Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (337)Юристам - Наукова електронна бібліотека (11)Юристам - Реферативна інформація (228)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=С5*3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Скрипнюк 
Бюрократизм в системі державного управління та правовий механізм його подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 23.00.02 / Валентина Миколаївна Скрипнюк ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7 + С5*333.641.20
Шифр НБУВ: РА305450
Рубрики:

2.
Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Кіндзерський С.А. 
Державне управління в гуманітарній сфері регіону України: стан та тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Кіндзерський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблем стану та тенденцій розвитку державного управління у гуманітарній сфері регіону України. Розкрито суть понять "гуманітарна сфера регіону України", "гуманізація", "гуманітаризація". Виявлено основні тенденції у гуманітарній сфері регіону сучасної України. Запропоновано програмний підхід у цій сфері. Розроблено конкретні шляхи вдосконалення державного управління у гуманітарній сфері регіону України. Розглянуто кадрове забезпечення державного управління у даній сфері. На підставі емпіричного аналізу доведено, що державна політика у гуманітарній сфері має бути докорінно переглянута на центральному та регіональному рівні державного управління. Наголошено, що визнання та проголошення на державному рівні цієї сфери повинно стати стратегічним напрямом та визначальним чиником національного прогресу України у XXI ст. За цього гуманітарну сферу необхідно розглядати як каталізатор розвитку цивілізації, фактор формування духовної зрілості, компетентної, соціально активної особистості, яка почуває себе комфортно за умов будь-якої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)13 + С5*328.951 +
Шифр НБУВ: РА344838
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Руіс Мендісабаль Л.М. 
Зв'язки з громадськістю як комунікативний аспект державного управління: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / Л.М. Руіс Мендісабаль ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз функціонального статусу, зв'язків з громадськістю як комунікативного аспекту державно-управлінської діяльності у контексті сучасних процесів системної трансформації українського суспільства. Запропоновано оригінальну концептуальну модель зв'язків з громадськістю, що дозволяє висвітлити специфіку соціальних комунікативних характеристик даного феномену в державно-управлінській діяльності у перехідному суспільстві. Узагальнено існуючі підходи та результати дослідження з даної проблематики. Виявлено низку малодосліджених теоретичних та практичних її аспектів. Розкрито певні протиріччя в дослідженні. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації функціонування механізму державного управління суспільством у перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф018 + А6 + С5*333.4 + Ч620.1
Шифр НБУВ: РА313981 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Якоб М.М. 
Ідея соціально-правової держави у філософських концепціях Т.Гоббса і Дж.Локка: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / М.М. Якоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичну реконструкцію основних чинників та складових ідеї соціально-правової держави у філософських концепціях Т. Гоббса та Дж. Локка. Розглянуто місце соціальної філософії мислителів у становленні цієї ідеї, досліджено історико-філософський контекст її генезису. Висвітлено місце теорій суспільного договору Т. Гоббса та Дж. Локка в становленні концепту соціально-правової державності. Доведено значущість концепції верховного суверенітету як засадничої ідеї, що уможливлює рефлексію щодо свободи прав людини у даній філософії. Систематизовано спільні риси та відмінності соціально-філософських концепцій справедливості, рівності, загального блага. Виявлено зв'язок між філософсько-політичними ідеями Т. Гоббса та Дж. Локка та сучасними інститутами парламентаризму, соціальної демократії та правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)5-511 + Х001.012 + С5*341.111 +
Шифр НБУВ: РА327473
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Довгань Н.П. 
Конфлікти в державному управлінні та шляхи їх вирішення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Довгань ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади кофліктів у сфері державного управління. Проаналізовано стан наукової розробки теми. Уточнено зміст категорій і понять у державному управлінні. Визначено складові конфліктів у даному управлінні, якими є конфліктуючі сторони, конфліктна ситуація, опис і формулювання конкретної конфліктної ситуації, мотиви, слова, позиції та дії сторін конфлікту. Висвітлено види та функції конфліктів у сфері державного управління. Охарактеризовано основні елементи системи управління конфліктами, за допомогою системи "Салют-3", обгрунтовано оптимальні методи вирішення конфліктів у державному управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА344861
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

8.
Савченко І.Г. 
Соціальна відповідальність органів державної влади в умовах розбудови соціальної держави: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.Г. Савченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та методологічні питання інституційної відповідальності соціальної держави. Проаналізовано специфіку та типологію соціальних держав. Досліджено суть, природу, ознаки та форми соціальної відповідальності у державному управлінні, її роль і місце у системі соціальних цінностей суспільства. Запропоновано чотирирівневу класифікацію цих цінностей та ролі й функцій соціальної відповідальності у даній системі. Розкрито особливості статичної та ліберально-демократичної моделей реалізації зазначеної відповідальності у державному управлінні. Виокремлено особливості соціальної політики держави як інструменту реалізації соціальної відповідальності органів державної влади в Україні. Запропоновано напрями її підвищення та подолання проявів безвідповідальної поведінки посадових осіб органів державної влади та громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х819(4УКР)011 + С5*332.121.316 +
Шифр НБУВ: РА349628
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Довгополюк В.О. 
Соціальна девіантність у молодіжному середовищі: передумови, різновиди та регулятиви: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.О. Довгополюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "соціальна девіантність", встановлено передумови її виникнення у молодіжному середовищі, охарактеризовано підходи щодо диференціації найбільш поширених сучасних різновидів даного явища. Визначено місце молодіжного середовища у соціальній структурі суспільства, розглянуто соціальні регулятиви його девіантності та їх особливості за умов нестабільного економічного і політичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.12 + Ю936.2-81 + Х883.52 + С5*36 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА329421
Рубрики:

10.
Рущенко І.П. 
Соціологія злочинності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / І.П. Рущенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Вперше визначено науковий статус, ідентифіковано соціологію злочинності як галузь української соціології шляхом відокремлення її проблематики, функцій від аналогічних ознак вітчизняної кримінології, визначено об'єкт і предмет нової галузі соціології, її внутрішню структуру та зв'язок з суміжними дисциплінами. Подано систематичний огляд першоджерел соціології злочинності. Досліджено асіологічні проблеми (небезпека тиску з боку класових, наукових, повсякденних ідеологій), методологічні (специфіка застосування системного підходу, складності з визначенням поняття злочину, дуалізм кримінології та обгрунтування мультипарадигмальності в процесі дослідження двох реальностей - злочину та злочинності), методичні питання, пов'язані з добором конкретної методики, організацією та тактикою польових досліджень. На підставі концепції соціальної адаптації розроблено мережу аналітичних категорій соціології злочинності, за допомогою якої стає можливим багатовимірний теоретико-соціологічний аналіз злочинності. Окреслено засади інституційного підходу до злочинності та розглянуто основні варіанти делінквентної поведінки стосовно інституційних комплексів. Удосконалено методологію соціологічного підходу до злочину як поведінки. На базі теорій соціальної поведінки Вебера та Парсонса визначено сутність кримінальної дії, її основні складові елементи та розроблено класифікаційну модель злочинності. Вперше введено поняття "кримінально-правове поле" та розглянуто основні властивості злочинності як соціального поля. Розвинуто поняття криміногенної ситуації на базі реалізації системної методології. Удосконалено теорію латентних соціальних процесів за рахунок введення поняття "соціально-інформаційна піраміда", яка відображає загальну модель вказаних процесів, сформульовано засади дослідження латентних соціальних процесів. Наведено методику та результати низки вимірів латентної злочинності, проаналізовано світову практику досліджень латентної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*368 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА316913 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Тихонова Н. О. 
Удосконалення механізмів державного управління соціальними процесами на шахтах Центрального району Донбасу: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. О. Тихонова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення механізмів державного управління соціальними процесами у вугільній промисловості, яка значною мірою є основою соціальної сфери вуглевидобувних районів. Розроблено концепцію розвитку вугільних підприємств Центрального району Донбасу, яка містить механізми державного управління соціальними процесами для випереджаючого розвитку соціальної складової району та підкреслює необхідність посилення впливу держави як власника на економічні результати господарювання вуглевидобувних підприємств для забезпечення позитивного розвитку соціальних процесів в районі. Запропоновано стратегії поведінки вугільних підприємств з зазначенням можливого розвитку соціальних процесів на підприємствах, спрямовані на збереження шахтного фонду та робочих місць, що забезпечить наповнення місцевих бюджетів, підвищення безпеки праці, цільове використання державних дотацій та зменшення навантаження на державний бюджет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР5)305.651-21 + С5*3 + Х819(4УКР5)122
Шифр НБУВ: РА376923 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського