Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (121)Юристам - Наукова електронна бібліотека (17)Юристам - Реферативна інформація (235)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (15)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КОНТРАКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Андрушко А.В. 
Виникнення трудових правовідносин з державними службовцями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.В. Андрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що особливість службово-трудових правовідносин зумовлюється змістом праці державних службовців, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції державних органів і виникненні управлінських правовідносин. Запропоновано доповнити Кодекс законів про працю України нормами, які б визначали державних службовців як окрему категорію працівників, права та обов'язки яких, окрім трудового законодавства, встановлюються спеціальними нормативними актами. Аргументовано, що умовами виникнення трудових правовідносин з державними службовцями є конкурс, стажування, кадровий резерв, а підставами - трудовий договір (контракт), вибори, призначення. Стверджено, що конкурс, стажування та кадровий резерв державної служби необхідно розглядати як окремі правовідносини, умову виникнення трудових правовідносин з державними службовцями, гарантію забезпечення органу державної служби висококваліфікованими фахівцями, гарантію реалізації права громадян на рівний доступ до державної служби, юридичну процедуру, структуровану за певними етапами. Визначено, що конкурс - один з правових способів раціонального добору кадрів, метою якого є обрання найкращого з учасників на заміщення вакантної посади до органу державної служби за встановленими критеріями. Обгрунтовано, що рішення конкурсної комісії має для керівника рекомендаційний, а не обов'язковий характер. Зроблено висновок, що у випадку відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою заробітна плата не виплачується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА323298
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Яковлєв В.В. 
Договірна матеріальна відповідальність працівників за трудовим правом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Яковлєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання договірної матеріальної відповідальності працівників. Проаналізовано її правову природу, визначено та систематизовано основні поняття даного субінституту. Розглянуто значення договірної матеріальної відповідальності працівників за умов становлення ринкової економіки. На основі аналізу наукової літератури, нормативно-правових актів, рішень вищих судових органів держави та практики укладання договорів про повну матеріальну відповідальність, контрактів окреслено проблеми та наведено висновки та пропозиції щодо удосконалення трудового законодавства України, зокрема, запропоновано зміни редакції відповідних статей Кодексу законів про працю України. Подано проекти окремих нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)351.32 +
Шифр НБУВ: РА324701
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Банасевич І.І. 
Договори на виконання підрядних робіт за державним замовленням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.І. Банасевич ; Н.-д. ін-т приватного права і підприємництва Акад. правов. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних здобутків учених-правників й аналізу чинного законодавства проведено цивілістичне дослідження юридичної природи державних підрядних контрактів. Запропоновано дефініцію поняття договору на виконання підрядних робіт за державним замовленням. Досліджено принципи та способи виконання державних підрядних контрактів та зроблено висновок, що неналежне виконання умов договору його виконавцем і відшкодування ним збитків замість виконання обов'язку призводить до проведення державним замовником повторного тендеру та виконання певних робіт, так як залишається потреба в них для держави, що зумовлює великі втрати. Зазначено, що для державного замовника у даній ситуації найбільш прийнятним є виконання обов'язку (виконання конкретних робіт, що є предметом договору) у разі можливості їх технічного здійснення. Досліджено умови та форми відповідальності учасників за порушення договірних зобов'язань, зумовлених державними підрядними контрактами. На підставі аналізу нормативних актів, договірної та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання договірних відносин у сфері виконання підрядних робіт за державним замовленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.6 +
Шифр НБУВ: РА351732
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Гайдулін О.О. 
Зближення контрактного права країн - членів Європейського Союзу: основні засоби та напрями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Гайдулін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес інтеграції контрактного права держав - членів ЄС, який у компаративній юриспруденції одержав назву європеїзації контрактного права. Розкрито сутність науки європейського права як галузі компаративної юриспруденції та міжнародного приватного права, спеціальним методом якої є компаративно-правовий метод. Уточнено понятійний апарат правової інтеграції у сфері приватного права. Досліджено історичні передумови та тенденції зближення контрактного права європейських країн. Визначено основні джерела європейського контрактного права - національне право, міжнародне право, lex mercatoria та право ЄС. Досліджено "Принципи європейського контрактного права", директиви та Регламент ЄС, "Рим I". Наведено порівняльну характеристику основних засобів європеїзації контрактного права. Розглянуто основні напрямки зближення інститутів контрактного права європейських країн. Проаналізовано новітні концепції зближення приватного права країн-членів ЄС у напрямі доктринальної гармонізації. Зроблено висновок, що подальше зближення контрактного права має відбуватися переважно на основі загальних принципів права. Визначено основні параметри модернізації вітчизняної доктрини європейсько-правової інтеграції у сфері приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7 + Х930 +
Шифр НБУВ: РА369267
Рубрики:

5.
Богославець С.В. 
Недержавне пенсійне забезпечення як один із напрямів реалізації соціальної функції держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.В. Богославець ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми недержавного пенсійного забезпечення як інституту права соціального забезпечення України. Розроблено концепцію правового регулювання відносин у процесі реалізації людиною права на недержавне пенсійне забезпечення та підвищення рівня соціального захисту. Уперше визначено роль і місце недержавного пенсійного забезпечення у системі соціального забезпечення України. Показано значення ч. 2 ст. 46 Конституції України у становленні системи недержавного пенсійного забезпечення України. Запропоновано визначення првової категорії "право як недержавне пенсійне забезпечення" (як форми реалізації громадянином України права на соціальний захист) та "недержавне пенсійне забезпечення", розглянуто їх співвідношення. Удосконалено основні положення процесу становлення недержавного пенсійного забезпечення в Україні. Обгрунтовано необхідність урахування принципів законності та прозорості (публічності) у процесі становлення та розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення. Уперше визначено місце інституту недержавного пенсійного забезпечення як форми реалізації соціальної функції держави. Проаналізовано взаємозв'язок і співвідношення категорій "пенсійне забезпечення" та "соціальний захист населення" у контексті реалізації людиною свого права на недержавну пенсію. Запропоновано визначення таких правових категорій: "суб'єкт права на недержавне пенсійне забезпечення", "правовідносини між учасниками недержавного пенсійного забезпечення". Обгрунтовано конструкцію та показано значення пенсійного контракту як підстави для виникнення правовідносин у сфері недержавного пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)61 + С5*423.124 +
Шифр НБУВ: РА369276
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Паламарчук В.О. 
Організаційно-правові засади проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.07 / В.О. Паламарчук ; Держ. податк. адмін. України, Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 13 с. — укp.

Здійснено комплексний порівняльний аналіз законодавства України, Російської Федерації, США, Японії, Франції щодо проходження військової служби за контрактом, на підставі якого встановлено адміністративно-службові відносини між громадянином і державою. Надано характеристику та визначено зміст і умови контракту стосовно проходження військової служби у Збройних Силах України. Досліджено правовий статус командирів військових частин, які діють від імені Міністерства Оборони України та держави, а також роль кожного з них під час комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Обгрунтовано додаткові підстави, порядок укладення й припинення дії контракту, а також гарантії забезпечення прав суб'єктів правовідносин. Визначено та обгрунтовано напрями удосконалення механізму управління комплектуванням Збройних Сил України за контрактом, що передбачають впровадження узгодженого поетапного переходу з урахуванням окремих особливостей до комплектування військових частин на підставі контракту та плановою підготовкою навченого резерву. Наголошено на необхідності чіткої та конкретної системи гарантій з боку держави, які сприяли б формуванню високих морально-вольових якостей у військовослужбовців, боєздатності Збройних Сил України, спроможних за умов скорочення їх чисельності якісно виконувати поставлені завдання протягом певного часу. Удосконалено методологічне забезпечення механізму дії контракту у Збройних Силах України шляхом реформування та удосконалення структури місцевих органів військового управління (військових комісаріатів), а також створення дійової системи рекламування перспективності військової служби у Збройних Силах України за контрактом та формування системи підготовки до виконання військового обов'язку та накопичення людських ресурсів, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, з урахуванням перспектив розвитку Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Х819(4УКР)111 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА323436
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Грошовик Ю.Я. 
Організаційно-правові основи детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Грошовик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано проблеми організаційно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та показано, що виконання основних завдань державного управління та контролю у контексті вдосконалення організаційно-правового забезпечення розвитку та детінізації зовнішньоекономічної діяльності потребує: врахування в системі соціального управління зовнішньоекономічними процесами правоохоронного блоку проблем; розробки та впровадження до практики керування підприємництвом економічних передумов детінізації відносин, вдосконалення тарифного та нетарифного регулювання експортно-імпортних операцій; децентралізації виробничих функцій (ліцензування, реєстрація контрактів, застосування санкцій) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України; підвищення ролі центрального апарату даного Міністерства стосовно виконання його безпосередніх функцій, а саме: управління, координації та контролю за діяльністю підпорядкованих йому органів на місцях; розробки механізмів і засобів реалізації державної політики з питань детінізації економіки; створення організаційно-правових передумов і конкретних механізмів залучення до управлінських та контрольних процесів суб'єктів корпоративного управління та контролю; створення відповідних інформаційних баз даних та контрольно-аналітичних систем превентивної протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД. Запропоновано структуру комплексного нормативно-правового акту, необхідного для створення цілісного механізму контролю за експортно-імпортними операціями, а також методичні рекомендації, реалізація яких дає змогу сформувати багаторівневу систему управління та контролю, спрямовану на протидію тіньовим проявам та детінізацію відносин у сфері ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03
Шифр НБУВ: РА330959
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Головко Н.В. 
Особливості правового регулювання закупівлі сільськогосподарської продукції для державних потреб: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.В. Головко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості правового регулювання відносин стосовно закупівлі сільськогосподарської продукції для державних потреб. Розкрито суть понять "закупівлі сільськогосподарської продукції для державних потреб", "державний контракт на закупівлю сільськогосподарської продукції", "закупівельні ціні". Досліджено історичні засади виникнення та розвитку відносин закупівлі сільськогосподарської продукції для державних потреб. На підставі проведеного аналізу нормативних актів розроблено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері закупівлі сільськогоподарської продукції для державних потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.4 +
Шифр НБУВ: РА364821
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Огієнко І.В. 
Особливості реалізації права на працю в органах внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І.В. Огієнко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання становлення та розвитку права на працю як одного з провідних прав людини у демократичній, соціальній, правовій державі з гарантіями його забезпечення. Описано механізм реалізації даного права працівниками ОВС України. Встановлено загальний правовий статус працівника ОВС на комплексній основі норм трудового, конституційного, адміністративного й інших галузей права. Як характерну особливість правового статусу працівника ОВС України виділено його дуалістичність, тобто поєднання адміністративно-правового та трудо-правового. З'ясовано, що основу трудо-правового статусу визначають норми трудового права, основне завдання якого - захист працівника з метою збереження розповсюдження загальних гарантій з урахуванням об'єктивно необхідних обмежень, заборон, додаткових пільг, обумовлених виконанням службової діяльності працівниками ОВС. Описано процедури проведення професійної орієнтації та відбору на службу. Обгрунтовано необхідність винесення початкової підготовки за межі професійної, скасування стажування для визначення категорій працівників з одночасним підвищенням ролі наставництва. Доведено доцільність існування не тільки контрактної форми прийому на роботу в ОВС, а й такої підстави виникнення службово-трудових відносин, як трудовий договір. Розкрито особливості змісту службово-трудових правовідносин щодо їх виникнення, зміни та припинення, реалізації права на відпочинок, оплату праці, обов'язку дотримання режиму робочого дня, нормування праці. Визначено напрямки удосконалення чинних і прийняття нових нормативно-правових актів з питань реалізації права на працю у системі ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.2 п
Шифр НБУВ: РА370403 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Бакай Ю. Ю. 
Правова регламентація відносин по вирощуванню та реалізації насіння соняшнику в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Ю. Ю. Бакай ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні аспекти розвитку відповідного законодавства, виокремлено принципи правового регулювання відносин з вирощування та реалізації насіння соняшнику. Визначено юридичну природу, галузеву належність, місце правових засад вирощування насіння соняшнику в системі права України. Розглянуто особливості правосуб'єктності сільськогосподарських товаровиробників і проведено їх класифікацію. Визначено систему та специфіку договорів у сфері реалізації насіння соняшнику. З'ясовано особливості договорів контрактації, поставки та купівлі-продажу насіння соняшнику. Навелено рекомендації з вдосконалення законодавства, що регулює відносини з вирощування та реалізації насіння соняшнику в Україні з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х839(4УКР)921.112
Шифр НБУВ: РА373176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гоц О.В. 
Правове регулювання виникнення трудових правовідносин з науково-педагогічними працівниками: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Гоц ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Узагальнено критерії диференціації норм трудового права, розмежовано умови та підстави виникнення трудових правовідносин з науково-педагогічними працівниками. Доведено, що конкурс є основною умовою, а трудовий договір (контракт) - підставою виникнення трудових правовідносин з даною категорією працівників. З використанням більш детальної правової регламентації удосконалено критерії їх фахової відповідальності. З урахуванням сучасних положень науки трудового права вперше сформульовано поняття конкурсу на заміщення посад науково-педагогічних працівників, встановлено його роль і значення за умов реформування системи вищої освіти та обгрунтовано норми щодо порядку проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)82 +
Шифр НБУВ: РА331589
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Самсонова Я.О. 
Правове регулювання відносин з виробництва й реалізації виноградної продукції в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Я.О. Самсонова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні аспекти розвитку правового регулювання виробництва й реалізації виноградної продукції в Україні. Розглянуто правовідносини, що складаються в процесі виробництва виноградної продукції, правосуб'єктність її товаровиробників. Охарактеризовано систему договорів у сфері реалізації виноградної продукції, особливості договорів куплі-продажу й поставки виноградної продукції, а також договір контрактації винограду. Описано різні види відповідальності за порушення договірних зобов'язань у процесі реалізації виноградної продукції, розкрито специфіку заходів такої відповідальності, що пов'язано з особливим предметом договірних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР) б + Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА371430 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Буткевич О.В. 
Правове регулювання господарської діяльності в спеціальних (вільних) економічних зонах України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Буткевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено відносини, що виникають у процесі утворення, функціонування та ліквідації вільних економічних зон (ВЕЗ), визначено особливості їх управління та здійснення господарської діяльності у ВЕЗ. Виявлено соціально-економічне призначення ВЕЗ, з'ясовано особливості ВЕЗ України, досліджено їх типи. Особливу увагу приділено аналізу спеціального правового режиму господарювання у ВЕЗ, визначено правове становище суб'єктів ВЕЗ та повноваження органів їх управління, розглянуто порядок утворення та ліквідації ВЕЗ. З'ясовано правову природу договору (контракту) на реалізацію інвестиційного проекту в ВЕЗ, проаналізовано обов'язки сторін, їх відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання господарської діяльності у ВЕЗ. Розроблено нову форму редакції Закону України "Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.44(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332270
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Бек Ю.Б. 
Правове регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах України (на матеріалах СЕЗ "Яворів"): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Б. Бек ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес становлення інституту іноземного інвестування у спеціальних економічних зонах (СЕЗ). Досліджено правовий статус суб'єктів інвестиційної діяльності у СЕЗ "Яворів", визначено коло осіб, які можуть бути суб'єктами СЕЗ "Яворів". Обгрунтовано цивільно-правову природу договору (контракту) на виконання інвестиційного проекту у даних СЕЗ та запропоновано низку змін дозаконодавчого регулювання договірних відносин. Досліджено особливості іноземного інвестування у СЕЗ "Яворів", визначено правовий режим інвестиційної діяльності у зоні, проаналізовано спеціальний порядок допуску іноземних інвестицій у даних СЕЗ, їх здійснення та припинення інвестиційної діяльності. Висвітлено державно-правові гарантії здійснення іноземних інвестицій у СЕЗ "Яворів", способи захисту прав та інтересів іноземних інвесторів. На підставі проаналізованих та встановлених закономірностей інституту іноземного інвестування у досліджених СЕЗ наведено пропозиції до чинного законодавства України, розроблено рекомендації до його застосування на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 + Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА337875
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Поліводський О.А. 
Правове регулювання реалізації сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Поліводський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням правового регулювання реалізації сільськогосподарської продукції в умовах аграрної реформи і переходу до ринкової економіки. Подано класифікацію форм реалізації сільськогосподарської продукції: реалізація на підставі цивільно-правових угод; реалізація в рахунок оплати праці та сплати податкової заборгованості. Теоретично обгрунтовано і запропоновано систему договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції. Проаналізовано чинне законодавство України з проблем реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема, розглянуто державний контракт та державне замовлення на закупівлю сільськогосподарської продукції, біржові договори. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинних нормативних актів з метою їх вдосконалення. Особливу увагу приділено організації договорних зв'язків щодо реалізації сільськогосподарської продукції. Розкрито її структуру та складові елементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121 + Х819(4УКР)124
Шифр НБУВ: РА307328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Тищенко О.В. 
Правові проблеми укладення, зміни та припинення трудового договору з педагогічними працівниками середніх загальноосвітніх шкіл України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено нормативно-правові акти, які регламентують укладення, зміну та припинення трудового договору з працівниками середніх загальноосвітніх шкіл. Уточнено встановлені вимоги допуску до заняття педагогічною діяльністю, порядок укладення трудового договору з педагогічними працівниками, розглянуто особливості укладення окремих видів трудових договорів з педагогічними працівниками (контракт, сумісництво, трудовий договір з молодими спеціалістами). Проаналізовано порядок зміни трудового договору з педагогічними працівниками та вплив результатів атестації на зміну умов трудового договору. Уточнено порядок розірвання трудового договору з ініціативи педагогічного працівника, з ініціативи керівників середніх загальноосвітніх шкіл. Розкрито правовий зміст поняття "аморальний проступок працівника, що виконує виховні функції". Вивчено судову практику трудових спорів у середніх загальноосвітніх школах. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання з'ясованості працівників означеної категорії, а також щодо внесення змін та доповнень до окремих статей КЗпП України, Законів "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних і науково-педагогічних працівників тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)1:430 + Х879(4Укр)1:430
Шифр НБУВ: РА318530 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Бєляєва А.П. 
Принцип свободи договору в правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.П. Бєляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування принципу свободи договору під час укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів як специфічного різновиду цивільно-правових договорів. Визначено сутність принципу свободи договору, встановлено можливі та допустимі обмеження його дії, розкрито зміст поняття зовнішньоекономічного контракту. Розглянуто окремі складові принципу свободи договору, які проявляються під час його укладання або виконання. Визначено місце і роль принципу свободи договору у правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері регулювання порядку укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів, наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності застосування розроблених правових положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.240.4-2 +
Шифр НБУВ: РА339900
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Пилипенко П.Д. 
Проблеми теорії трудових правовідносин в умовах переходу України до ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.05 / П.Д. Пилипенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розглянуто трудові правовідносини як комплекс суспільно-трудових відносин. З'ясовано стан сучасного трудового права України. Показано, що з переходом до ринкової економіки потребує перегляду та оновлення ряд його інститутів. Охарактеризовано предмет, метод, принципи та функції галузі права. Показано місце та роль трудового права у системі вітчизняного права. Сформульовано концептуальні підходи щодо вирішення проблеми правосуб'єктності учасників трудових правовідносин. Розкрито сутність і правову природу трудового договору, контракту та інших юридичних фактів, що є підставами для виникнення трудових правовідносин за умов формування ринкової економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)0-4
Шифр НБУВ: РА315526 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Карпенко В.В. 
Протиріччя між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на регіональному рівні та механізми їх розв'язання: досвід України і Франції: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.04 / В.В. Карпенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філіал. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито альтернативний підхід до протиріч як позитивного явища за умов демократичної системи управління. Проаналізовано правову основу діяльності регіональних органів управління в Україні та Франції. Наведено характеристику функціонально-організаційних і соціально-економічних протиріч, які виникають на рівні регіону між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розроблено механізми їх розв'язання та запобігання. Обгрунтовано зміну адміністративно-територіального устрою України, вдосконалення регіонального планування, застосування системи планової контрактуалізації як дієвих засобів попередження протиріч між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4ФРА)011.2
Шифр НБУВ: РА313260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Прудивус О.В. 
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Прудивус ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Указано тенденції розвитку інституту трудового договору, серед яких виділено обмеження сфери застосування строкових трудових договорів (контрактів) та розроблено дієвий механізм застосування таких договорів на практиці. Розглянуто питання підвищення рівня, посилення правових і соціальних гарантій у випадку перетворення строкового трудового договору у договір на невизначений строк, а також диверсифікації (розширення) видів трудового договору за суб'єктним складом, специфікою змісту трудової функції (виду трудової діяльності), правового статусу пацівника. Досліджено структурно-видову класифікацію підстав припинення трудового договору за ініціативою роботодавця, розкрито суть правових можливостей сторін трудового договору щодо його припинення. Подано юридичне поняття "зміни в організації виробництва та праці". Значну увагу приділено питанням порядку та умовам вивільнення працівників у разі змін в організації виробництва та праці, окремо виділено стадії процедури вивільнення працівників у порядку, предбаченому Главою III-А КЗпП України. Визначено юридичні гарантії розірвання трудового договору з організаційно-правових причин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА326123
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського