Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (98)Юристам - Реферативна інформація (77)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х893.9(4УКР)-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Чурікова І.В. 
Всебічність, повнота й об'єктивність процесуальної діяльності слідчого: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Чурікова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо всебічності, повноти й об'єктивності процесуальної діяльності слідчого, вдосконалення її правової регламентації та практики застосування. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, міжнародних документів стосовно порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників, а також наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та наведено практичні рекомендації з метою вдосконалення всебічності, повноти й об'єктивності процесуальної діяльності слідчих. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА364543
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Бартащук Л. П. 
Гарантії забезпечення права людини на повагу до честі і гідності у кримінальному судочинстві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. П. Бартащук ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані із законодавчим закріпленням кримінально-процесуальних гарантій забезпечення права людини на повагу до честі та гідності, а також виявлено прогалини та недоліки у даній сфері з урахуванням відповідних положень Конституції та законів України, міжнародно-правових актів у галузі прав людини та досягнень юридичної науки. Наведено науково-обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення правової регламентації процесуальних засобів і способів забезпечення права людини на повагу до честі та гідності у кримінальному судочинстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Тертишник В.М. 
Гарантії прав і свобод людини та забезпечення встановлення істини в кримінальному процесі України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Тертишник ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми реалізації принципу верховенства права у сфері правосуддя, забезпечення встановлення істини та захисту прав і свобод людини у кримінальному судочинстві, використання у доказуванні у кримінальних справах матеріалів, одержаних органами оперативно-розшукової й адміністративної юрисдикції. Розроблено теоретичні моделі нових слідчих дій. Сформульовано концептуальну модель системи принципів кримінального процесу та принципів доказового права. Визначено гарантії недоторканності сфери особистого життя людини. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства, розвитку юридичної форми, теорії та практики доказування. Обгрунтовано пропозиції щодо регламентації у Кримінально-процесуальному кодексі України як нової слідчої дії "дослідження місця події групою спеціалістів". Обгрунтовано необхідність доповнити систему існуючих слідчих дій такими методами одержання інформації, як "безпосереднє спостереження" та "затримання на місці злочину з речовим доказом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА368763
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Герасимчук О.П. 
Диспозитивність та її реалізація потерпілим у кримінальному судочинстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.П. Герасимчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генез диспозитивного начала у кримінальному судочинстві України, його зв'язок з типом кримінального процесу, розвиток наукових досліджень поняття реалізації диспозитивності потерпілим у кримінальному судочинстві України та його суті. Зроблено висновок про відповідність проявів диспозитивності ознакам принципу кримінального процесу. Розвинуто положення про вертикальну та горизонтальну класифікації елементів структури диспозитивності. Розроблено класифікацію за суб'єктами. Проаналізовано публічні та диспозитивні засади набуття особою статусу потерпілого. Розвинуто ідею запровадження інституту правонаступництва у кримінальний процес. Для більш ефективної реалізації та гарантування прав і законних інтересів потерпілого обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного КПК України та до проекту КПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА360857
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Ноздріна М.О. 
Диспозитивність як елемент принципу змагальності у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Ноздріна ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і зміст змагальності як принципу кримінального процесу та диспозитивності у їх сукупності. Визначено, що диспозитивність - елемент принципу змагальності кримінального судочинства, у процесі реалізації якого суб'єкти, які відстоюють у справі свій особистий інтерес, користуються рівними процесуальними правами, здійснення яких значною мірою впливає на провадження за кримінальною справою. Висвітлено механізм його реалізації. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо внесення змін до окремих положень чинного законодавства та проекту нового Кримінального процесуального кодексу України з метою зміцнення гарантій прав і законних інтересів суб'єктів реалізації диспозитивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА334373
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Пепеляєв С.Г. 
Європейський правовий гуманізм як чинник реформування кримінально-процесуального права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.Г. Пепеляєв ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено шляхи удосконалення методології кримінально-процесуальної законотворчості, а також філософсько-правовий і концептуально-методологічний апарат у сучасній філософії права. Визначено зміст і соціальну цінність правового гуманізму як чинника реформування українського кримінально-процесуального права. Доведено, що правовий гуманізм є головним принципом юриспруденції. Проаналізовано взаємозв'язок правових і гуманістичних засад у кримінальному процесі. Розроблено практичні рекомендації щодо втілення провідних ідей європейського гуманізму під час удосконалення сучасного кримінально-процесуального права України, зазначено, що такий підхід має важливе практичне значення, може сприяти теоретичному забезпеченню та практичному насиченню гуманістичним змістом положень кримінально-процесуального законодавства та діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури й суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА338169
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Струць О.А. 
Законність та обгрунтованість проведення слідчих дій як гарантія прав і свобод учасників кримінального судочинства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Струць ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Доведено, що лише за неухильного дотримання вимог закону створюються умови для реалізації всієї системи процесуальних гарантій прав і свобод особи. Розглянуто структуру правових і фактичних підстав для провадження слідчих дій, що у своїй сукупності забезпечують обгрунтованість їх проведення. Розкрито механізм реалізації судового захисту конституційних прав і свобод учасників кримінального судочинства під час проведення слідчих дій. Проаналізовано роль прокурорського нагляду та відомчого контролю у забезпеченні законного та обгрунтованого провадження слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)-2 +
Шифр НБУВ: РА368446
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Король В.В. 
Засада гласності та її обмеження в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Король ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено ознаки та поняття гласності кримінального судочинства як політико-правового явища та засади кримінального процесу. Розкрито зміст засади гласності правосуддя у кримінальних справах. Проведено розмежування змісту засад гласності кримінального судочинства та участі народу у здійсненні правосуддя. Обгрунтовано правову природу та загальні особливості охорони інститутів різного роду таємниць у сфері кримінального судочинства та визначено основні шляхи забезпечення від розголошення під час судового розгляду кримінальних справ конфіденційних відомостей на підставі консенсусного розв'язання конфлікту публічного інтересу у відкритості судового процесу та приватних (у деяких випадках - державних) інтересів у забезпеченні охорони певної інформації з обмеженим доступом. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики стосовно додержання вимог засади гласності кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА320507 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Навроцька В.В. 
Засада диспозитивності та її реалізація в кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Навроцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження засад диспозитивності та її ролі у забезпеченні прав і законних інтересів приватних осіб, що беруть участь у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття диспозитивності та з'ясовано її співвідношення з публічністю та змагальністю. Розглянуто елементи диспозитивності під час вирішення цивільного позову у кримінальному процесі. Проаналізовано її прояви за умов провадження у кримінальних справах приватного та приватно-публічного обвинувачення, а також у справах публічного обвинувачення. Констатовано, що чинні нормативно-правові акти не повною мірою дозволяють реалізувати права особи у кримінальному судочинстві, за окремих випадків суперечать засадам диспозитивності. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного Кримінально-правового кодексу України та інших нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА353758
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Лобойко Л.М. 
Методи правового регулювання у кримінальному процесі України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / Л.М. Лобойко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Розкрито суть поняття "метод кримінально-процесуального права". Досліджено співвідношення даних методів з предметом цієї галузі права. Висвітлено суть імперативного, диспозитивного та загального методів. Розглянуто відображення кожного з методів правового регулювання у змісті та формі кримінально-процесуальної діяльності. Проаналізовано гарантії їх реалізації у практиці цієї діяльності. З'ясовано співвідношення імперативного методу з диспозитивним і змагальним методами правового регулювання у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА351378
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гаргат-Українчук О.М. 
Презумпції у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.М. Гаргат-Українчук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення теоретичних і практичних проблем дії презумпцій у кримінальному процесі України (КПУ), а також удосконалено законодавство України, яке закріплює загально-правові презумпції (ЗПП), що діють у КПУ, та кримінально-процесуальні презумпції (КПП). Досліджено питання історичного розвитку, ознаки, значення та класифікації презумпцій, які застосовуються в КПУ, значення ЗПП у процесі доказування у кримінальній справі, механізм дії галузевих КПП. Запропоновано науково обгрунтовані проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА370266 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Леоненко М.І. 
Принцип національної мови у кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.І. Леоненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з реалізацією принципу національної мови у кримінальному судочинстві України. На підставі узагальнення літературних джерел та вивчення судової практики досліджено проблеми юридичного визначення мови кримінального судочинства, проведено цілісний, комплексний та системний аналіз розвитку та функціонування принципу національної мови у кримінальному судочинстві, за умов соціально-політичного, демографічного розвитку України. Обгрунтовано комплекс пропозицій щодо вдосконалення норм, які регулюють питання мови у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА313838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Аскеров С.С. 
Принцип незалежності і недоторканності суддів у кримінальному процесі України та Азербайджану (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Аскеров ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, суть і зміст принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі України й Азербайджану. Проаналізовано процес становлення, а також розвиток цього принципу у кримінальному процесі даних країн. Вивчено та проаналізовано їх конституції та законодавства, міжнародно-правові акти про незалежність і недоторканість суддів. Досліджено проблеми сучасного стану та шляхи подальшого правового врегулювання принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі. Проаналізовано співвідношення даного принципу з іншими принципами кримінального процесу України й Азербайджану. Проведено порівняльно-правовий аналіз національного законодавства цих країн щодо незалежності та недоторканості суддів, рівня забезпечення та системи гарантії незалежності суддів, відповідність законодавства цих держав їх міжнародно-правовим зобов'язанням. Обгрунтовано необхідність удосконалення законодавства України й Азербайджану щодо притягнення суддів до юридичної відповідальності (дисциплінарної та кримінальної). Зроблено пропозиції законодавцям даних держав стосовно приведення правової бази щодо незалежності та недоторканості суддів у відповідності до міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(5АЗЕ)-2 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355589
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Гринюк В.О. 
Принцип незалежності суддів і підкорення їх тільки закону в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Гринюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, суть, зміст та системи гарантій реалізації принципу незалежності суддів і підкорення їх тільки закону в кримінальному процесі України. Здійснено історико-правовий аналіз еволюції принципу незалежності суддів у законодавстві, юридичній практиці та доктрині України. На підставі Конституції та законів України, міжнародно-правових актів, законодавства зарубіжних держав, правозастосовчої практики комплексно досліджено питання сучасного стану та перспектив правового регулювання цього принципу. Досліджено зміст і межі підкорення суддів закону. Наведено межі правомірного впливу суб'єктів кримінального судочинства на формування внутрішнього суддівського переконання. Розвинуто співвідношення принципу незалежності суддів і підкорення їх тільки закону з іншими принципами кримінального процесу, зокрема, законності, змагальності, гласності судового розгляду, обов'язковості рішень суду. Досліджено інститут суддівської недоторканості, обгрунтовано необхідність удосконалення процедури притягнення суддів до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері забезпечення незалежності суддів відповідно до міжнародно-правових стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА329565
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Крижанівський В.В. 
Принцип презумпції невинуватості у кримінальному процесі (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Крижанівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, правову природу та зміст принципу презумпції невинуватості. Визначено його місце та роль у загальній системі кримінально-процесуальних принципів. З'ясовано механізм впливу на інші норми кримінально-процесуального права. Наведено характеристику ситуацій, які виникають у процесі реалізації вимог цього принципу під час прийняття рішень за умов розслідування та вирішення кримінальних справ в Україні, США та Польщі. Проаналізовано співвідношення підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності з презумпцією невинуватості. З'ясовано доцільність впровадження положень правил Міранди й угоди про визнання вини до кримінального процесу України. На підставі проведеного дослідження сформульовано теоретичні висновки з досліджених питань і практичні пропозиції з метою вдосконалення реалізації принципу презумпції невинуватості у кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА350840
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Карабут Л.В. 
Принцип публічності у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.В. Карабут ; Акад. адвокатури України. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено генезу розвитку уявлень про принцип публічності у теорії кримінального процесу. Розкрито суть поняття, функціонального призначення та структуру принципу публічності, а також його співвідношення з іншими принципами кримінального процесу. Висвітлено відображення цього принципу у змісті та структурі кримінально-процесуальної діяльності. Розглянуто кримінально-правові, адміністративно-правові та кримінально-процесуальні гарантії реалізації принципу публічності у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА357682
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Кузьмічов Я.В. 
Принципи розкриття злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.В. Кузьмічов ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження принципів розкриття злочинів і розроблено рекомендації, спрямовані на ефективне вирішення завдань кримінального судочинства. Визначено зміст діяльності з розкриття злочинів у взамозв'язку з метою, завданнями та соціально-економічними умовами життєдіяльності суспільства. Визначено співвідношення умов і критеріїв оцінювання діяльності з розкриття злочинів. Встановлено обумовленість окремих принципів розкриття злочинів положеннями міжнародно-правових норм і стандартів забезпечення прав і свобод людини. Побудовано цілісну систему принципів, у якій відображено комплексний характер відповідної діяльності. Сформульовано визначення основних дефініцій, що стосуються завдань, структури, прийомів і засобів розкриття злочинів. Обгрунтовано шляхи вирішення дискусійних питань й обгрунтовано наукові положення, що розвивають теорію кримінального процесу, криміналістики й оперативно-розшукової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х894.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357865
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Прилуцький П.В. 
Проблема істини у кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.В. Прилуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему встановлення істини у кримінальному судочинстві України, проаналізовано історію виникнення, розвитку та вирішення даного питання. Розглянуто етимологію поняття "істина" та його співвідношення з категоріями "повнота", "всебічність" та "об'єктивність" у кримінальному процесі. Здійснено диференціацію учасників кримінального судочинства за їх функціональною роллю щодо встановлення істини у кримінальній справі. Розглянуто теоретичні аспекти доказування як способу встановлення істини у кримінальному процесі, визначено його відмінні ознаки з судово-процесуальним пізнанням. Досліджено проблеми розробки та використання системи засобів доказування у кримінальному процесі України. Проаналізовано особливості формування внутрішнього переконання судді у кримінальній справі, виявлено негативні фактори, які можуть впливати на даний процес, запропоновано напрямки подолання їх негативної дії. Зроблено висновок про недоцільність відмови від категорії "істина" у кримінальному процесі, сформульовано пропозиції щодо удосконалення системи засобів доказування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА344548
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Деревянкін С.Л. 
Публічність та диспозитивність у кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Л. Деревянкін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття, визначено правову природу, структуру, зв'язки та взаємозв'язки публічності та диспозитивності як кримінально-процесуальних явищ. З'ясовано їх вплив на форму кримінального процесу. Установлено джерела публічності та диспозитивності кримінального процесу. Розглянуто місце інтересу в кримінально-процесуальній діяльності. Визначено коло суб'єктів публічності та диспозитивності у кримінальному судочинстві. Проаналізовано риси, які характеризують процесуальні права та повноваження у кримінальному процесі. Виявлено фактори, що перешкоджають запровадженню диспозитивних прав і дискреційних повноважень у кримінально-процесуальне законодавство та правозастосовчу практику в Україні, а також правові способи та форми їх нейтралізації, у взаємозв'язку з чим запропоновано конкретні диспозитивні та дискреційні норми. Визначено принцип диспозитивності як основне нормативно виражене положення кримінального судочинства, що виражає свободу суб'єктивно зацікавленої особи самостійно або за допомогою захисника/представника визначати форми та способи захисту порушеного права або інтересу, що охороняється законом, предмет процесуального провадження, а також його долю та долю процесу за різних процесуальних стадій і проваджень процесу, у взаємозв'язку з цим сфера дії принципу диспозитивності (матеріального його елементу) визначається залежно від виду кримінального провадження (приватного, приватно-публічного, публічно-приватного або публічного обвинувачення). Розкрито структуру принципів публічності та диспозитивності як сукупності вертикальних і горизонтальних рівнів. До останніх віднесено елементи, взаємопов'язані з реалізацією учасниками процесу матеріальних вимог і здійсненням процесуальних прав. Наведено рекомендації щодо вдосконалення процесуального законодавства у частині узгодження публічних і приватних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА341397
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського