Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (71)Юристам - Наукова електронна бібліотека (14)Юристам - Реферативна інформація (121)Юристам - Електронні колекції (8)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=БУДІВНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

1.
Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Січевлюк В.А. 
Інвестиційні договори на будівництво житла (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.А. Січевлюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з регулюванням інвестиційних договорів на будівництво житла. Розглянуто цивільно-правові засоби регулювання суспільних відносин в даній сфері. Проаналізовано правове положення їх учасників. Виявлено суть та правову природу інвестиційних договорів на будівництво житла та їх відмінність від таких цивільно-правових договорів, як купівлі-продажу, сумісної діяльності (дольової, пайової участі). Запропоновано визначення поняття інвестиційних договорів на будівництво, його суттєвих умов, прав та обов'язків сторін, а також відповідальності сторін договору за виконання зобов'язань. Розроблено висновки та пропозиції щодо удосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають в сфері дії інвестиційних договорів на будівництво житла, зокрема, обгрунтовано необхідність приняття Закону України "Про інвестиційне будівництво житла".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.204 + Х839(4УКР)212.304 +
Шифр НБУВ: РА323308
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Гізімчук С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Гізімчук ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Мовчан Р.О. 
Кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.О. Мовчан ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичний досвід регламентації відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, правильність кроку законодавця про встановлення кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво. Розкрито зміст об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 197-1 КК України. Досліджено санкції, передбачені у ст. 197-1 КК України, тенденції застосування покарання за вчинення цього злочину, можливість звільнення винних від кримінальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА368851
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Гриценко Г. М. 
Правове регулювання капітального будівництва за державні кошти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Г. М. Гриценко ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено порядок укладання договору капітального будівництва за державні кошти, виявлено прогалини господарсько-правового регулювання окремих процедур будівництва (проведення конкурсних торгів, розробка проектно-кошторисної документації, будівництво та здача об'єкту будівництва), що дозволило зробити рекомендації з вдосконалення чинного законодавства. Окрему увагу приділено вдосконаленню нормативно-правового регулювання відповідальності суб'єктів відносин з капітального будівництва, оскільки ці норми містяться у величезній кількості нормативних документів, мають несистемний характер, а за окрему частину правопорушень не встановлено ніяких санкцій. Обгрунтовано необхідність повторного прийняття раніше скасованого Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" з урахуванням висловлених пропозицій та доповнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА378974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Корнієнко П.С. 
Правові основи становлення залізничної мережі на теренах України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / П.С. Корнієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто економічні та соціальні передумови будівництва залізничних магістралей та гілок. Виділено основні етапи процесу будівництва й експлуатації залізничної мережі й її правового регулювання, а саме: період державного спорудження залізниць (1855 - 1865 рр.), період приватного будівництва (1866 - 1880 рр.), період державного будівництва й експлуатації (1880 - 1890 рр.), повернення до способу приватного будівництва залізниць (початок ХХ ст.). Зазначено, що створення й експлуатація залізничної мережі на території України перебували під жорстоким контролем державних органів. Акцентовано увагу на питаннях правового регулювання створення акціонерних залізничних товариств, відчуження землі та майна під будівництво залізничних магістралей і гілок, фінансування будівництва й експлуатації залізниць, введення та застосування тарифів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)53-621.145.2 + Х2(4УКР)53-623.211.9
Шифр НБУВ: РА370254 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Луцький І.М. 
Справедливість як філософсько-правова засада українського державотворення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.М. Луцький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Показано, що справедливість є однією з найважливіших філософсько-правових категорій, смислове значення якої взаємопов'язане з демократією, рівністю, свободою, відповідальністю, системою правих норм і державним устроєм. Відзначено, що на даному етапі українського державотворення категорія справедливості ще не знайшла достатнього усвідомлення на рівні суспільної свідомості (особливо у правлячої верстви). Зазначено, що ідея справедливості як філософська категорія зародилася в античні часи, знайшла свій розвиток у працях Платона, Аристотеля, Плотіна, Цицерона. У період Відродження та Просвітництва європейська цивілізація звернулася до ідеї справедливості, відбулися розвиток й адаптація до обставин Нового часу. Уперше ідею справедливості як системотвірну було втілено до практики державного будівництва наприкінці XVIII ст. у США, пізніше - у Франції, у XIX - XX ст. - у будівництво незалежних національних держав. Такими українськими мислителями, як Т.Шевченко, М.Драгоманов, І.Франко, Б.Кістяківський, В.Липинський, М.Грушевський, В.Винниченко ідея справедливості імплантувалася в програму національного визволення та творення української незалежної суверенної соборної держави. Ці ідеї розвивалися діячами національно-визвольного руху, передовими українськими інтелігентами другої половини XX ст. та почали впроваджуватися до практики державного життя із здобуттям Україною незалежності. Зауважено, що практика українського державотворення має значні проблеми, які проявилися у процесі демократизації (як її тіньова сторона), у приватизації державної власності, аграрній реформі, діяльності судових і правоохоронних органів. Проаналізовано наявні проблеми та визначено можливі шляхи їх вирішення. Зроблено висоновок, що європейський вибір неможливий без втілення ідеї справедливості до української практики державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА338170
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Радченко Л.І. 
Цивільно-правове регулювання відносин у сфері житлового будівництва: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.І. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток правового регулювання відносин у сфері житлового будівництва. Розглянуто основні способи інвестування у житлове будівництво й особливості правових механізмів залучення коштів у сфері будівництва житла й операцій з нерухомістю. Визначено правовий статус суб'єктів житлового будівництва. Проаналізовано систему цивільно-правових договорів у сфері інвестування у житлове будівництво (договір управління майном у сфері будівництва житла, договір щодо організації спорудження об'єкта будівництва, інші договори, що забезпечують виконання обов'язків учасників житлового будівництва). Розкрито теоретичні та практичні аспекти захисту суб'єктних прав учасників фінансово-кредитних механізмів будівництва житла й операцій з нерухомістю. Внесено пропозиції щодо удосконалення норм ЦК України, Закону України "Про фінансово-кредитні механізми й управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.612 + Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА368368
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського