Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6051)Юристам - Наукова електронна бібліотека (79)Юристам - Реферативна інформація (4403)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х809(4УКР)$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 487
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Євсєєв О.П. 
Процедури в конституційному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.П. Євсєєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено процедури у конституційному праві України. Розглянуто правову природу, значення, класифікацію, вимоги, дефектність конституційно-правових процедур. Проаналізовано концепцію конституційно-процесуального права. З'ясовано її співвідношення з концепцією дискреційних повноважень. Досліджено особливості окремих процедурно-процесуальних форм, що існують у конституційному праві України. Розглянуто процедури у механізмі конституційного реформування, законодавчу процедуру, процедурні аспекти діяльності Конституційного Суду України та забезпечення незалежності його суддів, процедури розв'язання державно-правових конфліктів. Проаналізовано відповідні процедурні механізми у країнах ЄС і СНД. Доведено значення процедури посередництва (медіації) як ефективного засобу розв'язання протиріч у політико-правовій сфері сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-8 +
Шифр НБУВ: РА361750
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Єгорова В.С. 
Конституційно-правовий статус суддів судів загальної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Єгорова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст поняття конституційно-правового статусу суддів судів загальної юрисдикції, виділено основні етапи його становлення та розвитку. Визначено особливості правосуб'єктності, права й обов'язки суддів судів загальної юрисдикції, розглянуто принципи та гарантії їх діяльності. Проаналізовано організаційно- та нормативно-правові гарантії діяльності суддів судів загальної юрисдикції, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного Закону України "Про статус суддів". Обгрунтовано необхідність внесення до чинного законодавства положення, згідно з яким гарантії незалежності суддів, закріплені в Конституції України та інших законах, не можуть бути скасовані або зменшені державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)11-7 +
Шифр НБУВ: РА360152
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Єзеров А.А. 
Конституційний конфлікт як феномен та процес в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.А. Єзеров ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості та закономірності конституційного конфлікту як явища і процес політико-правової реальності сучасного державотворення в Україні. Розв'язано задачу розвитку цілісної концепції конституційного конфлікту на підставі синтезу всіх аспектів даної проблеми у конституційно-правовому вимірі. Визначено перспективи перетворення галузі конституційного права з системи норм, що закріплює статуси суб'єктів конституційної взаємодії, на ефективний регулятор конституційно-правових відносин конфронтаційного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА352898
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Єрмолін В.П. 
Конституційні засади виконавчої влади в Україні (проблеми теорії і практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Єрмолін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розглянуто суть загального явща виконавчої влади в контексті теорії поділу влади. Доведено, що співвіднесеність законодавчої та виконавчої влади зумовлена насамперед прийнятою формою державного правління. Зазначено, що подоланню складностей, які виникають у процесі реалізації ідеї поділу влади, не сприяють деякі теоретичні концепції, зокрема, концепція президентської влади. Обгрунтовано важливе значення поняття державного управління для з'ясування поняття та суті виконавчої влади, досліджено історико-правові аспекти становлення її конституційних засад в Україні, розглянуто їх сучасну еволюцію. Наголошено, що за Основним Законом передбачено, так званий, дуалізм виконавчої влади. Тим самим, зокрема, Президент України поєднаний з виконавчою владою функціонально. Відзначено, що Президент України є ключовою складовою системи виконавчої влади. Характер його компетенційних зв'язків з Кабінетом Міністрів України унаочнює домінантність ролі Президента України за буквою чинного Основного Закону. Разом з тим, зміст конституційного статусу Кабінету Міністрів України засвідчує його потенційну значущість у сфері виконавчої влади, ймовірну роль уряду як центру з питань реалізації відповідної державної політики. Охарактеризовано пропозиції щодо реформування системи компетенційних зв'язків у своєрідному трикутнику "Верховна Рада України - Президент - Кабінет Міністрів України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63 + Х819(4УКР)011.15 +
Шифр НБУВ: РА323575
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Єрмоленко Д.О. 
Правовий статус людини і громадянина в Україні як соціальній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Єрмоленко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено історичний аспект появи та розвитку концепції соціальної держави у зарубіжному та вітчизняному законодавстві. Сформульовано визначення соціальної держави, її ознаки та умови функціонування. Розроблено класифікацію сучасних світових конституцій залежно від відображення соціальної орієнтації держави. Наведено порівняльну характеристику соціальної та правової держави. Розглянуто аргументи, що наголошують на "надкласовості" соціальної держави. Проаналізовано спільні риси та відмінності соціальної та соціалістичної держави соціальної держави та "держави благоденства". Класифіковано гарантії забезпечення соціально-економічних прав людини в соціальній державі. Обгрунтовано необхідність створення в Україні, на підставі ст. 125 Конституції України, соціальних судів для здійснення судочинства у соціальних справах (вирішення спорів з питань загальносоціального страхування та виконання законів з соціальних питань. Надано рекомендації щодо вдосконалення процесу розбудови в Україні соціальної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА318453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Ієрусалімова І.О. 
Механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Ієрусалімова ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Здійснено класифікацію прав і свобод громадянина у сфері адміністративно-правових відносин. Наведено характеристику його адміністративно-правового статусу. Запропоновано визначення поняття механізму адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина, охарактеризовано організаційні засоби його здійснення. Сформульовано пропозиції щодо необхідності доповнення механізму правового регулювання суспільних відносин у сфері реалізації прав і свобод громадян відповідними законами, особливу увагу приділено питанням забезпечення їх державними, соціальними й управлінськими послугами. Визначено правові гарантії, показано їх роль у механізмі адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА344436
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Іваненко Г.В. 
Конституційна модель правової держави: шляхи її удосконалення і реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Г.В. Іваненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано, що на кожному з етапів розвитку громадянського суспільства ідеї правової держави відбивають відповідний рівень культури та реальну правову дійсність у конкретній країні та у світі в цілому. Встановлено, що стратегічною метою реалізації конституційної моделі правової держави в Україні є створення такої системи державної влади, яка б відповідала стандартам демократичної, правової держави з соціально орієнтованою ринковою економікою, враховувала потреби суспільства та кожної окремої особистості. Показано, що обов'язковою умовою поглиблення демократичних засад в управлінні державою є створення надійного механізму стримувань і противаг між законодавчою та виконавчою гілками влади та неухильне дотримання владними структурами Конституції України. Визначено, що основними напрямками реалізації коституційної моделі правової держави в Україні є конституційна, парламентська, адміністративна, муніципальна реформа, реформування виборчого законодавства та судоустрою. Аргументовано, що головним завданням сучасного українського конституціоналізму є поєднання конституційної моделі правової держави з реальною практикою державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х809(4Укр) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА321108
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Іванюшенко 
Конституційне право людини і громадянина на безпечне для життя і здоров'я довкілля та його забезпечення в системі місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Вікторія Вікторівна Іванюшенко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА365945
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Івершенко Л.А. 
Конституційне право людини і громадянина на приватну власність в Україні та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.А. Івершенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис права людини та громадянина на приватну власність, стан наукового опрацювання в теорії конституційного права та його нормативне закріплення у різні історичні епохи. На підставі аналізу літератури запропоновано визначення поняття та змісту конституційного права людини та громадянина на приватну власність і його нормативно-правове регулювання в Україні. Досліджено роль органів внутрішніх справ щодо забезпечення даного права, а також форми і методи їх діяльності у зазначеному напрямку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства стосовно ефективного регулювання конституційного права людини та громадянина на приватну власність і процесу забезпечення цього права органами внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА343524
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Івчук М. Ю. 
Адміністративно-правовий статус органів прокуратури України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Ю. Івчук. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми адміністративно-правового статусу органів прокуратури України. Визначено шість історико-правових періодів розвитку інситуту прокуратури України, а також місце прокуратури у механізмі держави. Розкрито сутність і структуру її адміністративно-правового статусу. Охарактеризовано правові засади організації діяльності органів прокуратури України. Визначено особливості діяльності органів прокуратури України, досліджено форми їх взаємовідносин і взаємодії з іншими державними органами та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА379773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Ілляшенко Ю. Ю. 
Становище дітей в Україні в період розбудови громадянського суспільства: історичний аспект (1990-ті роки XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Ю. Ілляшенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості впровадження державної політики стосовно дітей, зокрема, в соціальній, моральній, навчально-виховній, культурній сферах. Розглянуто проблеми соціально-правової захищеності дітей в Україні періоду розбудови громадянського суспільства (1990-ті рр. XX - початок XXI ст.), зокрема, дотримання прав найбільш уразливих соціальних категорій: дітей-сиріт, дітей, що залишилися без батьківського піклування, дітей з функціональними обмеженнями, бездоглядних і безпритульних дітей. Розкрито проблеми діяльності дитячих громадських організацій України. Охарактеризовано основні напрями діяльності дитячих об'єднань. Здійснено висновки щодо важливої ролі та домінантного місця дітей в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-29 + Х809(4УКР)342 + Ч442(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Аблязов Д.Е. 
Принцип верховенства конституції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.Е. Аблязов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено принцип верховенства констутиції та його вплив на конституційний розвиток України у контексті втілення у вітчизняній державотворчій практиці ідеалів демократії та праводержавності. Визначено правовий і науково-теоретичний зміст принципу верховенства конституції. Висвітлено основні концептуально-методологічні підходи, що застосовуються у сучасній науці конституційного права для його аналізу. Обгрунтовано необхідність виокремлення зазначеного принципу як самостійного поняття наряду з поняттями "верховенство права", "законність", "конституціоналізм". Увагу приділено функціональному обгрунтуванню принципу верховенства конституції. Розглянуто його зв'язок з основними принципами правової, демократичної держави. Досліджено специфіку взаємозв'язку процесу забезпечення принципу верховенства конституції як Основного Закону держави та суспільства та динаміки конституційних змін. Охарактеризовано правові способи та механізми гарантування даного принципу, досліджено співвідношення між процесами його забезпечення та розвитком системи законодавства в Україні. Запропоновано певні рекомендації щодо змін у законодавстві з метою забезпечення верховенства конституції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА361866
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Аврамова О.Є. 
Позбавлення суб'єктивного права на житло: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Є. Аврамова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства, судової практики та результатів попередніх досліджень сформульовано визначення понять житла у загальному контексті та контексті житлового права. Запропоновано визначення поняття житла соціального призначення. Установлено зміст права на житло та недоторканості житла. Висвітлено принципи позбавлення суб'єктивного права на житло. Проведено класифікацію підстав цього позбавлення. Проведено класифікацію підстав позбавлення права приватної власності на житло, виселення, а також класифікацію реквізиції та націоналізації. З'ясовано юридичну природу позбавлення суб'єктивного права на житло. Наведено рекомендації та пропозиції, що стосуються законодавчого врегулювання цивільних правовідносин навколо позбавлення суб'єктивного права на житло, зокрема, щодо введення обов'язкового страхування житла, правил проведення капітального ремонту житла, правил виселення, відмови конфіскації житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)211.32 + Х839(4УКР)112.2 +
Шифр НБУВ: РА356083
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Авсєєвич В.П. 
Верховна Рада у конституційному процесі в Україні. 1990 - 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Авсєєвич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і діяльність Верховної Ради України у процесі розробки та прийняття Конституції України в 1990 - 1996 рр. Висвітлено основні етапи конституційного процесу в Україні, політичну боротьбу навколо основних положень нової Конституції, формування ключових конституційних положень, взаємодію та боротьбу різних гілок влади щодо основних положень Конституції. Доведено вирішальну роль парламенту та сформованих ним робочих органів у розробці та прийнятті положень Основного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА318615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Агафонов С.А. 
Інститут Президента в системі державної влади України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.А. Агафонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено поняття інституту Президента України та виявлено основні його риси. Вивчено історичний розвиток інституту Президента в Українській державі, розглянуто особливості правового забезпечення їх реалізації, а також місце Президента України серед органів державної влади. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення інституту Президента України в світлі переходу держави до парламентсько-президентської форми республіканського правління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА325862
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Адамович Н.М. 
Суспільно-політичні чинники конституційного процесу в Україні (90-ті рр. ХХ ст. - початок ХХІ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Адамович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність учасників конституційного процесу в Україні 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено суспільно-політичні чинники, що впливали на розробку, обговорення, прийняття та внесення змін до Конституції України. Проаналізовано історичні передумови та закономірності прийняття нового Основного Закону, зроблено періодизацію конституційного процесу, розкрито його зміст і напрями, розглянуто особливості кожного етапу. Встановлено причини зародження та поглиблення протиріч між представниками законодавчої та виконавчої гілок влади як одного з головних чинників новітнього конституційного процесу. Висвітлено позиції представників державних органів влади та політичних партій щодо вирішення або поглиблення гострих суспільно-політичних проблем новітньої української держави у процесі прийняття та внесення змін до Конституції України, доведено їх вплив на основні положення конституційних документів, що розроблялись протягом 1990-х рр. - початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)1-1 +
Шифр НБУВ: РА356463
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Адамчук І. Г. 
Міжнародно-правове визнання державного кордону України з Румунією та Чехословаччиною (1939 - 1947 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. Г. Адамчук ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше в комплексі розглянуто вітчизнану та зарубіжну історіографію питання, визначено основні її концептуальні напрями. Надано об'єктивну правову оцінку - з позицій старого і нового міжнародного права - міжнародно-правовому значенню рішень Скрентонського конгресу, Чернівецького віча, Хустського віча, рішень Центральної ради в Ужгороді. Надано правову оцінку співробітництву Союзу РСР і нацистської Німеччини з територіальних питань у 1939 - 1940 рр., визначено дійсний вплив цього чинника на врегулювання радянсько-румунського територіального спору. Проведено оцінювання міжнародно-правового значення рішень Першого Віденського арбітражу (листопад 1938 р.) та Сойму Карпатської України (березень 1939 р.). Запропоновано власну історико-правову концепцію політичного та міжнародно-правового співробітництва ООН, зокрема в питанні встановлення післявоєнних кордонів в Європі та світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3(4УКР) + Х809(4УКР)797-1
Шифр НБУВ: РА380529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Адашис Л. І. 
Політичні партії як суб'єкти виборчого процесу на виборах народних депутатів України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. І. Адашис ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз процесу виникнення та розвитку політичних партій на території українських земель. З'ясовано місце та роль політичних партій у політичній системі суспільства та ступінь правового регулювання статусу політичних партій в Україні. Досліджено правові форми участі політичних партій у виборчому процесі на виборах народних депутатів України. Сформульовано дефініції "виборчий блок", "передвиборна агітація", "добровільний внесок", вдосконалено визначення політичної системи суспільства, політичної партії. Виявлено недоліки та запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства про політичні партії та виборчого законодавства, що сприятимуть вдосконаленню механізму реалізації громадянами їх політичних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2 + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського