Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (260)Юристам - Наукова електронна бібліотека (26)Юристам - Реферативна інформація (805)Юристам - Електронні колекції (5)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ОПОДАТКУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Мацелик М.О. 
Адміністративна відповідальність за ухилення від оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.О. Мацелик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть адміністративної відповідальності за порушення податкового законодавства. Проаналізовано поняття адміністративної відповідальності взагалі та адміністративної відповідальності у податковому праві зокрема, досліджено її ознаки й особливості. Всебічно проаналізовано загальнотеоретичні проблеми перетворення адміністративної відповідальності у податковому законодавстві. Розкрито поняття та правові засади перетворення даної відповідальності альтернативним та імеративним шляхами. Розглянуто існуючі класифікації ухилень у сфері оподаткування й обгрунтовано та запропоновано нову. Здійснено порівняльний аналіз адміністративного та податкового законодавства та виявлено певні суперечності та прогалини. Запропоновано напрями удосконалення податкової системи, яка має сприяти сплаті податку, збору. Сформульовано відповідні висновки, пропозиції та рекомендації з метою удосконалання організаційно-правових засад застосування адміністративної відповідальності за порушення податкового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)207 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА337290
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Мацелик Т.О. 
Адміністративний примус в діяльності органів державної податкової служби України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Мацелик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та питання правового регулювання процесу застосування заходів адміністративного примусу у діяльності органів державної податкової служби України. Показано місце адміністративного примусу у податковому праві. Визначено повноваження органів державної податкової служби України щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері оподаткування. Проаналізовано різні концептуальні підходи щодо розуміння сутності засобів адміністративного примусу, досліджено специфіку їх застосування та здійснено класифікацію. Розглянуто особливості оскарження дій та бездіяльності посадових і службових осіб органів державної податкової служби України. Обгрунтовано процесуально-процедурні засади застосування заходів адміністративного примусу у сфері оподаткування та сформульовано рекомендації щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА340173
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Яковенко О.О. 
Адміністративно-правові засади реалізації контролю у сфері оподаткування як функції управління: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Яковенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання організації контрольної діяльності у сфері оподаткування. Досліджено особливості формування та функціонування контролюючих органів України та зарубіжних країн у сфері оподаткування. Наведено рекомендації щодо використання позитивного зарубіжного досвіду в Україні, розроблено організаційно-правовий механізм контрольної діяльності у сфері оподаткування, охарактеризовано його складові. Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних проблем, що виникають в процесі діяльності контролюючих органів у сфері оподаткування. Розроблено рекомендації щодо удосконалення положень чинного законодавства щодо регулювання функціонування системи контролюючих органів у сфері оподаткування, визначено напрямки її подальшого розвитку з урахуванням зовнішньополітичних орієнтирів держави та загальносвітових тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)290.1 +
Шифр НБУВ: РА335191
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Берназюк Я.О. 
Банки як суб'єкти податкових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.О. Берназюк ; Держ. податк. адмін. України. Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено податково-правовий статус Національного банку України та характерні риси виняткової правоспроможності банківських установ. Обгрунтовано необхідність законодавчого врегулювання питання участі центрального банку держави у формуванні прибуткової частини бюджету та недоцільність його оподаткування у загальному порядку. З'ясовано роль банківських установ у забезпеченні реабілітації податкових правовідносин, пов'язаних з оплатою обов'язкових платежів усіма суб'єктами оподаткування. Уточнено принципи податкового контролю, встановлено значення участі банків у контрольно-податкових правовідносинах. Вирішено ряд проблем, пов'язаних з оплатою банківськими установами зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Розглянуто особливості оподаткування різних операцій банківських установ та обгрунтовано доцільність удосконалення законодавства щодо регулювання даного порядку. Досліджено механізм виконання банківськими установами рішень податкових органів. Проаналізовано стан розвитку в Україні інституту податкового агента та особливості залучення банківських установ у дану сферу податкових правовідносин. З'ясовано спільні та відмінні риси податкової та цивільної поруки. Встановлено необхідність внесення змін до законодавства, що регулює порядок виконання банками обов'язків податкового поручителя. Обгрунтовано тезу про доцільність виділення норм щодо прав і обов'язків банків у сфері податкових правовідносин в окрему главу Податкового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.301 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА333981
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Мацюк В.Я. 
Використання інформаційного ресурсу підрозділами податкової міліції для прийняття управлінського рішення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Я. Мацюк ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність процесу управління та використання інформації в службовій діяльності органів податкової міліції. Розглянуто види, правові основи класифікації інформації та її правові характеристики, теоретичні аспекти поняття аналізу та його суті в процесі управління. Досліджено організаційно-правові засади збору та аналізу інформації органами податкової міліції для прийняття управлінського рішення. Детально розглянуто питання організації аналітичної роботи та її вплив на ефективність діяльності податкової міліції. Значну увагу приділено захисту інформації, яка використовується в податковій службі. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності підрозділів податкової міліції та ефективного використання інформаційного ресурсу в боротьбі зі злочинністю у сфері оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 ф +
Шифр НБУВ: РА330586
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шандра Р. С. 
Волоське право та особливості його застосування на українських землях (XIII - XVIII ст.ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. С. Шандра ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу, закономірності становлення й особливості застосування звичаєвого права у селах волоського права, які існували на українських землях у ХIII - ХVIII ст. Запропоновано визначення волоського права. Досліджено організацію сільського самоврядування за волоським правом і правовий статус мешканців сіл волоського права. Вивчено організацію, склад і компетенцію судів волоського права, а також порядок проведення ними судочинства. Розглянуто особливості оподаткування населення сіл волоського права. З врахуванням історичного правового досвіду українського населення сіл волоського права запропоновано зміни до чинного законодавства в галузі сільського самоврядування та судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)4-381 + Т51(4)415.34-513
Шифр НБУВ: РА375805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Дятленко Н.М. 
Господарсько-правові засоби попередження ухилень від сплати податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.М. Дятленко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено господарсько-правовий аналіз причин і засобів ухилень від сплати податків. Запропоновано конкретні правові засоби їх усунення. Визначено напрямки створення господарсько-правового механізму, застосування якого повинно максимально виключати протиправні ухилення від сплати податків. На основі дослідження причин і способів ухилень від сплати податків розроблено їх класифікацію. Сформульовано основні напрямки реформування системи оподаткування в Україні. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення законодавства. Узагальнення практики розгляду господарськими судами спорів платників податків з податковими органами дозволило визначити недоліки чинного законодавства, які перешкоджають забезпеченню принципу верховенства права в податкових правовідносинах. Запропоновано шляхи удосконалення розгляду господарських спорів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо господарсько-правового вирішення проблеми ухилень від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)2 + Х839(4Укр)207
Шифр НБУВ: РА319013 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Бакун О.В. 
Громадянин як суб'єкт податкових правовідносин в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Бакун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Зважаючи на досягнення юридичної науки, узагальнення правозастосовчої практики, вітчизняний та зарубіжний досвід розкрито правову природу етатської доктрини оподаткування фізичних осіб. Обгрунтовано демократичну доктрину оподаткування громадян, а також нове визначення громадянина як платника податку з позицій громадянського суспільства та правової держави. Розглянуто сутність та правову природу конституційних принципів оподаткування громадян на основі Конституції України 1996 р. Проаналізовано зміст і правову природу податкової правосуб'єктності громадян за сучасних умов, а також сутність та юридичну природу податкової відповідальності громадян на етапі переходу до ринкової економіки. Визначено умови й підстави настання податкової відповідальності громадян, її вікові межі та склад податкового правопорушення. Досліджено особливості податкової відповідальності громадян. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення податкових правовідносин за участю громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.01
Шифр НБУВ: РА308873 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Таршин С.І. 
Державне регулювання розвитку олійного виробництва в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.І. Таршин ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Поглиблено зміст поняття державного регулювання розвитку олійно-жирової промисловості з урахуванням ступеня взаємозв'язку інформації, організації та управління у процесі його еволюції. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм державного регулювання олійного виробництва та проведено розрахунки економічної ефективності реалізації інноваційно-інвестиційного проекту переробки соняшнику. Удосконалено методологію комплексного аналізу трансформації економічних систем на підставі використання інституціонального та еволюційного підходів. Створено механізм регулювання розвитку та розміщення олійно-жирового комплексу шляхом доповнення, розширення та поглиблення таких його складових: формування сприятливого інвестиційного середовища та ділового клімату, планування, прогнозування та програмування діяльності підприємства з урахуванням мінливості економічного середовища, пошуку джерел фінансування на потреби оновлення основних фондів і нарощування обігових коштів, активізації внутрішнього ринку насіння соняшнику, продуктів його переробки та експортно-імпортної діяльності, удосконалення системи оподаткування та митного регулювання. Запропоновано знизити податок на прибуток, а податок на додану вартість залишити на існуючому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-21 + Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА333713
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Дмитренко Г.В. 
Державне управління процесами адаптації податкової системи України до вимог Європейського Союзу: Автореф. дис... кадн. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації податкової системи України до вимог і умов Європейського Союзу (ЄС). З'ясовано, що основна стратегічна мета податкової політики - утворення в державі стабільної податкової системи для забезпечення достатнього рівня надходжень платежів до бюджетів різних рівнів, ефективного функціонування економіки країни, формування справедливого підхіду щодо оподаткування всіх категорій платників податків, створення сприятливих умов подальшої інтеграції України до світового співтовариства. Зроблено висновок, що стабільність податкового законодавства за умов євроінтеграції сприяє впровадженню помірного податкового навантаження на платників, забезпечує надійний захист їх прав і гарантій, подальше підвищення економічного розвитку, істотно впливає на спрощення процедури адміністрування податків та зменшення порушень і зловживать у сфері ухилень від їх сплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА332244
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Жук Л.В. 
Джерела податкового права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Жук ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні доктринальні аспекти джерел права, проаналізовано Конституцію України як фундамент та методологічний орієнтир податкового права держави, рішення Конституційного Суду України в системі джерел податкового права, охарактеризовано його законодавчі джерела - міжнародні угоди України про усунення подвійного оподаткування та закони України з питань оподаткування - і підзаконні нормативні акти з цих питань. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення джерел податкового права України. Здійснено комплексний аналіз норм Конституції України, рішень Конституційного Суду України, податкового законодавства, підзаконних нормативно-правових актів, матеріалів судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА335133
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Слепець В.М. 
Європейське право у галузі оподаткування (загальнотеоретичні та історико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Слепець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних та історико-правових аспектів передумов, джерел та перебігу формування європейського права взагалі й у галузі оподаткування зокрема. Обгрунтовано тезу про те, що процес формування та сучасний стан європейського права у галузі оподаткування відображають дію принципу наступності права. Висвітлено концепцію, зміст норм і характер джерел права. Розкрито зміст Європейського права та Європейського інтеграційного податкового права, зокрема, встановлено їх характерні ознаки та структуру. Досліджено особливості джерел європейського права у галузі оподаткування, наведено їх класифікацію, розглянуто зміст та процес формування та вдосконалення кожного з даних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4)2 + Х915.232.5
Шифр НБУВ: РА319926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Козіна А.А. 
Забезпечення податковою міліцією законності у сфері оподаткування: організаційно-правові аспекти повноважень та статусу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Козіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми забезпечення податковою міліцією законності у сфері оподаткування та організаційно-правові аспекти її повноважень і статусу. Досліджено етапи становлення податкової системи та податкового законодавства, суть законності у зазначеній сфері, її значущість та напрямки розвитку на сучасному етапі, питання стосовно оптимізації податкових надходжень та їх стабілізації. Розглянуто питання контролю як основного засобу забезпечення законності у сфері оподаткування. Визначено суть, організаційно-правовий статус та функції податкової міліції. Здійснено загальний огляд правових і адміністративно-правових заходів, які застосовуються податковою міліцією для підтримки законності у дослідженій сфері, способи взаємодії даної міліції з іншими державними та недержавними структурами у справі боротьби з порушеннями податкового законодавства та гарантії забезпечення законності її діяльності. Надано відповідні пропозиції з удосконалення чинного податкового законодавства, правового статусу податкової міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА335978
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Печуляк В.П. 
Здійснення державної податкової політики в Україні (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.П. Печуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові засади впровадження державної податкової політики в Україні. На підставі аналізу існуючих підходів щодо розуміння сутності системи оподаткування визначено правовий зміст державної податкової політики та з'ясовано її значення в системі загальнодержавної політики України. Досліджено процес формування та історичного розвитку національного законодавства з питань реалізації державної податкової політики в Україні. Розглянуто особливості функціонування інституціонального механізму її впровадження. Охарактеризовано специфіку розподілу компетенцій і повноважень між державними органами щодо формування, реалізації та контролю за виконанням державної податкової політики. На основі теоретичних висновків та аналізу чинного законодавства, а також досвіду іноземних держав розроблено пропозиції щодо комплексного удосконалення організаційно-правових принципів формування, реалізації та контролю за виконанням державної податкової політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х828(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА334679
Географічні рубрики:

18.
Семир'янов Д.Я. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління підрозділами податкової міліції України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Я. Семир'янов ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові основи інформаційно-аналітичного забезпечення управління в підрозділах податкової міліції та їх відповідність сучасним вимогам, обумовленим економічною ситуацією в країні та криміногенною обстановкою у сфері оподаткування. Визначено основні напрямки інформаційно-аналітичної роботи у підрозділах податкової міліції. Розглянуто методи інформаційно-аналітичної роботи щодо забезпечення управління підрозділами податкової міліції, наведено їх стислу характеристику та приклади застосування в практичній діяльності податкової міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.203ф +
Шифр НБУВ: РА329659
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Останін В.О. 
Кваліфікація ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Останін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено кримінально-правовий аналіз складу злочину ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, встановлено його елементи та ознаки. Визначено місце процесу ухилення від оподаткування в системі злочинів Особливої частини кримінального кодексу разом з іншими злочинами, які також завдають шкоду відносинам у сфері оподаткування. Запропоновано зосередити ці злочини у самостійному розділі - "Податкові злочини" як такі, що мають самостійний родовий об'єкт кримінально-правового захисту. На основі аналізу конституційних положень, кримінального та податкового законодавства зроблено висновок про фактичну відсутність перепон для кваліфікації за ст. 212 Кримінального кодексу дій осіб, які не сплачують податкових внесків з об'єктів оподаткування, що утворилися внаслідок протизаконної діяльності. Розглянуто питання кваліфікації ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів та його співвідношення з іншими злочинами. Сформульовано рекомендації щодо правильного застосування відповідних кримінально-правових норм у судово-слідчій практиці. Наведено пропозиції щодо подальшого вдосконалення кримінального законодавства, яким передбачено відповідальність за ухилення від оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 +
Шифр НБУВ: РА328290
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Хольченков О.М. 
Контрольне провадження в діяльності податкової міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Хольченков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції становлення та розвитку органів державної податкової служби і формування їх контрольних повноважень. Визначено суть певних податків і зборів (обов'язкових платежів), сплату яких контролює податкова міліція. Сформульовано ознаки та поняття контрольного провадження, що здійснює цей підрозділ. Визначено його місце в адміністративному процесі, а також стадії провадження, які реалізуються. Відзначено, що контрольним провадженням податкової міліції є урегульована нормами адміністративного права її діяльність у межах повноважень, визначених чинним законодавством, спрямована на реалізацію норм адміністративного матеріального права, а також матеріально-правових норм інших галузей права (зокрема, фінансового, податкового) у процесі розв'язання конкретних справ у сфері оподаткування стосовно визначення міри дотримання податкового законодавства. Запропоновано на стадії контрольного провадження здійснювати інформаційне, аналітичне, оскаржене (факультативне) виконання рішення. Наголошено на необхідності класифікації заходів адміністративного примусу, застосовуваних податковою міліцією та визначення системи гарантій забезпечення контрольного провадження, її елементів. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.011.013.2 +
Шифр НБУВ: РА337333
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського