Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (123)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (93)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х990$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Кривцова І.С. 
Методологічна роль синергетики у порівняльно-правовому пізнанні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І.С. Кривцова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади застосування положень синергетики у порівняльно-правовому пізнанні. Розглянуто питання стосовно предметного поля порівняльного правознавства, що у аспекті ідей синергетики може бути розвинуто з урахуванням конструктивної ролі випадковості та нового виду закономірності - закономірності еволюції та саморганізації правових систем. Запропоновано синергетичну концепцію такої системи, яка, зокрема, містить положення: правова система є комплексом порядків, що самоорганізуються, перебувають у погодженій взаємодії під впливом внутрішньосистемного детермінанта - правосвідомості, що уможливлює когерентність самоорганізаційних процесів і "алгоритм" саморуху правової системи в цілому. Саморозвиток правової системи зумовлює "оновлення" у вигляді зміни подвійного порядку, зміну станів, що дозволяє системі еволюціонувати у рамках "основного каналу еволюції", зумовленого типом права, а також зміну типової якості системи, спричинену неможливістю правової системи розвиватися у межах колишнього типу права у зв'язку з нагромадженням контрастних відмінностей правової системи, що зумовлює функціонування особливого стану правової системи - "перехідного типу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х990 в + А4
Шифр НБУВ: РА358968
Рубрики:

2.
Клименко О.В. 
Правові основи податкових систем України та Німеччини: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми правового регулювання податкових відносин у податкових системах України та Німеччини. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми побудови ефективної податкової системи в державі, вивчено загальнодержавне податкове законодавство двох країн. Наведено рекомендації щодо змін законодавства з правового регулювання податкових відносин у правовій державі. Обгрунтовано доцільність прийняття в Україні Податкового Кодексу з повним переліком всіх фундаментальних основ і складових елементів оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(4НІМ)2 + Х990.82 +
Шифр НБУВ: РА350655
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Корчевна 
Проблема різноджерельного права: дослід порівняльного правознавства: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Любов Олександрівна Корчевна ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — с. 36 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х990
Шифр НБУВ: РА340527
Рубрики:

4.
Тихомиров О.Д. 
Юридична компаративістика: філософсько-методологічні засади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / О.Д. Тихомиров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 35 с. — укp.

У філософсько-правовому та методологічному аспектах здійснено дослідження генезису порівняльного правознавства у контексті виникнення та розвитку компаративних досліджень у соціально-гуманітарних науках. Розроблено концептуальні засади юридичної компаративістики як одного з етапів розвитку порівняльного правознавства за умов постнекласичної науки та пост-постмодернізму, досліджено її філософські підстави, особливості, предметні та методологічні зв'язки з юридичними та компаративними науками. Визначено специфіку прояву компаративізму у правовій реальності. Розглянуто методологію юридичної компаративістики як складний феномен, що залежить від світогляду, типу наукового мислення, існуючих парадигм та охоплює предметні та методологічні знання та підходи. Розкрито сутність компаративного методу як сукупності методів дослідження "не одного" об'єкта з метою виявлення всезагального, загального, різного та унікального між правовими явищами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х990 в + Х в6 + Х002 в +
Шифр НБУВ: РА344632
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського