Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (38)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (86)Юристам - Електронні колекції (29)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=XIV<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Кохалик Х. М. 
Досвід становлення і розвитку комунального самоврядування в Німеччині та можливість його адаптації в містах України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Х. М. Кохалик ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено, систематизовано та відображено у пропозиціях для України досвід самоврядування в містах Німеччини, зокрема, стосовно організаційно-правового статусу органів та посадових осіб, нормативно-правової регламентації процесу формування (обрання) та функціонування, статутного регулювання питання місцевого значення. Виокремлено шість етапів становлення комунального самоврядування в містах Німеччини на основі вивчення його еволюції: перший (XI - XIII ст.), другий (XIV - XV ст.), третій (XVI - XVIII ст.), четвертий (початок XIX - до 1952 р.), п'ятий (1952 р. - до 1990 р.), щостий (кінець XX - початок XXI ст.). Удосконалено понятійно-категоріальний апарат, який використовується у вітчизняній літературі з державного права та місцевого самоврядування. Набули подальшого розвитку положення основних теорій місцевого самоврядування (громадської, державницької, муніципального дуалізму) в частині дослідження їх імплементації у чинному законодавсті Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)011.2 + Х819(4УКР)011.215
Шифр НБУВ: РА384451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Ковальова С.Г. 
Еволюція судової системи і судочинства на українських землях Великого князівства Литовського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Ковальова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне історичне дослідження еволюції судової системи та судочинства на українських землях Великого князівства Литовського в аспекті формування судової влади. Проаналізовано основні етапи розвитку судоустрою та судочинства, встановлено його зв'язок з еволюцією державного та суспільного життя Литовсько-Руської держави у другій половині XIV ст. - 1560-х рр. Систематизовано та класифіковано види судів за критеріями участі в їх роботі державної влади та принципами підсудності. Відтворено генезу, склад, функціонування кожного з них, визначено їх місце та роль у судовій системі Великого князівства Литовського. Обгрунтовано тезу про формальне укорінення на українському грунті запозиченої з Польщі моделі місцевого пореформеного державного судоустрою. Зазначено, що практична діяльність державних та недержавних судів відбувалася в основному у руслі національних правових традицій. Встановлено внесок недержавних судів у формування судової влади. Доведено, що притаманний феодальному праву приватноправовий погляд на злочин починає поступатися місцем публічноправовому, що сприяє зміцненню судової влади та є передумовою розмежування цивільного та кримінального процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЛИТ)436-629.1 +
Шифр НБУВ: РА331592
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бодрухин В.М. 
Князівська влада і проблеми державотворення в Україні (XII - XIV ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Бодрухин ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання історії розвитку вітчизняної державності доби феодальної роздробленості. Досліджено період XII - XIV ст. з початку феодального дроблення Київської Русі до реформи великого литовського князя Вітовта. Проаналізовано зміну форм державної організації, еволюції органів політичної влади. Описано модель взаємин південноруських князів з монгольськими ханами. Висвітлено роль Великого князівства Литовського в економічному, політичному, соціальному та релігійному житті українських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-5 + Х2(4УКР)42/43-5 +
Шифр НБУВ: РА336408
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кобилецький М.М. 
Магдебурзьке право і його застосування в Україні (XIV - перша половина XIX ст.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М.М. Кобилецький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що на початок своєї історії міське право було правом спілки, мало договірний, комунітарний і світський характер, забезпечувало формальну рівність міських громадян, їх взаємодопомогу та громадянське врядування. Акцентовано увагу на високій адаптованості магдебурзького права до конкретно-історичних умов і соціальних потреб окремих громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-523 + Т3(4УКР)4-5
Шифр НБУВ: РА372610 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Крумаленко М.В. 
Правове становище населення на українських землях у XIV - XVI ст.ст.: детермінація релігійною політикою держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Крумаленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання детермінації релігійною політикою держави правового становища населення українських земель у XIV - XVI ст. Запропоновано поняття "етнорелігійна група". Охарактеризовано правове становище православної та католицької спільнот, вірменської, татарської, єврейської, караїмської та ромської етнорелігійних громад. Доведено, що влада Великого князівства не виробили послідовної етнорелігійної політики, яка характеризувалася кон'юнктурністю, ситуативністю, сполученням прогресивних і консервативних заходів. Визначено загальну тенденцію у розвитку політики щодо етнорелігійних груп населення як поміркованого толеранства на підставі відсутності значних релігійних конфліктів, характерних для держав тогочасної Європи. Державне правове регулювання життя етнорелігійних спільнот Великого князівства Литовського було зумовлено тенденцією до уніфікації та зближення їх правового статусу, що являло собою підгрунтя для створення засад громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)43/44-512 + Х2(4ЛИТ)436-512 + Э29(4УКР)34-115 +
Шифр НБУВ: РА354606
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Демкова М.С. 
Самоврядування вірменської громади у місті Львові (ХІV - ХVІІІ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.С. Демкова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

З'ясовано передумови становлення інститутів самоврядуування вірменської громади на території Львова у XIV - XVIII ст. Відзначено безпосередній вплив привілею Каземира III від 17 червня 1356 р. про надання Львову магдебурзького права на становлення інститутів самоврядування вірменської громади. Виявлено особливості застосування актів королівського законодавства Польщі, яке визначало правове становище львівських вірмен. Визначено інститути самоврядування вірменської громади та визначено їх правовий статус, охарактеризовано основні джерела вірменського права у Львові. Досліджено порядок здійснення судочинства у вірменському суді, юридичну природу судових рішень та актів, які мають юридичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2ЛВО=ВІР)4-523.7/8 + Т3(4УКР=9АРМ)4 +
Шифр НБУВ: РА334561
Рубрики:

8.
Левчук М.В. 
Церковний суд у Київській Русі (історико-правове дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М.В. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено результати історико-правового дослідження церковного суду в Київській Русі в X - першій половині XIV ст. в аспекті правової природи церковного суду, джерел церковного права, предметної, персональної та територіальної юрисдикції, судоустрою та порядку судочинства. Розглянуто сучасні підходи до розуміння влади в церкві та її судових повноважень. Висвітлено історію становлення церковного суду від виникнення християнської церкви до часу запровадження християнства в Київській Русі як державної релігії. Визначено особливості церковного суду в Київській Русі та на їх основі обгрунтовано поняття церковного суду. Досліджено основні джерела права, якими керувались церковні суди під час здійснення судочинства. Встановлено обсяг юрисдикції церковних судів в Київській Русі. Показано систему судових інстанцій церковного суду та порядок здійснення судочинства, а також розглянуто види та характеристика покарань, що застосувались церковним судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-629.1:Э + Э370.9(4УКР)-625
Шифр НБУВ: РА370222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського