Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (151)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (135)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х001.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

1.
Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Ладиченко В.В. 
Гуманістичні основи організації державної влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Ладиченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 41 с. — укp.

Науково обгрунтовано розуміння гуманістичних основ організації державної влади як духовного феномену, що має суперечливу природу, оскільки вони є важливим регулятором гармонійного функціонування відносин державна влада - людина, фактором інтеграції суспільства. Гуманістичні цінності набувають для людини та суспільства ціннісного значення, належать до вищих цілей життя, організують життєві цілі в ієрархію, вершиною якої є феномени, відображені у категоріях прав людини: свободи, рівності, справедливості. Сформульовано методологію шляхів розвитку юридичної теорії, яка вимагає глибого системного аналізу у контексті розуміння ставлення до взаємозв'язку та взаємозалежності людини та влади, розгляду влади як цілісної системи у аспекті якісних показників і розв'язання сучасних етико-гуманістичних аспектів організації державної влади. Обгрунтовано ідею, що проблеми її організації необхідно досліджувати за принципами: гармонії людини та державної влади - балансу, пропорційності й органічного поєднання інтересів, тобто такого світогляду, який забезпечує усвідомлення людиною своєї особистості як невід'ємної частки громадянського суспільства та державної влади; принципу особистої відповідальності кожної людини (громадянина) за організацію цієї влади, усвідомлення її залежності від суспільства та від кожної особи. Запропоновано переосмислення єдності та цілісності державної влади, що забезпечується наявністю стійких взаємозв'язків між її гілками на основі соціальної єдності влади як єдності принципових ідей і цінностей суспільства. Обгрунтовано аксіологічні й етичні питання, що передбачають можливість нового діалогу людини та державної влади, в якому загальнолюдські цінності не повинні сприйматися поза національною культурою кожного народу, який намагається мати як засадничі власну мораль і традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА360814
Рубрики:

4.
Чехович Т.В. 
Державна влада як інститут конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Чехович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно дослідженно теоретичні та практичні питання щодо державної влади як конституційно-правового інституту. Розкрито суть поняття та висвітлено принципи та функції державної влади. На підставі установлених ознак державної влади та аналізу спеціальної юридичної літератури надано визначення державної влади як інституту конституційного права як одного з основних інститутів конституційного права. Здійснено цілісний аналіз структурної організації сучасної системи державної влади. Розглянуто питання щодо джерел конституційно-правового інституту державної влади. Теоретично обгрунтовано поняття системи конституційно-правового інституту, виокремлено та проаналізовано основні складові елементів системи інституту державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА334477
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Каневський О.С. 
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Каневський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджується принцип розподілу влади у його теоретичному і політико-прикладному аспектах. Застосовується теоретико-методологічний аналіз класичних моделей розподілу влади. Висвітлюються їх загальні та специфічні складові. Аналізується процес розподілу ресурсів політичної діяльності та механізм "стримувань і противаг" у політичних системах Заходу. Розглядається досвід застосування принципу розподілу влади у СНД та основні труднощі формування демократичної політичної системи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41
Рубрики:

6.
Шевченко О.К. 
Здійснення влади в умовах трансформаційних процесів сучасної України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.К. Шевченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано положення, що джерелом розвитку влади є протиріччя між ціннісними орієнтирами суспільства й існуючою парадигмою влади. Протиріччя вирішуються за узгодження принципів вертикалі чи горизонталі влади з ціннісними орієнтирами на підставі парадигми влади авторитету, або через відміну цінностей ідеологічними кліше та домінуванням авторитету влади. За умов формування інформаційного суспільства знову назріла заявлена криза. Умови існування сучасного суспільства дозволяють стверджувати щодо реальності подолання кризи за кожним із заявлених сценаріїв. Специфічні умови буття української влади дозволяють констатувати початок перетворення в життя ознак вертикалі влади, що має відображення у проекті "національної держави". Але на рівні належного, більш перспективним представляється проект "громадянське суспільство", який більш повною мірою відповідає логіці розвитку влади у загальному масштабі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Ю6*328.943 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА346078
Рубрики:

7.
Капустіна Н.Б. 
Класичний і некласичний підходи у філософсько-правовому дослідженні феномену влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Н.Б. Капустіна ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Дослідено два підходи до проблеми влади, наявні у філософії права, а саме: класичного та некласичного. Простежено розвиток поглядів на владу від античності до сучасності. Запропоновано нове розуміння даної категорії. Проведено аналіз Конституцій Французької Республіки, Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки, які є основними правовими засобами здійснення влади цими державами. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдсконалення Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА341281
Рубрики:

8.
Бульба О.Ю. 
Конституційно-правові аспекти реалізації принципу поділу влади в Україні: національна традиція та сучасність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Бульба ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну конституційно-правову проблему становлення принципу поділу державної влади, з'ясовано співвідношення його закріплення в Конституції України та практичної реалізації у сучасній Україні. Здійснено конституційно-правовий та історико-теоретичний аналіз суті, змісту, вимог принципу поділу влади, створення механізму його реалізації у сучасній демократичній державі. Запропоновано концепцію, згідно з якою універсалізація принципу не знімає питання своєрідності його реалізації у країнах з неусталеною демократичною державно-правовою традицією, з нетривалим досвідом державотворення. Завдяки проведеному дослідженню встановлено національні особливості втілення на практиці принципу поділу влади. Визначено тенденції його реалізації у різні історичні часи української державності. Виявлено суперечності, наявні за умов конституційно-правового закріплення існуючої моделі поділу державної влади. Запропоновано нові підходи до моделі реалізації поділу влади на конституційно-правових засадах. На підставі компаративного аналізу досліджено особливості реалізації принципу поділу влади в Україні, державах-учасницях СНД, країнах Центральної та Східної Європи, в яких мав місце період політичних трансформацій після соціалістичного режиму. Вміщено тезу, що для реалізації принципу поділу влади необхідне його утвердження на рівні Конституції України, змістовне наповнення принципу, створення механізму стримувань і противаг. Наведено тлумачення принципу поділу влади між трьома гілками й іншими суб'єктами. Розглянуто українську модель поділу влади у контексті реально діючих моделей, запроваджених у цих країнах. Установлено, що в Україні може бути реалізована модель поділу влади як президентсько-парламентської так і парламентсько-президентської республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358616
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Протасова В.Є. 
Парламентсько-президентська республіка: сутність, особливості, різновиди: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Є. Протасова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади парламентсько-президентської форми державного правління. Наведено визначення поняття "форма державного правління". Визначено місце та роль форми державного правління в системі елементів форми держави. Встановлено критерії класифікації республіканської форми державного правління. Проаналізовано історію формування теорії поділу державної влади, розглянуто сучасні підходи щодо його тлумачення. Описано моделі поділу державної влади у різних республіканських формах державного правління. Розкрито сутність і правові ознаки змішаної республіки, визначено термінологічні еквіваленти її різновидів. Охарактеризовано основні етапи розвитку, визначено сутність та особливості президентсько-парламентської республіки. Обгрунтовано умови виникнення та правові ознаки парламентсько-президентської республіки, розглянуто особливості її втілення в конституційних моделях різних держав. Досліджено процес конституційного реформування в Україні в період незалежності. Проаналізовано основні напрями удосконалення моделі державно-владної організації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.312 + Х001.411 +
Шифр НБУВ: РА355994
Рубрики:

10.
Федущак-Паславська Г.М. 
Політико-правова ідея суверенітету державної влади та її реалізація в державотворенні України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.М. Федущак-Паславська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розвитку, теоретичного узагальнення ідеї суверенітету державної влади та її реалізації у державотворенні України на основі аналізу наукової літератури, пам'яток українського права, текстів конституцій та інших законодавчих актів, а також норм чинної Конституції України. Визначено основні етапи розвитку ідеї суверенітету. Описано історичні закономірності, які зумовили кожен з даних етапів. Розглянуто ідею суверенітету як історичну, сучасну та перспективну з акцентом на її реалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х809(4УКР)7 + Ф1(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА310313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Людвік В.Д. 
Принцип народного суверенітету в історії політико-правової думки, теорії права та політичній практиці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Д. Людвік ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання виникнення та розвитку ідеї народного суверенітету. Висвітлено історію становлення зазначеної ідеї на теренах України. Проаналізовано місце принципу народного суверенітету в системі принципів конституційного ладу. Запропоновано визначення понять "народний суверенітет", "народ", "інститут безпосередньої демократії", "референдум", "вибори". Визначено зміст, властивості й ознаки політичних прав і свобод. Розглянуто принцип народного суверенітету в дії, на підставі аналізу проблем, пов'язаних з його практичною реалізацією. Розкрито суть інститутів безпосередньої демократії - виборів і референдуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф1(0) +
Шифр НБУВ: РА365883
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шипілов Л.М. 
Принцип народовладдя і його здійснення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Шипілов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття народовладдя як сутності держави, що характеризується належністю та здійсненням влади народом відносно себе та у власних інтересах у правовій, демократичній формі на засадах гарантування прав і свобод людини. Проаналізовано категорії народу та влади, наведено їх визначення. Розглянуто питання співвідношення народовладдя, демократії та держави. Досліджено основні правові інститути, форми та функції народовладдя. Висвітлено теоретичні та практичні аспекти легітимації влади народом. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує участь народу у здійсненні влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА329368
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Бабенко К.А. 
Принцип поділу державної влади та сучасні проблеми його реалізації в Україні (конституційно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.А. Бабенко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено генезис теорії поділу державної влади та способи її концептуального осмислення у класичній та сучасній науці конституційного права. Визначено сутність даного політико-правового поняття, з'ясовано його значення у процесі побудови демократичної та правової держави. Розглянуто основні конституційні гарантії, що дозволяють здійснювати поділ повноважень між законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади та ефективно взаємодіяти, забезпечуючи цілісність функціонування системи державної влади. Встановлено характерні особливості реалізації теорії поділу влади у перехідних політичних системах, досліджено правові аспекти балансу влади та базові політико-правові інститути, за допомогою яких органи різних гілок державної влади здійснюють взаємовплив та взаємодію. Виявлено основні напрями критики теорії поділу влади, запропоновано таку модель реалізації даної теорії, яка дозволяє знизити рівень конфліктності між окремими гілками влади. Досліджено специфіку діяльності органів конституційного правосуддя, встановлено їх роль та значення у процесі функціонування гілок державної влади, забезпечення пріоритету Конституції та дотримання принципу поділу влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА331512
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Мартинюк Р.С. 
Реалізація принципу поділу функцій влади в сучасній Україні: політико-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.С. Мартинюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено суть принципу поділу функцій влади та його взаємозв'язок з принципом єдності державної влади, а також процес реалізації принципу поділу функцій влади у сучасній Україні, проблеми, що супроводжують цей процес. Висвітлено проблему розробки механізму взаємодії та конструктивної співпраці вищих органів державної влади України у контексті реалізації принципу її єдності. Проаналізовано суперечності та функціональні вади запровадженої Конституцією 1996 р. напівпрезидентської форми правління. Визначено шляхи та перспективи її корекції у контексті політичної реформи 2004 р. Прогнозовано перспективи утвердження у сучасній Україні парламентарно-президентської форми правління за умов незавершеного характеру становлення українського парламентаризму. Значну увагу приділено особливостям організації механізму влади в аспекті процедури формування та взаємодії з іншими гілками влади Уряду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032 + Х001.32 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА339828
Рубрики:

15.
Краснокутський О.В. 
Соціально-філософський аналіз феномена влади: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Краснокутський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано, що дослідження феномену влади передбачає вивчення чотирьох основних сутнісних аспектів: підпорядковуючої сили, цільового та вольового аспектів, соціальної відповідальності. Установлено основну закономірність розвитку феномену влади - взаємозв'язок між суб'єктом і об'єктом влади. Виявлено основні суспільно-політичні фактори оптимізації розвитку владних відносин на етапі трансформації України. Запропоновано розглядати соціальну відповідальність як інтегруючий чинник оптимізації розвитку владних відносин на сучасному етапі розвитку українського суспільства та основну детермінанту оптимізації влади у контексті явища людської свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА332439
Рубрики:

16.
Жук Н.А. 
Стримування і противаги в системі поділу влади в Україні (загальнотеоретичні проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.А. Жук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс загальнотеоретичних проблем, пов'язаних з виникненням, розвитком, функціонуванням стримувань і противаг в системі поділу влади. Сформульовано визначення базових понять опорно-категоріального апарату теорії стримувань і противаг. Визначено ознаки та зміст системи взаємного стримування між гілками влади. Розглянуто фактори, що обумовлюють специфіку дії стримувань і противаг. Виявлено закономірності розвитку систем поділу влади за умов різних форм правління. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення системи забезпечення рівноваги між гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х001.411 +
Шифр НБУВ: РА344691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Гапотій В.Д. 
Теоретичні та практичні аспекти суверенітету народу, нації та держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Д. Гапотій ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні питання суверенітету держави, народу та нації. Розкрито історичні закономірності розвитку ідеї суверенітету, сформульовано дефініцію суверенітету держави, виявлено його основні ознаки. Визначено фактори впливу на зміну розуміння державного суверенітету за сучасних умов. Проаналізовано вплив загальносвітових процесів глобалізації на трансформацію суверенітету держави. Показано співвідношення категорій "суверенітет" і "суверенні права". Висвітлено основні суверенні права народу, нації та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф1(0) +
Шифр НБУВ: РА336193
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Матвєєв С. В. 
Юридичний механізм взаємодії органів державної влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Матвєєв ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історіографічні аспекти розробки категорій "влада", "державна влада", "механізм державної влади" й "юридичний механізм взаємодії органів державної влади" на основі аналізу Конституції України 1996 р., поточного законодавства України та деяких інших країн, міжнародних правових актів, соціологічних, історичних, політологічних досліджень, наукових праць вітчизняних і зарубіжних авторів співвідношення державної та політичної влади. Опрацьовано термінологічне визначення механізму державної влади, окреслено межі його системи та функціональний вимір його структури. Визначено поняття, ознаки, структура юридичного механізму взаємодії органів державної влади та розглянуто принципи взаємодії органів державної влади між собою. Розлянуто визначальні аспекти функціонування державною механізму України за умов глобалізації, визначено основні напрями вдосконалення принципу поділу влад у механізмі взаємодії органів державної влади в Україні та подальшого реформування механізму взаємодії органів державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА383564 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського