Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (206)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (99)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х911.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Микитин Ю. І. 
Відновне правосуддя у кримінальному процесі: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю. І. Микитин ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сутність, історичне підгрунтя та форми відновного правосуддя. Проаналізовано поняття та принципи відновного правосуддя, надано характеристику її форми, а також досліджено історію кримінально-процесуальної політики у сфері примирення та посередництва в Україні. Висвітлено закріплення відновного правосуддя у міжнародно-правових актах та європейський досвід його впровадження, застосування. Розкрито передумови впровадження відновного правосуддя в Україні та шляхи його імплементації. Запропоновано зміни щодо КК України та КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х911.313
Шифр НБУВ: РА374615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Феськов М.М. 
Європейська соціальна хартія (переглянута) і трудове законодавство України: питання адаптації: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Феськов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок щодо юридичної та соціальної переваги ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої), а не Європейської соціальної хартії 1961 р. Встановлено юридичні особливості положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема її диспозитивних норм, а також проаналізовано правове значення роз'яснень, рекомендацій та попереджень контролюючих органів Ради Європи щодо застосування Хартії. Проведено наукове обгрунтування класифікації прав, закріплених у Хартії, що встановлює коло суб'єктів даних прав та визначає галузеву приналежність юридичних норм. Визначено поняття юридичної адаптації, досліджено її складові елементи та етапи адаптаційної діяльності щодо приведення чинного національного законодавства відповідно до положень Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проведено порівняльний аналіз з метою встановлення рівня відповідності трудового законодавства України положенням обов'язкових і безпосередньо пов'язаних з ними додаткових статей Хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.39(4УКР) + Х879(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322434
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Горова О.Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Горова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Слатвицька А. В. 
Міжнародний захист економічних прав жінок: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / А. В. Слатвицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку прав жінки у філософії та праві різних країн і цивілізацій, юридична природа та зміст прав жінок, умови реалізації економічних прав жінок, причини їх порушень. Розглянуто поняття механізму захисту прав жінок і його складові. Досліджено специфіку міжнародного механізму захисту економічних прав жінок на рівні ООН, ЄС, Ради Європи, а саме: проблеми правового забезпечення діяльності механізму, діяльність міжнародних організацій та їх органів з захисту економічних прав жінок, проблеми практики застосування міжнародних документів (особливості міжнародних контрольних процедур і розгляду спорів у цій сфері).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.41 + Х911.314
Шифр НБУВ: РА370983 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

6.
Максименко С.В. 
Міжнародно-правове регулювання права на свободу пересування і вибір місця проживання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Максименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закономірності становлення, розвитку і міжнародно-правового змісту інституту гарантій забезпечення права людини на свободу пересування, а також механізм реалізації та особливості правового регулювання в правозастосовній діяльності. Розглянуто питання створення світоглядної науково-теоретичної моделі як цілісної концепції з механізмом трансформації міжнародно-правових норм у національні правові системи, а також удосконалення пан'європейських інтеграційних процесів. Досліджено юридичну природу і розкрито зміст поняття "свобода пересування", вивчено нормативно-правові акти України, спрямовані на реалізацію свободи пересування, її обмеження і встановлення юридичної відповідальності. Висвітлено систему державного керування у сфері гарантування свободи пересування, наведено рекомендації щодо удосконалення міжнародного і національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х809(4УКР)31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА342039
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Нестеренко С. С. 
Міжнародно-правовий захист прав людини при здійсненні екстрадиції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. С. Нестеренко ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено системи міжнародно-правового захисту прав людини за здійснення екстрадиції, яка складається з двох самостійних компонентів: комплексу міжнародно-правових норм, які встановлюють підстави для відмови у видачі у випадку, якщо вона може призвести до порушення прав людини та комплексу міжнародно-правових норм, що встановлюють належну правову процедуру в екстрадиційному процесі. Проаналізовано становлення правозахисних елементів в інституті екстрадиції. Досліджено практику Європейського суду з прав людини й інших міжнародних і національних судових органів щодо видачі. Вивчено договірну практику та національне законодавство держав з питань екстрадиції та положення про захист прав осіб у зв'язку з видачею. Доведено, що за умов сьогодення боротьба зі злочинністю у формі екстрадиції повинна здійснюватися з дотриманням прав і свобод осіб, залучених до екстрадиційної процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.313 + Х916.82
Шифр НБУВ: РА371083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Пазюк А.В. 
Міжнародно-правовий захист права людини на приватність персоніфікованої інформації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Пазюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Показано необхідність належного міжнародно-правового захисту прав людини стосовно використання та передачі персоніфікованої інформації. Визначено, що сукупність міжнародно-правових норм, якими регулюються відносини щодо міжнародно-правового захисту приватності персоніфікованої інформації, становлять міжнародно-правовий інститут. Установлено особливість предмету регулювання цього інституту, яка полягає у його функціях: захисті права людини на приватність та забезпеченні безперешкодності транскордонної передачі персоніфікованої інформації. З'ясовано, що право на приватність даної інформації становить складову права на повагу до приватного життя, а не права на доступ до інформації. Зазначено, що правове регулювання відносин щодо використання персоніфікованої інформації в праві Європейського Союзу грунтується на стандартах Ради Європи, має системний характер і соціально-захисну орієнтацію. Визначено, що міжнародна договірна модель забезпечення безперешкодності транскордонної передачі персоніфікованої інформації є одним зі шляхів розв'язання проблеми узгодження розбіжностей у національних правових підходах (зокрема між Європейським Союзом і США). Доведено, що чинне законодавство України з питань захисту приватності даної інформації не відповідає міжнародно-правовим стандартам у цій сфері. З метою запровадження європейської (соіцально-захисної) моделі в Україні необхідно врегулювання відповідних правових відносин шляхом ухвалення закону, що грунтується на положеннях Конвенції Ради Європи N 108 "Про захист осіб стосовно автоматизованої обробки персональних даних" 1981 р. та Директиви Європейського Союзу N 95/46/ЕС 1995 р. з урахуванням досвіду провідних європейських держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 +
Шифр НБУВ: РА328587
Рубрики:

9.
Мішуровська С. Т. 
Міжнародно-правовий захист права на приватне життя (сучасна теорія і практика): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. Т. Мішуровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання генезу права на приватне життя, розвитку цього права у політико-правовій думці, формування права у XX ст. Приділено увагу закріпленню права на приватне життя в загальному міжнародному праві, регіональних міжнародних договорах і механізму його захисту. Проаналізовано національні правові акти та судові рішення окремих держав, що характеризують особливості національної імплементації права на повагу до особистого життя. Досліджено акти законодавства України, що мають колізії зі ст. 8 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, питання відповідності українського законодавства міжнародно-правовим нормам про захист права на приватне життя та шляхи його вдосконалення. Розкрито зміст права на приватне життя в міжнародному праві, його поняття та складові, досліджено розвиток інституту права людини на приватне життя у практиці Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31
Шифр НБУВ: РА379898 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

10.
Маляренко В.Т. 
Перебудова кримінального процесу України в контексті європейських стандартів: теорія, історія і практика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.Т. Маляренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку національного кримінально-процесуального законодавства на підставі європейських стандартів кримінально-процесуальної діяльності та Конституції України та на цій підставі обгрунтовано висновок, що в Україні формується публічно-змагальне кримінальне судочинство. З'ясовано співвідношення вимог публічності (імперативності) й диспозитивності у системі нормативного регулювання кримінально-процесуальної діяльності та відзначено, що імперативні вимоги не можуть тлумачитися як безправне підпорядкування підозрюваного, обвинуваченого, підсудного органам дізнання, досудового слідства та суду. Розроблено засади кримінально-процесуальних механізмів, які найбільшою мірою забезпечують захист законних прав та інтересів учасників кримінально-процесуальної діяльності, доступність і дієвість судового контролю за діяльністю органів дізнання й досудового слідства. Здійснено аналіз кримінально-процесуального законодавства України на всіх етапах її історії та виявлено закономірність, суть якої полягає у тому, що тільки правові інститути, яким притаманна публічно-змагальна форма кримінального процесу, спроможні реально забезпечити захист прав і законних інтересів людини та громадянина. Сформульовано нормативне положення про розширення змагальних засад на досудовому слідстві. Визначено правову суть функцій слідчого судді, коло його прав і обов'язків. Розкрито процесуальну суть поняття "доступ до правосуддя" як одну з умов розвитку змагальної форми кримінального судочинства. Обгрунтовано висновок про загальну потребу нормативного закріплення форми правосуддя - відновлювального правосуддя. Розроблено систему змін і доповнень до чинного та до проекту КПК, які найбільшою мірою забезпечують розвиток процесуальних форм, іманентних публічно-змагальному процесу, зокрема меж допустимості "повороту до гіршого" на різних стадіях провадження у кримінальній справі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х911.313 +
Шифр НБУВ: РА335939
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Мірошниченко О.А. 
Право людини на життя (теорія та практика міжнародного співробітництва): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Мірошниченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сутності права людини на життя. З'ясовано юридичну природу даного поняття, його зміст, сферу застосування, особливості тлумачення та захисту міжнародними правовими органами. Висвітлено історію походження права людини на життя й основні етапи його становлення як юридичної категорії. Проаналізовано первинні правові документи щодо захисту права людини на життя. Розглянуто деякі проблемні питання, пов'язані з правом на життя. Встановлено зв'язок таких репродуктивних прав людини, як штучне запліднення, досліди в галузі ембріології, статус ембріона та клонування з реалізацією особою права на життя. Розглянуто питання легалізації евтаназії й обгрунтовано необхідність формування відповідних юридичних норм для здійснення правового контролю за цим процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 +
Шифр НБУВ: РА335208
Рубрики:

12.
Васильєва Н.Г. 
Право на цілісність особистості в праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.Г. Васильєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу норм міжнародного та європейського права, національного законодавства країн ЄС, а також практики їх застосування досліджено одне з нових понять юридичної практики - право на цілісність особистості. Висвітлено історію закріплення даного права у міжнародному та європейському праві, а також формування його визначення в юридичній науці. Проаналізовано концептуальні підходи щодо визначення поняття права на цілісність особистості, розкрито його принциповий зміст, місце та роль у системі сучасних фундаментальних прав людини, запропонованої Хартією ЄС 2000 р. На підставі вивчення міжнародних і регіональних норм, які закріплюють право на цілісність особистості й окремі його елементи, а також практичної діяльності установ й органів ЄС і його держав-членів з забезпечення даного права запропоновано нову юридичну концепцію права на цілісність особистості. Обгрунтовано визначення права на цілісність особистості, наведено правову характеристику його суттєвих елементів: правил інформованої згоди, заборони євгенічних практик, спрямованих на селекцію людей, заборони перетворювати тіло людини на джерело фінансового збагачення та заборони її репродуктивного клонування. На піставі вивчення досвіду ЄС і його країн-членів у галузі забезпечення права на цілісність особистості обгрунтовано можливості його застосування в українській правовій практиці регулювання біомедицини людини на основі поваги до права людини на цілісність особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362493
Рубрики:

13.
Смирнов А.М. 
Правовий статус жертв правосуддя та зловживання владою як особливий вид правового статусу людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.М. Смирнов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей правового статусу жертв правосуддя та зловживання владою. Проаналізовано еволюцію відповідного законодавства та наукові здобутки вітчизняної юриспруденції кінця XIX - 1980-х рр. у справі вирішення проблеми відповідальності держави перед особою за неправомірні дії посадових осіб. Розглянуто юридичну природу правового статусу особи (елементну структуру, види правового статусу, гарантії захисту прав та законних інтересів особи). Встановлено особливості структури та специфіку правового статусу жертви правосуддя та зловживання владою, проаналізовано існуючі форми порушень у даній сфері. Досліджено права жертви та обов'язки держави щодо відновлення порушених прав особи. У науковий обіг введено поняття "жертва правосуддя", "жертва зловживання владою", "правовий статус жертв зловживання владою та правосуддям". Наведено класифікацію видів правового статусу жертв правосуддя та зловживання владою. Проведено аналітичне дослідження особливостей суб'єктно-об'єктних правовідносин, що виникають між державою та жертвами правосуддя та зловживання владою. Визначено зміст поняття "реабілітація", особливу увагу приділено вивченню правореабілітаційних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128.013 + Х881.9(4УКР)039 + Х911.313 +
Шифр НБУВ: РА332086
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського