Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (123)Юристам - Наукова електронна бібліотека (34)Юристам - Реферативна інформація (359)Юристам - Електронні колекції (8)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПОЛІТИЧНИЙ$<.>+<.>K=УСТРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Тимощук О.О. 
Автономні регіональні утворення в іспанській правовій традиції: історико-юридичне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Тимощук ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний розвиток регіонів Іспанії, внаслідок якого виник державний устрій, визначений чинною Конституцією, прийнятою в 1978 р. Досліджено особливості започаткування державності на Піренейському півострові, період Реконкісти як передумову формування та правового оформлення автономістських ідей іспанського народу, механізм іспанської станово-представницької монархії та абсолютизму XIII - XVIII ст., процеси законодавчого оформлення ідей національного централізму та регіональних привілеїв за буржуазних трансформацій Іспанської держави у другій половині XVIII - XIX ст. Висвітлено боротьбу народів та історичних областей Іспанії за автономний статус за умов монархічного режиму реставрації Альфонса XIII та диктатури генерала Примо де Ривера (1902 - 1931 рр.), автономістські тенденції та національні настрої за часів Іспанської республіки та тоталітарної держави генерала Ф.Франко (1932 - 1975 рр.), конституційне становлення системи державного устрою Іспанії в останній чверті XX та на початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ІСП)7 + Х001.332 +
Шифр НБУВ: РА367357
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Савченко І.В. 
Адміністративно-територіальний устрій Південної України (1775 - 1822 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Савченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено територіальні зміни Південної України у 1775 - 1822 рр., механізм регулювання управління даним регіоном вищими органами влади, а також розвиток місцевих адміністративних установ. Визначено, що соціально-економічні особливості та геополітичне положення Південної України зумовили специфіку розвитку адміністративного устрою регіону у 1770 - на початку 1790 р., яка визначалася введенням окремого механізму регулювання управління регіоном вищими органами влади та розширенням повноважень губернських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-5 + Т3(4УКР7)47-5 + Х809(4УКР)79-1 + Х2(4УКР7)47-52 +
Шифр НБУВ: РА330849
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Скуратович І.М. 
Адміністративно-територіальний устрій України в 1920 - 1930-х рр. і його впливи на організацію державного управління: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Скуратович ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зародження та розвитку адміністративно-територіального поділу українських земель, парадигми виникнення та становлення видів, способів, методів, засобів, що використовувалися у процесі організації державного управління на території сучасної України у 1920 - 1930-х рр. Здійснено аналіз розвитку загальних і спеціальних теоретико-методологічних підходів вітчизняних і зарубіжних учених до проблем адміністративно-територіального устрою, його взаємозв'язку та взаємовпливів з організацією державного управління. Досліджено генезис, систему, принципи та характерні особливості розвитку територіально-адміністративного поділу українських земель, висвітлено його еволюцію, розвиток правових форм, методів, способів і засобів, що використовувалися під час організації державного управління у законодавстві Київської Русі, удільних князівств періоду феодальної роздробленості Русі, Литовсько-Руської держави, Польщі, Речі Посполитої, Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави П.Скоропадського, УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Х620.422.031(2УК)61 +
Шифр НБУВ: РА339345
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Коляструк О.П. 
Верховна Рада України у системі владних відносин 1994 - 2002 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Коляструк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексний історико-політичний аналіз діяльності Верховної Ради (ВР) України другого та третього скликань (1994 - 2002 рр.), розглянуто її взаємозв'язок з іншими інститутами влади за умов політичної структуризації суспільства. Досліджено становлення інституту фракцій і депутатських груп у парламенті, розглянуто їх еволюційний розвиток і внесок у діяльність вищого законодавчого органу. Визначено основні фактори впливу на формулювання й ухвалення парламентських рішень. Проаналізовано еволюцію виборчого законодавства в Україні, висвітлено його позитивні здобутки та недоліки. Розглянуто питання унормування стосунків між законодавчою та виконавчою владою шляхом чіткого структурування та збалансування їх повноважень і відповідальності. Розкрито динаміку взаємозв'язку ВР України з політичними партіями та їх лідерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА359274
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Ситник Г.П. 
Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки України: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Г.П. Ситник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України. Здійснено поглиблений системний світоглядно-філософський, політологічний, правовий, соціально-економічний і воєнно-політичний аналіз з урахуванням багатофакторності взаємозв'язку безпеки держави, суспільства, людини та середовища їх розвитку, національної та міжнародної безпеки і співвідношення процесів глобалізації та регіоналізації. За результатами дослідження обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України, актуальні напрямки та пропозиції щодо підвищення його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА334755
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Телешун С.О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.О. Телешун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Погорєлий С. С. 
Довіра громадян до органів публічної влади як суспільно-політичний феномен: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. С. Погорєлий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено природу, сутність та ознаки політичної довіри як результату взаємодії з громадкістю в системі державного управління. Розкрито сутність соціального моделювання довіри до влади в сучасному державному управлінні й особливості впливу політичних технологій і механізмів довіри на функціонування державно-владного режиму. Виокремлено та комплексно проаналізовано в контексті демократичного державотворення в Україні феномен політичної довіри до влади як фактор ефективності функціонування суб'єктів державного управління на регіональному рівні. Розкрито організаційні, правові, ресурсні та комунікативні механізми довіри в державному управлінні. Запропоновано нову парадигму державного управління, яка базується на формуванні довіри громадян до влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011:Ю7 + Ю703.1 + Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА383026 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Куненко І. С. 
Конституційний процес в Україні: актуальні питання правового забезпечення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. С. Куненко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "конституційний процес". Розглянуто різні наукові підходи щодо його визначення. Проаналізовано співвідношення з близькими явищами суспільного життя, такими як законодавчий процес, політичний процес, конституційна реформа. Визначено види конституційного процесу. Розглянуто в порівняльному аспекті конституційно-правове регулювання конституційного процесу в зарубіжних країнах та Україні. Виявлено проблеми правового регулювання та здійснення конституційного процесу, напрями вдосконалення його законодавчого забезпечення в Україні. Обгрунтовано положення, що як правове явище, конституційний процес являє собою законодавчу діяльність, спрямовану на вироблення, прийняття, введення в дію та змінення владним повноважним суб'єктом, громадянами, іншими уповноваженими суб'єктами Основного закону держави. Такий підхід дозволяє відмежувати конституційний процес від близьких до нього явищ і процесів суспільного життя, більш чітко визначити та розкрити його поняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104
Шифр НБУВ: РА382000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Томенко М. В. 
Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / М. В. Томенко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса . — К., 2010. — 30 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснено комплексне політологічне дослідження конституціоналізму. Розглянуто етапи українського конституційного процесу у співвідношенні з політичною історією й історією політико-правової думки в Україні. Вдосконалено категоріальний апарат і методичні підходи, які ефективні під час проведення політологічних досліджень конституційних процесів: політичний режим, форми державного правління й устрою. Проведено аналіз і запропоновано інтерпретацію новітнього конституціоналізму з виокремленням його уроків і можливих перспектив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/6 + Х809(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА374192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Новиков О.В. 
Конституційно-правовий статус Президента Республіки Польща: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Новиков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу Президента Республіки Польща у різні історичні періоди. Розглянуто правові, історичні, політичні й інші фактори, що впливають на ефективність повноважень президента Польщі. Вперше на прикладі Польщі досліжено вплив на державний устрій і повноваження різних гілок влади нової держави менталітету різних прошарків її населення, що перебувало у громадянстві інших держав. Показано важливе значення інституту президента Республіки Польща у періоди становлення державної незалежності країни та національних потрясінь. Розкрито роль президента Польщі в екзилі. Визначено правові та політичні передумови трансформації країни з жорсткою авторитарною владою у демократичну державу з парламентсько-президентською формою правління. Виявлено залежність об'єму наповнення та наслідків реалізації президентами Республіки Польща принципу "активної президентури" від особистості президента. Зроблено висновок про суттєву залежність ефективного функціонування президентської гілки влади від спадкоємності влади загалом. Проведено дослідження європейського конституційного права у контексті права національного. Розкрито можливості президента європейської держави щодо відстоювання інтересів своєї країни за умов часткової втрати нею суверенітету внаслідок вступу до Європейського Союзу (ЄС). Обгрунтовано необхідність часткової трансформації повноважень президента держави як особи, що представляє державу за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА362600
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Храбан І.А. 
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект): автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / І.А. Храбан ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки Ради нац. безпеки та оборони України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Комплексно досліджено системний характер європейської безпеки. Розкрито сутність, тенденції розвитку та напрями створення нової системи безпеки Європи у воєнно-політичній сфері. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400 років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу забезпечення безпеки, перетворення його в систему, сформовану на інституційних засадах. Розроблено класифікацію основних моделей, побудованих на базі різних систем міжнародної безпеки, зокрема, з використанням європейського компонента. Проаналізовано еволюцію системи європейської безпеки та міжнародних подій, що відбулися після ліквідації двополюсної системи забезпечення міжнародної безпеки. Запропоновано концепцію створення на базі сучасних систем європейської безпеки - євроатлантичної (НАТО), європейської (ЄС) та євроазійської (ОДКБ) - нової системи загальноєвропейської безпеки й її використання на території більшості держав-членів ОБСЄ. З'ясовано, що Україна, зважаючи на її геополітичне положення та масштаби, не може бути активним учасником подій, які визначатимуть майбутнє Європи та світу. Зроблено висновок, що в інтересах забезпечення національної безпеки, на які суттєво впливає еколюція системи європейської безпеки, Україна зобов'язана взяти участь у формуванні нової архітектури безпеки європейського континенту з використанням необхідного військового, військово-технічного й інтелектуального потенціалу. На підставі аналізу стану та перспектив втілення в життя зовнішньополітичного курсу України на інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур безпеки в оборонній сфері визначено основні проблеми та напрями воєнно-політичного співтовариства держави з даними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Ф033 + Ц1,8(4УКР)1 + Х915.22(4) +
Шифр НБУВ: РА356019
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Ольшанський О.В. 
Механізм вдосконалення управління місцевим господарством: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.В. Ольшанський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм удосконалення управління місцевим господарством. Розкрито суть поняття "місцеве господарство", охарактеризовано його зміст і тенденції розвитку. З'ясовано взаємозв'язок категорії "механізм управління", "удосконалення механізму управління" та "механізм вдосконалення управління". Визначено базові принципи й основні характеристики управління в системі місцевого самоврядування. Узагальнено досвід організації комунального господарства у європейських країнах. Проаналізовано організаційно-правове забезпечення фукціонування місцевого господарства, зокрема особливості формування структури комунальної власності та його складової. Оцінено стан нормативно-правового регулювання відносин власності територіальних громад на центральному та місцевому рівнях. Визначено специфічні риси управління місцевим господарством. Побудовано ієрархію потреб територіальної громади та встановлено основні завдання органів місцевого самоврядування стосовно реалізації функцій щодо їх задоволення. Обгрунтовано принципову схему формування механізму управління місцевим господарством. Розроблено механізм удосконалення управління у даній сфері, складовими якого є блоки: політичний, нормативно-правовий, організаційний, економічний і соціальний. Опрацьовано модель комплексного механізму управління комунальною власністю територіальної громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА350014
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Зелінська Н.С. 
Механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні (на прикладі південних областей України): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н.С. Зелінська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та специфіку державного управління в сфері адміністративно-територіального устрою держави й її регіонів. Запропоновано визначення понять "адміністративно-територіальний устрій на регіональному рівні", "механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні". Розроблено структурно-функціональну модель механізму державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні. Визначено основні напрямки удосконалення механізму упорядкування адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР7)79
Шифр НБУВ: РА374103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Скороход Ю.С. 
Міжнародно-політичний та регіональний виміри врегулювання ліванського конфлікту: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Ю.С. Скороход ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 39 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему міжнародно-політичного та регіонального вимірів урегулювання ліванського конфлікту у всіх його аспектах. Розроблено концепцію моделей забезпечення стабільності, ідентифіковано суть, формальні ознаки та механізм функціонування даних моделей, які існували в ліванському суспільстві. Проаналізовано модель ліванського етноконфесійного конфлікту, виокремлено її формальні ознаки. Значну увагу приділено дослідженню моделей та механізмів урегулювання цього конфлікту, апробованих ООН, Лігою арабських держав, США, Сирією, Ізраїлем. Визначено три типи моделей врегулювання криз у глибоко розділених мозаїчних соціумах: стабілізаційну, адаптаційну, трансформаційну, а також запропоновано спеціальну методику врегулювання конфліктів у таких соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф035 + Ф4(4УКР)64-(53) + Х915.212-921 + Э29(5) 691 +
Шифр НБУВ: РА327612
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

15.
Чередник Ю. М. 
Модернізація державної мовної політики в Україні: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю. М. Чередник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове обгрунтування концептуальних засад модернізації державної мовної політики (ДМП) України за умов сучасного державотворення. Розкрито понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять "державна мовна політика", "мовні відносини" та "модернізація державної мовної політики". Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід становлення й розвитку правової та організаційної складових ДМП. Визначено основні чинники впливу на розвиток мовних відносин в Україні у сучасний період, зокрема політичний та регіональний. Досліджено вплив регіональної ідентичності на процес становлення та розвитку мовних відносин. Розроблено концептуальні засади модернізації ДМП в Україні з використанням особливостей проектного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Долгов О.В. 
Національне самовизначення територіально-політичних систем в контексті політичної лімології: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Долгов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — Миколаїв, 2005. — 18 с. — укp.

У територіальному аспекті досліджено процеси національного самовизначення політичних систем у контексті політичної лімології. Проаналізовано теоретико-методологічні засади лімології - галузі політології, що вивчає кордони як чинники національно-політичного розвитку. Висвітлено еволюцію політичних кордонів та їх інституціалізацію у процесі національного самовизначення. Обгрунтовано, що державний кордон - соціокультурний і політичний феномен, що є індикатором суспільно-політичних процесів у державі. Розглянуто процес політичного розмежування України на пострадянському просторі та встановлення її кордонів. Запропоновано типологію політичних кордонів України та практичні рекомендації щодо її лімополітики як прояву національної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф4(4УКР)64 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА339278
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Росенко М.І. 
Організація влади у містах зі спеціальним статусом (на прикладі м.Севастополь): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.І. Росенко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове, теоретико-практичне дослідження територій зі спеціальним статусом. Охарактеризовано понятійно-термінологічний апарат, а також проаналізовано зарубіжний досвід управління територіями зі спеціальним статусом у регіональній структурі України. Досліджено складові проблеми адміністративно-територіального устрою та муніципального управління у м.Севастополь, особливості взаємовідносин між органами влади. Розгляуто організацію управління у місті в аспекті управління містом як агломераційним центром. З'ясовано вплив Чорноморського флоту Російської Федерації на суспільно-політичний стан у м.Севастополь. Визначено основні шляхи трансформації територальних громад і на підставі результатів проведеного компаративного аналізу наявних законопроектів "Про місто-герой Севастополь" запропоновано шляхи вдосконалення організації влади у даному місті та розроблено концепцію законодавчого забезпечення його правового статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр-6Крм-2Сев)011.219 +
Шифр НБУВ: РА351690
Рубрики:

18.
Мателешко Ю.П. 
Політико-адміністративний устрій Київської Русі IX - початку XII століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.П. Мателешко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження політико-адміністративного ладу Київської Русі IX - початку XII ст. Проведено аналіз великих територіальних одиниць на рівні термінів і конкретних утворень. Сформовано системно структуровану ієрархію малих територіальних одиниць та визначено, якою мірою певна одиниця була задіяна у політико-адміністративній системі держави. Підраховано загальну кількість згадок кожного міста у писемних джерелах, кількість згадувань у певний період часу, що дозволило визначити відносний рівень значимості кожного града та ступінь прояву його активності (зокрема політичної). Доведено залежність більшості градів Русі від міста-града та сформовано структуру волостей як політичних утворень. Створено цілісну структурно-функціональну модель органів політико-адміністративного управління у Київській Русі, у межах якої відділено органи цього управління від інших, неадміністративних, структур. Виділено рівні та типи руського посадництва та показано, як його диференціація вплинула на внутрішню політичну стійкість держави. Доведено, що у X ст. поряд зі старцями градськими існували старійшини города як окрема категорія осіб з владними повноваженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-5 + Х2(4УКР)413-621 +
Шифр НБУВ: РА355932
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Логвиненко М.І. 
Правове регулювання діяльності міліції по забезпеченню політичного права громадян на свободу зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.І. Логвиненко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено соціально-політичний зміст категорій: свобода зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, а також проаналізовано їх юридичні засади. Проаналізовано соціально-юридичний механізм реалізації свободи зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій та досліджено поняття механізму і системи гарантій реалізації, а також основні форми та методи діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) України щодо забезпечення даного механізму. Досліджено питання профілактики ОВС адміністративних проступків та інших правопорушень, які вчиняються під час проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Запропоновано основні напрямки удосконалення чинного законодавства щодо забезпечення права громадян на свободу їх проведення. Наведено проект Закону України "Про масові акції" для подальшого законодавчого закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х809(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА328314
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мазурок І.О. 
Правове становище Закарпаття у 1939 - 1944 рр. (історико-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.О. Мазурок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття правового становища як політико-правового феномену, системними складовими якого є статус регіону та державний (політичний) режим. Наведено загальну характеристику політико-правової ситуації у гортистській Угорщині, висвітлено основні етапи становлення її державних і правових інституцій на території Закарпаття у 1939 - 1944 рр. Досліджено структуру специфічної управлінської вертикалі, що діяла в краї, - регентського комісаріату Підкарпатської території, її співвідношення із системою місцевого самоврядування. Розглянуто статут і повноваження судових і правоохоронних відомств, що діяли в регіоні, визначено роль армії у процесі здійсненя владних повноважень. Проаналізовано проекти автономії Закарпаття, висловлено думку щодо реальності перспектив її впровадження. Охарактеризовано ситуацію у сфері дотримання угорською владою основних громадських і політичних прав місцевого населення, зокрема права на життя, свободу пересування, національних і релігійних. Зроблено висновок про авторитарність державного (політичного) режиму, який реалізовувався Угорщиною на Закарпатті у 1939 - 1944 рр., відсутність окупаційного режиму та режиму військової диктатури у регіоні, виявлено ознаки квазіавтономного утворення у регентському комісаріаті Підкарпатської території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЗАК)61/62-5 +
Шифр НБУВ: РА362765
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського