Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (28)Юристам - Реферативна інформація (46)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф015.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Ляшенко В.М. 
Державна політика запобігання тероризму в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Ляшенко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові аспекти формування та реалізації державної антитерористичної політики в Україні. Визначено роль, місце й основні завдання органів державного управління та місцевого самоврядування в антитерористичній протидії на національному та міжнародному рівнях. Систематизовано типологію та класифікацію тероризму, охарактеризовано сучасну нормативно-правову базу протидії терористичним загрозам в Україні у контексті формування та реалізації державної політики щодо їх протидії. З'ясовано причини та фактори виникнення та посилення терористичних загроз в Україні, досліджено зарубіжний досвід антитерористичної боротьби. Проаналізовано діяльність міжнародних антитерористичних організацій, визначено напрямки співробітництва України з Європейським Союзом і НАТО. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності державної антитерористичної політики та концепцію терористичної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.113 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА352865
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Сокур Н.В. 
Державна політика по зниженню соціальної напруженості у перехідному суспільстві (сфера трудових відносин): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Сокур ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких здійснено науковий аналіз проблем державної політики у перехідному суспільстві щодо зниження соціальної напруженості. Розглянуто причини соціальної напруженості у сфері трудових відносин у перехідному суспільстві та основні напрямки державної політики щодо її зменшення. Досліджено становлення системи соціального партнерства, удосконалення політики на ринку праці, у сфері зайнятості, зниження конфліктогенності держави, удосконалення програми реформ, досягнення політичної та економічної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.2 + Х879(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА312205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

5.
Дейниховська К. А. 
Політичні стратегії як засіб удосконалення управління охороною здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / К. А. Дейниховська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання удосконалення державного управління сферою охорони здоров'я в Україні. Проаналізовано концептуальні підходи сучасних зарубіжних і вітчизняних вчених до визначення сутності та змісту формування та реалізації політичних стратегій як засобу ефективного розвитку галузі. Запропоновано шляхи реформування системи охорони здоров'я в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. На прикладі Франції, Великої Британії, Німеччини та інших розвинених країн описано сучасні моделі управління розвитком галузі, що можуть бути адаптовані до умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА380111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Гуцман М.Я. 
Роль ООН у боротьбі проти міжнародного тероризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.Я. Гуцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце Організації Об'єднаних Націй у боротьбі проти міжнародного тероризму. Проаналізовано основні теоретичні підходи щодо тлумачення понять "тероризм" і "міжнародний тероризм". Визначено характерні риси міжнародного тероризму як глобальної проблеми сучасності. Розглянуто процес становлення й еволюцію позицій ООН щодо міжнародного тероризму. Виявлено особливості формування та функціонування інституційних механізмів та інструментів протидії терористичним загрозам. Визначено пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва з міждержавними регіональними організаціями (на прикладі НАТО, ЄС, ОбСЄ та РЄ). Значну увагу приділено вивченню проблем застосування сили для вирішення міжнародних конфліктів. Проаналізовано порушення прав людини у контексті боротьби проти міжнародного тероризму, які набули нового виміру після подій 11 вересня 2001 р. Встановлено роль і місце України у міжнародній антитерористичній боротьбі під егідою ООН. Досліджено існуючі національні правові й інституційні механізми боротьби проти міжнародного тероризму. Визначено ступінь виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до стандартів ООН у даній сфері. Розроблено рекомендації щодо покращання антитерористичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х915.212.03 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357519
Рубрики:

7.
Кельман Л.М. 
Соціально-політичні фактори впливу на правозастосовну діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Кельман ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості впливу соціально-політичних факторів на правозастосовну діяльність. Проаналізовано існуючі у науковій літературі визначення поняття "правозастосовна діяльність" як специфічний різновид соціальної діяльності, охарактеризовано її природу та суть. Запропоновано визначення соціально-політичних факторів, досліджено особливості їх впливу на кожній стадії правозастосовного процесу. Обгрунтовано критерії розподілу та запропоновано класифікацію, згідно з якою соціально-політичні фактори є двох типів - зовнішнього та внутрішнього впливу. Доведено, що вплив може бути об'єктивним і суб'єктивним, безпосереднім і опосередкованим, позитивним і негативним. Зроблено висновок, що від рівня вияву та врахування соціально-політичних факторів залежить ефективність правозастосовної діяльності, зокрема, це дозволяє запобігти виникненню потенційних юридичних колізій і прогалин. Наведено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.5 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА354687
Рубрики:

8.
Мошкова Л.І. 
Феномен виникнення та проявів тероризму в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.І. Мошкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 24 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні розробки з проблем тероризму та виокремлено основні риси цього явища як глобальної проблеми сучасності. Розкрито причини та передумови виникнення тероризму за сучасних умов та розглянуто соціальну базу тероризму. Показано єдність і різноманітність форм і течій сучасного тероризму. Запропоновано типологію цього явища. Увагу акцентовано на досягненнях міжнародної спільноти у справі боротьби з тероризмом. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності міжнародного співробітництва у боротьбі з тероризмом та активізації участі України у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Х916.881.4
Шифр НБУВ: РА313558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

9.
Деменко А.М. 
Феномен тероризму в умовах глобалізаційної динаміки (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.М. Деменко ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості утворення та розвитку феномену тероризму за умов глобалізаційної динаміки. На підставі соціально-філософського аналізу здійснено комплексне дослідження теоретико-методологічних підходів, що існують у світовій соціально-філософській думці щодо поняття "тероризм" як суспільного явища. Охарактеризовано різні види тероризму в сучасному світі. Здійснено компаративний аналіз співвідношення тероризму з іншими формами насильства та розкрито його основні ознаки. Визначено передумови та причини активізації тероризму у світі, що глобалізується. Розкрито сутність і зміст домінантних форм сучасного тероризму. Розглянуто систему й основні принципи антитерористичної боротьби. Обгрунтовано пропозиції щодо визначення шляхів і способів протидії тероризму за умов глобалізаційної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.73 + Х916.881.4 + Ф015.24 + С5*666*333.732 +
Шифр НБУВ: РА357035
Рубрики:

10.
Завіруха Г.В. 
Феномен терроризму в контексті глобалізаційних процесів (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.В. Завіруха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито сутність, природу, умови та форми прояву тероризму у контексті глобалізаційних процесів. Запропоновано визначення даного феномену як організованого насильства, різновиду протиправної дії, яка є цілісною системою, антисуспільною діяльністю. Обгрунтовано твердження, що тероризм є особливим проявом соціального міжгрупового конфлікту, протиріччя між культурами та типами культур. Проаналізовано вплив культурного та цивілізаційного чинників на подальший розвиток тероризму. Доведено, що тенденції глобалізації сприяють активізації національних рухів та утворюють чинник конфліктогенності. Розглянуто об'єктивні фактори, які обумовлюють ескалацію терористичної діяльності в сучасному світі. Встановлено, що тероризм є індикатором кризових процесів, які поглинули більшість країн, а також наслідком формування інформаційного суспільства та суспільства споживання. Охарактеризовано сучасний стан міжнародного тероризму в контексті його детермінованості глобалізаційними процесами. Виявлено взаємозв'язок сучасного тероризму та нових інформаційних технологій у контексті становлення нового соціального порядку. З'ясовано, що глобалізація феномену тероризму залежить від розвитку нових інформаційних технологій, які створюють сприятливе середовище для його зростання. Доведено, що безпосердніми причинами виникнення тероризму є мотиви самоствердження, самоідентифікації, гри, молодіжної романтики та героїзму, а також надання своїй діяльності особливої значущості. Зроблено висновок про необхідність формування такого середовища, в якому тероризм є неприйнятним як метод боротьби, а також культивування у суспільстві атмостфери конструктивного діалогу, особливо на міжнародному рівні, що сприятиме створенню позитивного морально-психологічного впливу в суспільстві та світовому співтоваристві в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ю6*333.73 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА362130
Рубрики:

11.
Смазнова І.С. 
Філософсько-правовий аналіз тероризму та боротьби з ним: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.С. Смазнова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сутнісні характеристики тероризму в історичному аспекті, проведено його співвідношення з філософсько-правовими категоріями, а саме: насильством, політикою, справедливістю. Розглянуто основні методологічні проблеми дослідження сучасного тероризму, а саме: зведення тероризму до суто політичного явища або до кримінального злочину; відсутність загальноприйнятого розмежування понять "тероризм", "терор", "війна", "національно-визвольний рух", "партизанська боротьба"; умовну класифікацію тероризму. Значну увагу приділено сприйняттю феномена тероризму супільною та індивідуальною відомістю, причинам відсутності ефективної міжнародної співпраці стосовно протидії тероризму. Виявлено проблеми та тенденції міжнародної співпраці у даній сфері, а саме: зниження ролі міжнародного права у боротьбі з тероризмом; розгляд антитерористичних заходів деякими державами як інструменту політики, а не кримінального покарання; відсутність діалектичного синтезу насильницьких і ненасильницьких методів подолання політичних конфліктів. Запропоновано теоретичні рекомендації у сфері боротьби з тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х916.881.4 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА351797
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського