Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (111)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (119)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х893.9(4УКР)413.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Кужель В.П. 
Визначення дальності видимості дорожніх об'єктів в темну пору при експертизі ДТП: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.П. Кужель ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення дальності видимості дорожніх об'єктів у світлі автомобільних фар з метою покращання експертиз дорожньо-транспортних пригод (ДТП), які сталися у темну пору доби за умов неточності вихідних даних, шляхом розробки математичної моделі на підставі теорії нечітких множин. Визначено задачі автотехнічної експертизи під час проведення аналізу механізму ДТП, що дозволило виявити недоліки існуючої експертної методики. За результатами теоретичних і експериментальних досліджень удосконалено методику визначення дальності видимості об'єктів на дорозі з урахуванням комплексного взаємозв'язку певних факторів впливу, а саме: прозорості атмосфери, розташування перешкоди на дорозі відносно осі руху автомобіля, коефіцієнта засліплення, рівня завантаження автомобіля, освітленості дороги, тривалості роботи водія з кермом, контрасту розрізнення об'єкта з фоном, гостроти зору водія, навіть за умов неточності почтакових даних, занесених у протоколи ДТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА361718
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Дячук В. І. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні дорожньо-транспортних пригод: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. І. Дячук ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-прикладні аспекти форм використання спеціальних автотехнічних знань і шляхів їх подальшого розвитку. Визначено основні напрями вдосконалення використання спеціальних знань за розслідування дорожньо-транспортних злочинів, а також розроблено криміналістичні рекомендації з оптимального використання спеціальних автотехнічних знань за проведення слідчих дій, фіксації їх ходу та результатів за розслідування дорожньо-транспортних злочинів. З'ясовано особливості призначення та проведення окремих видів судових експертиз за розслідування дорожньо-транспортних пригод, з'ясовано сучасні можливості судово-автотехнічної експертизи. Сформульовано пропозиції для внесення змін і доповнень до проекту КПК України №1233, а також до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність з організації та проведення судових експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1
Шифр НБУВ: РА376444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Курилін І.Р. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.Р. Курилін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми використання спеціальних знань у процесі розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Розглянуто різні види та наведено характеристику інтелектуальної власності як об'єкта кримінально-правової охорони. Визначено зміст поняття та наведено криміналістичну характеристику злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Розкрито сутність спеціальних знань, які використовують в процесі розслідування даного виду злочинів. Охарактеризовано процесуальну й непроцесуальну форми та розроблено правові й організаційні засади використання спеціальних знань. Встановлено функціональні обов'язки спеціаліста в процесі реалізації окремих слідчих дій. Визначено порядок проведення та підстави для призначення окремих видів судових експертиз. Встановлено критерії оцінки висновків експертів під час розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення окремих форм використання спеціальних знань під час розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х893.9(4УКР)413.9 +
Шифр НБУВ: РА353840
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бульба Т.М. 
Виявлення, попереднє дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.М. Бульба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено криміналістичні й організаційні проблеми виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв. Розглянуто загальнотеоретичні положення щодо виникнення та розвитку криміналістичної вибухотехніки як галузі криміналістичної техніки, визначено її засоби та методи. Розкрито причини та цілі застосування злочинцями саморобних вибухових речовин, а також можливості встановлення особи злочинця за результатами огляду місця події під час виявлення саморобних вибухових пристроїв. Узагальнено науково-технічні дані про вибухові речовини, конструктивні характеристики саморобних пристроїв, з урахуванням яких розроблено методику формування навичок роботи в осіб, які беруть участь в огляді місця події за фактом виявлення, дослідження та знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Розроблено методику виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363520
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Калаянова Л. В. 
Експертиза при провадженні справ про порушення митних правил та контрабанду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л. В. Калаянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття та місце експертизи в адміністративно-юрисдикційній діяльності митних органів, визначено її мету та предмет. Подано докладний аналіз розслідування справ про порушення митних правил. Досліджено статус органів та осіб, уповноважених проводити експертизу цієї категорії справ. Висвітлено процедуру призначення експертизи, охарактеризовано структуру та зміст експертних висновків за результатами дослідження об'єктів, що становлять інтерес митних органів в адміністративному провадженні, а також оцінування цих висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА313207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Буханченко О. А. 
Особливості огляду місця кримінального вибуху за участю спеціаліста-вибухотехніка: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О. А. Буханченко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади огляду місця кримінального вибуху за участю спеціаліста-вибухотехніка, визначено його особливості на підставі існуючих правових норм і теоретичних положень криміналістики з питань організації огляду місця події, попереднього дослідження речових доказів за кримінальними справами, пов'язаними з вибухами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)413.92
Шифр НБУВ: РА373577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Луцюк П.С. 
Особливості процесуального доказування в ході дослідження дорожньо-транспортних пригод, вчинених в несприятливих умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.С. Луцюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне та системне вивчення процесу доказування у ході дослідження дорожньо-транспортних пригод (ДТП), вчинених за несприятливих умов. Теоретично обгрунтовано та проаналізовано практику використання криміналістичних, судово-медичних і процесуальних знань у забезпеченні органів, що проводять досудове слідство та судовий розгляд цієї категорії справ. Досліджено загальнотеоретичні, правові та процесуальні засади впливу об'єктивних факторів навколишнього середовища місця ДТП у контексті взаємозв'язку факторів їх освітленості, зустрічного руху транспортних засобів, прозорості атмосфери, стану вітрового склад та транспортного засобу, недостатньої видимості, стану зору водія, особливостей сприйняття зорової інформації учасниками пригоди. Запропоновано внести певні зміни до Кримінально-процесуального кодексу України з метою вдосконалення чинної системи джерел доказів, базуючись на реаліях і практиці. Запропоновано певні висновки для вдосконалення практики використання процесуальних і криміналістичних знань і підвищення ефективності роботи органів дізнання, слідства та суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)312.1 + Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА364183
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Самойленко О.А. 
Особливості розслідування викрадень майна, вчинених із використанням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Самойленко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розслідування викрадень майна, вчинених з використанням комп'ютерних технологій. На підставі аналізу судово-слідчої практики останніх років, наукових досліджень і досвіду інших країн у боротьбі з комп'ютерними злочинами та злочинами проти власності сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації. Визначено суть викрадень майна, вчинених з використанням кмп'ютерних технологій, та проаналізовано технології їх вчинення. Досліджено елементи криміналістичної характеристики таких викрадень. Вирішено проблеми, взаємопов'язані з прийняттям обгрунтованого рішення про порушення кримінальної справи за ознаками таких злочинів і використанням спеціальних знань. Визначено зміст типових слідчих ситуацій на початковому етапі розслідування. Сформульовано нові версії, тактичні завдання розслідування та визначено засоби їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)311.6 +
Шифр НБУВ: РА348521
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Кузнєцова О.В. 
Особливості розслідування незаконних діянь з отруйними та сильнодіючими речовинами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Кузнєцова ; Акад. адвокатури України. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми розслідування незаконних діянь з отруйними та сильнодіючими речовинами. Розглянуто їх кримінально-правову характеристику (як підставу для формування криміналістичної характеристики та визначення обставин, що підлягають встановленню), криміналістичну характеристику й особливості її окремих елементів (предмета злочину, способів приготування, скоєння та приховування злочину, типових слідів злочину, особи злочиця), особливості порушення кримінальної справи. Розглянуто слідчі ситуації, які складаються на початковому етапі розслідування. Запропоновано програми початкових слідчих дій щодо їх перевірки. Висвітлено особливості проведення окремих слідчих дій (слідчого огляду, допиту, обшуку, призначення судових експертиз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)312.3 +
Шифр НБУВ: РА357696
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Ветрогон О.А. 
Підвищення точності результатів експертизи швидкості при дорожньо-транспортній пригоді: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Ветрогон ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано енергетичний підхід для обчислення швидкості автомобіля у разі дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), заснований на визначенні його кінетичної енергії до зіткнення за величиною деформації ушкодженої конструкції. Вперше одержано скінченноелементну модель реконструкції процесу деформації автомобільної конструкції у разі ДТП, що дозволяє точно описати обернений процес для складних геометричних форм. Запропоновано новий метод подання геометричних, фізичних та експлуатаційних властивостей автомобіля, що дозволяє моделювати його поведінку за екстремальних умов експлуатації. Встановлено, що методика експертизи швидкості у разі ДТП, яка базується на скінченноелементному моделюванні, дозволяє одержати похибку визначення швидкості автомобіля до зіткнення менш 7 %. Науково обгрунтовано методику експертизи швидкості автомобіля у разі ДТП, яка базується на числовому аналізі результатів вимірювань величини ушкодження конструкції автомобіля, що дозволяє автоматизувати процес одержання результатів експертизи, а також знижує похибки суб'єктивного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА368469
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дерех З.Д. 
Розробка методичних основ геоінформаційного картографування та аналізу дорожньо-транспортних подій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / З.Д. Дерех ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Дорожньо-транспортна подія як інформаційний об'єкт визначає місце та її взаємозв'язки з процесами реєстрації й аналізу в системі транспортної інфраструктури як складової життєзабезпечення сучасних міст і суспільства в цілому. Проаналізовано процеси реєстрації та аналізу ДТП, обгрунтовано вибір масштабу картографічних матеріалів, вдосконалено систему умовних позначень ДТП на картографічних матеріалах. Наведено методику застосування мобільних картографічних систем на основі фотограмметричних методів та GPS - вимірювань для геоінформаційного картографування ДТП та інвентаризації вулично-дорожньої мережі. Розроблено структуру геоінформаційної системи картографування та аналізу ДТП і визначено її функціональний зміст. Запропоновано модель процесів реєстрації ДТП та просторово-часового моделювання для визначення ділянок і місць концентрації ДТП в ГІС. Визначено алгоритм функціонування системи, специфікацію базового набору функцій, які мають бути реалізовано в інструментальних ГІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.13с + Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА313911 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Климчук М.П. 
Розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів (криміналістичні та процесуальні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.П. Климчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуальні й організаційні проблеми розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів й обгрунтовано шляхи їх вирішення. Розкрито особливості проведення основних процесуальних і слідчих дій, а також взаємодії слідчого з іншими суб'єктами доказування. Розроблено алгоритм дій слідчого з розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів. Акцентовано увагу на провідній ролі відомчого контролю, прокурорського нагляду та судового контролю, що здійснюється під час розслідування злочинів даної категорії слідчим з урахуванням його специфіки. Науково обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та відомчих нормативно-правових актів з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1 +
Шифр НБУВ: РА349739
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Петров С. Є. 
Розслідування незаконного заволодіння автотранспортними засобами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / С. Є. Петров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано класифікацію злочинів за кримінально-правовими та криміналістичними ознаками. Розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики. Виявлено й описано їх взаємозв'язки. Розроблено алгоритми вирішення тактичних завдань розслідування на початковому та наступному етапах, яке зумовило розгляд проблем порушення кримінальної справи, типових слідчих ситуацій, проведення слідчих дій, використання спеціальних знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)312.1 + Х893.9(4УКР)413.91
Шифр НБУВ: РА372258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Богославська М.О. 
Судова лінгвістична експертиза: процесуальні і криміналістичні аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Богославська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і правові засади судово-лінгвістичної експертизи, встановлено підстави для призначення та розглянуто порядок проведення даної процедури, визначено її місце у системі криміналістичних експертиз. Висвітлено історію становлення й охарактеризовано сучасний стан судово-лінгвістичної експертизи, досліджено особливості формування її понятійного апарату (експертної мови та термінологічних систем), розглянуто напрямки удосконалення. Розроблено систематизацію термінологічних систем судово-лінгвістичної експертизи, наведено загальну характеристику її видів (авторознавчої, семантичної, термінологічної), показано можливості їх використання у судовому процесі. Наведено рекомендації щодо обов'язкового унормування, систематизації та стандартизації мови судової експертизи та її термінологічних систем. Розроблено методику дослідження судово-лінгвістичної експертизи та її оцінювання у судочинстві. Розглянуто співвідношення категорій "поняття" та "термін" в експертній мові. Розкрито сутність таких судових процедур, як проведення допиту експерта слідчим (ст. 201 КПК України) та у суді (ст. 311 КПК України). Досліджено сучасний стан теорії та практики вирішення питань судової лінгвістичної експертизи. Запропоновано методику оцінювання висновків судово-лінгвістичної експертизи та використання її у судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:Ш1 + Ш141.14-34:Х +
Шифр НБУВ: РА369222
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Бєгов Д.Д. 
Сучасні технології в судовій акустиці (проблеми автоматизації експертних досліджень): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Бєгов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади судової акустики, визначено сучасні підходи до механізмів мовотворення та сприйняття мовлення людиною. Визначено, що найбільш перспективним у сучасній теорії сприйняття мовлення є системно-адаптивний підхід, який дає змогу виділити та сформувати комплекс акустичних параметрів усного мовлення для вирішення задач судової акустики. Визначено необхідність створення єдиної гібридної системи дослідження усного мовлення на підставі ретроспективного аналізу досліджень в галузі судової акустики, а також їх сучасного стану, різних підходів до дослідження усного мовлення (акустичних сигналів). Розвинуто предмет і задачі судової акустики, види та об'єкти акустичних досліджень, методологічні засади криміналістичної ідентифікації в судовій акустиці. Запропоновано комплекс ідентифікаційних і діагностичних ознак усного мовлення людини, які відображаються фізичними характеристиками мовленнєвого сигналу. Показано вплив змін фонетичного, семантичного та вимовного плану на результати експертизи. Уточнено роль звукових слідів в системі доказів. Обгрунтовано можливість використання функцій усного мовлення як джерел інформації про людину. Зазначено шляхи створення технічних систем для розпізнавання емоційного стану людини за його усним мовленням. Визначено можливості використання сучасних технологій дослідження усного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:В32 + Х894.9(4УКР)16:В32 +
Шифр НБУВ: РА324372
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Кисельов В.Б. 
Теоретичні основи та практичні методи визначення швидкостей руху автомобілів при зіткненні: автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.22.01 / В.Б. Кисельов ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вперше розв'язано науково-технічну проблему визначення основних показників, за яких відбувається зіткнення транспортних засобів у разі дорожньо-транспортних пригод. Теоретичну основу становить фенометологічна теорія, яка встановлює залежність між змінюванням твердості деформованого металу і енергією, витраченою на таке деформування. Проведено перевірку запропонованих методик визначення роботи на деформування швидкостей руху автомобілів у разі їх зіткнення за проведення реальних судових автотехнічних експертиз. Вперше оцінено вплив швидкісних ефектів на змінюваність пластичних властивостей матеріалів. Розроблено модель матеріалу, чутливу до швидкості деформування. На підставі проведених досліджень розроблено методики визначення напружено-деформованого стану в області скінченних деформацій, які враховують різні типи зміцнення, ефект Баушингера і граничний стан матеріалу залежно від схеми напруженого стану та історії навантаження. Результати роботи впроваджено в практику судових автотехнічних експертиз в Україні, а також в навчальний процес в вищих навчальних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА366805
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Бордюгов Л.Г. 
Теоретичні та методичні основи судової гірничотехнічної експертизи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.Г. Бордюгов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми судово-експертного дослідження надзвичайних подій, взаємопов'язаних з порушенням вимог правил охорони праці та техніки безпеки на підприємствах гірничої промисловості. Висвітлено теоретичні та методичні засади судової гірночотехнічної експертизи, а саме: досліджено питання про предмет, об'єкт, визначення судової гірничотехнічної експертизи та її процесуальну суть. Вивчено проблеми, що виникають під час призначення та проведення експертизи даного виду. Здійснено аналіз задач, що вирішуються у процесі експертного дослідження. Розроблено структуру інформаційного забезпечення автоматизованого робочого місця судового експерта. Створено алгоритм вирішення ситуалогічної експертної задачі гірничотехнічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:И +
Шифр НБУВ: РА350316
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Кофанов А.В. 
Теоретичні та практичні аспекти криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Кофанов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто результати вивчення питань, пов'язаних з науковими та методичними проблемами криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї. Сформульовано криміналістичне поняття гладкоствольної вогнепальної зброї, визначено її класифікацію. Узагальнено теорію та практику дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї (спеціального призначення, бойової та мисливської). Експериментальним шляхом (1090 пострілів) встановлено закономірності утворення слідів картечі та шроту, відстріляних із гладкоствольної вогнепальної зброї спеціального призначення, бойової та мисливської на різних перешкодах. Систематизовано способи встановлення окремих фактів та обставин (за осипом шроту, картечі) вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури, аналізу слідчої та експертної практики, анкетування 1000 працівників Міністерства юстиції, прокуратури, органів внутрішніх справ України та проведення експериментальних досліджень розроблено спеціальні таблиці вимірювання відстані пострілу за осипом шроту, картечі, які апробовано у практичній діяльності органів внутрішніх справ України. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення огляду місця вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. До Комітету з правової політики, Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про обіг зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА311648 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Кашканов В.А. 
Удосконалення методу визначення коефіцієнта зчеплення при автотехнічній експертизі ДТП: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.А. Кашканов ; Харк. нац. автомоб.-дорожн. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На основі теорії нечітких множин удосконалено метод розрахунку коефіцієнта зчеплення коліс автомобіля з доріжним покриттям з метою його використання під час розслідування механізмів дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за участі автомобілів, обладнаних антиблокувальними системами. З'ясовано задачі, які необхідно розв'язувати під час аналізу механізму ДТП, що уможливило визначення недолікі в існуючій методиці проведення автотехнічної експертизи. На підставі аналізу результатів теоретичних і експериментальних досліджень удосконалено метод визначення дійсного значення коефіцієнта зчеплення коліс з дорожнім покриттям з урахуванням відомостей про тип і стан дорожнього покриття, тип, зношенність і тиск у шинах автомобля, завантаженість автомобіля і початкову швидкість гальмування, навіть за умов нечіткості початкових даних, занесених у протоколи ДТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-015 + Х893.9(4УКР)413.91 +
Шифр НБУВ: РА361002
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського