Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (55)Юристам - Наукова електронна бібліотека (5)Юристам - Реферативна інформація (200)Юристам - Електронні колекції (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СКАРГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Міняйло М. П. 
Адміністративно-правове забезпечення реалізації права громадян на звернення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. П. Міняйло ; Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові проблеми забезпечення суб'єктами владних повноважень реалізації права грамадян на звернення. Розглянуто соціально-правові аспекти інституту права громадян на звернення, особливості становлення системи державних органів уповноважених на його реалізацію у контексті правопорушень, злочинності та корупції у сфері економіки як підстав для виникнення звернень громадян. Розкрито сутність адміністративно-правових відносин і надання адміністративних послуг органами виконавчої влади у сфері розгляду звернень громадян. Проаналізовано складові адміністративного провадження за скаргами громадян і проблеми застосування юридичної відповідальності за порушення прав громадян на звернення. Досліджено практику розгляду звернень громадян Верховною Радою України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Державною судовою адміністрацією України та Державною податковою службою АР Крим. Проаналізовано ефективність розгляду звернень громадян обласною радою, органами місцевого самоврядування та Новобузькою райдержадміністрацією Миколаївської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х819(4УКР)072.3
Шифр НБУВ: РА380915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Мулявка Д.Г. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення прав платників податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Г. Мулявка ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, зміст, правовий статус та права платників податків. Досліджено організаційно-правові засади реалізації прав платників податків. Узагальнено правозастосовну практику та вивчено досвід роботи податкової служби Німеччини, Франції, Канади, США. Розглянуто питання кадрового забезпечення та взаємодії громадян і юридичних осіб з податківцями. Зазначено, що всі суб'єкти податкових відносин є рівноправними партнерами. Визначено вплив на захист прав платників податків таких чинників як правова неузгодженість та незавершеність у нормативно-правовому регулюванні податкових відносин. Проаналізовано роботу громадських формувань та визначено їх роль у забезпеченні прав платників податків. Вивчено практику та порядок розгляду звернень громадян і скарг на дії органів державної податкової служби та їх посадових осіб. Розглянуто питання судового захисту прав платників податків. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правової діяльності підрозділів податкової міліції та інспекції, спрямовану на забезпечення прав громадян і юридичних осіб, які своєчасно сплачують податки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)206 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА331346
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кукурудз Р.О. 
Апеляція в адміністративно-юрисдикційному процесі: питання теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.О. Кукурудз ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено адміністративно-юрисдикційний процес як сферу об'єктивізації інституту апеляції, визначено поняття та характерні ознаки апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі та співвідношення апеляції з суміжними правовими поняттями, висвітлено основні принципи, завдання та функції апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі. Проаналізовано особливості апеляції в адміністративно-деліктному процесі, у дисциплінарному провадженні, у провадженні за скаргами осіб і в адміністративно-судочинському процесі. Проведено узагальнення зарубіжного досвіду нормативного визначення засад апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі й основні пріоритети його запозичення для України, виділено основні напрями розвитку законодавства у сфері апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.176.1
Шифр НБУВ: РА372039 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кузнєцов В.О. 
Відповідальність працівників податкової міліції за адміністративні проступки та порядок її реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Кузнєцов ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано поняття адміністративної відповідальності працівників податкової міліції, запропоновано поняття відповідальності даних працівників за адміністративні проступки. Доведено недоцільність застосування до працівників податкової міліції окремих видів адміністративних стягнень, а саме: виправних робіт і адміністративного арешту. Розглянуто питання щодо порядку реалізації дисциплінарної відповідальності за адміністративні проступки як особливого дисциплінарного провадження, яке містить стадії: порушення справи про адміністративний проступок уповноваженою особою органу державного керування; порушення дисциплінарного провадження про адміністративний проступок; дисциплінарної перевірки (розслідування); розгляду дисциплінарної справи і винесення рішення; виконання рішення стосовно справи; перегляду рішення щодо скарги, а також перегляду рішення про порядок нагляду. Висвітлено фактичні та юридичні підстави притягнення працівників податкової міліції до дисциплінарної відповідальності. Визначено суть поняття "дисциплінарна відповідальність". Розглянуто обставини, що виключають дисциплінарне впровадження стосовно працівника податкової міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА328408
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кутоманов Д.Є. 
Забезпечення конституційних прав особи в досудовому провадженні по кримінальних справах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Є. Кутоманов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено та розкрито системні зв'язки між принципами кримінального процесу, закріпленими в Конституції України в аспекті їх додатковості, а також повноту їх відбиття в нормах чинного КПК України. Досліджено сутність гарантій, у тому числі й судових, забезпечення дотримання прав і свобод людини і громадянина на досудових стадіях кримінального процесу, визначено їх нормативний зміст. З'ясовано специфіку процесуальних механізмів, що забезпечують дію конституційних принципів в їх взаємозв'язку і взаємодоповненості в досудовому провадженні у кримінальних справах. Запропоновано суттєву зміну законодавчої регламентації порядку судового провадження у зв'язку з розглядом подань органів досудового розслідування про проведення слідчих дій і застосування такого запобіжного заходу, як взяття під варту, а також скарг учасників кримінального процесу на дії і рішення органу дізнання, слідчого та прокурора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х89 + Х893.9(4УКР)722.014 +
Шифр НБУВ: РА368562
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Чорнобук В.І. 
Законність та обгрунтованість процесуальних рішень судді в порядку судового контролю у досудових стадіях кримінального процесу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Чорнобук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльно-правовий аналіз виникнення і розвитку інституту судового контролю у кримінальному процесі, визначено його сутність та якість рішень органів досудового розслідування, які є об'єктом судового контролю. Розглянуто правову природу, класифікацію та механізм прийняття рішень суддею у досудових стадіях кримінального процесу: стадії порушення кримінальної справи та досудового розслідування. Висвітлено правові якості та порядок прийняття процесуальних рішень суддею за поданням органу дізнання, слідчого і прокурора та рішень судді по розгляду скарг учасників процесу у досудовому провадженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.073 + Х893.9(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА353792
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кравченко О. О. 
Захист прав і свобод людини та громадянина Конституційним Судом України: доктринальні, прикладні та компаративні аспекти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. О. Кравченко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше надано визначення захисту прав і свобод людини та громадянина Конституційного Суду України (КСУ). Розглянуто його як діяльність, що здійснюється шляхом вирішення справ про конституційність законів, інших нормативних правових актів органів державної влади, тлумачення норм Конституції та законів, результатом якої є їх скасування, за умови їх невідповідності Конституції, та відновлення прав і свобод, гарантованих Конституцією, або уточнення позиції законодавця, вираженої в нормах, що тлумачаться, сприяючи таким чином, їх належній реалізації. Запропоновано дефініцію "правова позиція КСУ" як правовий висновок КСУ. Сформульовано позицію щодо доцільності рецепції українським законодавством інституту конституційної скарги як найбільш ефективного способу захисту прав і свобод людини. Вдосконалено розуміння функціонально-праксеологічних аспектів діяльності органів конституційної юстиції, змістовну характеристику практики КСУ у частині співвідношення таких елементів, як тлумачення та перевірка конституційності, наукові підходи до визначення змісту відмінностей й особливостей формування правових моделей конституційної юстиції. Висвітлено теоретичні підходи до розуміння механізму захисту прав і свобод людини та громадянина як статичного та динамічного явища. Систематизовано практику діяльності КСУ щодо захисту прав людини та громадянина. Обгрунтовано доцільність внесення змін до Конституції України та Закону України "Про КСУ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х809(4УКР)111.1
Шифр НБУВ: РА383315 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


8.
Тарануха В.П. 
Звернення громадян як засіб забезпечення законності в діяльності місцевих органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.П. Тарануха ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості становлення та розвитку сучасної системи розгляду звернень громадян в Україні. Розкрито поняття і сутність права особи на звернення до органів державної влади в демократичному суспільстві, основні принципи його реалізації та роль адміністративно-правових норм у регулюванні розгляду звернень громадян. Розроблено концептуальні підходи щодо правового й організаційного забезпечення права на звернення з заявами, пропозиціями та скаргами до місцевих органів виконавчої влади з визначенням подальших шляхів і засобів вирішення організаційно-правових проблем розгляду звернень громадян з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА327107
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Острогляд О.В. 
Здійснення адвокатом захисту у стадії апеляційного перегляду рішень суду першої інстанції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Острогляд ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретичні та практичні проблеми здійснення захисту в стадії апеляційного перегляду рішень суду, а також вдосконалення законодавства України, що регулює діяльність захисника в кримінальному процесі. Досліджено питання значення запровадження апеляційного перегляду рішень суду першої інстанції в країні для захисту прав особи. На підставі положень теорії кримінально-процесуального права зроблено висновок про необхідність розширення кола випадків обов'язкової участі захисника в процесі розгляду кримінальної справи в суді апеляційної інстанції. Описано механізм написання адвокатом апеляційної скарги, включаючи визначення умов і підстав апеляційного оскарження, особливості апеляційної промови адвоката. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до законодавства України з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16 + Х893.9(4Укр)781 +
Шифр НБУВ: РА351921
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Біда К.М. 
Касаційне провадження в господарському судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.М. Біда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено правові засади інституту касації у господарському судочинстві. Проаналізовано історичний розвиток цього інституту у світовій правовій системі та в Україні, визначено функції касаційного провадження у цивільному та господарському судочинстві. Розкрито суть принципів господарського судочинства й особливості їх дії в касаційному провадженні. Визначено суб'єктів, які мають право звертатися з касаційною скаргою до суду касаційної інстанції, а також об'єкт і строк касаційного оскарження. Висвітлено питання щодо розгляду справ у касаційній інстанції. Обгрунтовано необхідність розширення меж розгляду даною інстанцією касаційної скарги. З'ясовано підстави для скасування оскаржуваних судових актів. Проаналізовано умови та порядок подання касаційної скарги. Обгрунтовано науково-теоретичні висновки стосовно правової природи касаційного оскарження та передумов реалізації права на касаційне оскарження. Наведено рекомендації щодо вдосконалення господарського процесуального законодавства, зокрема, особливості розгляду справ за участю громадян, про встановлення 30-денного строку для касаційного оскарження, про зменшення розміру державного мита, а також правові наслідки порушення судом законодавства про мову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4 + Х892.19(4УКР)176.2 +
Шифр НБУВ: РА338066
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Котляревська Г. М. 
Конституційне право громадян на звернення до органів влади в Україні (питання теорії та практики): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Г. М. Котляревська ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційного права громадян на звернення до органів влади в системі конституційних прав людини, сформульовано його наукове поняття. Це право належить до групи загальних конституційних прав людини та громадянина на участь у правовому процесі. Запропоновано визначення поняття звернень громадян до органів влади, а також класифікацію видів звернень, відмінну від традиційного поділу їх на пропозиції, заяви та скарги. Проаналізовано форми реалізації звернень громадян. Розглянуто проблеми законодавчого регулювання відносин, які виникають у сфері звернень громадян до органів влади в Україні, зокрема, становлення законодавства України про звернення громадян, методичні питання даного регулювання, загальний порядок реалізації громадянами їх права на звернення та порядок роботи із зверненнями громадян в органах влади, встановлені чинним законодавством про звернення громадян. Охарактеризовано особливості здійснення та питання вдосконалення правового регулювання конституційного права на звернення до Уповноваженого ВР України з прав людини. Обгрунтовано необхідність і визначено напрями вдосконалення практики й існуючого законодавства про звернення громадян до органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х819(4УКР)072.3
Шифр НБУВ: РА381975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Бринь Т. О. 
Конституційний Суд України в механізмі захисту та забезпечення прав і свобод людини і громадянина: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т. О. Бринь ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто правову природу конституційної юрисдикції, історію виникнення Конституційного Суду України та його повноваження. Визначено місце та роль у державному механізмі забезпечення встановлених прав і свобод громадян. Досліджено теоретико-методологічні аспекти конституційного регулювання прав і свобод людини та громадянина, проблеми та рішення захисту прав і свобод людини та громадянина. Визначено запровадження індивідуальної конституційної скарги в системі конституційного судочинства, а також стан законодавства та практиці застосування конституційних скарг в іноземних державах і вітчизняних перспектив їх запровадження у правову систему України щодо впровадження міжнародних стандартів прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)111.1 + Х809(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА373227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кавун В.Ф. 
Механізми міжнародного контролю у сфері прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.Ф. Кавун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та значення міжнародного контролю у сфері захисту прав людини. Проаналізовано види міжнародного контролю у цій сфері та надано їм кваліфікацію. Висвітлено процедури вивчення доповідей держав-учасниць на підставі міжнародних договорів, а також процедуру розгляду індивідуальних скарг про порушення прав людини, процедуру міждержавних скарг, проблему дослідження на місцях. Значну увагу приділено дослідженню механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини у межах Ради Європи, зокрема позасудового механізму контролю у даній сфері, контрольної діяльності Комітету Міністрів, Парламентської Асамблеї, Комісара Ради Європи з прав людини, а також спеціальних позасудових механізмів контролю у сфері прав людини Ради Європи, системи контролю за дотриманням Європейської соціальної хартії, контрольного механізму Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та Рамкової конвенції про захист національних меншин, а також питань щодо контрольної діяльності ОБСЄ у сфері захисту національних меншин. Висвітлено питання ефективності механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини та значення критеріїв ефективності для підвищення рівня цих механізмів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х911.361 + Х915.232.4-9 +
Шифр НБУВ: РА356427
Рубрики:

14.
Шемчук В.В. 
Нагляд органів прокуратури як гарантія забезпечення прав і свобод громадян в сфері адміністративної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Шемчук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання нагляду органів прокуратури як гарантії забезпечення прав і свобод громадян у сфері адміністративної юрисдикції. Обгрунтовано положення, що як адміністративні повноваження доцільно розглядати провадження у справах про адміністративні правопорушення, провадження щодо застосування адміністративно-примусових заходів, дисциплінарне провадження та пов'язане з ним провадження з притягнення до матеріальної відповідальності, провадження за скаргами громадян, різновидом яких є адміністративно-позовне провадження, провадження з реалізації наглядових повноважень органами прокуратури, провадження щодо реалізації прокурором представницької функції під час розгляду адміністративно-правових спорів. Запропоновано положення, згідно з яким функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини та громадянина можна визначити як вихідну функцію прокуратури. Встановлено, що арсенал процесуальних можливостей прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення потребує певного уточнення. Увагу приділено прокурорському нагляду у сфері адміністративної відповідальності, прокурорському нагляду за законністю розгляду та вирішення звернень громадян, забезпеченню прокурором прав і свобод громадян у разі притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Сформульовано напрямки вдосконалення організації наглядової діяльності органів прокуратури у сфері адміністративної юрисдикції, а також конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072 + Х891.9(4Укр)623 +
Шифр НБУВ: РА365355
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кондратьєв О.В. 
Організаційно-правові проблеми судового контролю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.В. Кондратьєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові проблеми судового контролю, вивчено вітчизняний і зарубіжний досвід діяльності у даній сфері. Обгрунтовано пропозиції щодо формування сучасної української моделі судового контролю. Проведено комплексне дослідження співвідношення судового контролю з правосуддям і прокурорським наглядом. З'ясовано сутність, правову природу та функціональне значення судового контролю, охарактеризовано його види та визначено межі застосування з урахуванням прав і законних інтересів затриманих осіб або взятих під варту. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності контрольної діяльності суду, зокрема надання слідчому дозволу на проведення обшуку житла, виїмки, накладання арешту на кореспонденцію та зняття інформації з каналів зв'язку. Розглянуто питання оскарження у суді дій і рішень органів дізнання, слідчого та прокурора. Проаналізовно процесуальний порядок розгляду скарг та прийняття судових рішень. Запропоновано шляхи удосконалення зазначених процедур. Обгрунтовано необхідність формування інституту апеляційної перевірки рішень суду, прийнятих під час здійснення судового контролю й сформульовано рекомендації щодо поліпшення ефективності чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)76 +
Шифр НБУВ: РА337744
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Федотова Г.В. 
Оскарження дій та рішень міліції як органу дізнання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.В. Федотова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено актуальні правові, теоретичні та практичні проблеми оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання. Обгрунтовано нові положення, які стосуються поняття оскарження та скарги на дії, рішення (бездіяльність) міліції. Проведено комплексну розробку проблем правового й організаційного характеру, які виникають у процесі оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання. Розкрито суть і наведено класифікацію скарг на дії та рішення міліції, порядку їх прийому, розгляду та вирішення. Охарактеризовано діяльність начальника органу дізнання, прокурора та суду, яка здійснюється у зв'язку з оскарженням процесуальної дії чи рішення особи, яка проводить дізнання в міліції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, що регламентує оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01.073 +
Шифр НБУВ: РА361056
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Грибок І.О. 
Оскарження рішень органів виконавчої влади в адміністративному порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Грибок ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено адміністративне оскарження як форму позасудового захисту прав і свобод фізичних і юридичних осіб, порушених рішеннями, діями та бездіяльністю органів виконавчої влади. Розкрито суть поняття, а також зміст та принципи адміністративного оскарження. Розглянуто основні організаційно-правові гарантії, що мають забезпечувати належне функціонування цього правового інституту. Проаналізовано специфіку правового регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі оскарження фізичними й юридичними особами рішень, дій (бездіяльності) органів виконавчої влади в адміністративному порядку. Досліджено юридичні категорії: "адміністративно-правовий спір", "адміністративна скарга", "адміністративне провадження за скаргами". Розроблено пропозиції з метою удосконалення правового регулювання порядку адміністративного оскарження рішень, дій, бездіяльності органів виконавчої влади, зокрема, конкретної пропозиції стосовно внесення змін до Закону України "Про звернення громадян", проекту Адміністративно-процедурного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА341218
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Стахурський М.Ф. 
Питання реформування адміністративного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ф. Стахурський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено зміст процесу адміністративно-правового регулювання процесуальних відносин в Україні, його структуру й основні напрями реформування та оновлення. Систематизовано принципи адміністративного процесу. Внесено пропозиції щодо процедури прийняття адміністративно-правових нормативних актів органів виконавчої влади, впровадження з вирішення справ за заявами, скаргами та прийняття індивідуальних адміністративних актів, а також оновлення правового регулювання провадження у справах про адміністративні правопорушення. Розроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення теорії та практики адміністративного процесу, реалізації норм адміністративно-процесуального права, запровадження в Україні адміністративної юстиції та порядку розгляду справ адміністративними судами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072
Шифр НБУВ: РА319109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Трач О.М. 
Порядок розгляду справ судом апеляційної інстанції в цивільному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Трач ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито правову природу апеляційного провадження, визначено його характерні ознаки. Описано процесуальну форму розгляду справ судом апеляційної інстанції. Сформульовано визначення частини судового засідання. Досліджено процесуальні дії, які відбуваються під час засідання суду апеляційної інстанції, зокрема, на таких його етапах: підготовчому, розгляду апеляційної скарги, судових дебатах, ухваленні та проголошенні судового рішення. Проаналізовано правові наслідки розгляду справ апеляційним судом. Досліджено проблеми, що виникають у правозастосовній практиці у процесі розгляду у судовому засіданні цивільних справ судом апеляційної інстанції, наведено рекомендації щодо удосконалення цивільного процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)176.1 +
Шифр НБУВ: РА368984
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Вапнярчук Н. М. 
Правове регулювання дисциплінарної відповідальності державних службовців в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н. М. Вапнярчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення та розвитку правового регламентування дисциплінарної відповідальності державних службовців в Україні. Наведено дефініцію категорії "дисциплінарна відповідальність", запропоновано її класифікацію на види, визначено систему принципів правового регулювання. Розглянуто основні дисциплінарні стягнення, проаналізовано стадії дисциплінарного провадження. Обгрунтовано доцільність законодавчого закріплення наступних стадій дисциплінарного провадження щодо державних службовців: порушення дисциплінарного провадження, дисциплінарне розслідування, розгляд дисциплінарної справи та внесення у ній рішення, виконання рішення у справі, перегляд рішення за скаргою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА376485 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського