Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (16)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (189)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=АГРЕСІЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Тацій М. С. 
Кримінологічний аналіз агресивної корисливо-насильницької злочинності та запобігання їй: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. С. Тацій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено загальну характеристику кримінальної агресії в контексті сучасних пріоритетів боротьби зі злочинністю та її запобігання. Проведено комплексний, багатопрофільний аналіз психологічних механізмів кримінальної агресії, у тому числі, з позиції жертви злочинного посягання. Визначено систему агресивної корисливо-насильницької злочинності на підставі аналізу кримінально-правової характеристики злочинів, які її складають, а також розробки відповідної криміналогічної характеристики. Проведено аналіз елементів ознак агресивних корисливо-насильницьких злочинів та обгрунтовано кримінологічну однорідність системної злочинної діяльності даного виду. Узагальнено структуру та проведено аналіз основних характеристик особистості агресивного корисливо-насильницького злочинця. Класифіковано об'єктивні та суб'єктивні фактори, а також причини та умови, які призводять до скоєння агресивних корисливо-насильницьких посягань. Наведено характеристику основних загальносоціальних і спеціально-кримінологічних запобіжних заходів стосовно вказаної категорії злочинів. Обгрунтовано теоретичну можливість і практичну доцільність здійснення прогнозування індивідуальної злочинної поведінки з метою подальшого вжиття заходів впливу або корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116 + Х883.9(4УКР)711.16
Шифр НБУВ: РА384814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Храмцов О.М. 
Кримінологія вербальної агресії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Храмцов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної вербальної агресії та злочинів, які скоюються за допомогою слова (погрози, образи, неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності тощо). Наведено наукові теорії, які розглядають феномен агресії. Вперше запропоновано класифікацію кримінальної вербальної агресії за різними підставами. Визначено причини та умови, які сприяють скоєнню даного роду злочинів. Надано соціально-демографічну та психологічну характеристику особистості злочинця. На підставі результатів кримінально-правового та кримінологічного аналізу деяких кримінально-правових норм щодо вербальних агресивних злочинів (погрози вбивством та знищенням майна, доведення до самогубства, завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності) розроблено рекомендації щодо внесення змін до відповідних статей Кримінального Кодексу. Запропоновано додаткові заходи щодо профілактики, запобігання та припинення вербальних агресивних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА323834
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Третьяков С.П. 
Особистісно-ситуаційна детермінація агресивної поведінки людини: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / С.П. Третьяков ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі застосування особистісно-ситуаційного підходу проведено дослідження феномену агресії. Уточнено деякі теоретичні уявлення про форми та види агресивної поведінки, структуру та види агресії. Встановлено особливості проявів непротиправної агресивної поведінки у дорослих, що належать до "групи ризику". З'ясовано чинники, що впливають на форми її вираження. Вивчено особистісні, характерологічні та психодинамічні якості працівників служб охорони, що сприяють формуванню різних форм агресивної поведінки. Встановлено вплив деяких особистісних та ситуаційних факторів на агресивність досліджуваних осіб, зокрема актуального самовідчуття та самоставлення, стосунків у сім'ї, з колегами, керівництвом. Доведено, що механізм агресивної поведінки може бути представлений у вигляді чотирьох взаємопов'язаних чинників: збудливості, завуальованої жорстокості, негативізму та почуття провини. Запропоновано корекційну програму з елементами психотренінгу для профілактики та усунення агресії та агресивної поведінки у працівників служб охорони. Експериментально доведено ефективність розроблених заходів й обгрунтовано доцільність їх застосування для розв'язання завдання корекції агресивних форм поведінки та оптимізації особистісних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Х819(4УКР)112.034 +
Шифр НБУВ: РА340191
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Бугера О.І. 
Проблеми використання засобів масової інформації для запобігання злочинів серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Бугера ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексну кримінологічну оцінку недоліків діяльності засобів масової інформації (ЗМІ), що сприяють виникненню злочинності серед неповнолітніх. Встановлено чинники її детермінації, виявлено зв'язок між деструктивним впливом засобів масової інформації та протиправною поведінкою неповнолітніх. Розроблено рекомендації щодо запобігання впливу ЗМІ на виникнення злочинів серед неповнолітніх на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері захисту неповнолітніх від деструктивного впливу інформаційної продукції, зокрема з елементами агресії та насильства. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинів серед неповнолітніх шляхом удосконалення діяльності засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ч62 + Ч62 в2:Х +
Шифр НБУВ: РА342196
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Олійник О.П. 
Профілактика тяжких суспільно небезпечних дій психічно хворих, спрямованих проти членів сім'ї: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.П. Олійник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження 120-ти психічно хворих осіб, які скоїли тяжкі суспільно небезпечні дії проти членів сім'ї та 60-ти хворих без агресивних тенденцій в анамнезі. На підставі порівняльного аналізу виявлено клінічні, соціальні й особистісні предиктори ризику агресивної поведінки психічно хворих у сім'ї, які слід враховувати під час прогнозування суспільно небезпечних дій. За допомогою судово-психіатричного аналізу генезу встановлено фактори, що мали вплив на процес формування та реалізації агресії. Виявлено, що у детермінації внутрішньосімейних агресивних дій хворих на шизофренію найвагомішу частку у генезі становили клінічні й особистісні чинники. В осіб з органічним ураженням головного мозку виявлено визначальну роль клінічних і ситуаційно-соціальних чинників. Розроблено реабілітаційно-профілактичні програми примусових заходів медичного характеру з урахуванням чинників генезу тяжких суспільно небезпечних дій психічно хворих осіб, спрямованих проти членів сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648 + Р11(4УКР)286.1 + Х881.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА355884
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Логачов М.Г. 
Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / М.Г. Логачов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено особливості професійної діяльності спеціальних підрозділів, проблему професійного добору, критерії професійної надійності та прогнозування успішної діяльності за екстремальних умов. Висвітлено методи психологічної підготовки особового складу та роль функціональної готовності до дій за умов інтенсивного впливу стрес-чинників. Розроблено проблему професійного страху і шляхи його подолання, фізичної агресії як форми поведінки бійця спеціального підрозділу в процесі розв'язання кризової ситуації. Розглянуто проблему патогенного впливу стрес-чинників на виникнення психосоматичної патології та методики досягнення антиноцицептивного ефекту методом психологічного купірування больового синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29-69 + Х819(4УКР)112.011.02п
Шифр НБУВ: РА312539 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського