Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (296)Юристам - Наукова електронна бібліотека (144)Юристам - Реферативна інформація (1643)Юристам - Електронні колекції (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТРУДОВІ$<.>+<.>K=ВІДНОСИНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Єременко Л.В. 
Роль та місце строків в законодавстві України про працю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Єременко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, наявні у разі застосування строків у трудовому праві. Проаналізовано, розкрито суть і з'ясовано місце строків у окремих інститутах трудового права. Наведено класифікацію строків, які регулюють трудові правовідносини. Досліджено порядок обчислення зазначених строків, а також гарантійну роль строків в охороні праці та дію строків щодо охорони трудових прав працівників і роботодавців. На підставі проведеного аналізу внесено пропозиції щодо вдосконалення чинних і розробки нових нормативно-правових актів щодо встановлення та застосування строків у трудовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА365285
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Єригіна Г.П. 
Правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.П. Єригіна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ на прикладі таких установ, що перебувають у відомстві Національної академії наук України, зокрема, правове забезпечення інноваційної діяльності, вирішення загальнодержавого завдання формування інноваційної моделі розвитку. Показано необхідність удосконалення правового режиму даних надходжень і більш ефективного його використання. Обгрунтовано, що відносини, які виникають з приводу формування та витрат власних надходжень бюджетних установ, немає підстав визначати як регульовані бюджетним (або фінансовим) законодавством. Вони мають розглядатися як регульовані господарським законодавством, нормами, що визначають правовий режим майна суб'єктів господарювання, наділених правами юридичної особи. Запропоновано основні напрямки вдосконалення певних положень підзаконних регуляторних актів Державного казначейства України, їх узгодження з нормами господарського, податкового та трудового законодавства. Обгрунтовано висновки щодо недоцільності включень власних надходжень до доходу державного бюджету, акумулювання їх на єдиному казначейському рахунку, що призводить до юридичних колізій і негативно впливає на формування інноваційної моделі розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА351680
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Єфімов О.М. 
Правовідносини в сфері обігу векселів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Єфімов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вексельне право та вексельні зобов'язання, наведено загальну характеристику правовідносин з приводу обігу векселів. Визначено сутність вексельного права як комплексного утворення в законодавстві у складі правового інституту цінних паперів, до сфери регулювання якого належать цивільні, фінансові, адміністративні, процесуальні та інші відносини з приводу векселя у площині приватного та публічного права. Доведено відсутність у публічних векселів ознак і функцій векселя як цінного паперу. Встановлено, що підставою виникнення вексельних правовідносин є складання (оформлення) та видання векселя як одностороннього правочину. З'ясовано, що для вексельних правовідносин характерна єдність етапів, в процесі розвитку яких відбувається поетапна зміна їх структурних елементів. Доведено неможливість застосування механізмів визнання векселя та вексельного зобов'язання недійсними як таких, що суперечать сутності вексельних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 + Х839(4УКР)212.2
Шифр НБУВ: РА340590
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Єфремова І. І. 
Правове регулювання планування та виконання місцевих бюджетів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Єфремова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади правового регулювання планування та виконання місцевих бюджетів. Розглянуто зарубіжний досвід правового регулювання планування місцевих бюджетів і визначено його принципи. З'ясовано питання фінансової децентралізації місцевого самоврядування. Виявлено суперечності в бюджетному законодавстві та надано характеристику правових норм, які регулюють бюджетні відносини у сфері планування та виконання місцевих бюджетів. Проаналізовано фінансові інтереси держави й органів місцевого самоврядування з метою розмежування бюджетних повноважень органів місцевої та державної влади. Досліджено інститут відповідальності за бюджетні правопорушення як складової частини процесу виконання місцевих бюджетів. Вдосконалено шляхи правового забезпечення відповідальності за порушення бюджетного законодавства у процесі виконання місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА369971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Ігонін Р.В. 
Організаційно-правові засади діяльності суб'єктів виконавчого провадження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.В. Ігонін ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та процесуально-процедурні засади діяльності суб'єктів виконавчого провадження, досліджено системні взаємозв'язки між ними. Визначено місце виконавчого провадження в системі юридичного процесу та його складової в реалізації правоохоронної функції держави, обгрунтовано основні принципи діяльності суб'єктів виконавчого провадження, встановлено їх статус і досліджено системні та структурно-функціональні зв'язки, що існують між ними. Розглянуто адміністративно-правові відносини, які виникають між органами та посадовими особами Державної виконавчої служби й іншими суб'єктами виконавчого провадження з приводу примусової реалізації виконавчих документів. Охарактеризовано виконавчу структуру органів, що реалізують виконавче провадження. Встановлено повноваження органів Державної виконавчої служби України щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері виконавчого провадження, а також адміністративний і судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних виконавців учасниками виконавчого провадження з метою захисту порушених прав у процесі здійснення виконавчого провадження та можливості ефективно впливати на стан роботи державних виконавців щодо виконання рішень судів та інших органів. Наведено рекомендації щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності суб'єктів виконавчого провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177 + Х892.19(4УКР)177 + Х892.19(4УКР)177
Шифр НБУВ: РА351621
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Ізуїта П.О. 
Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / П.О. Ізуїта ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми правового регулювання охорони праці в Україні. Зроблено теоретичний аналіз категорій "праця", "охорона праці", "безпечні та здорові умови праці", "контроль за додержанням законодавства про охорону праці", "нагляд за додержанням законодавства про охорону праці". Розкрито сутність права на охорону праці. Визначено місце та роль інституту охорони праці в системі трудового права України. Зроблено висновок, що охорона праці як інститут трудового права представлений сукупністю правових норм, що регулюють відносини у сфері забезпечення безпечних і здорових умов праці, а також спеціальних умов праці для жінок, неповнолітніх, інвалідів та осіб, які працюють на шкідливих, важких і небезпечних виробництвах. Проаналізовано сучасний стан правового регулювання охорони праці в Україні. Розглянуто основні положення законодавства Європейського Союзу з охорони праці. Розроблено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання відносин у сфері охорони праці за умов становлення ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА356739
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Іолкін Я.О. 
Право на торговельну марку в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.О. Іолкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання права на торговельну марку в Україні. Проаналізовано торговельну марку як об'єкт правовідносин, розкрито її інтенціальну природу, яка зумовлює особливості її правової охорони. Визначено учасників права на торговельну марку у аспекті приватноправових і публічно-правових відносин у сфері господарювання. Розкрито особливості змісту права на торговельну марку. Визначено правові межі свободи вибору торговельної марки суб'єктом господарювання. Проаналізовано договірні відносини у сфері права на торговельну марку, а також зазначені положення у контесті адаптації законодавства України у сфері права на дану марку до законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА365289
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Іскоростенський А.М. 
Правове регулювання валютних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Іскоростенський ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні, методологічні та правові питання правового регулювання валютних відносин в Україні. Розкрито сутність валютних публічних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Теоретично доведено існування валютного публічного права як підгалузі фінансового права, визначено предмет його правового регулювання. Запропоновано визначення поняття "національна валютна система", описано її складові. Досліджено інститут валютного публічного права - валютну політику держави, а також режим здійснення компетентними органами валютної діяльності, який реалізується шляхом застосування валютного регулювання, валютних обмежень, публічного валютного контролю та встановлення відповідальності за порушення валютного законодавства. Запропоновано тлумачення понять "валютні цінності", "валютне публічне право", "валютна політика", "публічний валютний контроль", "фінансово-економічна відповідальність за порушення валютного законодавства". Обгрунтовано необхідність створення Державної фінансової контрольно-наглядової служби України як головного органу фінансового контролю. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного валютного законодавства, зокрема, внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю". Обгрунтовано необхідність розробки проекту Закону України "Про валютну систему України", який послабить валютний режим і лібералізує валютні відносини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА362273
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Агафонова Н.В. 
Правовий режим акредитиву як форми безготівкових розрахунків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Агафонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто предмет і метод регулювання відносин, що складаються в процесі банківської діяльності. Проаналізовано правову природу договору банківського рахунку. Визначено співвідношення фінансово-правового та цивільно-правового регулювання розрахунковими відносинами. Висвітлено теоретичні засади документарного акредитиву й особливості його правового регулювання як форми міжнародних безготівкових розрахунків. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень нормативних актів, що регулюють відносини, які складаються в процесі розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.304
Шифр НБУВ: РА317070 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Алісов Є.О. 
Проблеми правового регулювання грошового обігу в Україні: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Є.О. Алісов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання грошового обігу в Україні. Визначено зміст поняття фінансово-правового інституту грошового обігу та предмет його регулювання - суспільні відносини, які виникають у сфері організації функціонування безперервного руху грошей в економіці країни. З'ясовано сутність, ознаки та структуру грошового обігу як об'єкта фінансово-правового регулювання. Досліджено проблему становлення та розвитку грошової системи України як організаційно-правової форми грошового обігу, охарактеризовано її склад і структуру. Проаналізовано основні етапи та особливості проведення грошової реформи в Україні й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА343985
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Алексейчук В.В. 
Механізми державного управління соціальним партнерством: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Алексейчук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування та реалізації механізму державного управління соціальною сферою району на підставі її комплексного аналізу, обгрунтовано напрями удосконалення діяльності місцевих органів влади. Розкрито сутність поняття "соціальні відносини", обгрунтовано теоретичні засади створення ефективного державного механізму регулювання соціально-трудових відносин, а також розвитку соціального партнерства держави та її громадян на рівні району. Розглянуто фактори формування та розвитку соціального партнерства в Україні. Визначено роль, функції, принципи та методи діяльності районних органів влади, спрямованої на реалізацію соціальної політики держави. Проведено оцінювання розвитку соціального партнерства органів державної влади. Запропоновано найбільш ефективну форму державного управління соціальною сферою району. Охарактеризовано елементи системи державного управління соціальним партнерством, обгрунтовано напрями її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С5*667.1*333.641 +
Шифр НБУВ: РА368006
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Алямкін В.В. 
Договір поставки за законодавством України: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Алямкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, правову природу й особливості конструкції договору поставки, описано механізм його регулювання за умов ринкової економіки. Досліджено дуалізм приватного права в Україні, виникнення якого обумовлено прийняттям Господарського кодексу України. З'ясовано, що договір поставки за умов ринкової економіки не втрачає своєї цінності, набуває нового значення та сприяє формуванню системи господарювання, що базується на довгострокових прогнозах і внутрішніх планах діяльності господарюючих суб'єктів, договорах, замовленнях, яка не потребує адміністративного впливу. Доведено, що конструкція договору поставки розвивається за сучасних умов на підставі положень законодавства про оптову купівлю-продаж, проте відзначається специфічними особливостями. Проаналізовано недоліки та суперечності положень чинного законодавства України, що регулюють відносини з поставки. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства про регулювання договору поставки. Обгрунтовано рекомендації щодо використання новітніх технологій укладання договору поставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.4 +
Шифр НБУВ: РА368008
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Андріїв В. В. 
Правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. В. Андріїв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування - це правові зв'язки між суб'єктами страхування, що виражаються у їх взаємних правах та обов'язках, спрямовані на забезпечення захисту застрахованих осіб від соціальних ризиків і на їх компенсацію шляхом надання під час настання страхового випадку виплат і послуг із системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, співрозмірних із застрахованим заробітком або іншим доходом, а також шляхом вжиття заходів з попередження соціально-ризикових ситуацій. Правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування мають різну галузеву належність: відносини між страхувальником і страховиком з приводу сплати страхових внесків є фінансово-правовими, майнові відносини страховика як юридичної особи належать до категорії цивільного-правових, адміністративними є правовідносини, що складаються за здійснення персоніфікованого обліку в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, зв'язки між страховиком і застрахованим з приводу надання забезпечення з страхування є соціально-забезпечувальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


17.
Андрійчук Ю. А. 
Правове регулювання відшкодування податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. А. Андрійчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено у вітчизняній правові науці поняття інституту відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) як сукупності правових норм, що регулюють податкові відносини, які виникають між платником ПДВ і податковим органом з приводу відшкодування з бюджету раніше сплачених сум, та характеризуються специфічними правами й обов'язками сторін таких правовідносин. Проаналізовано порядок судового розгляду спорів з відшкодування ПДВ як найбільш дієвий спосіб вирішення конфлікту інтересів платника податків і держави. Вказано на двоаспектність проблем у сфері правового регулювання відшкодування ПДВ: несвоєчасність і незаконність його відшкодування, що зумовлюється неправомірною поведінкою контролюючого органу з фіскальними функціями або неправомірною поведінкою платника податків. Розкрито переваги та недоліки автоматичного відшкодування ПДВ, з'ясовано дієвість даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х892.19(4УКР)189.491
Шифр НБУВ: РА383641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Андрушко І.П. 
Космічне право: поняття та зміст: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.П. Андрушко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми становлення нової галузі юридичної науки - космічного права, виявлено теоретичні закономірності його формування та розвитку. Проведено комплексне дослідження основних положень міжнародного та національного космічного права та практики їх застосування. Проаналізовано суспільні відносини, що виникають у процесі дослідження та використання космічного простору та становлять предмет космічного права. Визначено суб'єкти даних відносин, показано їх особливості. Висвітлено досвід регулювання космічних відносин зарубіжними державами. Визначено ступінь урахування у національному законодавстві положень міжнародного права космічного права. Розглянуто питання гармонізації космічного законодавства України з нормами міжнародного та європейського космічного права. Уточнено зміст базових понять, термінів і термінологічних зворотів і сформульовано нові теоретичні положення космічного законодавства України й обгрунтовано шляхи його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55(4УКР) + Х916.92 +
Шифр НБУВ: РА344921
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Андрущенко Л.В. 
Державно-правове регулювання страхування у сфері зовнішньоекономічної діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л.В. Андрущенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено державно-правове регулювання страхування у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Визначено зміст поняття, принципи, операції, ризики та специфіку страхування у зовнішньоекономічній сфері. Розглянуто певні види страхових правопорушень та розкрито суть інституту перестрахування у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Виокремлено групи факторів, що впливають на ефективність регулювання діяльності на вітчизняному страховому ринку. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності державно-правового регулювання у даній сфері. Висвітлено комплекс теоретико-методологічних і практичних питань щодо основних напрямків подальшого розвитку національного законодавства, яке регулює відносини у сфері страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.112 + Х932.212.1 + Х932.211.12
Шифр НБУВ: РА358972
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Арістова І.В. 
Державна інформаційна політика та її реалізація в діяльності органів внутрішніх справ України: організаційно-правові засади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Арістова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 39 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові засади формування державної інформаційної політики, та управління національною інформаційною сферою (НІС), питання реалізації державної інформаційної політики у правотворчій та правозастосовній практиці органів внутрішніх справ України. Розроблено категоріальний апарат проблеми державного управління НІС. Проаналізовано загальні риси суб'єкта державного управління НІС - відповідних державних органів усіх гілок влади у системі; об'єкт державного управління - НІС (єдиний інформаційний простір України). Висвітлено інформаційно-управлінські відносини між об'єктом і суб'єктом державного управління НІС за умов становлення та розвитку інформаційного суспільства та інформаційної держави, а також їх правове регулювання. Запропоновано стратегію реформування інформаційного законодавства України. Розглянуто органи внутрішніх справ як суб'єкт державного управління НІС, визначено шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)126 + Х819(4Укр)112.01ф
Шифр НБУВ: РА317733 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського