Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (74)Юристам - Реферативна інформація (78)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4УКР)011.215$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Добкін М.М. 
Адміністративно-правовий статус виконавчих органів міських рад: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Добкін ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання реалізації адміністративно-правового статусу виконавчих органів міських рад (ВОМР) і проведено комплексне дослідження сучасного стану адміністративно-правового регулювання їх діяльності. Проаналізовано адміністративно-правові засади діяльності ВОМР, визначено місце органів місцевого самоврядування в системі управління суспільством і державою, описано систему та порядок утворення ВОМР. Розглянуто організацію роботи ВОМР, їх функції та повноваження, визначено шляхи реалізації. Досліджено форми та методи роботи ВОМР. Вивчено підстави та порядок прийняття правових актів ВОМР як важливого засобу їх управлінської діяльності. Визначено шляхи удосконалення адміністративно-правового статусу ВОМР, обгрунтовано доцільність проведення в Україні адміністративно-правової реформи. Розглянуто правові гарантії та відповідальність ВОМР, їх посадових осіб. Наведено рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правового статусу ВОМР, зокрема, запропоновано відповідні зміни та доповнення до чинних законів, які регламентують діяльність місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215 +
Шифр НБУВ: РА368027
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кириченко Ю.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міського голови: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.М. Кириченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження адміністративно-правового регулювання діяльності міського голови. Визначено сутність та структуру адміністративно-правового статусу головної посадової особи територіальної громади міста. Визначено роль та місце міського голови в організації роботи міської ради. Розглянуто питання його взаємодії з органами виконавчої влади та організації роботи з виборцями. Досліджено взаємовідносини міського голови з громадськими організаціями та депутатським корпусом. Обгрунтовано шляхи удосконалення діяльності міського голови. Наведено оцінку адміністративно-правової реформи в Україні, досліджено актуальні проблеми забезпечення законності в діяльності міського голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215 п-9 +
Шифр НБУВ: РА353672
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Резнік О. М. 
Взаємодія органів місцевого самоврядування в організації автобусних пасажирських перевезень в умовах міської агломерації: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О. М. Резнік ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти організації та управління системою автобусних пасажирських перевезень (АПП) за умов міської агломерації (МА). Визначено основні етапи еволюційних змін в МА, їх вплив на стан організації АПП у межах агломерації. Проаналізовано сфери, напрями та форми взаємодії органів місцевого самоврядування і учасників організації АПП як чинників впливу на процеси пасажирських перевезень. Визначено основні завдання в забезпеченні якості управління процесами системи перевезень. Запропоновано й обгрунтовано шляхи вдосконалення процесів міжсуб'єктної взаємодії у контексті налагодження соціального партнерства і побудови системної мережевої кластерної організації АПП за умов МА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.4 + Х819(4УКР)011.215-94
Шифр НБУВ: РА380852 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Гарькавий І. Б. 
Діяльність органів місцевого самоврядування у сфері розвитку виробничої та соціальної інфраструктури в містах: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / І. Б. Гарькавий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічну концепцію розвитку виробничої та соціальної інфраструктури в містах органами місцевого самоврядування. Висвітлено можливості визначення цілей організаційного управління розвитком інфраструктури на основі положень теорії графів. Удосконалено динамічну міжгалузеву модель розвитку інфраструктурного потенціалу міста. Обгрунтовано метод оцінювання процесу формування виробничої та соціальної інфраструктури в місті, узагальнено підходи до програмно-цільового управління її удосконаленням з урахуванням цільових настанов соціальної політики органу місцевого самоврядування, рівня платоспроможного попиту населення на громадські послуги, можливостей використання потенціалу міст, точності та достовірності прогнозування, соціальних нормативів. Розкрито проблеми взаємодії економічних і соціальних чинників у забезпеченні інфраструктурного розвитку міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х819(4УКР)011.215
Шифр НБУВ: РА382170 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кохалик Х. М. 
Досвід становлення і розвитку комунального самоврядування в Німеччині та можливість його адаптації в містах України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Х. М. Кохалик ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено, систематизовано та відображено у пропозиціях для України досвід самоврядування в містах Німеччини, зокрема, стосовно організаційно-правового статусу органів та посадових осіб, нормативно-правової регламентації процесу формування (обрання) та функціонування, статутного регулювання питання місцевого значення. Виокремлено шість етапів становлення комунального самоврядування в містах Німеччини на основі вивчення його еволюції: перший (XI - XIII ст.), другий (XIV - XV ст.), третій (XVI - XVIII ст.), четвертий (початок XIX - до 1952 р.), п'ятий (1952 р. - до 1990 р.), щостий (кінець XX - початок XXI ст.). Удосконалено понятійно-категоріальний апарат, який використовується у вітчизняній літературі з державного права та місцевого самоврядування. Набули подальшого розвитку положення основних теорій місцевого самоврядування (громадської, державницької, муніципального дуалізму) в частині дослідження їх імплементації у чинному законодавсті Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)011.2 + Х819(4УКР)011.215
Шифр НБУВ: РА384451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Яловий В. Б. 
Особливості здійснення місцевого самоврядування в столичній агломерації: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / В. Б. Яловий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено модель столичної агломерації, а також концепцію столичного регіону як нової адміністративно-територіальної, соціально-економічної системи. Визначено концептуальні засади та зміст методологічних положень, пов'язаних із запровадженням у Києві нової стратегії розвитку його територіальної громади. Удосконалено організаційно-правові механізми взаємодії міської влади з громадськими організаціями та професійно-експертними спільнотами. Розроблено рекомендації щодо внесення змін до управлінсько-функціональної структури представницьких і виконавчих структур Києва та створення Київської регіонально-управлінської ради як контролюючого та координуючого органу столичної агломерації. Обгрунтовано пропозиції щодо активізації участі столичної громадськості у прийнятті управлінських рішень, спрямованих на соціально-економічний розвиток столичного міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)8 + Х819(4УКР)011.215.1
Шифр НБУВ: РА377036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Чикаренко І.А. 
Формування проектно-орієнтованої системи стратегічного управління розвитком міста: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.А. Чикаренко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну наукову задачу формування проектно-орієнтованої системи стратегічного управління розвитком міста та здійснено розробку прикладних методико-технологічних моделей, що забепечують її практичне використання. Розроблено підхід до оцінювання суспільної корисності проектів у сфері публічного управління, використання якого дозволяє кількісно визначити загальний результат реалізації стратегії шляхом формування його профілю у термінах вигід громади. Розроблено класифікацію зазначених вигід. Формалізовано цільову функцію управління портфелем проектів, реалізація якої дозволяє максимізувати ступінь наближення до запланованого результату стратегії на підставі перерозподілу проектних ресурсів. Запропоновано виокремлення спеціальної функції стратегічного контролінгу. Запропоновано виокремлення спеціальної функції стратегічного контролінгу, реалізація якої дозволяє своєчасно коригувати траєкторію досягнення стратегічного результату, базуючись на визначенні стратегічних цілей і планованому стратегічному результаті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-91 + Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА349475
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського