Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (74)Юристам - Реферативна інформація (49)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)332$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Альонкін О. А. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання та гарантії його реалізації в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. А. Альонкін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено доктринальні основи конституційної дефініції та правового регулювання в Україні права людини на свободу світогляду та віросповідання. Розкрито методологічні засади дослідження та визначено місце в системі прав і свобод людини та громадянина. Охарактеризовано та проведено систематизацію нормативної бази конституційно-правового регулювання даного суб'єктивного права особи. Визначено, що складовими даної системи є міжнародні договори універсального та регіонального характеру та вітчизняні нормативно-правові акти України. Наведено пропозиції щодо конституційно-правового закріплення права людини. Досліджено загальносуспільні й юридичні гарантії реалізації, охорони та захисту права людини на свободу світогляду та віросповідання. Звернено увагу на необхідність правового вдосконалення загальносуспільних та юридичних гарантій реалізації, охорони та захисту права людини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х809(4УКР)32
Шифр НБУВ: РА371003 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Малишко В.М. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Малишко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, текстів конституцій та інших нормативно-правових актів досліджено проблеми конституційного права людини на свободу світогляду та віросповідання, механізми та гарантії його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття та зміст термінів у релігійній сфері, їх співвідношення, його складові елементи, історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права у системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання у діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано основні права даних організацій та їх членів, основні форми та напрямки їх взаємодії з органами державної влади й іншими суб'єктами. Розглянуто систему та види юридичних гарантій дотримання права людини на свободу світогляду та віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА339360
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ковбан А. В. 
Конституційно-правова регламентація права людини на свободу світогляду та віросповідання в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. В. Ковбан ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз філософсько-правових і загальнотеоретичних аспектів свободи світогляду та віросповідання людини. Проаналізовано право людини на свободу світогляду та віросповідання, його складові елементи й історичні періоди й етапи розвитку до сучасного періоду, визначено місце даного права в системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання в діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано зміст, види й юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів даного юридичного права. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про свободу совісті, свободу світогляду та віросповідання, релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА374393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Фисун 
Міжнародно-правове регулювання інституту релігійної безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Юлія Юріївна Фисун ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.23 + Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА347276
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Бедь В. В. 
Право людини на свободу совісті: конституційно-правове регулювання: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / В. В. Бедь ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Проведено системний аналіз філософсько-правових і загальнотеоретичних аспектів свободи совісті людини. Визначено поняття та зміст термінів сфери свободи совісті, їх співвідношення, розвиток та особливості правового застосування. Проаналізовано право людини на свободу совісті, його складові елементи й історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права в системі конституційних прав і свобод людини. Наведено комплексну характеристику законодавства України про свободу совісті як нормативної основи юридичного механізму забезпечення цієї свободи. Проаналізовано зміст, види й юридичні засоби реалізації та механізму захисту окремих структурних елементів зазначеного суб'єктивного юридичного права людини. Розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про свободу совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА381399 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Лаврик Г.В. 
Правове регулювання свободи совісті, віросповідання і діяльності релігійних організацій у радянській Україні (1919 - 1929 рр.): автореф. дис... д- ра юрид. наук: 12.00.01 / Г.В. Лаврик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти формування системи засобів правового регулювання суспільних відносин у релігійній сфері життєдіяльності людини, розкрито його значення у забезпеченні права на свободу совісті та віросповідання. Розглянуто філософсько-методологічні та концептуальні підходи, на яких базувалося науково-теоретичне обгрунтування комплексного формально-нормативного закріплення права на свободу совісті та віросповідання у радянській Україні 1919 - 1929 рр. Розкрито важливе значення у даному процесі диференційованого підходу, використаного для розмежування агресивно-атеїстичних дискримінаційних положень пов'язаної з ним практичної діяльності та жорстких вимог світськості. Охарактеризовано основні етапи відтворення й удосконалення процесу правового регулювання свободи совісті, віросповідання та діяльності релігійних організацій у радянській Україні даного періоду. Зроблено розмежування понять свободи совісті як свободи особистісного самовизначення та творчої самореалізації у системі настанов, координат світоглядного, віросповідного вибору та свободи релігійної дії. Запропоновано визначення свободи совісті як способу реалізації можливостей, втілених у праві на свободу віросповідання (дійсній волі сумління) та праві на свободу релігійної дії (церковній волі). Проаналізовано діяльність вищих органів державної влади 1919 - 1929 рр. щодо забезпечення правового регулювання суспільних відносин у релігійній сфері життєдіяльності людини. З урахуванням історичного досвіду наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинної редакції Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" N 987-XII від 23 квітня 1991 р., розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності Державного комітету України у справах національностей і релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332-1 + Х620.323.2 + Э29(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА359916
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Лубська М.В. 
Релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні у контексті сучасних міжнародно-правових стандартів. У суб'єктно-екзистенціальному та суспільно-інституалізованому вимірах свобода совісті є важливим критерієм оцінки гуманістичної сутності тієї чи іншої держави, її демократичності. Встановлено, що рівень практичної реалізації правового аспекту свободи совісті й віросповідання полягає у виробленні державної політики щодо релігії та церкви, пріоритетна роль у якій належить зближенню державної правової системи зі світовою, наданню на національному рівні демократичної спрямованості всьому процесу законотворення. З'ясовано ознаки сучасної моделі державно-церковних відносин в Україні, які характеризуються демократичністю, послідовністю та зваженістю, а базові конституційно-правові положення даної моделі відповідають демократичним принципам і загалом задовольняють права та свободи людини, спираючись при цьому на багатовікову спадщину врегулювання відносин між церквою та державою як двома важливими соціальними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)-115.00 + Х809(4Укр)332
Шифр НБУВ: РА319260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Сергієнко Г.Л. 
Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.Л. Сергієнко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні аспекти конституційно-правового регулювання відносин держави та об'єднань віруючих, встановлено його значення у процесі забезпечення свободи релігії. Розглянуто особливості становлення юридичної регламентації у даній сфері. Проаналізовано такі конституційно-правові принципи взаємозв'язку зазначених інституцій як гарантування свободи віросповідання, відокремлення держави, комунальних навчальних закладів і релігійних об'єднань, рівність груп віруючих перед законом, заборона їх дискримінації. Визначено роль даних положень у гарантуванні свободи віросповідання. Досліджено сучасний конституційно-правовий статус вітчизняних релігійних організацій та України як учасника правовідносин, що виникають під час реалізації об'єднаннями віруючих свободи сповідування релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА333867
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Ярмол Л.В. 
Свобода віросповідання людини: юридичне забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ярмол ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено системний аналіз філософсько-правових та загальнотеоретичних аспектів свободи віровизнання та свободи віросповідання людини. Подано комплексну характеристику відповідного законодавства України як нормативної основи юридичного механізму забезпечення свободи віросповідання. Проаналізовано зміст, види та юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів зазначеного суб'єктивного юридичного права. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення законодавства України про свободу віросповідання та релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА322672
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Швидченко І.Г. 
Свобода віросповідання як об'єкт кримінально-правової охорони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Швидченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліжено питання кримінально-правової охорони свободи віросповідання в Україні. Проведено історичний аналіз генезису норм, які встановлювали відповідальність за порушення свободи віросповідання у кримінальному законодавстві. Показано соціальну обумовленість криміналізації посягань на свободу віросповідання. Розглянуто структуру суспільних відносин, які виступають об'єктом злочинів проти свободи віросповідання. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки даного виду злочину. Розкрито регулятивну та профілактичну сутність кримінального права у сфері свободи віросповідання. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України у сфері забезпечення свободи віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА362876
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Ананьєва О.П. 
Свобода совісті в процесі демократизації українського суспільства: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.П. Ананьєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз свободи совісті як частини загальногромадянських прав і свобод у процесі побудови в Україні демократичної держави. Наведено визначення поняття "свобода совісті". Виявлено його специфіку та взаємозв'язок з суспільними відносинами. На підставі історичного аналізу, розподілено процес розвитку свободи совісті за періодами, кожний з яких взаємопов'язаний з демократичними процесами. На функціонування свободи совісті у сучасній Україні впливають процеси демократизації та політичної модернізації. Зазначено, що механізми демократизації можуть діяти тільки за умови беззастережного забезпечення права кожної людини та громадянина на свободу совісті. У зв'язку з цим наявність свободи совісті є умовою реалізації процесів демократизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*395.1 + Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА358262
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського