Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1473)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Акрам Трад Аль-Фаїз 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним законодавством Йорданії і України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Акрам Трад Аль-Фаїз ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано загальну характеристику посадового злочину та посадової особи за кримінальним законодавством Йорданії та України. Проаналізовано співвідношення хабарництва та корупції, визначено поняття хабарництва. Проведено юридичний аналіз складу дачі, одержання та провокації хабаря (з урахуванням положень української кримінально-правової доктрини). Розроблено критерії та проведено розмежування хабарництва з суміжними складами злочинів (з огляду на положення науки кримінального права України). Сформульовано та обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного кримінального законодавства Йорданії стосовно відповідальності за хабарництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х881.9(5Йор)114.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА318524 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Чау Тхі Хань Ван 
Земельне законодавство Соціалістичної Республіки В'єтнам і України: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Чау Тхі Хань Ван ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

У порівняльно-правовому аспекті досліджено земельне законодавство Соціалістичної Республіки В'єтнам (СРВ) та України. Проведено історико-правовий аналіз його становлення та розвитку. Розглянуто Земельний закон СРВ як основний спеціалізований нормативний акт. Показано особливості підзаконних земельно-правових нормативних актів. Визначено основні напрямки удосконалення земельного законодавства. Проведено порівняльний аналіз права власності на землю та права користування землею в СРВ та Україні з урахуванням положень сучасної правової доктрини. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення відповідних земельно-правових приписів, що регламентують земельні відносини в СРВ та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11-3 + Х859(5В'ЄТ)11-3 + Х999.85 +
Шифр НБУВ: РА350898
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Ісмаїлов 
Інститут громадянства Азербайджанської Республіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ровшан Рагім огли Ісмаїлов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5АЗЕ)31
Шифр НБУВ: РА309858
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Убері Т.П. 
Конституційно-правовий статус парламентарів України та Грузії (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.П. Убері ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз статусу парламентарів України та Грузії на підставі конституцій і законів двох держав. Проаналізовано історію становлення інституту парламентаризму, визначено та вивчено складові елементи статусу парламентарів. Зроблено спробу визначення поняття парламенту, конституційно-правового статусу парламетаря, прав і обов'язків, гарантій діяльності та конституційно-правової відповідальності народного депутата. Здійснено класифікацію прав і обов'язків, а також гарантій діяльності членів парламенту. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень до чинного законодавства України та Грузії, яке регулює їх конституційно-правовий статус. Зауважено, що результати дослідження можуть бути використані під час викладання курсів "Конституційне право" та "Парламентське право", а також у законотворчій діяльності щодо вдосконалення чинного законодавства України та Грузії, що регулює статус парламентарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(5ГРУ)624 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338096
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Джавадов Ф.М. 
Концептуальні основи розвитку судової експертизи в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / Ф.М. Джавадов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 30 с. — укp.

Викладено умови професіоналізації судово-експертної діяльності. Розглянуто актуальні, практично значимі процесуально-правові й організаційні проблеми її вдосконалення. Проаналізовано сучасні концепції загальної теорії судової експертизи (ЗТСЕ), доповнено концептуальну модель її структури. Сформульовано задачі даної теорії. Досліджено особливості судово-експертної діяльності як об'єкта ЗТСЕ, вчення про об'єкт і суб'єкти експертизи. Розроблено модель судового експерта. Розглянуто функції загальної теорії судової експеритизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(5АЗЕ)413.3 + Х893.9(5АЗЕ)413.3
Шифр НБУВ: РА312338 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі 
Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність ії від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний аспект розвитку кримінального права Йорданії, загальну характеристику злочинів проти власності, поняття та елементи крадіжки, відмінність її від суміжних злочинів. Запропоновано нове визначення поняття "крадіжки" та методи відмежування від неї усіх протиправних відкритих або здійснених з застосуванням насильства дій вилучення майна. Проаналізовано кваліфіковані види крадіжок, та визначено недоліки застарілого законодавства, яке не відповідає потребам часу та розвитку суспільства. Розглянуто відмінність крадіжки від суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(5Йор)1
Шифр НБУВ: РА317075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мохаммед А М Байдусі 
Кримінальна відповідальність за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії, України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Мохаммед А М Байдусі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з кримінальною відповідальністю за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії та України. Вперше комплексно проаналізовано зміст поняття шахрайства за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії, здійснено порівняльний аналіз законодавства України та деяких інших держав з даної проблематики. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу шахрайства та інших злочинів проти власності за кримінальним правом Єгипту, Йорданії та України. Сформульовано визначення поняття обману як форми вчинення шахрайства за кримінальним законодавстом цих держав. Розкрито зміст поняття зловживання довірою як самостійного злочину проти власності за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії та як форми шахрайства за Кримінальним кодексом України. Обгрунтовано необхідність відмежування даного злочину від цивільних правопорушень, вчинених шляхом обману, а також від інших злочинів проти власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(6ЄГИ)122.4 + Х881.9(5ЙОР)122.4 + Х881.9(4УКР)116.4 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА350284
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Ель-Хайєк Гассан 
Мирний договір між Йорданією та Ізраїлем 1994 року: актуальні теоретичні та практичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ель-Хайєк Гассан ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699(5Йор)-6(5Йор) + Х914.9(5Йор)
Шифр НБУВ: РА304184
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Ель-Хайєк Г. 
Мирний договір між Йорданією та Ізраїлем 1994 року: актуальні теоретичні та практичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Г. Ель-Хайєк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості нормативного змісту і формально-юридичної організації Мирного договору між Йорданією та Ізраїлем 1994 р. у контексті розвитку сучасного права двосторонніх... міжнародних договорів. Визначено основні фактори підписання Договору і його найважливіші наслідки для сторін Договору і для близькосхідного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699(5Іор)-6(5Іор)
Рубрики:

11.
Скороход Ю.С. 
Міжнародно-політичний та регіональний виміри врегулювання ліванського конфлікту: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Ю.С. Скороход ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 39 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему міжнародно-політичного та регіонального вимірів урегулювання ліванського конфлікту у всіх його аспектах. Розроблено концепцію моделей забезпечення стабільності, ідентифіковано суть, формальні ознаки та механізм функціонування даних моделей, які існували в ліванському суспільстві. Проаналізовано модель ліванського етноконфесійного конфлікту, виокремлено її формальні ознаки. Значну увагу приділено дослідженню моделей та механізмів урегулювання цього конфлікту, апробованих ООН, Лігою арабських держав, США, Сирією, Ізраїлем. Визначено три типи моделей врегулювання криз у глибоко розділених мозаїчних соціумах: стабілізаційну, адаптаційну, трансформаційну, а також запропоновано спеціальну методику врегулювання конфліктів у таких соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф035 + Ф4(4УКР)64-(53) + Х915.212-921 + Э29(5) 691 +
Шифр НБУВ: РА327612
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

12.
Ал-Равашдех Белал 
Міжнародно-правові аспекти членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ал-Равашдех Белал ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено зовнішні та внутрішні економіко-правові та політико-правові фактори членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ. Встановлено відповідність реформ в економіці Йорданії принципам і нормам ГАТТ/СОТ. Визначено основні характеристики сучасної системи міжнародного економічного права та її підсистеми - міжнародного торговельного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1-74(5Іор)
Рубрики:

13.
Мохамед Абдулла Хасан Яхлеф 
Міжнародно-правові проблеми створення митного простору в арабському регіоні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Абдулла Хасан Яхлеф Мохамед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові питання створення та діяльності Арабського спільного ринку. Розглянуто особливості розвитку митних систем окремих арабських країн. Проаналізовано існуючі в арабському регіоні різноманітні форми регіональної та субрегіональної економічної інтеграції, досліджено митно-правові аспекти їх діяльності. Виявлено специфіку тенденцій, властивих арабським інтеграційним процесам на сучасному етапі розвитку. Розглянуто засади, принципи діяльності та характерні риси існуючих в світі різних форм економічної інтеграції держав. З'ясовано всі можливі елементи, що можуть становити інтерес для подальшого розвитку процесу інтеграції та створення єдиного митного простору в арабському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14(53) + У9(53)843.0-182-866
Шифр НБУВ: РА315987 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл 
Обставини, що виключають злочинність діяння, у кримінальному праві України та Йорданії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто юридичну природу та класифікацію обставин, що виключають злочинність діяння, в теорії кримінального права України, а також особливості звільнення за наявності таких обставин від кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством Йорданії. Визначено правильність та обгрунтованість об'єднання обставин, що виключають злочинність діяння, у єдиний кримінально-правовий інститут, який є системою взаємопов'язаних норм. Значну увагу приділено характеристиці необхідної оборони і крайньої необхідності, аналізу умов їх правомірності, оскільки саме ці обставини передбачені Кримінальним кодексом України та Йорданії. Інші обставини, що виключають злочинність діяння, є специфічними для кримінальних законів кожної країни. На основі порівняльно-правового аналізу обставин, що виключають злочинність діяння, в Україні та Йорданії розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінальних законодавств обох держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015 + Х881.9(5ЙОР)015 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА327064
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Фільштейн В.Л. 
Організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Держави Ізраїль (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Л. Фільштейн ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Ізраїлю та можливості використання її досвіду як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю у разі реформування органів внутрішніх справ України та міліції зокрема. Досліджено нормативно-правову базу, мету, завдання, функції поліції. З'ясовано організаційно-правові засади кадрової політики, взаємовідносини з іншими державними органами, громадськими організаціями та населенням. На підставі вивчення досвіду Національної поліції Ізраїлю як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю запропоновано певні шляхи реформування МВС та міліції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100
Шифр НБУВ: РА363179
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Мувафак З. Т. 
Особливості застосування міжнародно-правових санкцій щодо Іраку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. Т. Мувафак ; Інститут держави і права ім. В.М. Корецького ; НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.159(5ІРК) + Х918.119
Шифр НБУВ: РА369380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

18.
Гулієв А.Д. 
Особливості інституту президентства в Україні та Азербайджанській Республіці: державно-управлінський аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / А.Д. Гулієв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше обгрунтовано актуальність та перспективні шляхи вивчення інституту президенства в Україні та Азейбарджанській Республіці з метою формування доцільних механізмів державного управління в обох країнах. Здійснено аналіз конституційно-правових норм, що визначають зміст, направленість, особливості статусів президентів та відповідних інститутів згідно зі специфікою їх державно-правових повноважень і прерогатив щодо поєднання організаційної компетенції з аналітичною та внесення виваженої раціональності у процеси розробки, реалізації, відслідковування наслідків ключових державно-управлінських рішень. За результатами вивчення історії питання та певних теоретичних розробок показано, що в обох країнах інститут президентства трактується різними вченими тільки у контексті державно-правових і соціально-історичних наук. Інститут президентства досліджено як цілісну систему, зміст та направленість діяльності якої полягає у забезпеченні прогресивного довгострокового розвитку розглянутих суверенних країн. Розкрито суть поняття державного управління, механізмів його реалізації за участю президентів України та Азейбарджанської Республіки. Наведено пропозиції щодо вдосконалення конституційних норм дослідженого інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(5Азе)612 +
Шифр НБУВ: РА335980
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Дадажонов М. 
Парламентаризм як основа розвитку держави: теорія і практика Республіки Таджикистан: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М. Дадажонов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено явище парламентаризму та конституційно-правові засади діяльності парламенту в системі демократичного устрою сучасної держави. Розкрито сутність парламентаризму, що полягає в збереженні пріоритету демократичного представництва за фактичного дистанціювання представників від виборців, які на певний термін делегували їм свою волю та владу. Визначено місце та роль національного парламенту в системі державних органів Республіки Таджикистан. Розглянуто проблеми виборів і формування парламенту за умов побудови правової світської держави, розглянуто її зовнішньополітичну діяльність. Доведено, що система державної влади в Таджикистані відповідає моделі президентської республіки, що поєднує досвід розвинених демократичних країн з власною інноваційною політичною практикою, обумовленою конкретними обставинами розвитку держави у кінці XX - на початку XXI ст. Визначено інституційні ознаки парламенту. Розкрито особливості функціонування двопалатного парламенту Республіки Таджикистан, які відповідають сучасним стандартам і відображають вплив розвитку парламентаризму у всьому світі. Запрпоновано оптимальні моделі сучасного парламенту з урахуванням позитивного та негативного історичного досвіду діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5ТАД)62 +
Шифр НБУВ: РА350576
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Міщенко О.П. 
Політико-правова система Туреччини в період 1918 - 1945 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.П. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вивчено розвиток політико-правової системи Туреччини в різні історичні періоди її існування. Розкрито специфіку процесу побудови нової держави - Турецької республіки, заснованої на зміну Османській імперії. На підставі дослідження маловідомих матеріалів з архівів Туреччини висвітлено період зародження національно-визвольного руху в Анатолії, науково обгрунтовано визначальну роль конгресів місцевих організацій захисту прав населення у становленні політико-правової системи сучасної держави. З'ясовано еволюційний характер конституційного розвитку республіканської Туреччини, проаналізовано процес підготовки та формування системи законодавства турецької держави. Охарактеризовано внутрішньополітичну боротьбу в країні, процес знищення політичної опозиції, запровадження однопартійного режиму правлячої Народно-республіканської партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(5Тур)6 + Т3(5Тур)6-5
Шифр НБУВ: РА318848 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського