Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (244)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (220)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х894.9(4УКР)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Івакін Е.О. 
Теоретичні та методичні питання неідентифікаційних досліджень в судовому почеркознавстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Е.О. Івакін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

За результатами проведеного узагальнення експертної практики, анкетування експертів-почеркознавців і представників правоохоронних органів, а також аналізу літературних джерел визначено коло неідентифікованих завдань, які можуть бути вирішені на сучасному етапі розвитку судового почеркознавства. Надано критичну оцінку можливостей існуючих методик для вирішення класифікаційних і діагностичних задач. Обгрунтовано необхідність розробки такої формалізованої системи ознак почерку та процесу їх виділення, яка б надала можливість однозначного їх сприйняття будь-яким експертом. Виявлено найбільш поширені недоліки, притаманні існуючим методикам щодо вирішення класифікаційних задач, які призводять до необгрунтованих висновків експертів. Розроблено методичні рекомендації щодо формулювання оціночних суджень експертів з вирішення діагностичних завдань на кожному з етапів дослідження та формування висновку, а також оформлення висновків судово-почеркознавчої експертизи для вирішення такого типу задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)151 +
Шифр НБУВ: РА325570
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Бєгов Д.Д. 
Сучасні технології в судовій акустиці (проблеми автоматизації експертних досліджень): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Бєгов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади судової акустики, визначено сучасні підходи до механізмів мовотворення та сприйняття мовлення людиною. Визначено, що найбільш перспективним у сучасній теорії сприйняття мовлення є системно-адаптивний підхід, який дає змогу виділити та сформувати комплекс акустичних параметрів усного мовлення для вирішення задач судової акустики. Визначено необхідність створення єдиної гібридної системи дослідження усного мовлення на підставі ретроспективного аналізу досліджень в галузі судової акустики, а також їх сучасного стану, різних підходів до дослідження усного мовлення (акустичних сигналів). Розвинуто предмет і задачі судової акустики, види та об'єкти акустичних досліджень, методологічні засади криміналістичної ідентифікації в судовій акустиці. Запропоновано комплекс ідентифікаційних і діагностичних ознак усного мовлення людини, які відображаються фізичними характеристиками мовленнєвого сигналу. Показано вплив змін фонетичного, семантичного та вимовного плану на результати експертизи. Уточнено роль звукових слідів в системі доказів. Обгрунтовано можливість використання функцій усного мовлення як джерел інформації про людину. Зазначено шляхи створення технічних систем для розпізнавання емоційного стану людини за його усним мовленням. Визначено можливості використання сучасних технологій дослідження усного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:В32 + Х894.9(4УКР)16:В32 +
Шифр НБУВ: РА324372
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Будзієвський М.Ю. 
Техніко-криміналістичне дослідження документів на транспортні засоби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.Ю. Будзієвський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичні шляхи виникнення техніко-криміналістичного дослідження документів і його становлення як самостійного виду дослідження. Систематизовано методи техніко-криміналістичного дослідження документів. Розкрито особливості призначення та проведення досліджень та експертиз документів, пов'язаних з водінням, володінням і керуванням автомобільним транспортом. Виявлено та проаналізовано основні причини експертних помилок під час проведення техніко-криміналістичного дослідження цього виду об'єктів, запропоновано шляхи їх вирішення та подальшого недопущення. Розроблено та запропоновано власну класифікацію документів за сферами злочинних посягань, спрямовану на систематизацію й узагальнення вчинених злочинів, де об'єктом і предметом вчиненого злочину є документ. Розроблено та впроваджено в практичну діяльність методичні рекомендації щодо особливостей призначення та проведення техніко-криміналістичної експертизи документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА368431
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бульба Т.М. 
Виявлення, попереднє дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.М. Бульба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено криміналістичні й організаційні проблеми виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв. Розглянуто загальнотеоретичні положення щодо виникнення та розвитку криміналістичної вибухотехніки як галузі криміналістичної техніки, визначено її засоби та методи. Розкрито причини та цілі застосування злочинцями саморобних вибухових речовин, а також можливості встановлення особи злочинця за результатами огляду місця події під час виявлення саморобних вибухових пристроїв. Узагальнено науково-технічні дані про вибухові речовини, конструктивні характеристики саморобних пристроїв, з урахуванням яких розроблено методику формування навичок роботи в осіб, які беруть участь в огляді місця події за фактом виявлення, дослідження та знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Розроблено методику виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363520
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Жолнович І.В. 
Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Жолнович ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст понять "ознака зовнішності", "зовнішність", "словесний портрет", "суб'єктивний портрет". Визначено суб'єктів проведення такого опису, джерела інформації про зовнішність. Здійснено класифікацію ознак зовнішності, суб'єктивних портретів. Висвітлено порядок фіксації зовнішності особи з використанням різноманітних методів і способів. Значну увагу приділено практичним проблемам використання ознак зовнішності. Виявлено випадки використання ознак зовнішності в оперативно-розшуковій, слідчій та експертній діяльності. Визначено помилки, допущені працівниками правоохоронних органів та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)16 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА349113
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Зав'ялов С.М. 
Спосіб вчинення злочину: сучасні проблеми вивчення та використання у боротьбі зі злочинністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Зав'ялов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Грунтуючись на положеннях різних наук сформульовано поняття способу вчинення злочину, розкрито його зміст та суть, розглянуто категорію "спосіб вчинення злочину" та її місце у криміналістиці, з'ясовано особливості способів вчинення злочинів, здійснених організованою злочинністю. На підставі аналізу сучасних способів вчинення злочинів розглянуто основні напрями прогнозування розвитку способів вчинення злочину, показано особливості попереджувальної діяльності правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА337553
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Затенацький Д.В. 
Ідеальні сліди в криміналістиці (техніко-криміналістичні та тактичні прийоми їх актуалізації): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.В. Затенацький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення ідеальних слідів, визначено їх місце та роль в криміналістиці. Розглянуто види ідеальних слідів і психологічний механізм їх формування. Досліджено науково-технічні засоби у роботі з ідеальними слідами. Встановлено порядок використання окремих науково-технічних засобів. Визначено найбільш ефективні техніко-криміналістичні прийоми. Проаналізовано тактичні прийоми актуаліазції ідеальних слідів, розроблено їх типову систему та здійснено систематизацію. Наведено рекомендації щодо практичного застосування окремих тактичних прийомів, визначено їх обумовленість і ситуаційну залежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)1 + Х894.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА358675
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Калюга К. В. 
Матеріально-фіксовані носії інформації про особу злочинця та їхнє використання на початковому етапі розслідування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / К. В. Калюга ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні на монографічному рівні досліджено теоретичні та практичні аспекти проблеми матеріально-фіксованих носіїв інформації про особу злочинця та їх використання на початковому етапі розслідування. Проаналізовано та систематизовано питання, що дозволяють побудувати відповідну технологію, спрямовану на підвищення ефективності зі збору таких даних. Сформульовано вимоги до організаційної роботи і розкриття злочину за "гарячими слідами". Виявлено та типізовано фізико-біологічні та соціальні властивості людини, що відображаються у матеріальному середовищі під час вчинення злочину. Класифіковано понад 107 категорій носіїв інформації про особу злочинця в процесі дослідження матеріальної обстановки місця події. Узагальнено недоліки та прогалини сучасної системи кримінальної реєстрації за результатами проведених анкетувань, експертів і слідчих. Удосконалено існуючі методики збору інформації про матеріально-фіксовані носії інформації про особу злочинця та їх використання на початковому етапі розслідування, а також використання отриманої інформації у процесі проведення розшукових і слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)17 + Х893.9(4УКР)722.07
Шифр НБУВ: РА384458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Качурін С.Г. 
Тактика проведення судово-почеркознавчої експертизи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Г. Качурін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем з тактики проведення судово-почеркознавчої експертизи та відібрання експериментальних зразків почерку та підписів. Визначено напрямки розвитку експертизи зазначеного типу як предметної наукової галузі та виду практичної діяльності. Доведено, що проведення судової експертизи та відібрання зразків почерку є слідчими діями, які потребують розробки відповідних тактичних прийомів проведення. Відокремлено етапи підготовки та призначення експеритизи, її провадження, дослідження, оцінки та перевірки висновку експерта. Визначено завдання слідчого, що вирішуються на першому та завершальному етапах проведення судово-почеркової експертизи. Розроблено розгалужену класифікацію зразків для експертного дослідження, які розглянуто як самостійну категорію об'єктів кримінального судочинства. У процедурі відібрання зразків виділено технологічний і тактичний рівні та відповідні ним прийоми. Особливу увагу приділено ситуації здійснення протидії перевіряємої особи під час відібрання від неї експериментальних зразків почерку та підписів. Визначено прийоми протидії перевіряємих осіб відібранню зразків почерку, підписів і розроблено прийоми їх подолання. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України стосовно процедури відібрання експериментальних зразків для експертного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА345789
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Коваленко В.В. 
Актуальні проблеми застосування науково-технічних засобів спеціалістами при провадженні слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні та криміналістичні засади застосування науково-технічних засобів спеціалістами під час проведення слідчих дій та удосконалення процесу підготовки кадрів спеціалістів-криміналістів для експертної служби МВС України. Обгрунтовано положення про необхідність комплексного вивчення взаємопов'язаних процесуально-правових, організаційних і криміналістичних проблем застосування науково-технічних засобів під час розкриття та розслідування злочинів. Уточнено класифікацію сучасних науково-технічних засобів за їх фунціональним призначенням і видом, досліджено проблеми їх апробації, вровадження та використання під час проведення слідчих дій. Наведено пропозиції щодо доцільності більш чіткого розмежування функцій експерта та спеціаліста та подальшої конкретизації кримінально-процесуальних норм щодо функцій спеціаліста-криміналіста у разі його участі у слідчих діях. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення структури експертної служби МВС України та техніко-технічного супроводу окремих слідчих дій, удосконалено методики застосування науково-технічних засобів. Сформульовано зміни та доповнення до кримінально-процесуального законодавства щодо поліпшення правового регулювання використання науково-технічних засобів і спеціальних знань на досудовому слідстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331750
Рубрики:
  

Географічні рубрики:

11.
Колос О. П. 
Порівняльна судово-медична характеристика пошкоджень різних видів тканин одягу при пострілах з використанням патронів "Оса", "ПНД-9П" та "АЛ-9Р", споряджених еластичними кулями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. П. Колос ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено особливості пошкоджень на різних видах тканин (матеріалів) одягу, які утворюються під час пострілів патронами "Оса", "ПНД-9П", "АЛ-9Р". Виявлено характер впливу конструктивних особливостей даних патронів і різних видів тканин на формування пошкоджень одягу. Розглянуто відмінності впливу відстані пострілу на формування даних пошкоджень. Наведено рекомендації щодо проведення судово-медичної діагностики пошкоджень одягу, які утворюються під час пострілів з використанням патронів "Оса", "ПНД-9П", "АЛ-9Р".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)13
Шифр НБУВ: РА382169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Коміссарова Н.О. 
Криміналістичне дослідження підписів, виконаних в умовах обмеженого зорового контролю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.О. Коміссарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття підпису як засвідчувального знаку певної особи та як одного із основних реквізитів документа, що надає йому юридичної сили. Наведено характерні ознаки підпису (загальна структура, транскрипція, загальний вигляд, ступінь і характер сформованості письмо-рухових навичок). Визначено функції підпису, об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають на його формування. Розглянуто основні види криміналістичного дослідження підпису: класифікаційні, ідентифікаційні, неідентифікаційні (діагностичні) і ситуаційні. Описано особливості дослідження підписів, виконаних за умов обмеженого зорового контролю. Наведено рекомендації щодо побудови методики експерного дослідження підписів, виконаних за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15 + Х894.9(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА324054
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Копильченко Т. Ю. 
Експертні помилки у почеркознавчому дослідженні та шляхи їх подолання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Т. Ю. Копильченко ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

За результатами узагальнення комплексного аналізу судово-експертної практики останніх років, вивчення наукових досліджень у галузі судового почеркознавства з врахуванням закордонного досвіду, а також узагальнення експертної практики, опитування експертів-почеркознавців, викладачів кафедр криміналістики та судових експертиз, визначено ознаки експертних помилок у почеркознавчому дослідженні та сформульовано їх поняття. Запропоновано новий підхід до класифікації експертних помилок у почеркознавчому дослідженні, обгрунтовано підстави до такого їх поділу за групами. Виявлено типові помилки, яких припускаються почеркознавці під час оформлення висновків. Розкрито сучасні можливості виявлення та вивчення експертних помилок у почеркознавчому дослідженні. Встановлено причини й умови, що сприяють експертними помилкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)414 + Х894.9(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА375820 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Кофанов А.В. 
Теоретичні та практичні аспекти криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Кофанов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто результати вивчення питань, пов'язаних з науковими та методичними проблемами криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї. Сформульовано криміналістичне поняття гладкоствольної вогнепальної зброї, визначено її класифікацію. Узагальнено теорію та практику дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї (спеціального призначення, бойової та мисливської). Експериментальним шляхом (1090 пострілів) встановлено закономірності утворення слідів картечі та шроту, відстріляних із гладкоствольної вогнепальної зброї спеціального призначення, бойової та мисливської на різних перешкодах. Систематизовано способи встановлення окремих фактів та обставин (за осипом шроту, картечі) вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури, аналізу слідчої та експертної практики, анкетування 1000 працівників Міністерства юстиції, прокуратури, органів внутрішніх справ України та проведення експериментальних досліджень розроблено спеціальні таблиці вимірювання відстані пострілу за осипом шроту, картечі, які апробовано у практичній діяльності органів внутрішніх справ України. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення огляду місця вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. До Комітету з правової політики, Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про обіг зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА311648 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Мартиненко І.В. 
Криміналістичне дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Мартиненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено механізм правового регулювання й організаційного забезпечення криміналістичного дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики, реалізація яких спрямована на забезпечення ефективного використання новітніх технологій у діяльності органів досудового слідства. Проаналізовано етапи становлення теорії криміналістичної ідентифікації, її завдання, засади класифікації об'єктів. Проведено аналітичний огляд наявних методів і засобів дослідження інформації про ознаки зовнішності особи, з'ясовано причини низької якості суб'єктивних портретів розшукуваних. Розглянуто процесуальні аспекти використання науково-технічних засобів у кримінально-процесуальній діяльності, запропоновано відповідне доповнення чинного кримінально-процесуального законодавства України. Розкрито суть поняття інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками зовнішності. Наведено загальні та спеціальні вимоги, яким дана система має відповідати, а також її основні функції, алгоритм роботи та блок-схему. Визначено напрями впровадження досягнень інформаційних технологій під час дослідження інформації про зовнішність особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)17 с2 + Х894.9(4УКР)17 с2
Шифр НБУВ: РА336183
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Михайленко О. В. 
Морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних при пострілах патронами "Терен 3ФП" і "АЕ 9": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. В. Михайленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

За даними Київського міського бюро судово-медичної експертизи за період 2003 - 2009 рр. у відділенні судово-медичної криміналістики були визначено й узагальнено особливості динаміки вогнепальних уражень, у тому числі й набоями, що споряджені еластичними кулями. Визначені морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних 9 мм пістолетними набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", що споряджені еластичними кулями, з різних дистанцій у не захищені та захищені одягом ділянки грудної клітки та живота. Вперше проведене рентгенологічне дослідження еластичних куль,якими споряджені 9 мм пістолетні набої "Терен 3ФП" і "АЕ 9" під час пострілів у ділянки грудної клітки та живота. Вперше визначено особливості додаткових продуктів, що супроводжують постріли 9 мм набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", спорядженими еластичними кулями, з різних дистанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.1 + Р458.141.3 + Р811.244.3
Шифр НБУВ: РА380514 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Новак Я.В. 
Сучасний стан та перспективи розвитку криміналістичного дослідження вогнепальної зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.В. Новак ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "криміналістична балістика" та її місце у системі "Криміналістичного зброєзнавства". Досліджено сучасні види вогнепальної зброї. Запропоновано її класифікацію. Розкрито особливості проведення огляду місця події, де застосовувалась вогнепальна зброя. Обгрунтовано необхідність проведення експертних досліджень вогнепальної зброї безпосередньо під час здійснення огляду місця події для визначення обставин скоєння злочину. Проаналізовано й описано новітні методики дослідження даної зброї, боєприпасів до неї та слідів її застосування. Обгрунтовано необхідність проведення "ревізії" існуючих експертних методик з метою визначення їх ефективності та достатньої розробленості. Розглянуто сучасні можливості та проблемні питання проведення комплексних експертиз дослідження вогнепальної зброї. Наведено одержані теоретичні та практичні результати, надано пропозиції щодо використання криміналістичних досліджень вогнепальної зброї у більш широкому діапазоні за умов розслідування та судового розгляду кримінальних справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА349358
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Осика І.М. 
Розслідування підроблення документів та їх використання у сфері підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.М. Осика ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми розслідування підроблення документів та їх використання у сфері підприємництва. Наведено криміналістичну класифікацію документів, що стають об'єктами підроблення та злочинного використання у даній сфері. Запропоновано визначення способу підроблення документа та способу його використання. Розглянуто сучасні такі способи, описано їх ознаки та розроблено класифікацію. Визначено проблемні питання аналізу первинного матеріалу та наведено відповідні рекомендації. З'ясовано обставини, що підлягають обов'язковому встановленню, а також типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування. Надано рекомендації стосовно алгоритму дій слідчого за кожної ситуації. Сформульовано пропозиції щодо підготовки та проведення окремих слідчих дій і судових експертиз документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х894.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА348523
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Остап В.П. 
Методи опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень для створення інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.П. Остап ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Створено нові системи інформативних ознак зображень відбитків папілярного узору та методів їх ідентифікації. Розроблено й удосконалено методи обробки таких зображень. Математично описано спотворення, наведено параметри ідеального неспотвореного зображення папілярного узору, що дало змогу розробити нові та удосконалити існуючі методи обробки. Розроблено процедуру ідентифікації, етапи якої комбінуються адаптивними до якості вхідного зображення ітераційними та лінійними порогами, що дало змогу компенсувати недоліки й зберегти переваги створених систем інформативних ознак. Для першого етапу ідентифікації розроблено систему інформативних ознак зображення локальної орієнтації та метод їх порівняння, для наступних етапів - систему спектральних ознак і кореляційний метод їх порівняння. Як результат, багатоетапний метод ідентифікації забезпечує часові показники завдяки швидкому, але неточному першому етапові, а імовірнісні характеристики - наступним етапам порівняння спектральних ознак, які повніше описують наявну на зображенні корисну інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.8 + Х894.9(4УКР)171.2 +
Шифр НБУВ: РА327766
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Пінчук М.Г. 
Предмет доказування і судовий розгляд справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.Г. Пінчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми предмета доказування та судового розгляду справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Досліджено структуру предмета доказування у кримінальних справах даної категорії. Виявлено особливості збирання та перевірки доказів у кримінальних справах про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Розглянуто основні етапи судового слідства у справах про викрадення вогнепальної зброї та інші випадки незаконного поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України, що регламентує порядок обігу вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х893.9(4УКР)811.19 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА353918
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського