Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (106)Юристам - Реферативна інформація (93)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х829(4УКР)4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

1.
Німко О.Б. 
Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Німко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття "державне молодіжне житлове кредитування", висвітлено його роль у соціально-економічній політиці. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання державного молодіжного житлового кредитування, його суб'єкти, об'єкт, функції, принципи, методи та форми. Проаналізовано підстави виникнення права молоді на соціальний захист у даній сфері. Розкрито суть інституційних засад зазначеного регулювання молодіжного житлового кредитування, а також суть правових і організаційних засад діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" як суб'єкту адміністративно-правового регулювання економічної та соціально-культурної сфери. Проаналізовано чинне законодавство та практику даного регулювання. Досліджено стан розробки проблеми. Висвітлено та проаналізовано світовий досвід іпотечного молодіжного житлового кредитування. Досліджено чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання державного кредитування у даній сфері. Запропоновано напрямки підвищення ефективності шляхом удосконалення норм законодавства й управлінського механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)123 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356519
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Половко С.М. 
Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Половко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Показано, що правовий режим обмежень та інструментарій валютного регулювання визначаються змістом валютної політики України та необхідністю підтримання стабільності національної грошової одиниці - гривні. Відзначено щодо необхідності більш точних визначень валюти, валютних цінностей, валютних операцій, розмежування їх із суміжними категоріями, зокрема, розмежування понять "іноземна валюта", "валютні цінності" та "гроші", а також "валютні операції" та "угоди з валютними цінностями". Запропоновано поділ валютних операцій за їх характером на поточні та капітальні, а також - за економічним змістом. Зроблено пропозицію щодо закріплення набору інструментів державного регулювання валютних операцій на рівні закону та визначення чітких меж повноважень Національного банку України щодо запровадження нових і модифікації існуючих засобів їх регулювання. Зазначено щодо необхідності вдосконалення інститутів ліцензування валютних операцій, обов'язкового продажу валюти, розрахункових відносин тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304 + Х829(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА329691
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Іскоростенський А.М. 
Правове регулювання валютних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Іскоростенський ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні, методологічні та правові питання правового регулювання валютних відносин в Україні. Розкрито сутність валютних публічних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Теоретично доведено існування валютного публічного права як підгалузі фінансового права, визначено предмет його правового регулювання. Запропоновано визначення поняття "національна валютна система", описано її складові. Досліджено інститут валютного публічного права - валютну політику держави, а також режим здійснення компетентними органами валютної діяльності, який реалізується шляхом застосування валютного регулювання, валютних обмежень, публічного валютного контролю та встановлення відповідальності за порушення валютного законодавства. Запропоновано тлумачення понять "валютні цінності", "валютне публічне право", "валютна політика", "публічний валютний контроль", "фінансово-економічна відповідальність за порушення валютного законодавства". Обгрунтовано необхідність створення Державної фінансової контрольно-наглядової служби України як головного органу фінансового контролю. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного валютного законодавства, зокрема, внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю". Обгрунтовано необхідність розробки проекту Закону України "Про валютну систему України", який послабить валютний режим і лібералізує валютні відносини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА362273
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Лукашев О.А. 
Правове регулювання грошової системи України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.А. Лукашев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти правового регулювання грошової системи України як організаційно-правової форми грошового обороту на її території. Розкрито питання юридичної природи грошей та грошового обороту, структури грошової системи нашої держави, особливостей правового регулювання окремих її елементів, правового статусу державних органів, які здійснюють управління грошовим оборотом. Наведено пропозиції з метою внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють грошовий оборот в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)41
Шифр НБУВ: РА319505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Зайцева Н.А. 
Правове регулювання державного кредиту в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.А. Зайцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розкрито зміст державного кредитування в Україні. Проаналізовано його відповідність цілям розбудови правової, демократичної, соціальної держави, спрямованості на успішне реформування економічних відносин на шляху розбудови ринкової економіки та раціональноого законодавчого відображення цього. Висвітлено правову природу державного кредиту. Наведено характерні особливості, що відмежовують його від державного боргу. Розкрито його специфіку як ефективного методу мінімалізації дефіциту бюджету в Україні. Визначено його природу як однієї з передумов додатового залучення коштів. Увагу приділено дослідженню розвитку форм державного кредитування у взаємозв'язку з формуванням державних боргових зобов'язань. Сформульовано теоретичні висновки та пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА363767
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ніщимна С.О. 
Правове регулювання державного кредитування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.О. Ніщимна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Сформульовано концепцію фінансово-правових відносин у сфері державного кредитування як таких, що виникають між державою (кредитором) і фізичними та юридичними особами (позичальниками). Зазначено, що дані відносини характеризуються нерівністю сторін, ознакою "влади - підкорення" та одностороннім встановленням принципів кредитування державою. Доведено існування в Україні нового інституту фінансового права - державного кредитування, який не тотожний інституту державного кредиту, оскільки за даних умов відбувається зміна місця та ролі кредиторів і позичальників, що зумовлює виникнення нового виду фінансових правовідносин. Доведено, що відносини державного кредитування є предметом вивчення фінансового, а не банківського права на підставі їх визначення як частини бюджетного права. Досліджено особливості фінансових правовідносин у сфері державного кредитування та особливості регулювання деяких напрямків пріоритетного розвитку держави (житлового будівництва, індивідуальної забудови на селі, здобуття вищої освіти, кредитування сільського господарства). Проаналізовано чинне законодавство та розроблено рекомендації щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА336650
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Онищенко Ю. М. 
Правове регулювання емісії та обігу державних цінних паперів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. М. Онищенко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність бюджетного дефіциту та визначено основні джерела його фінансування, проведено історичний огляд використання державних цінних паперів у фінансовій діяльності держави. Проаналізовано сутність загальних і специфічних ознак державних цінних паперів, наведено визначення державних цінних паперів як основної форми державних запозичень, охарактеризовано їх види та типи. Проведено дослідження організаційно-правового механізму емісії й обігу державних цінних паперів, виявлено його недоліки та напрями удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)4 + Х819(4УКР)129
Шифр НБУВ: РА377172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Чайкін І.Б. 
Правове регулювання страхування ризиків на ринках фінансових послуг: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.Б. Чайкін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового регулювання страхування ризиків на ринках фінансових послуг. На підставі аналізу законодавства, науково та науково-практичної літератури обгрунтовано необхідність проведення реформування вітчизняного правового регулювання цього виду страхування та запропоновано конкрентні шляхи для розвитку страхування ризиків на даних ринках, з урахуваням досвіду світової практики. На підставі результатів дослідження, з урахуванням особливостей українського права зроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства та теоретичних положень даного інституту. Проаналізовано найбільш показові приклади страхування ризиків на окремих ринках фінансових послуг або видів економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.211.2 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА350687
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Сударенко О.В. 
Правове регулювання фінансування житлового будівництва в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Сударенко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми правового регулювання фінансування (ПРФ) будівництва житла (БЖ) в Україні. Описано механізм ПРФ БЖ, розкрито суть поняття "фінансування будівництва житла". Показано, що в українській державі поряд з бюджетним фінансуванням БЖ з'явилися та одержали розвиток державне кредитування БЖ, банківське кредитування житла з компенсацією зобов'язань частково за рахунок бюджетних коштів (БК), які мають особливі ознаки за джерелом фінансування, змістом і порядком затвердження фінансових планів, правовим статусом установ, які здійснюють розпорядження БК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х829(4УКР)42 + У9(4УКР)261.531.2 +
Шифр НБУВ: РА342769
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кравченко 
Правові засади валютного регулювання і контролю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Людмила Миколаївна Кравченко ; Національна академія держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х829(4УКР)41
Шифр НБУВ: РА328215
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Гарбінська-Руденко А. В. 
Правові засади здійснення валютного контролю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Гарбінська-Руденко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано позицію щодо віднесення валютного контролю (ВК) до видів фінансового на підставі спільних методів, принципів і завдань. Увагу приділено існуванню різнопланових наукових дефініцій ВК як специфічного виду фінансового контролю. Запропоновано законодавчо закріпити мету ВК. Сформовано систему й удосконалено визначення спеціальних принципів ВК. Теоретично розмежовано форми, напрями та методи ВК, надано їх авторське визначення. Запропоновано тлумачення поняття "валютна перевірка", визначено проблемні аспекти її здійснення. Проаналізовано поняття процесу ВК з виділенням його конкретних стадій. Визначено проблеми, що виникають у процедурах проведення валютних перевірок Національним банком України, органами державної податкової служби, органами державної митної служби та надано окремі рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)41
Шифр НБУВ: РА381041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Лучковська С.І. 
Правові основи валютного контролю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Лучковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть питання правового регулювання валютного контролю. Охарактеризовано його мету, завдання, принципи та функції. Досліджено механізм даного контролю та його організаційно-правові форми. Проаналізовано й узагальнено зарубіжний досвід щодо організації та функціонування валютного контролю. Наведено пропозиції з метою вдосконалення правового регулювання валютних відносин у сфері валютного контролю в Україні. Обгрунтовано доцільність виділення як окремої організаційно-правової форми валютного контролю банківського фінансового контролю у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)410 + У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА350679
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Алісов Є.О. 
Проблеми правового регулювання грошового обігу в Україні: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Є.О. Алісов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання грошового обігу в Україні. Визначено зміст поняття фінансово-правового інституту грошового обігу та предмет його регулювання - суспільні відносини, які виникають у сфері організації функціонування безперервного руху грошей в економіці країни. З'ясовано сутність, ознаки та структуру грошового обігу як об'єкта фінансово-правового регулювання. Досліджено проблему становлення та розвитку грошової системи України як організаційно-правової форми грошового обігу, охарактеризовано її склад і структуру. Проаналізовано основні етапи та особливості проведення грошової реформи в Україні й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА343985
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Заверуха І.Б. 
Проблеми правового регулювання державного боргу України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.Б. Заверуха ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Доведено фінансово-правову природу державного боргу та визначено його особливості й основні характеристики. З'ясовано зміст цього боргу як фінансово-правової категорії у контексті аналізу механізму правового регулювання. Сформульовано визначення цієї категорії. Наведено принципи правового регулювання державного боргу. Досліджено загальні та видові характеристики правових норм, що регулюють відносини у даній сфері, а також зміст і особливості цих правовідносин, правовий статус їх учасників, особливості виникнення, зміни та припинення правовідношення у сфері державного боргу, практику їх реалізації, правове регулювання державним боргом та фінансовий контроль за його станом. Обгрунтовано цілісність фінансово-правового інституту державного боргу та його місце у системі права та національного права України. Запропоновано визначення проблем класифікації державного боргу, визначення його структури, базових категорій з цієї проблематики й обгрунтовано доцільність їх введення до фінансово-правового понятійного апарату, а також до чинного законодавства. Здійснено порівняльно-правовий аналіз положень чинного українського законодавства та міжнародних принципів і стандартів у сфері державного (публічного) боргу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення правового регулювання цього боргу, зокрема шляхом прийняття змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА349839
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Ковальчук А.Т. 
Фінансово-правове регулювання грошово-кредитних відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Т. Ковальчук ; Нац. акад. податк. служби Держ. податк. адмін. України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

З'ясовано суть та виявлено характерні особливості фінансового права за умов ринкової трансформації. Створено концепцію вдосконалення правового режиму грошово-кредитної сфери. Запропоновано законодавчо-правові підходи до фінансово-правового регулювання монетарної політики. Обгрунтовано, що грошово-кредитна сфера у правовому вимірі - це означена сукупність принципів, критеріїв, правил та організаційних форм, які базуючись на чинному законодавстві, забезпечують необхідні умови для реалізації та розвитку грошово-кредитних відносин. Доведено, що законодавчо-правове забезпечення цих відносин супроводжується юридичними колізіями, окремі з яких носять антагоністичну природу. Проаналізовано правовий режим безготівкового грошового обігу, а також консорціумного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА328900
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Шемшученко Г.Ю. 
Фінансово-правові аспекти регулювання банківського кредитування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.Ю. Шемшученко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст основних понять, що використовуються у кредитно-грошовій сфері, досліджено юридичний статус банку як виду фінансових посередників, установлено форми й особливості його участі у кредитних правовідносинах, визначено поняття банківського кредиту. Проаналізовано фінансово-правові й організаційні аспекти розвитку ринку іпотечного кредитування в Україні. Сформульовано принципи, на яких грунтується правове регулювання банківського кредитування, розглянуто аспект їх практичної реалізації. Виявлено основні елементи цього регулювння, зокрема заходи фінансової безпеки у банківській системі, процедури переддоговірних відносин у приводу надання банківського кредиту, механізми забезпечення виконання кредитних зобов'язань і стягнення заборгованості за банківським кредитом. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у галузі банківського кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)4 + Х819(4УКР)129 + Х839(4УКР)921.230.46 +
Шифр НБУВ: РА338172
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського