Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1155)Юристам - Наукова електронна бібліотека (25)Юристам - Реферативна інформація (392)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х911.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Добрянський С.П. 
Актуальні проблеми загальної теорії прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Добрянський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виокремлено у загальній теорії прав людини проблеми, які є найактуальнішими та потребують першочергового дослідження. Охарактеризовано новації у методологічних засадах дослідження феномена людини. Уточнено систему сутнісних ознак прав людини. Сформульовано визначення загальнотеоретичного поняття прав людини, а також деякі вихідні засади сучасної інтерпретації прав людини. Виділено спільні та відмінні ознаки класичної та сучасної концепції прав людини. Уточнено сучасне розуміння соціальної природи прав людини. Надано класифікацію та визначення "питомої ваги" чинників, які детермінують зміст прав людини. Виділено деякі нові тенденції розвитку інституту прав людини в міжнародному праві, зокрема, у правових системах Європейського Союзу та Ради Європи, поступове формування пан'європейської культури прав людини. Обгрунтовано умови адекватності перекладу українською мовою низки термінів, які застосовуються у міжнародних актах з питань прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА322667
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Микитин Ю. І. 
Відновне правосуддя у кримінальному процесі: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю. І. Микитин ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сутність, історичне підгрунтя та форми відновного правосуддя. Проаналізовано поняття та принципи відновного правосуддя, надано характеристику її форми, а також досліджено історію кримінально-процесуальної політики у сфері примирення та посередництва в Україні. Висвітлено закріплення відновного правосуддя у міжнародно-правових актах та європейський досвід його впровадження, застосування. Розкрито передумови впровадження відновного правосуддя в Україні та шляхи його імплементації. Запропоновано зміни щодо КК України та КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х911.313
Шифр НБУВ: РА374615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Мотиль В.І. 
Гуманітарна інтервенція в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.І. Мотиль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання правомірності гуманітарної інтервенції у сучасному міжнародному праві. Сформульовано зміст, визначено юридичні ознаки та структуру гуманітарної інтервенції, здійснено її розмежування від суміжних інститутів: гуманітарної інтерцесії, гуманітарних операцій з порятунку власних громадян за кордоном, операцій з надання гуманітарної допомоги та підтримання миру. У науковий обіг введено поняття мінімального гуманітарного стандарту. Розглянуто практику здійснення односторонніх гуманітарних інтервенцій, проаналізовано питання їх правомірності. Особливу увагу приділено дослідженню інтервенції НАТО в Косово в 1999 р. Визначено нормативний зміст терміна "міжнародний мир", здійснено уточнення сутності даного поняття. Вивчено досвід застосування під егідою ООН примусових заходів збройного характеру у відповідь на масові грубі порушення прав людини. Проаналізовано статути регіональних міжнародних організацій щодо відповідності ознакам системи колективної безпеки та їх потенційної здатності виступати суб'єктами гуманітарної інтервенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923 +
Шифр НБУВ: РА343103
Рубрики:

5.
Войченко С. В. 
Договори Ради Європи в кримінально-правовій сфері та їх імплементація в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. В. Войченко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері. Висвітлено місце Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод (ЄКПЛ) у системі договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері, досліджено особливості її імплементації до правової системи України. Проаналізовано практику Європейського суду з прав людини щодо найбільш поширених порушень відповідних положень ЄКПЛ. Досліджено концепцію міжнародної та національно-правової імплементації в теорії сучасного міжнародного права, на основі якої аналізується стан національно-правової імплементації договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.35 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Васецький В.Ю. 
Доктрина прав людини в романо-германській правовій системі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Васецький ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність, функції, структуру та особливості формування розвитку правової системи за умов демократичної, соціально-правової держави. Розглянуто проблеми інтеграції країн романо-германського правового блоку під час глобалізації та визначення ролі України в даних процесах. Виокремлено та систематизовано теоретико-методологічні та концептуальні підходи щодо аналізу правової системи в контексті прав особи в зарубіжній і вітчизняній юридичній науці, а також проблеми правових засобів, їх співвідношення з правовою системою та правовим регулюванням. Розглянуто питання систематизації правових понять щодо інституту прав особи та їх формування у взаємозв'язку з правовими системами світу. Проаналізовано структуру романо-германської правової системи з позицій розв'язання проблеми прав особи на прикладі Німеччини, Польщі та Росії. Висвітлено проблему захисту прав особи у зв'язку з процесами глобалізації, а також визначено вплив інтеграції процесів на розвиток інституту прав особи в країнах романо-германської правової системи. З'ясовано співвідношення природно-правової та позитивно-правової доктрин під час розробки націоналного законодавства країн, що належать до романо-германської правової системи. Окреслено тенденції розвитку правової системи України у сфері прав особи з позицій її належності до романо-германської правової системи, а також оцінено систему юридичних механізмів захисту прав і свобод особи в державі та на міжнародному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)3 + Х911.3 + Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА343728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Пастухова Л.В. 
Ефективність міжнародно-правових засобів забезпечення реалізації Конвенції про захист прав і основних свобод людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Л.В. Пастухова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На підставі аналізу відповідних документів та науково-теоретичних джерел виявлено міжнародні-правозабезпечувальні засоби реалізації Конвенції про захист прав і основних свобод людини та подано їх характеристику. Визначено поняття, критерії та показники ефективності міжнародно-правових засобів забезпечення реалізації Конвенції. З'ясовано поняття, критерії, показники та способи встановлення ефективності рішень Європейського суду з прав людини. Виявлено ступінь їх ефективності, показано вплив досліджуваних міжнародно-правових засобів на виконання Україною конвенційних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.232.5-92 +
Шифр НБУВ: РА327504
Рубрики:

8.
Феськов М.М. 
Європейська соціальна хартія (переглянута) і трудове законодавство України: питання адаптації: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Феськов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок щодо юридичної та соціальної переваги ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої), а не Європейської соціальної хартії 1961 р. Встановлено юридичні особливості положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема її диспозитивних норм, а також проаналізовано правове значення роз'яснень, рекомендацій та попереджень контролюючих органів Ради Європи щодо застосування Хартії. Проведено наукове обгрунтування класифікації прав, закріплених у Хартії, що встановлює коло суб'єктів даних прав та визначає галузеву приналежність юридичних норм. Визначено поняття юридичної адаптації, досліджено її складові елементи та етапи адаптаційної діяльності щодо приведення чинного національного законодавства відповідно до положень Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проведено порівняльний аналіз з метою встановлення рівня відповідності трудового законодавства України положенням обов'язкових і безпосередньо пов'язаних з ними додаткових статей Хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.39(4УКР) + Х879(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322434
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480
Рубрики:

11.
Сімонович Д. В. 
Європейські стандарти забезпечення прав людини у досудових стадіях кримінального процесу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д. В. Сімонович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти (ЄС) забезпечення прав людини (ЗПЛ) у досудових стадіях (ДС) кримінального процесу (КП) України. Визначено поняття ЄС ЗПЛ у КП, їх природу, систему та функціональне призначення. Проаналізовано правову регламентацію та реалізацію ЄС ЗПЛ у ДС КП. Розкрито зміст права на "розумні" строки досудового слідства як складової права на справедливий судовий розгляд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х893.9(4УКР)72 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Дір І. Ю. 
Захист громадянських прав людини в Україні у рамках Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. Ю. Дір ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз чинних нормативно-правових актів України та документів Ради Європи у сфері захисту громадянських прав людини, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи, процесу реформування органів Ради Європи, що здійснюють діяльність у сфері захисту громадянських прав людини. Проаналізовано основні проблеми та перспективи розвитку захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи. Наведено практичні пропозиції щодо вдосконалення системи захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3 + Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА373587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

13.
Сироїд Т.Л. 
Захист жертв злочинів у міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.Л. Сироїд ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено правовий статус жертв злочинів на міжнародному і національному рівнях. Досліджено ступінь визнання міжнародно-правових норм у галузі захисту прав жертв злочинів державами та їх імплементацію у внутрішньому праві, розкрито особливості предмета регулювання і змісту норм, а також проаналізовано міжнародні і національні механізми правового захисту даної категорії осіб. Вперше в українському правознавстві на теоретичному рівні розглянуто зміст правового статусу жертв злочинів, здійснено критичний аналіз його закріплення в міжнародному і національному праві, а також практики правозахисної діяльності стосовно даної категорії осіб. Це дало можливість запропонувати цілісну концепцію міжнародного та внутрішньодержавного захисту жертв злочинів як складового елементу загальної системи захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.36 + Х916.8(2/8)
Шифр НБУВ: РА308429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

14.
Бровко Н. І. 
Захист права людини на особисту свободу в контексті протидії торгівлі людьми: філософсько-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Н. І. Бровко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію та методологію досліджень прав людини, висвітлено філософські засади осмислення проблеми свободи, антропологічно-правові й аксіологічно-правові засади дослідження особистої свободи індивіда. Проаналізовано зміст поняття особистої свободи індивіда як форми реалізації ідеї свободи волі у класичній та посткласичній філософсько-правовій рефлексії. Сформульовано визначення понять "особиста свобода індивіда" та "право на особисту свободу". Висвітлено сучасний стан і тенденції торгівлі людьми в світі й Україні, висвітлено основні проблеми та запропоновано підхід щодо визначення об'єкта торгівлі людьми. Визначено принципи, гарантії та стандарти правового захисту особистої свободи індивіда, форми, засоби та заходи захисту права людини на особисту свободу, поняття та система елементів механізму захисту особистої свободи індивіда як вихідної передумови протидії торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА377362 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Полянський Т. Т. 
Зловживання правом: загальнотеоретична характеристика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. Т. Полянський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто загальнотеоретичне дослідження зловживання правом. Встановлено особливості взаємозв'язку якісної та кількісної зміни показників зловживання правом та особливостей інтерпретації даного явища з типом праворозуміння правотворців, правокористувачів і правозастосовців. Проаналізовано передумови та причини зловживання правом, вивчено його склад як специфічної протиправної поведінки. Досліджено механізм здійснення зловживання правом та його елементи. Визначено нормативні та правозастосовні засоби протидії даному явищу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х911.3
Шифр НБУВ: РА381083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

16.
Анісімова М.Ф. 
Зобов'язання України щодо прав людини у зв'язку зі вступом до Ради Європи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Ф. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми виконання Україною своїх членських зобов'язань перед Радою Європи стосовно забезпечення та захисту прав людини. У систематизованому вигляді за кількісними, якісними та змістовими показниками детально проаналізовано стан і динаміку виконання державних зобов'язань перед європейською спільнотою. За допомогою критеріїв (реформування суду, прокуратури, системи юридичної освіти, перебудови роботи та структури пенітенціарної системи) визначено фактори, що гальмують їх чітке та своєчасне виконання і сформульовано рекомендації щодо їх усунення. Розглянутол деякі громадські права (право на життя, право на свободу, пересування та вільний вибів місця проживання, право на свободу світогляду та віросповідання) досліджено відповідність чинного законодавства України вимогам Європейської конвенції про права й основні свободи людини, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(4УКР) + Х915.232.4-7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Климович О.В. 
Конвенція про захист прав людини та основних свобод як складова внутрішнього права та особливості її застосування національними судами держав-членів Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.В. Климович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено доктрину, нормативну базу та судову практику з питань реалізації права Конвенції про захист прав людини та основних свобод у внутрішніх системах права та в практиці національних судів. Визначено напрямки розвитку стандартів у сфері прав людини, основні методи їх імплементації на рівні держав-членів Ради Європи та їх національних судів. Розроблено наукові рекомендації щодо приведення у відповідність Конвенції про захист прав людини та основних свобод законодавства та застосування права Конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-7
Шифр НБУВ: РА372580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Горова О.Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Горова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Лизогуб Я.Г. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо передачі людини: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.Г. Лизогуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "право людини на свободу", "право людини на особисту недоторканість", "торгівля людьми", "купівля людини", "продаж людини", "інша оплатна передача людини", "інше оплатне одержання людини", "здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди". Розкрито зміст родового та безпосереднього об'єктів цього злочину, виявлено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін основного складу торгівлі людьми, а також суб'єкта даного злочину. Досліджено кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину, розглянуто питання покарання за його скоєння. Наведено практичні рекомендації щодо правильного застосування ст. 149 КК України та запропоновано редацію цієї норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА323434
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Кавун В.Ф. 
Механізми міжнародного контролю у сфері прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.Ф. Кавун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та значення міжнародного контролю у сфері захисту прав людини. Проаналізовано види міжнародного контролю у цій сфері та надано їм кваліфікацію. Висвітлено процедури вивчення доповідей держав-учасниць на підставі міжнародних договорів, а також процедуру розгляду індивідуальних скарг про порушення прав людини, процедуру міждержавних скарг, проблему дослідження на місцях. Значну увагу приділено дослідженню механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини у межах Ради Європи, зокрема позасудового механізму контролю у даній сфері, контрольної діяльності Комітету Міністрів, Парламентської Асамблеї, Комісара Ради Європи з прав людини, а також спеціальних позасудових механізмів контролю у сфері прав людини Ради Європи, системи контролю за дотриманням Європейської соціальної хартії, контрольного механізму Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та Рамкової конвенції про захист національних меншин, а також питань щодо контрольної діяльності ОБСЄ у сфері захисту національних меншин. Висвітлено питання ефективності механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини та значення критеріїв ефективності для підвищення рівня цих механізмів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х911.361 + Х915.232.4-9 +
Шифр НБУВ: РА356427
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського