Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (13)Юристам - Реферативна інформація (25)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф038$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Харченко О.В. 
Напівпрезидентська форма правління: становлення і розвиток: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Харченко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку у країнах європейського континенту напівпрезидентської форми правління. З'ясовано політико-правові проблеми практики становлення цієї системи в сучасній Україні. Запропоновано твердження, що феномен напівпрезидентської форми правління є складною та водночас перспективною системою у країнах, що стали на шлях демократичного розвитку та потребують проведення політики національної інтеграції. Розкрито еволюцію феномену напівпрезидентської форми правління на європейському континенті, розширення її географічних меж як процесу інституціоналізації персоніфікованих форм здійснення влади у домократичний спосіб відповідних країн у XX - XXI ст. У порівняльному аспекті проаналізовано особливості функціонування напівпрезидентської форми правління в роки сходження незалежної України. Виокремлено етапи розвитку вітчизняного інституту президентства та проаналізовано чинники, що сприяють чи стримують зростання його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Х001.313 + Х2(4УКР)64-523 +
Шифр НБУВ: РА360590
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Токовенко В.В. 
Оптимізація взаємодії політичного керівництва та державного управління в умовах модернізації політико-адміністративної системи України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Токовенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуальне обгрунтування засад оптимізації взаємодії політичного керівництва і державного управління як складової чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії політичного керівництва та державного управління за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Розроблено науково обгрунтовані підходи та конкретні технології оптимізації політико-адміністративних відносин в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях. Визначено основні напрямки підвищення ефективності взаємодії політичного керівництва та державного управління в процесі реформування інститутів політичної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Ф024 + Ф038 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА328894
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

3.
Молибога Р.М. 
Політико-правові засади становлення міської влади в столиці України в умовах сучасного державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.М. Молибога ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз процесу становлення системи міської влади в столиці України. Розкрито роль управління регіонами у трансформаційних процесах, висвітлено умови реалізації демократичного потенціалу місцевого самоврядування. Концептуалізовано поняття міської влади. Проаналізовано розвиток національного законодавства, яке регламентує функціонування місцевого самоврядування та здійснення управління регіонами. Досліджено процес становлення суб'єктів політичної активності у столиці України. Здійснено періодизацію процесу становлення міської бюрократії, розглянуто кожний з його етапів. Концептуалізовано процес консолідації суб'єкта політичного управління містом, сформульовано ознаки її бюрократичного варіанта, альтернативи подальшого розвитку політичного режиму. Охарактеризовано вірогідні напрями демократизації системи політичного управління містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф032.21 + Х819(4УКР-2К)011.219 +
Шифр НБУВ: РА337320
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Крюков О.І. 
Політико-управлінська еліта України: особливості становлення та розвитку в умовах суспільної трансформації: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Крюков ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Вперше досліджено проблему становлення та розвитку політико-управлінської еліти. Обгрунтовано концептуальні засади оптимізації взаємодії політичної еліти та державного управління як складової та чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії центральної та регіональної політико-управлінської еліти за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Науково обгрунтовано підходи та технології оптимізації політико-управлінської еліти в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях і визначено основні напрями підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА350399
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Приходченко Л.Л. 
Проблеми становлення політичного лідерства на регіональному рівні (на прикладі Південного регіону): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 15.00.01 / Л.Л. Приходченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Системно проаналізовано процес становлення та формування регіонального політичного лідерства, визначено його етапи, специфічні особливості та провідні тенденції. Запропоновано модель процесу формування потенційних політичних лідерів для державного управління регіонального рівня, орієнтовану на творчий розвиток особистості, виявлення та формування лідерських якостей і навичок адміністрування. Обгрунтовано застосування системного підходу до визначення місця та ролі регіонального політичного лідерства в процесі впливу на державне управління, їх взаємодію, що є основним аспектом дії системи державного управління, має прямий і опосередкований вплив на ефективне управління функціонуванням виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф031.1 + Х819(4Укр)011.2
Шифр НБУВ: РА319152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Саханенко С.Є. 
Теоретичні та організаційно-функціональні засади політичного управління містом в умовах самоврядування: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.04 / С.Є. Саханенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні засади політичного управління на міському рівні й комплекс науково-прикладних підходів і моделей, що забезпечують практичне використання одержаних наукових результатів. Обгрунтовано базові науково-теоретичні й концептуальні положення щодо політичного управління. Визначено зміст категорії "місто" як соціального, економічного, політичного феномену, суб'єкта та об'єкта управління. Розроблено комплексну типологію міст. Виділено й змістовно інтерпретовано основні складові політичного управління містом - територіальна громада, представницькі та виконавчі органи місцевого самоврядування, політичні партії та громадські об'єднання, засоби масової інформації, інститут лідерства на міському рівні. Висвітлено основні підходи щодо технологій політичного управління містом за умов самоврядування: політико-стратегічний підхід, лобізм, нормативне регулювання, зв'язки з громадськістю, консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.21 + Ф023 + Ф038 +
Шифр НБУВ: РА338857
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського