Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (250)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (452)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Аблятіпова Н.А. 
Інститут піклування над повнолітніми дієздатними особами за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.А. Аблятіпова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено спробу сформулювати концепцію піклування над дієздатною фізичною особою, що враховує сучасні тенденції розвитку цивільного права в Україні. Узагальнено та систематизовано підстави виникнення відповідних відносин і наслідки окремих випадків неналежного здійснення піклування. Сформульовано відповідні рекомендації щодо вдосконалення редакції певних норм Цивільним кодексом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211 +
Шифр НБУВ: РА352223
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Артеменко С.В. 
Цивільно-правові проблеми управління акціонерним товариством: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Артеменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних та практичних питань щодо управління акціонерним товариством, виникнення та реалізації даного права. Відзначено, що відносини з управління акціонерним товариством є частиною корпоративних відносин і належать до немайнових корпоративних відносин. Визначено коло відносин з управління акціонерним товариством, які належать до предмету цивільно-правового регулювання. Запропоновано визначення поняття органу акціонерного товариства. Проаналізовано зв'язок права на управління акціонерним товариством з правом власності на акції та встановлено випадки, за яких право на управління виникає раніше, ніж право власності на акції. Досліджено відносини, пов'язані з утворенням, діяльністю органів управління акціонерним товариством, їх компетенцією. Розкрито стан наукової розробки щодо усунення проблем управління акціонерним товариством. Зроблено висновок, що компетенцію загальних зборів необхідно обмежити законом. Досліджено особливості права на управління власників привілейованих акцій. Визначено негативні наслідки утворення дробових акцій. Проаналізовано відносини представництва акціонера на загальних зборах, надано практичні рекомендації з даного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142 +
Шифр НБУВ: РА330385
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Атаманова Ю.Є. 
Права промислової власності як форма участі в господарських товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Є. Атаманова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено права промислової власності як форми участі в господарських товариствах. Відзначено, що для реалізації можливості передачі як вкладів до статутних фондів (капіталів) господарських товариств, такі об'єкти мають відповідати критеріям оборотоздатності: виключності, корисності, відчужуваності, можливості їх грошової оцінки, інвестиційної привабливості. Проведено аналіз прав промислової власності на відповідність сформульованим критеріям оборотоздатності й установлено об'єкти, права на які не можуть бути інвестованими до статутних фондів (капіталів) господарських товариств. Обгрунтовано, що патентно-ліцензійні договори не повинні використовуватися як підстави участі у статутних фондах (капіталах) господарських товариств правами промислової власності, механізм передачі останніх має "вписатися" до корпоративних правовідносин, що мають основне значення, але правові конструкції зазначених договорів повинні використовуватися як її істотні умови. Доведено, що внесенню вкладів до статутного фонду даного товариства правами промислової власності найбільш кореспондують правові конструкції договору про поступку (передачу) виключних прав й договору виключної, особливо повної ліцензії. Надано пропозиції щодо ліквідації законодавчих прогалин, пов'язаних з використанням прав промислової власності як форми участі в господарських товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.17 + Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА327603
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Безух О.В. 
Захист від недобросовісної конкуренції у сфері промислової власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Безух ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено шляхи захисту від недобросовісної конкуренції об'єктів промислової власності у діяльності держави, інших уповноважених осіб з метою припинення недобросовісної конкуренції у господарській діяльності. Здійснено комплексний аналіз норм законодавства, правового явища "недобросовісна конкуренція", співвідношення захисту від недобросовісної конкуренції з іншими об'єктами промислової власності, існуючих правових засобів захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання від недобросовісної конкуренції. Зроблено висновок, що захист використання інтелектуальних продуктів у господарській діяльності від недобросовісної конкуренції має кумулятивний характер. Встановлено, що одночасно можуть існувати два види конфліктуючих суб'єктивних прав, зокрема: право виключного використання об'єктів промислової власності у господарській діяльності на підставі реєстрації та право їх переважного використання на підставі пріоритету та захисту від недобросовісної конкуренції. Запропоновано зміни до Законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х881.9(4УКР)123.5
Шифр НБУВ: РА315090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Блюмхардт 
Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Олександр Блюмхардт ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142
Шифр НБУВ: РА321817
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Бобко В.Г. 
Судочинство у справах про визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її померлою: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Г. Бобко ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства та результатів попередніх досліджень визначено юридичну природу прав про визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення ї померлою. Сформульовано поняття "безвісна відсутність", установлено предмет судового захисту. Проаналізовано питання предмета доказування, судового розгляду. Визначено співвідношення між особливостями судового розгляду у справах досліджуваної категорії та загальними принципами цивільного судочинства. У аспекті загальних вимог, що пред'являються до судового рішення як акта правосуддя, досліджено суть судового рішення та його властивості у правах цієї категорії. Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства та судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)181 + Х839(4УКР)011.5 +
Шифр НБУВ: РА347920
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Бринцев О.В. 
Сутність правових спорів у сфері підприємництва та способи їх вирішення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Бринцев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено правові спори у сфері підприємництва та способи їх вирішення. З'ясовано сутність явища правового спору. Критично проаналізовано існуючі концепції та наведено сучасне його визначення. Встановлено кваліфікуючі ознаки спорів у сфері підприємництва та причини їх виникнення. Висвітлено універсальні способи вирішення спорів та розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює відповідні правовідносини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА315256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Булатов Є.В. 
Правовий статус установи як учасника господарських відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Є.В. Булатов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено зміст поняття установи як учасника господарських відносин, з'ясовано її функціональне призначення та організаційно-майнові ознаки (унітарний устрій, некомерційний статус, обов'язковість повного або часткового фінансування власником, володіння правом оперативного управління відносно закріпленого майна). Досліджено господарсько-правовий статус установи як різновиду некомерційних організацій. Розглянуто питання, пов'язані з проблемою визначення її речових прав. Сформульовано пропозиції щодо узгодження фінансового та господарського законодавства України з метою розширення розпорядницьких повноважень бюджетних установ відносно коштів, одержаних ними в результаті господарської діяльності. Аргументовано необхідність законодавчого закріплення дозволених установам усіх форм власності за вичерпними переліками. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового статусу установ з питань їх господарської компетенції та механізму реалізації субсидіарної відповідальності власника (держави або територіальної громади) за зобов'язаннями бюджетної установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)015 +
Шифр НБУВ: РА334810
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Вінник О.М. 
Теоретичні аспекти правового забезпечення реалізації публічних і приватних інтересів в господарських товариствах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Вінник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано складність (багатоплановість) ролі інтересу в праві через комплекс його функцій: спонукальної - щодо встановлення, зміни, припинення правовідносин, реалізації прав та обов'язків їх учасниками; як структуротвірного елемента правового статусу суб'єкта - щодо наявності в нього (суб'єкта), крім суб'єктивних прав, додаткових можливостей у формі законних інтересів, захисної - щодо можливості використання державного примусу для реалізації законного інтересу у разі його ігнорування іншими особами, а також надання відповідної компенсації носієві законного інтересу у разі порушення останнього. Обгрунтовано необхідність визначення поняття незаконного інтересу як критерію визнання меж реалізації суб'єктивних прав та кваліфікації певної поведінки як зловживання правом. Зроблено класифікацію приватних і публічних інтересів, визначено загальні засади їх збалансованого врахування у процесі правового регулювання господарської діяльності. Систематизовано причини виникнення конфлікту інтересів у сфері господарювання та корпоративних відносинах, зокрема. Здійснено відмежування поняття конфлікту інтересів від суміжних понять протиріччя, правопорушення та спору (господарського, цивільного тощо). Запропоновано поняття корпоративних відносин як різновиду господарських відносин, що виникають у процесі створення, функціонування та припинення господарських товариств. Проаналізовано чинні правові механізми забезпечення врахування приватних і публічних інтересів учасників корпоративних відносин та запропоновано нові правові засоби забезпечення балансу цих інтересів з метою оптимізації діяльності господарських товариств. Обгрунтовано новий напрям господарсько-правової науки - корпоративна конфліктологія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 в-4 +
Шифр НБУВ: РА330274
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Вітвіцький С.С. 
Державний контроль у сфері ліцензійної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Вітвіцький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових проблем державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Уточнено суть поняття "ліцензія", встановлено її ознаки та зміст ліцензійних правовідносин. Охарактеризовано правовий режим ліцензування та здійснено його розмежування з суміжними правовими режимами. Запропоновано класифікацію суб'єктів, форм і методів державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Наведено пропозиції щодо уточнення чинних нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері контролю державних органів підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню. Уточнено законодавчі норми щодо визначення підстави та порядку використання заходів примусу за порушення загальнообов'язкових правил у ліцензійній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА333941
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Винар Л.В. 
Правовий статус юридичних осіб, заснованих державою: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Винар ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правового статусу юридичних осіб, заснованих державою. Висвітлено визначальні елементи їх правового статусу, а саме: права й обов'язки цих юридичних осіб, мету та цілі їх діяльності, правовий режим майна, організацію управління, умови відповідальності юридичних осіб, заснованих державою, за зобов'язаннями. Розкрито порядок створення та припинення їх діяльності. Уточнено коло державних органів, через які держава засновує юридичні особи. З'ясовано організаційно-правові форми, в яких здійснюють діяльність юридичні особи публічного права, засновані державою, й організаційно-правові форми, в яких діють юридичні особи приватного права, засновані державою. Акцентовано увагу на організаційно-правовій формі державного акціонерного товариства. Розкрито суть поняття та з'ясовано ознаки державного акціонерного товариства. На підставі вивчення фахової юридичної літератури, аналізу чинного законодавства України й узагальнення матеріалів судової практики, присвячених визначальним елементам правового статусу юридичних осіб, заснованих державою, сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА345177
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Волкова Н.В. 
Цивільно-правові засоби індивідуалізації фізичних осіб: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Волкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено цивільно-правові засоби індивідуалізації фізичних осіб. Виявлено необхідність індивідуалізації людини як особистості, учасника суспільних відносин і суб'єкта права. На підставі результатів теоретичних розробок визначено цивільно-правові засоби індивідуалізації фізичних осіб, їх особливості та види. Проаналізовано співвідношення правосуб'єктності фізичної особи та її індивідуалізувальних ознак. Охарактеризовано засоби індивідуалізації людини, а саме: ім'я, місце помешкання, цивільні стани, зовнішність і зображення. Розкрито сучасні аспекти зазначених категорій і особливості їх реалізації. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення певних норм чинного законодавства з питань індивідуалізації фізичної особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА359492
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Гаєцька-Колотило Я.З. 
Організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Я.З. Гаєцька-Колотило ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства, законодавства інших країн, практики функціонування сільськогосподарських кооперативів в Україні та за кордоном досліджено правові проблеми сільськогосподарської кооперації, її організаційно-правові форми та надано визначення понять "сільськогосподарська кооперація", "організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації", "сільськогосподарський кооператив", "сільськогосподарський виробничий кооператив", "сільськогосподарський обслуговуючий кооператив". Обгрунтовано, що сільськогосподарський кооператив і кооперативне об'єднання є основними організаційно-правовими формами сучасної сільськогосподарської кооперації в Україні, а сільськогосподарські виробничі та обслуговуючі кооперативи є типами сільськогосподарського кооперативу і, в свою чергу, поділяються на окремі види. Сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства та практики стосовно сільськогосподарської кооперації, правового статусу її конкретних організаційно-правових форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.172 +
Шифр НБУВ: РА323302
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Глусь Н.С. 
Корпорації та корпоративне право: поняття, основні ознаки та особливості захисту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Глусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання щодо правового регулювання корпоративних правовідносин. Проаналізовано історичний розвиток корпорації, її правову природу та відмінні ознаки, принципи корпоративного права, його основні джерела, а також об'єктний склад. Визначено та обгрунтовано поняття корпорації та корпоративного права. Розроблено ряд науково-теоретичних положень про поняття корпорації та корпоративне право, правового регулювання суб'єктивних корпоративних прав та особливості його захисту. На підставі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань корпоративного права, практики розгляду судами спорів, пов'язаних із реалізацією корпоративного права, сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення правового регулювання корпоративного права, а також практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014.142
Шифр НБУВ: РА309690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Головань І.В. 
Правова робота у механізмі захисту прав суб'єктів підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Головань ; НАН України. Ін-т екон.-правових дослідж. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність ширшого використання можливостей правової роботи в економіці, що передбачає активізацію дій самих суб'єктів підприємницької діяльності з підвищення рівня реалізації чинного законодавства, спрямованого на захист їх прав і законних інтересів. Всебічно обгрунтовано необхідність застосування в процесі здійснення правової роботи заходів, що мають універсальне значення для протидії будь-яким порушенням прав суб'єктів підприємницької діяльності та для профілактики порушень: фіксації фактів незаконних дій чи протиправної бездіяльності порушників прав суб'єктів підприємницької діяльності, повідомлення компетентних органів про факти порушень їх прав та звернення уваги громадськості на ці факти, використання суб'єктами підприємницької діяльності наданої законом можливості невиконання незаконних вимог з боку порушників їх прав, обмеження доступу порушників прав до конфіденційної інформації, яку мають у своєму розпорядженні суб'єкти підприємницької діяльності. Виявлено нові можливості правової роботи у застосуванні засобів та методів захисту їх прав та інтересів під час розгляду спорів у господарських судах (застосування звуко- та відеозапису, особливості доказування), а також у стосунках цих суб'єктів з іншими правоохоронними органами (особливості захисту залежно від конкретного державного органу). Розкрито особливості застосування засобів і методів захисту прав та інтересів суб'єктів підприємництва у сфері найбільшого поширення цих прав: під час здійснення державними контролюючими органами перевірок фінансово-господарської діяльності. Уточнено поняття механізму захисту прав суб'єктів підприємницької діяльності як системи відповідних засобів, методів та техніко-юридичних прийомів, Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке регулює відносини суб'єктів підприємництва та державних органів шляхом запровадження процесуальних норм, спрямованих на врегулювання порядку реалізації державними органами їх прав і повноважень. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення організації правової роботи за сучасних умов шляхом розширення сфери діяльності юридичних служб, залучення зовнішніх консультантів, а також адвокатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.010.6 +
Шифр НБУВ: РА323804
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Голоядова Т.О. 
Організаційно-правові аспекти управління персоналом в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Голоядова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто акціонерні товариства (АО) та їх персонал як об'єкт управління. Визначено зміст та соціальну природу управління кадровою роботою у даних товариствах. Проаналізовано організаційно-правові аспекти формування управлінського персоналу, організацію навчання управлінської еліти. Обговорено проблеми прогнозування та планування відтворення персоналу АО. Висвітлено недоліки законодавчих і нормативно-правових актів (загальнодержавного, відомчого та локального рівнів) у частині реального стимулювання ефективності діяльності керівних органів АО. Наведено шляхи використання зарубіжного досвіду роботи із управлінським персоналом корпорацій для удосконалення кадрової роботи у вітчизняних АО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142 + Х839(4УКР)014.142
Шифр НБУВ: РА322108
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Горбась Д.В. 
Здійснення суб'єктивних цивільних прав фізичних осіб: поняття, способи, межі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.В. Горбась ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. правов. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти здійснення суб'єктивних цивільних прав фізичних осіб. Досліджено поняття "здійснення суб'єктивних цивільних прав фізичних осіб", способи, межі здійснення даних прав, зловживання правом. Проаналізовано захист суб'єктивних цивільних прав з позицій носія права на захист. Розроблено класифікації способів здійснення суб'єктивних цивільних прав і меж здійснення досліджених прав. На підставі аналізу чинного законодавства та наукових праць розроблено аргументовані пропозиції щодо внесення змін до статей 13, 16, 1169 Цивільного кодексу України з метою підвищення ефективності правового регулювання питань здійснення права й уникнення протиріч і складнощів під час практичного застосування зазначених норм права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)011 +
Шифр НБУВ: РА362333
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Гринюк Р.Ф. 
Правовий статус комунальних підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Ф. Гринюк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу комунальних підприємств за нових економічних умов, а також стан українського законодавства, що закріплює правове становище комунальних підприємств у системі суб'єктів господарювання.Проаналізовано нормативні акти зарубіжних країн, на підставі яких виявлено основні тенденції у визначенні правового статусу комунальних (муніципальних) підприємств. Досліджено основні етапи становлення та розвитку комунальних підприємств, сформульовано поняття та визначено ознаки комунальних підприємств як суб'єктів господарювання у сфері місцевого самоврядування. Подано структурну характеристику правового статусу комунальних підприємств, визначено шляхи вдосконалення правового регулювання окремих його елементів. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку створення органами місцевого самоврядування власних підприємств у формі унітарних шляхом встановлення вичерпного переліку критеріїв, наділення цих підприємств відокремленим майном шляхом передачі засновником внесків для формування мінімального розміру статутного фонду. Запропоновано механізм контролю з боку засновника за відповідністю діяльності комунального підприємства його статутним завданням і майновим станом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА314261 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Демченко Т.С. 
Проблеми гармонізації законодавства України про товарні знаки з міжнародно-правовими нормами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Демченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Надано загальну правову характеристику товарних знаків, висвітлено зміст основних умов надання їм правової охорони, визначено шляхи вирішення проблемних питань, пов'язаних з отриманням, використанням та захисом прав на товарні знаки в Україні. Запропоновано юридичне визначення колективного, сертифікаційного, загальновідомого та знаменитого знаків. Обгрунтовано необхідність законодавчого запровадження поняття недобросовісності заявника, розкрито суть та межі здійснення права заборони. Визначено основні напрямки захисту прав власників товарних знаків в Інтернеті. Надано конкретні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення системи правової охорони товарних знаків в Україні та проведення її у відповідність до основних міжнародних стандартів і вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 + Х839(4УКР)013.23 +
Шифр НБУВ: РА322324
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського