Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (26)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (143)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПРАВОСВІДОМІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Скорик В.О. 
Адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Скорик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення. Визначено маргінальність, її вплив на правосвідомість особи, її значення в регулюванні правової поведінки, з'ясування особливостей організаційного та правового забезпечення діяльності органів внутрішніх справ щодо роботи з маргінальними групами населення, протидії маргіналізації чинного законодавства у даній сфері. Наведено низку висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення попереджуваної діяльності міліції з населенням з метою недопущення маргіналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4УКР)112.032 +
Шифр НБУВ: РА369578 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Легеза Ю.О. 
Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.О. Легеза ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий статус, роль і значення відомчих засобів масової інформації у формуванні професійної правосвідомості працівників органів внутрішніх справ України. Здійснено послідовний та систематизований аналіз особливостей правового регулювання відомчих ЗМІ в інформаційному просторі України, а також теоретичних і практичних засобів впливу мас-медіа на правосвідомість співробітників ОВС за умов формування правової держави. Наведено класифікацію відомчих ЗМІ, досліджено форми, методи та способи їх впливу на правосвідомість співробітників ОВС. Встановлено роль і значення ЗМІ МВС України серед інших національних мас-медіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п:Ю7 + Х849(4УКР)112.3 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА337781
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Федоренко Т.М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.М. Федоренко ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - у 40-х рр. ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію з світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34
Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Калиновський Ю.Ю. 
Правосвідомість українського суспільства як соціокультурний феномен: філософсько-правова рефлексія: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 12.00.12 / Ю.Ю. Калиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено правосвідомість українського суспільства, її генезу та сучасний стан. Узагальнено основні теоретико-методологічні підходи до визначення її сутності. Обгрунтовано комунікативно-дискурсивну концепцію правосвідомості. Проаналізовано цивілізаційне, історичне й етноментальне підгрунтя правосвідомості українського суспільства, визначено особливості повсякденної правосвідомості українців. Показано корелятивність стану розвитку суспільної правосвідомості та державотворчих процесів в сучасній Україні. Розкрито вплив глобального громадянського суспільства, засобів масової комунікації та правового суспільства на розвиток правосвідомості сучасного українського соціуму. Виокремлено деформації правосвідомості українського суспільства, причини їх виникнення, сутність і наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА372232 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

6.
Міленін О.Л. 
Правосвідомість учасників дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Міленін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження специфічного правового феномену правосвідомості учасників дорожнього руху. Здійснено дослідження чинного законодавства у галузі дорожнього руху. Окремо розглянуто вплив процесу реалізації права на керування транспортним засобом на формування правосвідомості водіїв та інших учасників дорожнього руху. Досліджено чинники, що впливають на правосвідомість учасників дорожнього руху. Здійснено спробу на сучасному рівні теоретично осмислити й узагальнити дані питання. Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня правосвідомості та правової культури учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА314400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Макушев П.В. 
Професійна правосвідомість і правова культура дільничого інспектора міліції (шляхи формування і удосконалювання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.В. Макушев ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розкрито суть понять "правосвідомість", "правова культура", "професійна правосвідомість" юристів, співробітників ОВС та дільничих інспекторів міліції на підставі узагальнення та критичного аналізу положень філософії, соціології, культурології, психології та відповідних висновків правових наук. Уперше визначено об'єктивні чинники становлення та еволюції правосвідомості та правової культури. Впроваджено науково обгрунтовані, практично ефективні конкретні рекомендації щодо шляхів, форм і методів формування та вдосконалення даних категорій у дільничих інспекторів міліції. Доведено провідну роль соціально-економічних, політичних, психологічних, етичних і правових чинників формування професійної правосвідомості та правової культури в процесі індивідуальної з ними роботи. Наведено пропозиції та доповнення до проекту Наказу МВС "Про організації індивідуальної роботи з дільничими інспекторами міліції". Запропоновано модель професійно-правової культури дільничого інспектора міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 +
Шифр НБУВ: РА329913
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мухін В.В. 
Професійна правосвідомість: поняття, особливості, функції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Мухін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комлексне дослідження професійної правосвідомості як суттєвого суб'єктивного чинника існування та розвитку правової дійсності. Розкрито зміст поняття правосвідомості як різновиду свідомості суспільної, визначено її суттєві ознаки та види. Встановлено особливості професійної правосвідомості, встановлено її співвідношення та взаємодію з іншими різновидами суспільної свідомості. Особливу увагу приділено дослідженню функцій професійної правосвідомості, розкрито їх зміст і запропоновано класифікацію. Показано практичне значення професійної правосвідомості, зокрема, її вплив на правотворчу та правореалізаційну діяльність. Охарактеризовано різні форми даного впливу. Здійснено системне дослідження деформацій професійної правосвідомості, визначено їх сутність, види, причини виникнення та шляхи подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х022.03 + Х8(4УКР) п +
Шифр НБУВ: РА350851
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Каламаж Р.В. 
Психологічні аспекти формування правової культури виборців: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Р.В. Каламаж ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність правової культури у контексті структурно-функціонального та аксіологічного підходів та проаналізовано правосвідомість як її якісну характеристику. Розкрито зміст та поняття правової культури виборців. Встановлено зв'язок між правовою культурою особистості виборця та правовою культурою суспільства, національним менталітетом, політичною культурою, функціонуванням засобів масової інформації, діяльністю політичних сил, що створюють виборчі технології. Доведено, що розв'язання проблеми формування правової культури виборців значною мірою залежить від врахування психологічного фактора пострадянських перетворень. Запропоновано комплексну методику впливу на правову культуру виборців, що передбачає активне функціонування в освітньо-виховному процесі всіх трьох сфер особистості: когнітивної, емоційної, поведінкової. Визначено психолого-педагогічні умови, що забезпечують ефективність діяльності з формування правової культури учасників виборів. Встановлено чотири типи виборців за критеріями поваги до морально-правових норм та соціальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331616
Рубрики:

10.
Атоян О.М. 
Селянська правосвідомість в історико-правовій реальності 1917 - 1921 років (на прикладі повстанського руху на чолі з Нестором Махном): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Атоян ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження феномену селянської правосвідомості в історико-правовій реальності 1917 - 1921 рр. Значну увагу приділено конфлікту видів правосвідомостей (громадської та індивідуальної, соціальної та національної, центральної та периферійної, елітарної та егалітарної). Проаналізовано соціально-групові інваріанти правосвідомості. Доведено, що перехідне буття та перехідна форма суспільної свідомості реалізувалися у маргінальні типи соціальності, державності та права, зумовили наявність особливого комплексу маргінальної правосвідомості та розширення сфер аномії. Жоден політичний режим не визнав за селянами правоздатності цілісного суб'єкта, так само, як жодна з влад, що перманентно змінювалися, не закріпилася у селянській правосвідомості як легітимна. Показано, що особливості селянської правосвідомості зумовили феномен селянської Повстанської армії, яка відігравала самостійну роль у протистоянні всім видам влади в Україні. Досліджено феномен правосвідомості інсургентів. У правосвідомості селян Нестор Махно персоніфікував архетип батька, спасителя. Виявлено специфіку та суть махновщини - найбільшого соціального руху, у центральну проблему якого становили розподіл, збереження та захист одержаної та/або захопленої землі. Зазначено, що цей рух поєднував різні типи соціальності, був зумовлений могутнім сплеском селянської правосвідомості та захистом споконвічних селянських цінностей. Сформульовано висновок, що махновщина була просторово-часовою утопією. Проаналізовано недержавний ресурс правосвідомості. Здійснено категоризацію поняття "історико-правова реальність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)61-512 +
Шифр НБУВ: РА356072
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Цимбалюк М.М. 
Фомування правосвідомості громадян у процесі розбудови громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / М.М. Цимбалюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 15 с. — укp.

Проаналізовано правосвідомість, її поняття, суть, структуру, функції та зв'язок з правовим менталітетом. Розглянуто правосвідомість як універсальну філософсько-правову категорію, що відіграє стратегічну роль для нашої країни у перехідний період її розвитку, відповідає її європейському вибору. Досліджено механізм формування правосвідомості та систему правової освіти й правового виховання. Доведено, що розв'язання проблеми фомування правосвідомості громадян України значною мірою залежить від ефективності функціонування інститутів громадянського суспільства, правового забезпечення їх діяльності, формування та реформування інститутів народовладдя, впровадження виборчої системи європейського зразка, реформування системи правоохоронних органів. Зроблено висновок, що правовий прогрес в Україні можливий за умови одночасного формування правосвідомості громадян і розбудови громадянського суспільства у процесі здійснення політичної та правової реформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА329962
Рубрики:

12.
Макар Л.М. 
Формування правосвідомості майбутнього вчителя правових дисциплін у педагогічних університетах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.М. Макар ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, структуру й особливості правосвідомості майбутнього вчителя правових дисциплін. Наведено визначення понять "професійна правосвідомість майбутнього вчителя правових дисциплін", "формування професійної правосвідомості майбутнього вчителя правових дисциплін". Уточнено критерії та показники сформованості професійної правосвідомості майбутнього вчителя правових дисциплін. Теоретично обгрунтовано модель науково-методичного забезпечення формування даної правосвідомості у студентів педагогічних університетів. Охарактеризовано її складові (мету, концептуальні засади, принципи, компоненти, етапи, науково-методичний інструментарій, педагогічні умови, моніторинг). Розроблено модель, реалізовану в педагогічному експерименті та показано, що її використання сприяє формуванню всіх компонентів професійної правосвідомості майбутнього вчителя правових дисциплін (когнітивного, емоційно-ціннісного, поведінкового).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)711 + Х8 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА366904
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Чупринський Б. О. 
Формування професійної культури майбутніх юристів: філософсько-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Б. О. Чупринський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано дефініції та здійсненно всебічний аналіз понять, принципів і функцій професійної культури майбутніх юристів, а також чинників впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини. Визначено, що професійна культура, професійна діяльність, професійна свідомість розглядаються в контексті таких філософських категорій, як поєднання особливого, загального й одиничного. Доведено, що основним компонентом формування професійної культури майбутнього юриста є його професійна правосвідомість, яка впливає на характер майбутньої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8 п(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського