Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (202)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (215)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Решота В.В. 
Англосаксонська модель адміністративної юстиції в державному управлінні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Решота ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адміністративної юстиції у державному управлінні країн англосаксонської моделі й України. Проаналізовано стан вивчення цієї проблеми та доведено необхідність її подальшого дослідження. Обгрунтовано теоретичні засади організації адміністративної юстиції у системі державного управління Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. Визначено позитивні та негативні аспекти їх функціонування. Досліджено інститут адміністративної квазіюстиції у контексті адміністративно-юстиційного захисту прав громадян у сфері державного управління. Розвинуто класифікацію світових моделей адміністративної юстиції. Охарактеризовано європейські стандарти. Визначено ефективність адміністративного та судового захисту прав громадян у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо реформування адміністративної юстиції, зокрема, шляхом запровадження інституту адміністративної квазіюстиції з використанням досвіду країн англосаксонської моделі у систему державного управління України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х819(4/8)072 +
Шифр НБУВ: РА362410
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Гончарук О.В. 
Дихотомія права: право публічне та право приватне: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гончарук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття дихотомії права, розглянуто його особливості, проаналізовано історичні та теоретичні чинники існування розподілу права на приватне та публічне. Показано обумовленість відносної самостійності публічної та приватної підсистем права об'єктивними чинниками історичного розвитку правового регулювання. Досліджено прояви дихотомії права, починаючи з античних часів, у процесі історичного формування романо-германської правової системи, зокрема в рецепції римського права Європою. Визначено специфіку публічного та приватного права, встановлено їх цінність для побудови системи права. З'ясовано особливості прояву дихотомії права на стадії формування права та в структурі чинного позитивного права як результату правотворчості шляхом розгляду типології теорій розмежування публічного та приватного права. Критично проаналізовано спробу заперечення існування дихотомії права та запропоновано критерії разподілу права на публічне та приватне. Розглянуто різні наукові погляди на дихотомію права, зокрема нігілістичні. Окреслено вирішальну роль методу правового регулювання як чинника у розмежуванні права на публічне та приватне. Обгрунтовано висновок, що явище дихотомії права, яке в основному характеризує системи права романо-германської правової сім'ї, присутнє і в іншших системах права, зокрема країнах загального та мусульманського права. Доведено, що публічне та приватне право є взаємопов'язаними та взаємопроникаючими системами. Показано однаково важливий вплив двох підсистем права для визначення статусу суб'єктів права, з'ясування рівня форм і методів забезпеченості публічних та приватних інтересів і прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА341805
Рубрики:

3.
Васецький В.Ю. 
Доктрина прав людини в романо-германській правовій системі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Васецький ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність, функції, структуру та особливості формування розвитку правової системи за умов демократичної, соціально-правової держави. Розглянуто проблеми інтеграції країн романо-германського правового блоку під час глобалізації та визначення ролі України в даних процесах. Виокремлено та систематизовано теоретико-методологічні та концептуальні підходи щодо аналізу правової системи в контексті прав особи в зарубіжній і вітчизняній юридичній науці, а також проблеми правових засобів, їх співвідношення з правовою системою та правовим регулюванням. Розглянуто питання систематизації правових понять щодо інституту прав особи та їх формування у взаємозв'язку з правовими системами світу. Проаналізовано структуру романо-германської правової системи з позицій розв'язання проблеми прав особи на прикладі Німеччини, Польщі та Росії. Висвітлено проблему захисту прав особи у зв'язку з процесами глобалізації, а також визначено вплив інтеграції процесів на розвиток інституту прав особи в країнах романо-германської правової системи. З'ясовано співвідношення природно-правової та позитивно-правової доктрин під час розробки націоналного законодавства країн, що належать до романо-германської правової системи. Окреслено тенденції розвитку правової системи України у сфері прав особи з позицій її належності до романо-германської правової системи, а також оцінено систему юридичних механізмів захисту прав і свобод особи в державі та на міжнародному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)3 + Х911.3 + Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА343728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Шелестов К.О. 
Домінуюче праворозуміння у функціонуванні правових систем: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / К.О. Шелестов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено результати першого у вітчизняній юридичній науці комплексного філософсько-правового дослідження проблем сутності домінуючого праворозуміння, що склалося в межах певної культурно-правової традиції, та його значення у функціонуванні правових систем. Увагу приділено розгляду змісту домінуючого праворозуміння. На підставі аналізу характеристик даного праворузуміння його розглянуто як певний зміст права, який складається в суспільстві як найбільш впливовий і поширений, на основі його пізнання та сприйняття, а також його оціки, що зумовлює характер функціонування різних правових систем. Доведено той факт, що не тільки право є соціально детермінованим, але й праворозуміння є таким. Трансформація будь-якого типу праворозуміння у домінуюче в межах різних культурно-правових традицій прямо залежать від таких соціальних факторів, як моральні цінності, традиції та релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА370220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Луць Л.А. 
Європейські міждержавні правові системи: загальнотеоретична характеристика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.А. Луць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне дослідження проблем європейської правової інтеграції, вивчено її найбільш досконалі форми - правової системи Ради Європи та Європейського Союзу. Розглянуто питання формування концепції становлення та функціонування європейських міждержавних правових систем. Виявлено юридичні ознаки, сформульовано поняття правової системи суспільства, проаналізовано її структуру та структурну організацію. З використанням методологічних можливостей виокремлено новий тип - міждержавної правової системи, зроблено висновок щодо їх визначального місця у якісно новій світовій інфраструктурі. Відзначено, що утворенню європейських міждержавних правових систем Ради Європи та Євросоюзу, сприяли процеси глобалізації та регіоналізації. Висвітлено структурні особливості даних правових систем. Розкрито суть поняття "європейська правова інтеграція" та "правовий механізм взаємодії міждержавних і національних правових систем". З'ясовано особливості правових механізмів взаємодії Ради Європи, Євросоюзу з державами-учасницями, зокрема України. У цьому контексті проаналізовано ідентифікаційні та основні юридичні ознаки сучасної правової системи України, виявлено особливості інституційної, функційної та нормативної структурних її частин. Визначено заходи щодо її реформування та інтеграції з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335082
Рубрики:

6.
Гайова О. В. 
Закон як джерело сучасного континентального права (загальнотеоретичні та порівняльно-правові аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Гайова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичний та порівняльно-правовий аналіз законів у континентальному праві, зокрема, і в Україні. Здійснено класифікацію законів континентального права, виявлено їх подібні та відмінні ознаки. Встановлено основні типи взаємодії законів, законів і підзаконних актів, законів і міжнародних договорів, виявлено місце законів у системі джерел континентального права та тенденції розвитку. Розмежовано поняття "закон" і "законодавчий акт" та уточнено поняття "система законодавства". Проаналізовано основні види законів України: конституція, конституційні закони, кодекси, основи законодавства, виявлено їх місце у системі джерел права України та взаємозв 'язки з іншими джерелами права. Визначено основні деформації у системі законодавства України й їх причини, а також сформовано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х002.61 + Х999.8
Шифр НБУВ: РА382880 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


7.
Кармазіна К. Ю. 
Механізм взаємодії джерел континентального та загального права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. Ю. Кармазіна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості джерел міжнародного, національного континентального та загального права. Визначено основні параметри механізму взаємодії джерел права, особливості механізму взаємодії джерел національного континентального права, міжнародного та національного континентального права, механізму взаємодії джерел національного загального права, міжнародного та національного загального права, механізму взаємодії джерел права в Україні. Наведено пропозиції щодо необхідності закріплення у національному законодавстві поняття "система джерел права", основних параметрів механізму взаємодії джерел права в Україні, основних способів збереження зв'язків у межах національної системи джерел права та засобів запобігання їх розірванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61 + Х002.62 + Х91-3
Шифр НБУВ: РА382795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Бірюков Р. М. 
Національна правова система в умовах глобалізації (основні напрямки трансформації): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. М. Бірюков ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис глобалістських ідей та концепцій, які знайшли відображення в роботах провідних вітчизняних і зарубіжних науковців. Досліджено правову глобалізацію як один з найважливіших аспетків загальної глобалізації. Виявлено та проаналізовано основні напрями впливу глобалізації на національні правові системи, зокрема, універсалізація національного права (методами й прийомами якої є рецепція, гармонізація, уніфікація, стандартизація, адаптація, апроксимація та інфільтрація), подальше посилення впливу міжнародного права на національне право, зміцнення позиції регіонального права в функціонуванні національної правової системи і плив наднаціонального права як продукту глобалізаційних процесів на національну правову систему. Проаналізовано концептуальні проблеми збереження самобутності національної правової системи за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31 + Х91-31
Шифр НБУВ: РА381670 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Хаустова М.Г. 
Національна правова система за умов розбудови правової демократичної державності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Г. Хаустова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено загальнотеоретичне дослідження особливостей формування та розвитку національної правової системи за умов розбудови правової демократичної держави в Україні. Висвітлено історію формування концепції її становлення та функціонування. Визначено юридичні ознаки, сутність й особливості структурної організації правової системи суспільства. Розглянуто питання співвідношення поняття правової системи з іншими суміжними поняттями. Вперше розглянуто співвідношення понять "правова система" та "правова реальність". На підставі аналізу різних типологій правових сімей встановлено, що національну правову систему України потрібно вважати правовою системою перехідного типу, наближеного до романо-германської правової сім'ї. Уточнено місце національної правової системи України серед інших правових систем сучасності та визначено основні напрямки її подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-30 + Х999 +
Шифр НБУВ: РА339890
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Бахновська І. П. 
Основоположні принципи права як інтегруючий елемент правової системи України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. П. Бахновська ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто риси правової системи й її структуру, визначено статус принципів права в правовій системі. Розкрито сутність поняття принципів права, проаналізовано їх риси та проведено порівняння їх з суміжними категоріями. Визначено основні функції принципів права та розкрито їх зміст. Проаналізовано систему принципів права та визначено місце в ній основоположних принципів. Досліджено вплив основоположних принципів права на основні складові правової системи (правотворчість, реалізацію права та правову культуру). Висвітлено роль основоположних принципів права в об'єднанні елементів правової системи та забезпеченні її цілісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА385434 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Мінченко О.В. 
Особливості здійснення юридичної діяльності в умовах германської правової сім'ї: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Мінченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми освітньої та практичної юридичної діяльності в країнах германської правової сім'ї: в Австрії, ФРН і Швейцарії та у порівняльному аспекті проведено їх аналіз з реаліями України з метою творчого використання кращих зарубіжних здобутків у вітчизняній освітній і практичній юридичній діяльності. Розглянуто теоретичні питання юридичної діяльності в країнах германського кола. Висвітлено особливості юридчиної освіти та поліцейської підготовки в Австрії, ФРН і Швейцарії. Проаналізовано практичну юридичну діяльність даних кран. Сформульовано конкретні пропозиції щодо покращання юридичної освіти та юридичної практики в Україні з метою вдосконалення юридичної освіти в Україні та забезпечення правової охорони та захисту громадян України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61 +
Шифр НБУВ: РА365038
Рубрики:

12.
Братасюк В.М. 
Правова реальність як форма прояву інтелектуальної традиції епохи (на матеріалах романо-германської правової сім'ї): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.М. Братасюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку правової реальності романо-германської правової сім'ї у контексті вираження в ній інтелектуальної традиції епохи. Показано, що правова реальність, як специфічна форма відображення духовного потенціалу суспільства постійно перебуває під впливом інтелектуальної традиції конкретного часу, що є необхідним чинником її розвитку. З'ясовано, що саме інтелектуальна традиція визначає настанови правової свідомості та є імпліцитною передумовою юридичного мислення, формування якого відбувається відповідно до логіки норм та закономірностей розвитку конкретної культури. Доведено, що правова реальність сучасної романо-германської правової сім'ї перебуває під потужним впливом постмодерної інтелектуальної традиції на засадах пріоритетності антропоцентризму, єдності суб'єктивності та інтерсуб'єктивності, принципів плюралізму, ціннісного підходу, гуманізму та верховенства права. Доведено необхідність здійснення глибинного та докорінного реформування правової системи України шляхом переосмислення існуючої інтелектуальної традиції у вітчизняній юриспруденції, що зумовить зміну праворозуміння, юридичної доктрини та правосвідомсті. Відзначено, що удосконалення вітчизняного законодавства сприятиме узгодженню змісту й основних парадигм розвитку правових систем України, РЄ та ЄС, а національна система правового забезпечення трансформується у стимулювальний чинник суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Ю6*622*31 + Х8-03 +
Шифр НБУВ: РА335569
Рубрики:

13.
Шкляр Т.О. 
Правова та економічна системи суспільства: загальнотеоретичні аспекти взаємовпливу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.О. Шкляр ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичний аналіз взаємовпливу правової та економічної систем суспільства. На підставі визначення елементів, цілей і функцій суспільства уточнено критерії виокремлення його підсистем, зокрема правової та економічної. За результатами дослідження структури суспільства виявлено взаємозв'язки між правовою й економічною системами, які є основою їх взаємовпливу. Визначено сферу взаємопроникнення правової й економічної систем і розкрито сутність їх взаємовпливу. Проаналізовано специфіку та функції елементів правової та економічної систем, охарактеризовано їх спільні елементи. Розглянуто актуальні проблеми та напрями розвитку взаємного впливу правової й економічної систем у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х002.011 + У010.25 +
Шифр НБУВ: РА335216
Рубрики:

14.
Васянович О.А. 
Правовий звичай як форма права у сучасних правових системах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.А. Васянович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено сучасний правовий звичай (ПЗ) в правових системах (ПС) світу. Досліджено ПЗ у архаїчному суспільстві, висвітлено значення ПЗ серед різноманіття форм права, визначено ознаки переходу звичаю у ПЗ. Розкрито місце ПЗ у ПС індуського, іудейського, мусульманського права, традиційної ПС, романо-германської та англосаксонської ПС. Висвітлено практичні напрями використання ПЗ у сучасному законодавстві конкретних ПС. Увагу приділено аналізу ПС України та ролі правового звичаю у ній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.33 + Х002.6
Шифр НБУВ: РА372218 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Соколова І. О. 
Правовий режим: поняття, особливості, різновиди: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. О. Соколова ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання про місце та роль правового режиму у механізмі правового регулювання суспільних відносин. Визначено загальнотеоретичне поняття правового режиму та охарактеризовано його ознаки, проаналізовано співвідношення поняття правового режиму з суміжними категоріями: управління, державна влада, політичний та соціальний режим, механізм правового регулювання, правовий стан, система права. Охарактеризовано структуру правового режиму й її складових. Висвітлено специфіку й особливості правового режиму як критерій поділу системи права на галузі права, проведено розгалужені в межах загальнотеоретичного дослідження класифікації види правового режиму, загальну характеристику публічно-правового та приватноправового режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА379370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Корчевна 
Проблема різноджерельного права: дослід порівняльного правознавства: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Любов Олександрівна Корчевна ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — с. 36 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х990
Шифр НБУВ: РА340527
Рубрики:

17.
Задорожний Ю.А. 
Римське право - доктринальна першооснова права та юридичної науки в країнах романо-германської правової сім'ї та України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.А. Задорожний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив доктрини римського права на юридичну науку та право країн романо-германської правової сім'ї України, а також виникнення, розвиток і функціонування римського права, його джерела, систему, структуру. Опрацьовано та проаналізовано наукові праці, першоджерела й інші нормативно-правові акти. Вивчено історіографію та методологію досліджень римського права, починаючи з часів Юстиніана до сьогодення. Установлено, що методологічний інструментарій сучасної романістичної науки характеризується поліваріантністю. За специфікою змістового навантаження його виокремлено за двома спрямуваннями, якими є методи науково-теоретичного пізнання та методи, які використовуються у площині пошуку потенціальних перспектив практичного застосування окремих норм та інститутів римського права. Вивчено та досліджено проблеми започаткування римським правом системи та структури права країн романо-германської правової сім'ї, рецепції римського права. Визначено його роль у процесі формування джерел права держав континентальної Європи. Значну увагу приділено дослідженню римського права як історичного джерела формування правової доктрини у країнах романо-германської правової сім'ї та України. Сформульовано положення науково-теоретичного характеру. Доведено, що практичне використання римського приватного права можливе засобом удосконалення чинного цивільного законодавства шляхом внесення запропонованих на базі Кодифікації Юстиніана змін до Цивільного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х2(0)4-61 + Х002.61 +
Шифр НБУВ: РА355877
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Тополевський Р.Б. 
Системні зв'язки юридичних джерел права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.Б. Тополевський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено систему юридичних джерел права, визначено її сутність, поняття, види. Запропоновано включити до складу даної системи крім традиційних (нормативно-правовий акт, нормативно-правовий договір, правовий звичай, правовий прецедент), нетрадиційні джерела права (принципи права, корпоративні джерела права, релігійно-правові тексти тощо). Обгрунтовано застосування співвідношення "система права" - "система джерел права", які співвідносяться як форма та зміст. Проаналізовано роль системи юридичних джерел права як підсистеми правової системи. Виділено та розглянуто мережу системних зв'язків (генетичних, функціональних і структурних), що забезпечують цілісність системи джерел права. Відзначено необхідність взаємодії різних видів джерел права для ефективного функціонування правової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х002.6
Шифр НБУВ: РА330546
Рубрики:

19.
Оніщенко Н.М. 
Теоретико-методологічні засади формування та розвитку правової системи: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Оніщенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Охарактеризовано теоретико-методологічні положення, що містять визначення поняття, змісту, функцій, структури, місця та ролі правової системи в соціальному середовищі та державі. З'ясовано значення нового праворозуміння для формування та розвитку правової системи, яке базується на визначенні права як всезагальної необхідної форми та рівної міри свободи індивіда. Показано взаємозв'язок правової системи з іншими елементами суспільної системи. Досліджено правову діяльність як елемент правової системи, юридичний процес як форму організації та здійснення правової діяльності, культуру правової діяльності та правову культуру. Проаналізовано співвідношення права, правової системи та держави. Висвітлено розвиток соціальності сучасних державних і правових систем. Розкрито роль правової системи в розвитку та функціонуванні демократичної, соціально-правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х002.6
Шифр НБУВ: РА320689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Сунєгін С. О. 
Теоретико-правова характеристика статичних та динамічних елементів в романо-германській правовій сім'ї: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. О. Сунєгін ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено статичні та динамічні елементи романо-германської правової сім'ї, визначено їх зміст, роль, значення та механізми реалізації. Обгрунтовано твердження, що статичні та динамічні елементи у структурі правової системи утворюють нерозривну діалектичну єдність, яка забезпечує необхідний нормативно-організаційний вплив на суспільні відносини. Визначено структуру статичних і динамічних елементів романо-германської правової сім'ї, різні підходи до їх характеристики. Досліджено теоретико-правові аспекти нормативної, організаційної й ідеологічної частин романо-германської правової сім'ї на прикладі правових систем, що її складають. Визначено ключову роль і значення правовідносин та юридичної діяльності в структурі динамічних елементів романо-германської правової сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61
Шифр НБУВ: РА380215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського