Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (615)Юристам - Наукова електронна бібліотека (21)Юристам - Реферативна інформація (1603)Юристам - Електронні колекції (8)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЗІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 190
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Борисенко Н. А. 
Адміністративний нагляд міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. А. Борисенко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано визначення паспортно-реєстраційної системи як складної, комплексної, багаторівневої, динамічної, відкритої системи, що включає в себе всі види правовідносин, які виникають у сфері паспортизації та реєстрації місця проживання фізичних осіб. Запропоновано розмежувати адміністративний нагляд міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи від інших видів адміністративного нагляду міліції за такими критеріями: об'єктом і предметом нагляду, напрямками наглядової діяльності міліції, формами та методами здійснення міліцією адміністративного нагляду. Доведено доцільність, у зв'язку зі створенням Державної міграційної служби України, звузити наглядові повноваження міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи. Удосконалено критерії класифікації адміністративного нагляду міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи: за сферою нагляду, за часом здійснення, за відкритістю, за джерелом нагляду, за кількісним складом суб'єктів нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.032
Шифр НБУВ: РА382695 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Щербак С.В. 
Адміністративно-правове регулювання виконавчого провадження в Україні: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Щербак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано місце виконавчого провадження в сучасній системі права України та висвітлено функції Державної виконавчої служби із захисту прав громадян та юридичних осіб, а також інтересів держави. Розкрито основні причини виникнення проблемних ситуацій у виконавчому провадженні та запропоновано комплексні шляхи їх вирішення, які базуються на структурі сучасної Державної виконавчої служби, створенні теоретичних основ виконавчого провадження та внесенні конкретних змін у чинне законодавство. Проаналізовано глибокі зміни в характері та змісті діяльності Державної виконавчої служби та у правовідносинах, властивих виконавчому провадженню, які відбулися у зв'язку з виходом Державної виконавчої служби зі складу судів України. Запропоновано включити виконавче провадження до адміністративного процесу, а Державну виконавчу службу - до адміністративних органів. Описано принципи виконавчого провадження, метод правового регулювання правовідносин у виконавчому провадженні як сакціонований примус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177.01 + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА321560
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Дорогих В.М. 
Адміністративно-правове регулювання грального бізнесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дорогих ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття, зміст і структуру грального бізнесу. Визначено його місце в системі підприємницької діяльності. Висвітлено законодавство, що регулювало даний бізнес у Російській імперії, Радянському Союзі, країнах дальнього та ближнього зарубіжжя. Розглянуто процедуру легалізації грального бізнесу в Україні як самостійний вид адміністративного провадження, у зв'язку з чим з'ясовано адміністративно-процесуальну специфіку кожної зі стадій цього провадження. З'ясовано специфіку підстав, порядок контролю та нагляду за додержанням правил у сфері грального бізнесу. Досліджено структуру адміністративних правовідносин, які складаються між підприємцями - організаторами грального бізнесу та органами виконавчої влади. Проведено аналіз чинного адміністративно-деліктного законодавства, що визначає відповідальність за порушення правил у сфері грального бізнесу, його ефективності, наведено пропозиції щодо їх усунення. Досліджено повноваження органів, що забезпечують виконання правил даного бізнесу, сформульовано пропозиції щодо оптимізації їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)139 +
Шифр НБУВ: РА328389
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Соколовський О. В. 
Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ України по протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Соколовський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Надано визначення поняття правового регулювання діяльності органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Розкрито зміст принципів, методів, функцій та форм діяльності органів внутрішніх справ. Досліджено функціональну структуру управління діяльністю органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Встановлено, що забезпечення законності в діяльності органів внутрішніх справ України в протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом, сприяє зміцненню правоохоронної системи в цілому та підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю як на державному, так і на міжнародному рівні. Проаналізовано міжнародні правові акти у сфері боротьби з тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 + Х883.9(4УКР)711.193
Шифр НБУВ: РА374137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Павленко Н.Г. 
Адміністративно-правові засади діяльності персоналу міліції громадської безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.Г. Павленко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення державної служби міліції громадської безпеки, визначено особливості та відмінні риси персоналу даної організації. Визначено зміст поняття адміністративної діяльності персоналу міліції громадської безпеки як цілеспрямовану, організуючу виконавчу та розпорядчу діяльність, урегульовану нормами адміністративного права, яка полягає в безпосередньому, повсякденному, практичному здійсненні її працівниками завдань і функцій держави щодо забезпечення громадської безпеки, охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю на визначеному об'єкті або у громадському місці. Розглянуто правові та неправові (організаційні) форми адміністративної діяльності персоналу міліції громадської безпеки. Встановлено, що серед правових форм найбільш чисельну групу складають акти управління, класифікацію яких здійснено за такими критеріями: сфера застосування, юридичні властивості, форми видання, назва. Серед методів адміністративної діяльності перевагу надано методу переконання. Виділено юридичні гарантії законності в адміністративній діяльності персоналу міліції громадської безпеки: правові умови та засоби, організаційно-правові заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.5 п +
Шифр НБУВ: РА343089
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Самофалов О. Л. 
Адміністративно-правові засади оперативно-розшукової діяльності підрозділів карного розшуку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Л. Самофалов ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010 — укp.

Проаналізовано стан правового регулювання організації оперативно-розшукової діяльності (ОРД) підрозділів карного розшуку, як частини органів виконавчої влади. Розглянуто систему, структуру, завдання та функції служби карного розшуку. Розкрито поняття "організація" у його співвідношенні з управлінням, форми та методи організації ОРД, проблеми інформаційного забезпечення діяльності, прогнозування та планування роботи у підрозділах карного розшуку та значення взаємодії зі службами органів внутрішніх справ та іншими правоохоронними органами. Наведено пропозиції щодо удосконалення структурної побудови підрозділів карного розшуку, кадрової роботи, спеціалізації співробітників, критеріїв оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.3
Шифр НБУВ: РА377813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Берідзе М.Н. 
Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в органах прокуратури: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Н. Берідзе ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано систему процесуальних проваджень у адміністративному процесі та визначено місце у ній провадження зі звернень громадян. Проведено якісну оцінку звернень за їх видами. Визначено місце прокуратури у системі суб'єктів провадження зі звернень громадян, розглянуто правові засади забезпечення законності у цьому провадженні органами прокуратури. Визначено основні напрямки вдосконалення адміністративно-правового регулювання провадження зі звернень громадян в даних органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х891.9(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА339520
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Мазур Д.В. 
Акти правотворчості Президента в республіках зі змішаною формою правління (загальнотеоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз юридичної природи актів правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління (Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови, Монголії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, України, Франції). Встановлено основні види правотворчої діяльності президента - безпосередня, сумісна й опосередкована. Запропоновано дефініцію акту правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління та розкрито юридичну природу видів акту правотворчості президента - нормативно-правового акту та нормативно-правового договору. Запропоновано їх класифікацію за різними критеріями. Визначено їх ознаки та функції (зокрема, соціальні). Встановлено співвідношення актів правотворчості президента з нормативно-правовими актами інших органів публічної влади. Розкрито правову природу інституту "вето" президента на закони, які приймаються парламентом, відзначено його законотворчий характер. Обгрунтовано, що документальне оформлення "вето" є не законодавчим актом, а факультативною стадією законотворчого процесу. Розвинуто ідею щодо можливості оформлення "вето" у вигляді указу. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.1-328.1 + Х001.31 + Х809(4/8)61 +
Шифр НБУВ: РА348449
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Кулик Л.М. 
Боротьба зі злочинами, що вчиняються з використанням зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Кулик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з організаційно-правовими та кримінологічними аспектами протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї. Визначено ознаки даного виду злочинів, а також детермінанти існування та поширення цього явища. Проаналізовано законодавство деяких зарубіжних країн про відповідальність за вчиннення злочинів з використанням зброї. Охарактеризовано сучасний стан діяльності органів внутрішніх справ України у сфері протидії злочинам, що вчинені з використанням зброї. На підставі одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України й запропоновано комплекс заходів протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х881.9(4УКР)025.2 +
Шифр НБУВ: РА344511
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Мацюк В.Я. 
Використання інформаційного ресурсу підрозділами податкової міліції для прийняття управлінського рішення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Я. Мацюк ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність процесу управління та використання інформації в службовій діяльності органів податкової міліції. Розглянуто види, правові основи класифікації інформації та її правові характеристики, теоретичні аспекти поняття аналізу та його суті в процесі управління. Досліджено організаційно-правові засади збору та аналізу інформації органами податкової міліції для прийняття управлінського рішення. Детально розглянуто питання організації аналітичної роботи та її вплив на ефективність діяльності податкової міліції. Значну увагу приділено захисту інформації, яка використовується в податковій службі. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності підрозділів податкової міліції та ефективного використання інформаційного ресурсу в боротьбі зі злочинністю у сфері оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 ф +
Шифр НБУВ: РА330586
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Підгородинський В.М. 
Відповідальність за торгівлю людьми за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Підгородинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено історичні передумови виникнення торгівлі людьми. Значну увагу приділено аналізові протидії торгівлі людьми на міжнародному та національному рівнях. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін і суб'єкта злочину, передбаченого ст. 149 КК України, вивчено обтяжуючі обставини. Здійснено розмежування цього складу з суміжними злочинами, а також проведено порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн стосовно норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Відзначено, що основним безпосереднім об'єктом цієї торгівлі є суспільні відносини, взаємопов'язані зі свободою, честю та гідністю особи. Зроблено висновок, що об'єктивна сторона має містити лише таку дію, як здійснення незаконних угод у формі передачі та заволодіння людиною. Суб'єктивна сторона складу злочину торгівлі людьми не повинна містити спеціальної мети. Наведено рекомендації щодо вдосконалення норми про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА338859
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Терентьєв В.І. 
Відповідальність спеціального суб'єкта злочину за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.І. Терентьєв ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання особливостей кримінальної відповідальності спеціального суб'єкта злочину в Україні з врахуванням історичного розвитку кримінального законодавства, зміни кримінально-правових доктрин та їх сучасного стану. Здійснено комплексний підхід до аналізу особливостей криміналізації та диференціації кримінальної відповідальності спеціальних суб'єктів злочинів. Розкрито соціальну сутність криміналізації злочичинів зі спеціальним суб'єктом, правову природу спеціального суб'єкта злочину за новим кримінальним законодавством України. Проведено диференціацію спеціальних суб'єктів, охарактеризовано їх види. Визначено недоліки чинного законодавства та практики його застосування для класифікації злочинів зі спеціальним суб'єктом, наведено пропозиції кримінально-правового характеру щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА322781
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Журавська З. В. 
Віктимологічні засади боротьби зі злочинністю у місцях позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / З. В. Журавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено окремі елементи віктимологічних засад боротьби зі злочинністю в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах. Зокрема, упорядковано понятійний апарат з означеної тематики дослідження, запропоновано визначення таких із них, як злочинність у місцях, детермінанти злочинності, віктимологічні ситуації, віктимізація, віктимологічний напрям кримінологічної політики в місцях позбавлення волі. Розглянуто віктимологічні засади запобігання злочинам і загальносоціальне віктимологічне запобігання злочинам у місцях позбавлення волі. Вдосконалено індивідуальне віктимологічне запобігання злочинам в місцях позбавлення волі та прогнозування індивідуальної віктимної поведінки засуджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128.013 + Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА378054 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Вівчаренко О.А. 
Гарантії права власності на землю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Вівчаренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення гарантій права власності на землю в Україні. Досліджено зміст поняття та основні характеристики гарантій права власності на землю. Розглянуто співвідношення юридичних принципів охорони та захисту права власності на землю, досліджено систему засобів захисту та відповідальність за порушення гарантій. Запропоновано нові підходи щодо розмежування правового становища українського народу та держави як суб'єктів права власності на землю. Проаналізовано особливості розмежування підстав недійсності угод з земельними ділянками. Досліджено причини невдалого регулювання підстав відшкодування збитків за чинним Земельним кодексом (ЗК). Висвітлено правову природу такої форми відповідальності як припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства. Обгрунтовано наявність в ЗК нормативного регулювання стану крайньої необхідності та необхідності вирішення проблем колізії норм ЗК зі статтями ЦК. Запропоновано шляхи удосконалення нормативного регулювання проблемних питань й обгрунтовано проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.106 +
Шифр НБУВ: РА337002
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Патяка О.О. 
Гродський суд у системі владних структур Київського, Брацлавського та Волинського воєводств (друга половина XVI - перша половина XVII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Патяка ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На базі документальних джерел розглянуто процеси функціонування гродських судів на території Київського, Врацлавського та Волинського воєводств у другій половині XVI - першій половині XVII ст. у контексті соціально-політичної історії України. На підставі документів актових гродських книг з'ясовано склад і обов'язки адміністрації гродського суду, уточнено коло його компетенції, проаналізовано основні етапи судочинства та визначено його правові джерела. Установлено, що адміністрація гродського суду складалася зі старости, підстарости, гродського судді, та судових виконавців: вижів, децьких і возних. Доведено, що у реальному житті компетенція гродського суду була значно ширшою, ніж було встановлено законом (Статутом 1566 р.). Для встановлення істини гродські судові урядники застосовували різноманітні слідчі методи, взаємодіючи з іншими повітовими судами, а також з судом копним і доменіальним, а сам процес базувався на складній доказовій системі та передбачав глибоке знання чинних правових норм. Під час винесення вироків суд спирався не тільки на право "посполите" (Статут 1566 р.), а й на норми давнього звичаєвого права. Доведено, що саме це право часто мало вирішальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44-5 + Х2(4УКР)44-629.1 +
Шифр НБУВ: РА341358
Рубрики:
  

Географічні рубрики:

18.
Балдич Н.І. 
Державна політика фінансового вирівнювання місцевих бюджетів: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.І. Балдич ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади державної політики фінансового вирівнювання місцевих бюджетів, концептуальні основи побудови та функціонування механізму її реалізації. Визначено його місце у системі механізмів державного регулювання соціально-економічного розвитку регіонів. Охарактеризовано основні складові механізму фінансового вирівнювання. Виявлено проблеми, взаємопов'язані зі здійсненням фінансового вирівнювання в Україні. Розроблено й обгрунтовано систему показників оцінювання результативності й економічної ефективності державної політики щодо регулювання фіскальних дисбалансів місцевих бюджетів. Визначено перспективні шляхи вдосконалення політики фінансового вирівнювання за умов здійснення в Україні певних суспільно-економічних реформ. Запропоновано здійснювати фінансове вирівнювання місцевих бюджетів поетапно, тобто розмежовувати процедури горизонтального та вертикального вирівнювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА339617
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Куйбіда М. С. 
Державне управління розвитком міст із спеціальним статусом (на прикладі м. Севастополя): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. С. Куйбіда ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та нормативно-правові засади державного управління розвитком міст зі спеціальним статусом. Проаналізовано зарубіжний і вітчизняний досвід організації влади та державного управління розвитком регіонів і міст зі спеціальним статусом. Визначено специфіку державного регулювання розвитком регіонів і міст зі спеціальним статусом, обгрунтовано шляхи вдосконалення механізмів державного управління регіональним розвитком в Україні. Запропоновано проект моделі державного управління розвитком міста зі спеціальним статусом Севастополя, розробленої з урахуванням особливостей організації влади й управління розвитком міст зі спеціальним статусом і пропозицій щодо вдосконалення взаємовідносин місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування в забезпеченні розвитку міста Севастополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-6КРИ-2СЕВ)011.219
Шифр НБУВ: РА380984 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Жукова Л.А. 
Державне управління у сфері цивільного захисту в Україні: функціонально-структурний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.А. Жукова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми побудови ефективної функціонально-структурної моделі державного управління у сфері цивільного захисту в Україні з урахуванням сучасних потреб суспільства. Обгрунтовано необхідність встановлення співвідношення системи та структури центральних і місцевих органів державної влади та їх апаратів зі структурними елементами небезпеки (типами, класами, видами, підвидами). Визначено принцип гармонізації організації ефективного державного управління у сфері цивільного захисту. Розкрито зміст понять "безпека", "ризик", "прийнятний ризик", "надзвичайна ситуація". Запропоновано внести зміни до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій, зокрема, розширити класифікацію нещасних випадків відповідно до міжнародного класифікатора МКХ-10. Визначено основні завдання та функції, охарактеризовано систему та структуру органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту в Україні. Обгрунтовано доцільність створення консультативно-експертних центрів на всіх владних рівнях з включенням апарату МНС України. Проаналізовано міжнародний досвід розвинених демократичних країн у сфері цивільного захисту, обгрунтовано можливості його застосування в Україні. Встановлено закономірності, принципи та методи врегулювання міжвідомчих державно-управлінських відносин у сфері цивільного захисту в Україні. Наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності органів державного управління у сфері цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-3 + Ц9-5 +
Шифр НБУВ: РА353896
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського