативним. Зроблено висновок, що від рівня вияву та врахування соціально-політичних факторів залежить ефективність правозастосовної діяльності, зокрема, це дозволяє запобігти виникненню потенційних юридичних колізій і прогалин. Наведено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.5 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА354687
Рубрики:

15.
Кириченко С.О. 
Співвідношення соціальної правової держави і громадянського суспільства в умовах сучасної України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.О. Кириченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми співвідношення соціальної правової держави і громадянського суспільства в сучасній Україні. Проаналізовано генезу та розвиток політико-правових концепцій, пов'язаних із загальним становищем громадянського суспільства. Розглянуто у ретроспективі становлення феномену правової держави. Обгрунтовано та сформульовано актуальні напрями побудови соціальної правової держави і громадянського суспільства. Розглянуто ознаки соціальної правової держави за умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х809(4УКР)2 + Ф036
Шифр НБУВ: РА314359 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

16.
Чайковський 
Становлення міжнародного права: філософсько-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юрій Володимирович Чайковський ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4/8) + Х910.1 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА366258
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Бусова Н.А. 
Суспільна раціоналізація і право у процесі модернізації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Н.А. Бусова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено модернізацію в аспекті суспільної раціоналізації та ролі права як інструмента цілеспрямованих соціальних змін. Базуючись на синтезі методологічних підходів розуміючої теорії соціальноі дії, об'єктивуючої теорії систем і теорії комунікативної дії, розроблено теоретичну модель процесу суспільної раціоналізації як складної взаємодії трьох типів раціональності- комунікативної раіцональності, цілераціональності та системної раціональності. Розкрито головну роль права у раціоналізації суспільних відносин. Здійснено реконструкцію правової форми регулювання соціальних відносин у контексті історично мінливих критеріїв раціональності. Висвітлено діалектику взаємного конституювання сучасного права та демократії. Обгрунтовано способи демократичної легітимізації права на етапі рефлюксивної модернізації. Запропоновано ідею щодо необхідності концептуального відокремлення громадянського суспільства як організаційної основи публічної сфери не тільки від держави, але й ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА339461
Рубрики:

18.
Нечипоренко В.О. 
Філософсько-правовий аналіз легітимації правової держави: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 12.00.12 / В.О. Нечипоренко ; Нац. ун-т внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні моделі легітимації справедливого державно-правового ладу, передусім - правової держави у контексті новоєвропейської філософсько-правової думки. Розглянуто основні концепції раціонального обгрунтування держави, що визначає верховенство права; визначено нормативні принципи правової держави та здійснення їх у громадянському суспільстві. Обгрунтовано неодхідність соціального примусу як похідної свободи членів суспільства. Доведено, що інституалізація негативної свободи особи у громадянському суспільстві гарантує справедливе регулювання соціального примусу. Визначено нормативні принципи правової держави: народного суверенітету та представництва, гарантування основних прав у конституції, правомірності влади, захисту громадських асоціацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.12 + Х002.01 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА322833
Рубрики:

19.
Смазнова І.С. 
Філософсько-правовий аналіз тероризму та боротьби з ним: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.С. Смазнова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сутнісні характеристики тероризму в історичному аспекті, проведено його співвідношення з філософсько-правовими категоріями, а саме: насильством, політикою, справедливістю. Розглянуто основні методологічні проблеми дослідження сучасного тероризму, а саме: зведення тероризму до суто політичного явища або до кримінального злочину; відсутність загальноприйнятого розмежування понять "тероризм", "терор", "війна", "національно-визвольний рух", "партизанська боротьба"; умовну класифікацію тероризму. Значну увагу приділено сприйняттю феномена тероризму супільною та індивідуальною відомістю, причинам відсутності ефективної міжнародної співпраці стосовно протидії тероризму. Виявлено проблеми та тенденції міжнародної співпраці у даній сфері, а саме: зниження ролі міжнародного права у боротьбі з тероризмом; розгляд антитерористичних заходів деякими державами як інструменту політики, а не кримінального покарання; відсутність діалектичного синтезу насильницьких і ненасильницьких методів подолання політичних конфліктів. Запропоновано теоретичні рекомендації у сфері боротьби з тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х916.881.4 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА351797
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського