Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (59)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (93)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф023$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Дегтярьова І.О. 
Домінанти державної політики розвитку місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.О. Дегтярьова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено необхідність запровадження нової парадигми місцевого самоврядування, що полягає у задоволенні потреб та інтересів громадян, а також удосконаленні суспільних взаємовідносин на рівні територіальної громади. Розроблено нові теоретико-методологічні засади щодо функціонування системи місцевого самоврядування в Україні та обгрунтовано фактори його ефективного здійснення. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні у контексті зарубіжного досвіду. Запропоновано технологію впровадження принципу субсидіарності на рівні місцевого самоврядування, яка реалізується через статути громад за умов форми прямої демократії органами самоорганізації населення. Обгрунтовано доцільність упровадження "внутрішнього контролю" за діяльністю органів місцевого самоврядування як складової системи контролю у місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА338901
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

4.
Свида Т.О. 
Міжнародно-правове співробітництво держав у рамках Європейської Комісії "За демократію через право": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.О. Свида ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено процес створення сучасних інтегрованих міждержавних об'єднань з метою формування в межах інтеграції єдиного (спільного) правового простору для захисту міжнародно-правовими засобами певних спільних політичних і правових цінностей, серед яких особливу увагу привертає демократія. Зазначено, що включення РЄ до таких цінностей демократії стало важливою передумовою розвитку європейського співробітництва у зміцненні демократії у її загальноєвропейському розумінні та створеннні ВК. Розглянуто функції, структуру, правову природу й юридичне значення актів Європейської Комісії "За демократію через право", а також основні напрями діяльності ВК і співробітництво України з ВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА368876
Рубрики:

5.
Михайловська К.В. 
Місцеве самоврядування як форма народовладдя: особливості інституційної моделі в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.В. Михайловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми дослідження інституту місцевого самоврядування як форми народовладдя. Виявлено особливості, які впливають на функціональну спроможність і дієвість даного інституту в Україні. Здійснено когнітивну редукцію емпіричної бази з існування різноманітних систем самоврядування та виокремлення їх базових моделей. Запроваджено категорії "система-образ" (модель) і "прообраз" (реальна система самоврядування), визначено та запропоновано класифікацію гібридних систем місцевого самоврядування, введено поняття та надано визначення "моделеутворювальної системи". Показано, що трансформаційні процеси систем місцевого самоврядування, які охопили країни Європи, призвели до значної втрати самобутності й оригінальності власних систем. Зазначено, що такі держави, як Іспанія, Італія, Ізраїль, Скандинавські країни, Лівія сформували свої власні традиції, установивши особливі системи взаємовідносин з державними інститутами. Розглянуто процеси формування місцевого самоврядування в Україні з часів Київської Русі до сьогодення. За результатами аналізу вітчизняної законодавчої бази, яка регулює систему місцевого самоврядування, висвітлено проблеми неузгодженості дій і дублювання повноважень між різними гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2,0 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА370043 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Журавський В.С. 
Політична система України: проблеми становлення і розвитку (правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.С. Журавський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному політико-правовому аналізу загальнометодологічних та теоретичних проблем формування політичної системи на терені України, функціонування її суб'єктів та інститутів у їх співвідношенні та взаємодії, зокрема, в аспекті розбудови правової держави та громадянського суспільства. Особливу увагу приділено співвідношенню легальної (конституційної) політичної системи з реальним політичним режимом, ролі політичної системи в розбудові правової держави і громадянського суспільства, проблемі пошуку шляхів формування оптимальної політичної системи, її демократичних інститутів. За умови врахування світового досвіду політичної організації суспільства подано новий рівень теоретичного осмислення й узагальнення даних проблем, наведено рекомендації політичного та правового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Ф023(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Давидова М.В. 
Права людини та громадянина в сучасних демократіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Давидова ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2004. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз політики сучасних правових, соціальних держав у сфері охорони і захисту прав людини і громадянина, з'ясовано об'єктивну необхідність розширення складу суб'єктів правозахисної діяльності. Досліджено практику сучасних правових держав щодо реалізації прав людини і громадянина. Систематизовано основні підходи щодо класифікації держав за ступенем активності реалізації соціально-економічних прав. Розглянуто сучасні концепції демократії, засновані на ідеї прав людини. Обгрунтовано, що права людини є одним з основних критеріїв порівняльного вивчення демократій і в цілому політичних систем. Показано, що нова епоха розвитку особистості й суспільства поставили в порядок денний питання про доповнення діапазону прав людини інформаційними правами. Досліджено політику України в галузі прав і свобод людини й громадянина. Проаналізовано наявні в Україні інститути захисту прав людини і громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА328305
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Яцунська О.О. 
Світовий досвід місцевого самоврядування та перспективи його інституціонально-системного втілення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Яцунська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив світового досвіду на інституціонально-системне втілення місцевого самоврядування в Україні. Досліджено різні підходи до трактування поняття "місцеве самоврядування". Основну увагу зосереджено на його політологічному аспекті, обгрунтовано доцільність інтерпретації цього поняття через категорію "інтенсивності". Розглянуто вплив двох основних парадигм місцевого самоврядування на практику державного будівництва. Встановлено необхідність інституалізації для розвитку демократичного суспільства й обгрунтовано важливість місцевих органів влади як чинника, який впливає на цей процес. Здійснено порівняльний аналіз різних типів організації влади на місцях і запропоновано комплексну класифікаційну "сітку", яка може бути застосована для моделювання системи місцевого самоврядування в західних і посттоталітарних країнах, визначено основні етапи та складові процесу реформування місцевих органів влади в Україні. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності діяльності системи місцевого самоврядування в нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Чернявська Л.Н. 
Суб'єктність міжнародних неурядових організацій у світовій політиці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.Н. Чернявська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні концептуальні підходи, обгрунтовано методологічну базу для вивчення світової політики за умов глобалізації і, відповідно, міжнародних неурядових організацій (МНУО) як суб'єктів світової політики за нових умов. Доведено, що зміна структури міжнародних відносин, поява нових типів міжнародних дійових організацій і зміна співвідношення між новими та традиційними організаціями, трансформація ролі міжнародних неурядових організацій як суб'єктів світової політики взаємопов'язані з процесами глобалізації, які зумовили перебудову політичної системи світу. Здійснено аналіз причини зростання суб'єктності МНУО у сучасній світовій політиці. Установлено найбільш ефективні методи та форми взаємодії МНУО з міжурядовими організаціями й урядами, ознаки неурядових організацій як інституту громадянського суспільства, їх значення для розвитку та зміцнення демократії. Визначено переваги міжнародних НУО у світовій політиці. Для більш повного вияву потенціалу МНУО запропоновано розробити більш чіткі механізми їх міжнародного визнання, зокрема, офіційне закріплення за ними відповідного правового статусу. Проведено аналіз діяльності МНУО в Україні. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення деяких законодавчих актів, зокрема, створення стабільних і професійно побудованих механізмів співробітництва держав і МНУО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф036 + Ф023 + Ф4(0)64 + Х915.28 +
Шифр НБУВ: РА349067
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

10.
Сухонос В.В. 
Сутність та функції авторитарного державного режиму в умовах переходу до демокраії (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сухонос ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Виконано теоретико-методологічний аналіз сутності та функцій авторитарного державного режиму за умов переходу до демократії. На підставі теоретичного аналізу наукової літератури, міжнародних і вітчизняних нормативних актів, узагальнення практики їх реалізації розглянуто природу авторитарного режиму та визначено його місце в системі державних режимів. Досліджено його соціально-економічні, політико-правові та соціокультурні виміри. Узагальнено типологію авторитарних режимів і висвітлено питання їх правового регулювання. Досліджено конституційно-правові засади становлення демократичного режиму в Україні. Розкрито вплив демократизації державного управління на динаміку державного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.32 + Ф023 + Ф1(0)5/6
Шифр НБУВ: РА312188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Саханенко С.Є. 
Теоретичні та організаційно-функціональні засади політичного управління містом в умовах самоврядування: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.04 / С.Є. Саханенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні засади політичного управління на міському рівні й комплекс науково-прикладних підходів і моделей, що забезпечують практичне використання одержаних наукових результатів. Обгрунтовано базові науково-теоретичні й концептуальні положення щодо політичного управління. Визначено зміст категорії "місто" як соціального, економічного, політичного феномену, суб'єкта та об'єкта управління. Розроблено комплексну типологію міст. Виділено й змістовно інтерпретовано основні складові політичного управління містом - територіальна громада, представницькі та виконавчі органи місцевого самоврядування, політичні партії та громадські об'єднання, засоби масової інформації, інститут лідерства на міському рівні. Висвітлено основні підходи щодо технологій політичного управління містом за умов самоврядування: політико-стратегічний підхід, лобізм, нормативне регулювання, зв'язки з громадськістю, консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.21 + Ф023 + Ф038 +
Шифр НБУВ: РА338857
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського