Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2405)Юристам - Наукова електронна бібліотека (35)Юристам - Реферативна інформація (1939)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 228
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Єрмоленко Д.О. 
Правовий статус людини і громадянина в Україні як соціальній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Єрмоленко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено історичний аспект появи та розвитку концепції соціальної держави у зарубіжному та вітчизняному законодавстві. Сформульовано визначення соціальної держави, її ознаки та умови функціонування. Розроблено класифікацію сучасних світових конституцій залежно від відображення соціальної орієнтації держави. Наведено порівняльну характеристику соціальної та правової держави. Розглянуто аргументи, що наголошують на "надкласовості" соціальної держави. Проаналізовано спільні риси та відмінності соціальної та соціалістичної держави соціальної держави та "держави благоденства". Класифіковано гарантії забезпечення соціально-економічних прав людини в соціальній державі. Обгрунтовано необхідність створення в Україні, на підставі ст. 125 Конституції України, соціальних судів для здійснення судочинства у соціальних справах (вирішення спорів з питань загальносоціального страхування та виконання законів з соціальних питань. Надано рекомендації щодо вдосконалення процесу розбудови в Україні соціальної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА318453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ієрусалімова І.О. 
Механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Ієрусалімова ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Здійснено класифікацію прав і свобод громадянина у сфері адміністративно-правових відносин. Наведено характеристику його адміністративно-правового статусу. Запропоновано визначення поняття механізму адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина, охарактеризовано організаційні засоби його здійснення. Сформульовано пропозиції щодо необхідності доповнення механізму правового регулювання суспільних відносин у сфері реалізації прав і свобод громадян відповідними законами, особливу увагу приділено питанням забезпечення їх державними, соціальними й управлінськими послугами. Визначено правові гарантії, показано їх роль у механізмі адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА344436
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Іванюшенко 
Конституційне право людини і громадянина на безпечне для життя і здоров'я довкілля та його забезпечення в системі місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Вікторія Вікторівна Іванюшенко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА365945
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Івершенко Л.А. 
Конституційне право людини і громадянина на приватну власність в Україні та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.А. Івершенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис права людини та громадянина на приватну власність, стан наукового опрацювання в теорії конституційного права та його нормативне закріплення у різні історичні епохи. На підставі аналізу літератури запропоновано визначення поняття та змісту конституційного права людини та громадянина на приватну власність і його нормативно-правове регулювання в Україні. Досліджено роль органів внутрішніх справ щодо забезпечення даного права, а також форми і методи їх діяльності у зазначеному напрямку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства стосовно ефективного регулювання конституційного права людини та громадянина на приватну власність і процесу забезпечення цього права органами внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА343524
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Ілляшенко Ю. Ю. 
Становище дітей в Україні в період розбудови громадянського суспільства: історичний аспект (1990-ті роки XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Ю. Ілляшенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості впровадження державної політики стосовно дітей, зокрема, в соціальній, моральній, навчально-виховній, культурній сферах. Розглянуто проблеми соціально-правової захищеності дітей в Україні періоду розбудови громадянського суспільства (1990-ті рр. XX - початок XXI ст.), зокрема, дотримання прав найбільш уразливих соціальних категорій: дітей-сиріт, дітей, що залишилися без батьківського піклування, дітей з функціональними обмеженнями, бездоглядних і безпритульних дітей. Розкрито проблеми діяльності дитячих громадських організацій України. Охарактеризовано основні напрями діяльності дитячих об'єднань. Здійснено висновки щодо важливої ролі та домінантного місця дітей в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-29 + Х809(4УКР)342 + Ч442(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Аврамова О.Є. 
Позбавлення суб'єктивного права на житло: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Є. Аврамова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства, судової практики та результатів попередніх досліджень сформульовано визначення понять житла у загальному контексті та контексті житлового права. Запропоновано визначення поняття житла соціального призначення. Установлено зміст права на житло та недоторканості житла. Висвітлено принципи позбавлення суб'єктивного права на житло. Проведено класифікацію підстав цього позбавлення. Проведено класифікацію підстав позбавлення права приватної власності на житло, виселення, а також класифікацію реквізиції та націоналізації. З'ясовано юридичну природу позбавлення суб'єктивного права на житло. Наведено рекомендації та пропозиції, що стосуються законодавчого врегулювання цивільних правовідносин навколо позбавлення суб'єктивного права на житло, зокрема, щодо введення обов'язкового страхування житла, правил проведення капітального ремонту житла, правил виселення, відмови конфіскації житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)211.32 + Х839(4УКР)112.2 +
Шифр НБУВ: РА356083
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Алмаші І.М. 
Реалізація прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.М. Алмаші ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади реалізації прав національних меншин в Україні, розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Висвітлено еволюцію та реалізацію прав національних меншин в Україні на загальнодержавному і регіональному рівнях, зокрема в Автономній Республіці Крим і Закарпатській області. Здійснено аналіз нормативно-правових актів України, актів міжнародного права, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері реалізації прав національних меншин. Розглянуто основні проблеми, які виникають у процесі реалізації прав національними меншинами в Україні. Визначено перспективи розвитку у даній сфері. Проаналізовано інституційну та нормативну системи щодо реалізації прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним правом України. Розроблено практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА341735
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Алмаші М.М. 
Захист прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.М. Алмаші ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію становлення та розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Визначено зміст поняття "національна меншина", проаналізовано розвиток політико-правової думки щодо правового захисту представників певної національної спільноти. Висвітлено еволюцію захисту прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним і міжнародним правом. Досліджено нормативно-правові акти вітчизняного законодавства й міжнародного права щодо захисту прав національних меншин, а також досвід діяльності уповноважених суб'єктів у даній сфері. Особливу увагу приділено аналізу основних проблем та перспектив розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Розглянуто вітчизняну інституційну та нормативну системи захисту прав національних меншин за внутрішньодержавним та міжнародним правом, наведено пропозиції щодо удосконалення даної галузі чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА331863
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Альонкін О. А. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання та гарантії його реалізації в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. А. Альонкін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено доктринальні основи конституційної дефініції та правового регулювання в Україні права людини на свободу світогляду та віросповідання. Розкрито методологічні засади дослідження та визначено місце в системі прав і свобод людини та громадянина. Охарактеризовано та проведено систематизацію нормативної бази конституційно-правового регулювання даного суб'єктивного права особи. Визначено, що складовими даної системи є міжнародні договори універсального та регіонального характеру та вітчизняні нормативно-правові акти України. Наведено пропозиції щодо конституційно-правового закріплення права людини. Досліджено загальносуспільні й юридичні гарантії реалізації, охорони та захисту права людини на свободу світогляду та віросповідання. Звернено увагу на необхідність правового вдосконалення загальносуспільних та юридичних гарантій реалізації, охорони та захисту права людини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х809(4УКР)32
Шифр НБУВ: РА371003 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Аніщук Н.В. 
Правові засоби викорінення гендерного насильства в Україні: історико-теоретичний аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Аніщук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний і системний історико-теоретичний аналіз проблеми гендерного насильства, висвітлено правові засоби його вкорінення в Україні. На підставі гендерного підходу доведено неправомірність традиційних поглядів, за якими тема насильства за ознакою статі в юриспруденції висвітлювалася переважно у контексті кримінального права та кримінофамілістики, що передбачало її розгляд у межах гендерного права. Наведено науково обгрунтовані положення, висновки та пропозиції, які по-новому висвітлюють цю проблему за гендерно-правового виміру у контексті соціостатевої дискримінації та гендерної нерівності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х809(4УКР)343 +
Шифр НБУВ: РА361852
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Аніщук Н.В. 
Тенденції розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Н.В. Аніщук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу жінок у ракурсі тенденцій його розвитку та на цій підставі зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері державної політики стосовно соціального становища жінок з урахуванням становлення нових соціально-політичних, економічних та інших відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343 + Ф74(4Укр)04
Шифр НБУВ: РА315855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Ананьєва О.П. 
Свобода совісті в процесі демократизації українського суспільства: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.П. Ананьєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз свободи совісті як частини загальногромадянських прав і свобод у процесі побудови в Україні демократичної держави. Наведено визначення поняття "свобода совісті". Виявлено його специфіку та взаємозв'язок з суспільними відносинами. На підставі історичного аналізу, розподілено процес розвитку свободи совісті за періодами, кожний з яких взаємопов'язаний з демократичними процесами. На функціонування свободи совісті у сучасній Україні впливають процеси демократизації та політичної модернізації. Зазначено, що механізми демократизації можуть діяти тільки за умови беззастережного забезпечення права кожної людини та громадянина на свободу совісті. У зв'язку з цим наявність свободи совісті є умовою реалізації процесів демократизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*395.1 + Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА358262
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Андрєєва Д.Є. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі молодіжної політики в Україні: організаційно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Є. Андрєєва ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові аспекти адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Розкрито сутність понять "молодь", "молодіжна політика", "державна молодіжна політика" як об'єктів адміністративно-правового регулювання. Простежено генезу наукових досліджень і стан сучасної правової доктрини щодо визначення адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики. Виділено й охарактеризовано основні елементи організаційно-правового режиму адміністаривно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Описано систему суб'єктів адміністативно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, визначено межі їх компетенції. Наведено характеристику основних методів і форм адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, проаналізовано особливості їх прояву. Узагальнено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Проаналізвано актульні проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства з питань адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)13 + Ф75(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368170
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Асланов С.А. 
Політико-правові засади державної етнонаціональної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С.А. Асланов ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення державної етнонаціональної політики (ДЕП) як невід'ємної складової внутрішньої політики держави, спрямованої на регулювання сфери етнонаціональних відносин і процесів з метою формування політичної нації, забезпечення гармонійного розвитку всіх її складових. Виявлено характерні риси формування та реалізації ДЕП. Визначено її українську модель як демократичну, проте політично поляризовану, фрагментарну, невизначену щодо вектора етнонаціонального й етнополітичного розвитку. Встановлено невідповідність інституційної структури ДЕП її сучасним завданням. Запропоновано шляхи оптимізації відповідно до національного законодавства та міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Х809(4УКР)341
Шифр НБУВ: РА373882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Білас Ю. Ю. 
Європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Ю. Ю. Білас ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України. Під час аналізу цієї проблеми використано переваги природно-правового й антропологічного підходів, оскільки саме такий підхід дає можливість висвітлити феномен правозастосування адекватно до нових реалій сучасності, і, найперше, - масової появи в сучасній Україні людини ринкового суспільства. Поліметодологізм, застосований в дослідженні, з акцентом на зазначених вище підходах, дозволив висвітлити проблему на категоріальному рівні, що неможливо було б здійснити на засадах монометодології. На основі теоретичного аналізу літератури запропоновано авторський погляд на питання сутності та правової природи правозастосування специфічної форми реалізації права; дано визначення категорій правозастосування, правозастосовного акту. Розглянуто питання змісту й юснатуралістичних витоків європейських стандартів прав людини, поняття принципів права, їх співвіднесеності, ролі та значимості в українському судочинстві, державному управлінні. Увагу приділено розгляду принципу верховенства права в правоохоронній діяльності, правозастосуванню в правоохоронних органах України, внесено пропозиції стосовно вдосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА379266 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Білозьоров Є.В. 
Правові гарантії прав і свобод людини та громадянина у сфері діяльності міліції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.В. Білозьоров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано методологічні, теоретико-правові та прикладні проблеми забезпечення правових гарантій прав і свобод людини та громадянина у сфері діяльності міліції. Визначено основні критерії класифікації правових гарантій прав і свобод людини та громадянина. Охарактеризовано правові засади діяльності міліції, що забезпечують відповідні гарантії. Досліджено міжнародно-правові документи про встановлення основних правових гарантій існування людини, забезпечення її прав і свобод. Обгрунтовано необхідність систематизації вітчизняного законодавства в галузі прав людини відповідно до міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)112.011-9 +
Шифр НБУВ: РА356021
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Білоскурська О.В. 
Конституційний обов'язок додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Білоскурська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційного обов'язку додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права та своободи, честь і гідність інших людей. Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми конституційних обов'язків людини та громадянина в Україні, запропоновано їх визначення, розкрито сутність, зміст і форму. Проаналізовано історію становлення та розвитку конституційних обов'язків людини та громадянина в Україні від авторського проекту Конституції П. Орлика 1710 р. до чинної конституції України 1996 р. Зроблено класифікацію конституційних обов'язків, розглянуто їх систему. Проведено комплексний аналіз конституційного обов'язку додержуватися Конституції України та законів України не посягати на права та свободи, честь і гідність інших людей, зокрема, запропоновано його визначення, описано структуру та форми реалізації. Досліджено механізм забезпечення виконання даного обов'язку, розглянуто такі його різновиди, як організаційно- та нормативно-правовий. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері обов'язків людини та громадянина й обов'язку додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права та свободи, честь і гідність інших людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)36 +
Шифр НБУВ: РА361178
Географічні рубрики:

19.
Бабін Б.В. 
Конституційно-правовий статус корінних народів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Б.В. Бабін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні здійснено дослідження проблеми визначення конституційно-правового статусу корінних народів України та запропоновано шляхи вирішення даного питання. Проаналізовано особливості етнічного, політичного, культурного та правового розвитку окремих етнічних груп, які виникли у межах України й обгрунтовано юридичні підстави визнання цих етносів корінними народами. Запропоновано визначення корінних народів України як спільнот (етнічних груп) громадян кримськотатарської, караїмської та кримчакської національностей, що відчувають етнічне самоусвідомлення та спільність між собою. Створено вичерпний перелік етносів, визнаних корінними народами України. Вперше обгрунтовано їх відмінні ознаки від інших етнічних суб'єктів конституційного права - української нації та національних меншин і етнічних груп. Досліджено міжнародний досвід визначення та забезпечення конституційно-правового статусу корінних народів та можливості його викорстання в Україні. Наведено оцінку політико-правових вимог і правового становища національно-представницьких структур караїмського, кримськотатарського та кримчакського народів і розроблено проект Закону "Про корінні народи України" як засіб врегулювання їх правового статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА335511
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Баланюк Д.М. 
Стратегія міграційної політики в період національно-державного будівництва: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д.М. Баланюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації стратегій міграційної політики в період національно-державного будівництва та визначено стан формування міграційної політики України. Проаналізовано проблеми становлення міграційної проблематики як об'єкта політологічного аналізу, простежено еволюцію становлення міграційної політики в історичній ретроспективі. Досліджено взаємовплив державних міграційних стратегій на динаміку міграційного процесу і форми міграційної політики. Досліджено особливості міграційних рухів, їх вплив на національну безпеку. Проаналізовано процес формування міграційного простору України, процес реформування інституційної бази міграційної політики. Наведено практичні рекомендації щодо міграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)3 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА366789
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського