Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2426)Юристам - Наукова електронна бібліотека (93)Юристам - Реферативна інформація (1687)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х883.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Гнусов Ю.В. 
Розробка інформаційно-аналітичного забезпечення аналізу стану та динаміки розвитку злочинності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Гнусов ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Запропоновано структуру інформаційно-аналітичного забезпечення аналізу стану та динаміки розвитку злочинності і дано характеристику первинної інформації для аналізу та прогнозування. Синтезовано та досліджено алгоритми прогнозування суттєво нестаціонарних часових рядів показників злочинності. Розроблено методи побудови узагальнених моделей взаємозв'язаних показників злочинності та оптимальних прогнозів. Запропоновано методику аналізу структури, стану та динаміки злочинності, яка заснована на територіально-часовому принципі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)ф
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Перепелиця Т.Г. 
Соціокультурні чинники злочинної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / Т.Г. Перепелиця ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному соціологічному аналізу проблеми злочинної поведінки підлітків в контексті її детермінації соціокультурними чинниками. Розкрито зміст поняття "криміналізація" суспільства, розглянуто основні прояви цього явища, проаналізовано зв'язок між криміналізованим суспільством та його культурою. Особливу увагу приділено аналізу впливу дисфункцій основних інститутів соціалізації на виникнення злочинної поведінки підлітків. Зміст, структура, механізм та спрямованість злочинної поведінки підлітків розглядаються як продукт певного соціокультурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + Х883.9(4УКР)52
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Молодик В.В. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Молодик ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і прикладним проблемам протидії податковій злочинності. Визначено місце податкових злочинів у структурі економічної злочинності з властивими їм особливими ознаками, подано їх кримінологічну характеристику. Досліджено вплив чинників соціального середовища на динаміку і структуру податкових злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особи податкового злочинця. Обгрунтовано необхідність активізації застосування кримінально-правових засобів боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування. Це дозволяє значно збільшити ефективність і дієвість заходів, що вживаються в умовах, коли приховування прибутків від оподаткування стає основним засобом здійснення "тіньової" та деякою мірою легальної економічної діяльності, тоді як застосування дисциплінарного, адміністративного або матеріального видів юридичної відповідальності не досягає своєї мети. Розкрито кримінально-правове поняття "умисне ухилення від сплати податків". Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за несплату податків або неповну їх сплату, у випадку, коли ці дії пов'язані з недбалим чи несумлінним ставленням посадової особи платника податків - юридичної особи або громадянина, який займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, до виконання покладених на них функцій. Розроблено пропозиції щодо удосконалення ст. 148-2 КК України: доповнити її частиною четвертою, яка б передбачала звільнення від кримінальної відповідальності особи, що вперше вчинила умисне або необережне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, якщо ця особа сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала держа ві завдані своїми діями збитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА307931 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Піщенко Г.І. 
Попередження хуліганства (кримінально- правовий і кримінологічний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Г.І. Піщенко ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)7
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Наливайко В.С. 
Кримінологічні проблеми ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.С. Наливайко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Наведено кримінально-правову і кримінологічну характеристику даного процесу. Розглянуто структурно-функціональні особливості соціальної адаптації осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі, у спеціально створених центрах в Україні. Вивчено досвід такої діяльності за кордоном, зокрема, фундації "ДЕ ХУУП" (м. Дордреки, Королівство Нідерланди). З меттою розкриття змісту та суті до даного питання застосовано структурно-логічний підхід. Визначено та експериментально перевірено у центрі "Милосердя" (с. Березолуки, Волинь) основні умови ефективного здійснення ресоціалізації. Запропоновано типову модель центру соціальної адаптації, обгрунтовано доцільність діяльності його підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)18 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА307998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Корчовий М.М. 
Кримінологічні проблеми боротьби зі згвалтуваннями, вчинюваними неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.М. Корчовий ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру, проблем боротьби зі згвалтуваннями, що вчинили неповнолітні. Визначено актуальність теми дослідження проблем боротьби зі зазначеним видом злочину. Наголошено, що за сучасних умов розбудови правової держави людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека - одна з головних проблем українського суспільства, розв'язання якої є однією зі складових діяльності правоохоронних органів та органів внутрішніх справ МВС України. Значну увагу приділено удосконаленню відомих та пошуку нових стратегічних дослідницьких підходів до попередження згвалтувань, що вчинювали неповнолітніми. Проаналізовано причини і умови, що сприяють їх вчиненню, виходячи із трьох основних аспектів: а) соціального; б) сексуального; в) психологічного, а також кримінологічної характеристики неповнолітнього гвалтівника-злочинця. Запропоновано типологію неповнолітніх статевих насильників, до основи якої покладено особистісні особливості суб'єктів статевого насильства, а також їх злочинно-сексуальна мотивація такого насильства. Розглянуто основні напрями ранньої профілактики згвалтувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)120.101.1 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА309238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Іващенко В.О. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Іващенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з торгівлею жінками та дітьми, а також встановлено ступінь їх імплементації у національному законодавстві. Наведено кримінологічну характеристику торгівлі жінками та дітьми, а також протиправним діянням, з нею пов'язаних. Досліджено проблеми, що виникають у діяльності державних і правоохоронних органів та міжнародних організацій у даній сфері, визначено поняття даного злочину, а також проституції, секс-бізнесу, особи, яка стала жертвою торгівлі людьми, зокрема, трафікера (торговця). Значну увагу приділено детермінантам даних злочинів, а також пропозиціям щодо підвищення ефективності їх запобігання. Детально розглянуто питання вдосконалення вітчизняного законодавства про заборону торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)120 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА310207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Крижна Л.В. 
Попередження злочинів, що вчинюються у сфері сімейно-побутових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.В. Крижна ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання теоретичного та практичного характеру, пов'язані з розробкою заходів запобігання злочинам, що скоюються у сфері сімейно-побутових відносин. Надано кримінально-правову та кримінологічну характеристики даних злочинів, кримінологічну характеристику осіб, що скоюють дані злочині. Значну увагу приділено аналізу факторів, що зумовлюють скоєння злочинів у зазначеній сфері та безпосередніх обставин, які викликають конфлікт у сфері сімейно-побутових відносин. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності загальносоціального, спеціального та індивідуального запобігання злочинам, визначено основні напрямки здійснення попереджувальної діяльності органами внутрішніх справ. Запропоновано заходи щодо вдосконалення організації взаємодії суб'єктів запобігання злочинам у сфері сімейно-побутових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)49 + Х881.9(4УКР)121.9
Шифр НБУВ: РА312098 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Пшеничний І.В. 
Організована транснаціональна злочинність і роль правоохоронних органів у протидії їй: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру щодо розробки заходів для боротьби з транснаціональною організованою злочинністю. Досліджено проблеми, що виникають в діяльності державних і правоохоронних органів, а також міжнародних організацій з даних питань. Розкрито поняття організованої, міжнародної та транснаціональної злочинності. Визначено причини та умови їх виникнення. Подано характеристики окремих напрямів протиправної діяльності даних злочинних організацій. Сформульовано висновки і пропозиції для поліпшення роботи у боротьбі з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА308000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Лукашевич С.Ю. 
Кримінологічна характеристика та попередження злочинності засуджених в місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Ю. Лукашевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні кримінологічні проблеми злочинності засуджених в місцях позбавлення волі в Україні. Надано розгорнуту кримінологічну характеристику злочинності засуджених, висвітлено основні, кримінологічно значущі риси особи злочинця та потерпілого. Проаналізовано специфічні фактори, причини й умови злочинності засуджених, особливості механізму злочинної поведінки. Запропоновано виокремити в системі спеціально-кримінологічного запобігання злочинності сукупність специфічних заходів для формування у суспільстві антикримінальної культури та сприяти її розповсюдженню серед населення та серед засуджених в місцях позбавлення волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Федусик В.В. 
Жіноча злочинність в Україні (кримінально-правові та кримінологічні проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Федусик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, що стосуються проблем вивчення та запобігання жіночій злочинності в Україні. Внаслідок аналізу юридичної літератури визначено передумови криміналізації жіночої злочинності, описано форми реалізації кримінальних заборон у відношенні жінок, а також зроблено спробу визначити перспективи кримінальної та профілактичної політики у сфері контролю за жіночими злочинами. Уточнено зміст і характеристики процесу криміналізації жіночих злочинів, проаналізовано предмет і структуру даної кримінології, надано кримінологічну характеристику злочинності та віктимізації жінок, визначено перспективні напрямки профілактики жіночої злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)51 + Х881.9(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА314866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Васильківська І.П. 
Кримінологічні аспекти сімейного виховання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.П. Васильківська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено кримінологічні аспекти сімейно-виховного процесу. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства стосовно сімейного виховання з метою запобігання злочинам, що скоюють неповнолітні. Встановлено зв'язок недоліків сімейного виховання з протиправною поведінкою підлітка. Запропоновано класифікацію родин, які впливають на формування особистості неповнолітнього злочинця. Доведено потребу створення в масштабах усієї країни системи цілеспрямованого поліпшення умов сімейного виховання як одного з головних напрямів запобігання злочинності серед неповнолітніх. Обгрунтовано необхідність побудови даної системи на засадах поєднання загальносоціального та спеціально-кримінологічного заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА312789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Рущенко І.П. 
Соціологія злочинності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / І.П. Рущенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Вперше визначено науковий статус, ідентифіковано соціологію злочинності як галузь української соціології шляхом відокремлення її проблематики, функцій від аналогічних ознак вітчизняної кримінології, визначено об'єкт і предмет нової галузі соціології, її внутрішню структуру та зв'язок з суміжними дисциплінами. Подано систематичний огляд першоджерел соціології злочинності. Досліджено асіологічні проблеми (небезпека тиску з боку класових, наукових, повсякденних ідеологій), методологічні (специфіка застосування системного підходу, складності з визначенням поняття злочину, дуалізм кримінології та обгрунтування мультипарадигмальності в процесі дослідження двох реальностей - злочину та злочинності), методичні питання, пов'язані з добором конкретної методики, організацією та тактикою польових досліджень. На підставі концепції соціальної адаптації розроблено мережу аналітичних категорій соціології злочинності, за допомогою якої стає можливим багатовимірний теоретико-соціологічний аналіз злочинності. Окреслено засади інституційного підходу до злочинності та розглянуто основні варіанти делінквентної поведінки стосовно інституційних комплексів. Удосконалено методологію соціологічного підходу до злочину як поведінки. На базі теорій соціальної поведінки Вебера та Парсонса визначено сутність кримінальної дії, її основні складові елементи та розроблено класифікаційну модель злочинності. Вперше введено поняття "кримінально-правове поле" та розглянуто основні властивості злочинності як соціального поля. Розвинуто поняття криміногенної ситуації на базі реалізації системної методології. Удосконалено теорію латентних соціальних процесів за рахунок введення поняття "соціально-інформаційна піраміда", яка відображає загальну модель вказаних процесів, сформульовано засади дослідження латентних соціальних процесів. Наведено методику та результати низки вимірів латентної злочинності, проаналізовано світову практику досліджень латентної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*368 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА316913 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Пісоцька Н.М. 
Рецидивна злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.М. Пісоцька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику молодіжної рецидивної злочинності та характеристику особи рецидивіста. Проаналізовано фактори, що детермінують вказане явище. Сформульовано пропозиції для підвищення ефективності діяльності державних органів та установ, що відповідають за виконання покарання та соціальну реабілітацію осіб, засуджених за вчинення злочинів віком 18 - 25 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)6 + Х881.9(4Укр)011
Шифр НБУВ: РА316861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Оболенцев В.Ф. 
Актуальні проблеми латентної злочинності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Оболенцев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття латентної злочинності. Наведено думки щодо даного питання вітчизняних і зарубіжних фахівців. Сформульовано та обгрунтовано визначення латентної злочинності. На підставі аналізу 23 найбільш поширених видів злочинів визначено обсяг (рівень) латентної злочинності, його залежність від особливостей об'єкта та об'єктивних характеристик злочинного посягання, діяльності правоохоронних органів та осіб, проінформованих про злочин, наведено поправочні коефіцієнти відповідно до цих злочинів. Запропоновано методи виявлення та виміру латентної злочиності, розкрито їх причини та негативні наслідки, розглянуто можливі шляхи щодо її запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА315309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Туляков В.О. 
Вчення про жертву злочину: соціально-правові основи: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Туляков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 36 с. — укp.

Уточнено зміст і характеристики процесу віктимізації в світі та в Україні, проаналізовано предмет і структуру загальної теорії віктимології, історію розвитку, стан та основні наукові напрямки розвитку сучасної кримінальної віктимології, визначено перспективні напрямки віктимологічної профілактики злочинів та поводження з жертвами злочинів. На підставі критичного аналізу юридичної літератури визначено передумови формування кримінальної віктимології як самостійного наукового напрямку, описано основні поняття, принципи та науковий апарат віктимологічної теорії. Проведено узагальнююче дослідження місця віктимності як форми реалізації девіантної активності особистості. Розглянуто форми реалізації віктимологічної політики у суспільстві, визначено перспективи кримінальної та профілактичної політики у сфері обмеження віктимізації в Україні. Вперше досліджено умови організації відповідного поводження з жертвами злочинів, здійснено компаративістську оцінку результатів поводження з жертвами в світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.1 + Х893.17в + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА316321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Серватко Т. 
Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т. Серватко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання кримінологічного дослідження організованої злочинності та проблем боротьби з нею в Польщі та в Україні. На підставі системного підходу запропоновано визначення поняття організованої злочинності. Дослідження базується на досягненнях сучасної кримінологічної теорії, положеннях кримінального права, аналізі статистичних матеріалів, а також враховує міжнародний досвід боротьби з організованою злочинністю. Висвітлено структуру та відмінні ознаки організованої злочинності, процес її виникнення та закономірності розвитку. Розглянуто основні напрямки діяльності організованих злочинних угруповань та особливості діяльності правоохоронних органів у протистоянні цьому небезпечному соціально-правовому явищу. Обгрунтовано необхідність взаємодії міжнародного співтовариства у боротьбі з організованою злочинністю та проаналізовано шляхи її розвитку. Наведено пропозиції щодо удосконалення правової бази боротьби з організованою злочинністю та практики її застосування, а також шляхи покращання польсько-українського співробітництва з даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)2 + Х883.9(4ПОЛ)2
Шифр НБУВ: РА320233 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Парфанович І.І. 
Організаційно-педагогічні засади виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.І. Парфанович ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації виховної роботи з засудженими неповнолітніми, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Визначено сутність випробування, його механізм та інституції, причетні до виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено шляхи підвищення ефективності їх виховання. Вивчено особливості особистості умовно засуджених неповнолітніх, що дозволило розробити їх класифікацію. Удосконалено зміст виховної роботи з урахуванням особливостей особистості осіб досліджуваної категорії, наведено систему форм і методів для його реалізації. Проаналізовано механізм взаємодії прокуратури, суду, служби у справах неповнолітніх, кримінальної міліції, педагогічних, трудових колективів і сімей правопорушників щодо організації їх виховання. Визначено педагогічні умови підвищення ефективності запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.334 + Х881.9(4Укр)011.2 + Х883.9(4Укр)52
Шифр НБУВ: РА318801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Мельник М.І. 
Кримінологічні та кримінально-правові проблеми протидії корупції: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / М.І. Мельник ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Комплексно досліджено кримінологічні та кримінально-правові проблеми протидії корупції. З'ясовано соціальну суть, правову природу, причинну обумовленість та негативні наслідки корупції. На підставі визначення сутнісних ознак сформульовано поняття корупції та корупційних правопорушень. Проведено диференціацію корупційних правопорушень, охарактеризовано їх види, визначено правові ознаки та систему корупційних злочинів, надано визначення поняття корупційної злочинності. Розкрито механізм корупційних відносин. Охарактеризовано рівень, структуру, тенденції розвитку корупції. Визначено зміст, мету, завдання, основні напрями, суб'єкти, принципи, засоби протидії корупції. Досліджено теоретичні та прикладні проблеми запобігання корупції як стратегічного напрямку протидії їй. Визначено недоліки антикорупційного законодавства і антикорупційної діяльності та сформульовано низку пропозицій кримінологічного й кримінально-правового характеру щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х883.9(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА320065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського