Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (155)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (130)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х001.012$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Мазур Г.П. 
Державно-правові погляди І.І.Петрункевича: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.П. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз правової спадщини І.І. Петрункевича. Вперше системно викладено погляди діяча на державу та право, запропоновано періодизацію основних етапів його громадської та політичної діяльності. Визначено методологічні підходи І.І. Петрункевича до проблем держави та права, які грунтуються на природно-правовій теорії в її оновленому варіанті початку XX ст., за яким права людини не є застиглими, а еволюціонують разом із розвитком суспільства. Досліджено його погляди на форму держави, співвідношення деражави та права, держави й особистих прав і свобод, а також погляди на організацію конституційної юстиції. Досліджено модель організації місцевого самоврядування, запропоновану І.І. Петрункевичем, шляхи правового вирішення національного питання. З'ясовано співвідношення державно-правових поглядів діяча з поглядами його сучасників. Встановлено ступінь співзвучності його ідей нашому часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608ПетрункевичІ.І. + Х0в72 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА348450
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Якоб М.М. 
Ідея соціально-правової держави у філософських концепціях Т.Гоббса і Дж.Локка: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / М.М. Якоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичну реконструкцію основних чинників та складових ідеї соціально-правової держави у філософських концепціях Т. Гоббса та Дж. Локка. Розглянуто місце соціальної філософії мислителів у становленні цієї ідеї, досліджено історико-філософський контекст її генезису. Висвітлено місце теорій суспільного договору Т. Гоббса та Дж. Локка в становленні концепту соціально-правової державності. Доведено значущість концепції верховного суверенітету як засадничої ідеї, що уможливлює рефлексію щодо свободи прав людини у даній філософії. Систематизовано спільні риси та відмінності соціально-філософських концепцій справедливості, рівності, загального блага. Виявлено зв'язок між філософсько-політичними ідеями Т. Гоббса та Дж. Локка та сучасними інститутами парламентаризму, соціальної демократії та правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)5-511 + Х001.012 + С5*341.111 +
Шифр НБУВ: РА327473
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

3.
Сербин Р.А. 
Правова культура - важливий фактор розбудови правової держави: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.12 / Р.А. Сербин ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 15 с. — укp.

На основі авторського визначення правової культури, що грунтується на принципах природного права, її людиноцентричного змісту, орієнтованого на загальнолюдські цінності, проаналізовано стан розбудови української держави в перехідний період її розвитку за умов подолання кризи і започаткування стабілізаційного стану в суспілстві та у контексті європейського вибору. Особливу увагу приділено питанням правового забезпечення теорії та практики демократичних перетворень, поглиблення політичної та правової реформ, що сприяють розбудові правової соціальної держави. Доведено, що правова культура - це засіб та міра гуманізації суспільства, критерій правової оцінки правопорядку, правоохоронної діяльності, умова існування правової держави та знаряддя її розбудови та вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА328096
Рубрики:

4.
Осика І.В. 
Правова культура у формуванні правової, соціальної держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Осика ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти ролі правової культури у формуванні правової, соціальної держави, зокрема суть, поняття, функції та структуру даної культури. Розглянуто чинники її взаємозв'язку з політикою, економікою та правом. На підставі аналізу юридичної літератури щодо співвідношення правової культури особи з її правосвідомістю та загальним світоглядом з'ясовано умови, що є необхідні для підвищення правової культури. Визначено основні завдання сучасної правової, соціальної держави, реалізація яких дає змогу підвищити дану культуру громадян. Висвітлено чинники, які призвели до появи стійких тенденцій криміналізації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА331983
Рубрики:

5.
Мельник О.М. 
Правове регулювання та шляхи підвищення його ефективності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Мельник ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано суть правового регулювання, що практично виявляється на суспільному рівні шляхом правового закріплення державного та суспільного ладу, а також суб'єктному рівні, що визначає природу суспільно-структурованих інтересів, та індивідуальному рівні, який є шляхом закріплення та реалізації прав і свобод. Визначено межі правової сфери, які характеризують можливості правового впливу. Доповнено структуру предмету правового регулювання елементами: реальна поведінка суб'єктів права; реалізація права без правовідносин; характер зв'язків між суб'єктами. Визначено три рівні прояву предмету правового регулювання: гносеологічного, наукового та функціонального. Охарактеризовано ефективність сучасного законодавства як поєднання статистичного, динамічного та евристичного аспектів ефективності. Обгрунтовано значення стимулів та заохочень як комплексних засобів досягнення мети правового регулювання. Визначено ступінь залежності ефективності правового регулювання від факторів: особисті та суспільні інтереси, рівень демократичності владних інститутів, соціальна корисність норми та інтенсифікація правового впливу. Запропоновано характеристику методу правового регулювання як системи взаємодіючих способів впливу на суспільні відносини - зобов'язань, заборон, дозволів, заохочень та рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Х002.0 +
Шифр НБУВ: РА330848
Рубрики:

6.
Кравченко Ю.Ф. 
Свобода як принцип демократичної правової держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Ю.Ф. Кравченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

З'ясовано природу легітимаційно-договірної теорії держави та права. Виявлено суть деліберативної демократії, нових "поділу влад", типу "громадськості" та підходу до тлумачення феномену громадського суспільства. Розкрито космополітичний характер демократичного громадянства як основного інституту права ЄС. Проаналізовано зміст основних прав і свобод українського громадянина в контексті вимог Ради Європи та ЄС. Розкрито принципи, форми та методи діяльності українських державних інституцій з охорони основних прав і свобод людини і громадянина, розглянуто проблеми оптимізації правоохоронної діяльності та міжнародного співробітництва у галузі захисту прав людини та основних свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Х809(4УКР)3 + Ф036 + Ф011
Шифр НБУВ: РА326962
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

7.
Головащенко О.С. 
Соціальна та правова держава: питання співвідношення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Головащенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичні дослідження проблеми співвідношення та поєднання умов і принципів соціальної та правової держави у межах єдиної концепції державно-правового будівництва, взаємозв'язку та взаємодії з громадянським суспільством. Розкрито суть понять та розглянуто ознаки правової та соціальної держави. Проаналізовано зміст моделей соціальної держави. Визначено систему факторів, що зумовлюють специфіку формування соціальної правової державності у різних країнах світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф024 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА361419
Рубрики:

8.
Гринюк Р.Ф. 
Теоретична модель правової держави і проблеми її реалізації в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Р.Ф. Гринюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз моделі правової держави в історико-правовому, теоретико-правовому та нормативно-правовому аспектах, розглянуто сучасні проблеми її практичної реалізації у конституційно-правовій практиці зарубіжних держав та України. Вперше виділено три базові складові дослідження феномену праводержавності та запропоновано шляхи взаємоузгодження різних теоретико-методологічних підходів щодо формування концепту правової держави в сучасній юридичній науці. Розроблено загальну класифікаційну модель методів дослідження правової держави, розкрито зміст застосованих у сучасній юридичній науці формального та матеріального підходів щодо визначення сутності поняття правової держави. Здійснено порівняльний аналіз різних моделей правової держави, досліджено співвідношення процесів практичної реалізації моделей правової та демократичної держави. Визначено тенденції розвитку праводержавності за сучасних умов вітчизняного державотворення, розглянуто базові проблеми практичної реалізації моделі правової держави та запропоновано конкретні шляхи їх вирішення. Встановлено критерії визначення ефективності процесів формування праводержавності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Ф036 + Ф1(4)5/6 +
Шифр НБУВ: РА350505
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського