Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (152)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (119)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4УКР)113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

1.
Варивода В.І. 
Адміністративно-правова протидія проституції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Варивода ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та концептуальні засади протидії проституції. Проаналізовано інституціональні причини та соціальні явища, породжені існуванням досліджуваного явища. Вивчено правове поле в галузі міжнародного законодавства та досвід зарубіжних країн щодо правового регулювання та протидії проституції. Досліджено розвиток теоретико-правових поглядів існування й соціальну природу даного явища та його наслідки, обгрунтовано можливості врегулювання проблем шляхом декриміналізації проституції та подальшої її правової регламентації. Розроблено та запропоновано дієвий механізм вдосконалення діяльності правоохоронних органів, урядових та неурядових організацій з метою протидії насильницькій проституції та торгівлі людьми в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА343223
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Семикіна Л. О. 
Вимагання за Кримінальним кодексом України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Л. О. Семикіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено загальне поняття та місце вимагання в системі кримінально-правових норм. Вивчено історико-правовий аспект розвитку законодавства, що встановлює кримінальну відповідальність за вимагання. Проаналізовано законодавство зарубіжних країн щодо кримінальної відповідальності за вимагання та суміжні злочини. Охарактеризовано ступінь відповідності криміналізації в КК України вимагань підставам і принципам криміналізації. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки конкретних складів злочинів, що передбачають відповідальність за вимагання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення закону про кримінальну відповідальність за вимагання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.5
Шифр НБУВ: РА379850 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Підгородинський В.М. 
Відповідальність за торгівлю людьми за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Підгородинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено історичні передумови виникнення торгівлі людьми. Значну увагу приділено аналізові протидії торгівлі людьми на міжнародному та національному рівнях. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін і суб'єкта злочину, передбаченого ст. 149 КК України, вивчено обтяжуючі обставини. Здійснено розмежування цього складу з суміжними злочинами, а також проведено порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн стосовно норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Відзначено, що основним безпосереднім об'єктом цієї торгівлі є суспільні відносини, взаємопов'язані зі свободою, честю та гідністю особи. Зроблено висновок, що об'єктивна сторона має містити лише таку дію, як здійснення незаконних угод у формі передачі та заволодіння людиною. Суб'єктивна сторона складу злочину торгівлі людьми не повинна містити спеціальної мети. Наведено рекомендації щодо вдосконалення норми про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА338859
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Возна Т.І. 
Діяльність правоохоронних органів і неурядових організацій та їх взаємодія щодо запобігання та боротьби з торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.І. Возна ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено суть, форми, причини поширення торгівлі людьми. Охарактеризовано механізм правового регулювання протидії цьому явищу на міжнародному та національному рівнях. Розглянуто способи, форми та напрямки діяльності правоохоронних органів і неурядових організацій в сфері запобігання та боротьби з торгівлею людьми й надання допомоги потерпілим. Здійснено аналіз ефективності форм і методів взаємодії правоохоронних органів і неурядових організацій, а також наведено пропозиції, спрямовані на вдосконалення діяльності й взаємодії даних органів і неурядових організацій стосовно протидії торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА323725
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Сіроткіна М.В. 
Інститут моральної шкоди в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Сіроткіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем реалізації інституту моральної шкоди у кримінальному судочинстві України. У межах теоретичного аспекту проаналізовано юридичну природу права на компенсацію моральної шкоди, завданої злочином, зміни процесуальної форми. З'ясовано, що утвердження у кримінальному судочинстві України даного права, сприяє інтеграції між кримінально-процесуальною та цивільною процесуальною формами, що відобразилося на формі звернення до суду, складності доказування. Теоретично обгрунтовано та сформульовано пропозиції з метою внесення змін до певних положень чинного законодавства та проекту нового КПК України стосовно зміцнення захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х893.9(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА349002
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Козак В.А. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Козак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто положення про те, що торгівля людьми посягає на групу однорідних суспільних відносин, які забезпечують свободу, честь і гідність особи. Наведено додаткові аргументи на користь того, що головним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми є суспільні відносини, які забезпечують свободу людини. Вперше питання основного безпосереднього об'єкта торгівлі людьми вивчено шляхом аналіза структурних елементів суспільного відношення, на яке безпосередньо посягає даний злочин. Вперше досліджено механізм скоєння шкоди об'єкту торгівлі людьми. Зроблено висновок, що у торговлі людьми відсутній додатковий обов'язковий безпосередній об'єкт. Обгрунтовано положення про те, що додатковим факультативним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми можуть виступати суспільні відносини, які забезпечують життя, здоров'я, статеву свободу або недоторканість, честь і гідність людини, її трудові права, порядок перетинання державного кордону України. Доведено, що торгівля людьми є злочином із форсальним складом. Розглянуто положення про те, що діяння як обов'язкова ознака об'єктивної сторони торгівлі людьми може виражатися у трьох різних формах: продаж людини; її інша оплатна передача; здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам). Обгрунтовано недоцільність використання у диспозиції ст. 149 КК цивільно-правового терміну "угода". Запропоновано замінити його терміном "незаконні дії". Наведено нове визначення моменту закінчення злочину у кожній із трьох форм його зовнішнього прояву. Аргументовано, що торгівля людьми може бути вчинена лише з прямим умислом. Уперше встановлено, що виконавцем торгівлі людьми у формі продажу або іншої оплатної передачі людини є тільки особа, яка передає потерпілого (так званий "продавець"). Доведено, що виконавцем злочину у третій формі (здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам) є "продавець" (особа, яка передає потерпілого) та "покупець"(особа, яка заволодіває потерпілим; одержує його від "продавця"). На підставі результатів аналізу ознак складу злочину торгівлі людьми розроблено пропозиції щодо удосконалення чинної назви та диспозиції ст. 149 КК України 2001 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА322843
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Лизогуб Я.Г. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо передачі людини: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.Г. Лизогуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "право людини на свободу", "право людини на особисту недоторканість", "торгівля людьми", "купівля людини", "продаж людини", "інша оплатна передача людини", "інше оплатне одержання людини", "здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди". Розкрито зміст родового та безпосереднього об'єктів цього злочину, виявлено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін основного складу торгівлі людьми, а також суб'єкта даного злочину. Досліджено кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину, розглянуто питання покарання за його скоєння. Наведено практичні рекомендації щодо правильного застосування ст. 149 КК України та запропоновано редацію цієї норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА323434
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Негодченко Д. О. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми в Україні та інших країнах: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. О. Негодченко ; МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з юридичним аналізом складу злочину, пов'язаного з торгівлею людьми за законодавством України й інших країн. Досліджено історію формування правового поняття торгівлі людьми та світовий досвід встановлення кримінальної відповідальності за діяння, пов'язані з цим явищем. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін, а також обтяжувальні обставини. Проведено розмежування цього складу злочину зі злочинами, пов'язаними з незаконною міграцією, та порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн щодо норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення норми вітчизняного законодавства про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА385728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Бортник В.А. 
Кримінально-правова охорона честі та гідності особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бортник ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію формування та особливості сучасного кримінально-правового захисту честі та гідності особи. На підставі новітніх теоретико-правових здобутків, досвіду вітчизняної кримінально-правової практики та вимог Конституції України та Європейського Співтовариства обгрунтовано необхідність визнання честі та гідності особи найвищою соціальною цінністю, що зумовлює захист невід'ємних людських прав на належному законодавчому рівні. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного кримінального законодавства України, спрямованих на захист честі та гідності особи від злочинних посягань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА331775
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Акімов М.О. 
Кримінально-правова характеристика захоплення заручників за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.О. Акімов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено кримінально-правову характеристику захоплення заручників і відповідальності за нього у міжнародному праві та за кримінальним законодавством України. Розкрито особливості відповідальності за захоплення заручників за кримінальним законодавством іноземних держав. Розглянуто місце відповідної норми в Особливій частині Кримінального кодексу України, об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, кваліфікувальні ознаки, питання відмежування від суміжних діянь. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення Кримінального законодавства (КК) у цій частині (зокрема, щодо значення спонукання, уточнення переліку адресатів вимог). Запропоновано нову редакцію статті чинного КК про відповідальність за цей злочин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА363671
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Політова А.С. 
Кримінально-правова характеристика злочинів проти свободи особи за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.С. Політова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "злочин проти свободи особи", "право на свободу", "право на особисту недоторканність", "незаконне позбавлення волі людини", "викрадення людини", "торгівля людьми", "рабство", "работоргівля". Розкрито зміст основного безпосереднього об'єкта злочинів, класифікованих як злочини проти свободи особи. Виокремлено особливості об'єктивної сторони незаконного позбавлення волі або викрадення людини, торгівлі людьми або іншої незаконної дії щодо людини, незаконного поміщення до психіатричного закладу, а також рабства та работоргівлі. Уточнено ознаки суб'єктивної сторони незаконного позбавлення волі або викрадення людини, торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини, а також суб'єкта незаконного поміщення до психіатричного закладу. Проаналізовано кваліфікувальні ознаки посягань на свободу особи та відмежування їх від суміжних складів злочинів. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, зокрема, редакції частин I і II статей про викрадення людини, частини I статей про незаконне позбавлення волі людини, незаконне поміщення до психіатричного закладу, торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини. Запропоновано редакцію статті про рабство та работоргівлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА354777
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Остапенко Л.А. 
Кримінально-правова характеристика умисних вбивств при пом'якшуючих обставинах (статті 116, 117, 118 КК України): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.А. Остапенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінально-правової характеристики умисних вбивств за пом'якшуючих обставин з урахуванням вітчизняного та зарубіжного (Російська Федерація) досвіду. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки умисного вбивства, вчиненого в стані сильного душевного хвилювання, умисного вбивства матір'ю своєї новонародженої дитини, умисного вбивства у випадку перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця. У кримінально-правовому аспекті розглянуто поняття "фізіологічні пологи", "під час пологів", "відразу після пологів", "сильне душевне хвилювання", "афект", "емоції", "протизаконне насильство", "систематичне знущання", "тяжка образа", "суспільно небезпечне посягання", "безпосередньо після вчинення злочину". Розкрито зміст терміну "вбивство" та термінологічного звороту "початок кримінально-правової охорони життя людини". Запропоновано практичні рекомендації щодо правильного застосування статей 116, 117, 118 Кримінального кодексу України, висловлено пропозиції щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.113 +
Шифр НБУВ: РА327946
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Храмцов О.М. 
Кримінологія вербальної агресії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Храмцов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної вербальної агресії та злочинів, які скоюються за допомогою слова (погрози, образи, неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності тощо). Наведено наукові теорії, які розглядають феномен агресії. Вперше запропоновано класифікацію кримінальної вербальної агресії за різними підставами. Визначено причини та умови, які сприяють скоєнню даного роду злочинів. Надано соціально-демографічну та психологічну характеристику особистості злочинця. На підставі результатів кримінально-правового та кримінологічного аналізу деяких кримінально-правових норм щодо вербальних агресивних злочинів (погрози вбивством та знищенням майна, доведення до самогубства, завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності) розроблено рекомендації щодо внесення змін до відповідних статей Кримінального Кодексу. Запропоновано додаткові заходи щодо профілактики, запобігання та припинення вербальних агресивних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА323834
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Пясковський В.В. 
Методика розслідування торгівлі людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Пясковський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття "торгівля людьми", розглянуто його суть. Розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики цього злочину, наведено розгорнуту структуру способу вчинення торгівлі людьми, виявлено та систематизовано криміналістично значуші відомості про особу потерпілого та злочинця, слідову картину. Розроблено спеціальну методику розслідування торгівлі людьми, яка передбачає аналіз: проблеми її виявлення; специфіки порушення кримінальної справи; обставин, що підлягають встановленню; типових слідчих ситуацій та версій початкового етапу розслідування; організаційних і тактичних особливостей проведення окремих слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х894.9(4УКР)311.3 +
Шифр НБУВ: РА329569
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Соколова Я.А. 
Основні положення методики розслідування викрадення людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.А. Соколова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито особливості елементів криміналістичної характеристики викрадення людини, які мають важливе значення для формування основних положень методики розслідування зазначеного виду злочинів. Наведено перелік обставин, що підлягають встановленню під час розслідування викрадення людини, й інших джерел доказів. Установлено зміст типових слідчих ситуацій на початковому етапі розслідування. Сформульовано типові слідчі версії. Наведено рекомендації щодо організації та планування розслідування викрадення людини, зокрема, у разі вчинення цього злочину організованою групою. Розглянуто особливості проведення окремих слідчих дій на початковому етапі розслідування викрадення людини. Визначено тактичні завдання розслідування такого злочину та розроблено специфічні тактичні операції, спрямовані на їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.3 + Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА366602
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Авраменко О. Л. 
Особливості початкового етапу розслідування викрадення людей, вчинених злочинними групами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О. Л. Авраменко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати дослідження викрадень людей, вчинених злочинними групами. Визначено їх сутність і характерні особливості. Розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики, виявлено й описано їх взаємозв'язки. Досліджено особливості початкового етапу розслідування викрадень людей, вчинених злочинними групами, що зумовило розгляд проблем порушення кримінальної справи. Розглянуто типові слідчі ситуації та визначено особливості взаємодії слідчого з оперативними підрозділами, проведення слідчих дій тощо. Розроблено методичні рекомендації для правоохоронців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.017 + Х883.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)722.07
Шифр НБУВ: РА381029 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Олішевський В.В. 
Розслідування та попередження викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Олішевський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено наукове дослідження проблем розслідування та попередження викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів. Наведено теоретичні положення та рекомендації, сформульовані з урахуванням особливостей предмета злочинного посягання, механізму вчинення викрадень людей, практики їх розкриття, розслідування та попередження. Розроблено криміналістичну характеристику викрадення людини, зокрема: здійснено класифікацію жертв цього викрадення та проаналізовано їх типові соціально-психологічні риси; визначено найбільш типові способи захоплення та вилучення жертви, її переміщення та утримання, наведено їх класифікацію. Досліджено мотиви та цілі вчинення викрадень людини, а також вивчено особливі риси, притаманні злочинцю; установлено типові ознаки часу, місця й обстановки викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів, охарактеризовано найбільш типові знаряддя та засоби вчинення злочину, а також етапи його розслідування. Проаналізовано особливості діяльності щодо порушення кримінальної справи за ознаками цього злочину, визначено типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування. Розроблено рекомендації щодо планування й організації розслідування, проведення слідчих дій та здійснення комплексного профілактичного впливу на елементи причинного комплексу злочинного діяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х894.9(4УКР)311.3 + Х883.9(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА337591
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Орлеан А.М. 
Соціальна обумовленість криміналізації та кримінально-правова характеристика торгівлі людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Орлеан ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з криміналізацією торгівлі людьми та юридичним аналізом складу злочину, передбаченого ст. 149 КК. Досліджено історію формування правового поняття торгівлі людьми та світовий досвід встановлення кримінальної відповідальності за діяння, пов'язані з даним явищем. Запропоновано удосконалене та уніфіковане визначення, яке може бути покладене в основу національного та міжнародного понять торгівлі людьми. Проаналізовано сучасний стан даного явища в Україні, причини та умови його існування. Приділено увагу розгляду підстав і принципів криміналізації торгівлі людьми. Охарактеризовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу даного злочину. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України, що передбачає відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА324610
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Раковська Ю. В. 
Соціально-правова природа та детермінація торгівлі людьми: кримінологічне дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. В. Раковська ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику торгівлі людьми й осіб, які вчиняють такі злочини, а також віктимологічний аналіз жертв торгівлі людьми. Запропоновано адаптовану класифікацію жертв торгівлі людьми на підставі їх поведінки, що передувала вербуванню. Визначено передумови криміналізації рабства та сучасної його форми - торгівлі людьми - на міжнародному й національному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)311.34
Шифр НБУВ: РА381554 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського