Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (36)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=ю947.1-734$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Мойсеєва О.  
Віктимність неповнолітніх як психолого-правова проблема / О. Мойсеєва // Право України. - 2000. - № 7. - С. 99-100, 116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х893.9(4Укр)17 + Х883.9(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Закон і підліток : Матеріали обл. наук.- практ. конф., Донецьк, 27 жовт. 2000 р. / ред.: Ю. Л. Титаренко; Донец. облдержадмін. - Донецьк, 2001. - 283 c. - укp.

Висвітлено організацію профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Розкрито шляхи досягнення взаємопорозуміння з неповнолітніми. Викладено психологічні аспекти формування злочинних нахилів у підлітків. Описано систему правового виховання дітей у суспільстві. Проаналізовано роль преси у формуванні правової свідомості підлітків. Досліджено проблему інфантилізму в підлітковому віці. Розглянуто питання про організацію запобігання протиправним діям серед неповнолітніх. Визначено правові та соціальні аспекти захисту дітей в Україні. Наведено нові підходи до формування правової свідомості громадян демократичного суспільства. Відображено проблему вдосконалення правового захисту дітей від різних форм насильства, а також проблеми удосконалення правового статусу підлітка як суб'єкта цивільно-правових відносин. Вивчено деякі проблемні питання профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Охарактеризовано епідеміологічну ситуацію в Україні щодо ВІЛ-інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52я431 + Ю947.1-734я431 + С5*423.121.3*667.2я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608617 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Павлик О. М. 
Особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.11.06 / О. М. Павлик; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Проаналізовано проблему злочинності неповнолітніх на сучасному етапі розвитку суспільства, психологічні механізми її формування та подолання. Відзначено, що вивчення мотиваційної сфери особистості неповнолітнього з протиправною поведінкою є актуальною задачею та важливим етапом у розумінні структури особистості. Висвітлено змістово-динамічні особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різною спрямованістю вчиненого злочину, залежно від віку та умов їх утримання у спеціальних установах, а також наявності кримінального досвіду. Визначено особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різним рівнем перевиховання у спеціальних установах. Розглянуто питання використання диференційованих підходів під час розробки програм психолого-педагогічного впливу з метою проведення первинної та вторинної профілактики злочинності різних категорій неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734-723 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Тарнавська Н. П. 
Профілактична діяльність вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх МВС України та психологічні засади її удосконалення : Автореф. дис... канд. психол. наук / Н. П. Тарнавська; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Показано можливості застосування психологічних знань у діяльності вихователів приймальників-розподільників для неповнолітніх (ПРН) МВС України. З метою підвищення ефективності профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніх обгрунтовано вимоги до особистості вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх (ПРН). Встановлено психологічні особливості профілактичної діяльності вихователя ПРН за умов короткотривалого перебування неповнолітніх у ПРН. Розроблено методику вивчення діяльності вихователя ПРН, створено його професіограму та психограму відповідно до визначених критеріїв професійнозначущих якостей. Розглянуто психологічні особливості неповнолітніх, які утримуються у ПРН, як специфічні обставини, що визначають подальшу спрямованість діяльності вихователя. Здійснено функціонально-психологічний аналіз змісту та умов діяльності вихователя ПРН, охарактеризовано сучасний стан її правового регулювання. Обгрунтовано шляхи оптимізації й удосконалення профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніми, як специфічного прояву прикладного застосування психологічних знань для конкретного напряму діяльності вихователя у системі органів внутрішніх справ. Визначено напрями та запропоновано моделі профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Розглянуто особливості психологічної допомоги неповнолітнім, які вчинили протиправні дії. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи психолого-педагогічної підготовки та врахування вимог до особистості вихователя ПРН у процесі професійного відбору педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю947.3 + Х883.9(4УКР)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Благута Р. І. 
Психологічні засади профілактики делінквентності неповнолітніх : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Р. І. Благута; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Проведено вивчення девіантної поведінки як соціально-психологічної проблеми. Відзначено, що девіантна поведінка - це дрібні правопорушення та провина, що не є злочином, який карається за судовим порядком. З'ясовано, що стрижневим патерном поведінки підлітків-правопорушників є власне дисоціальний компонент, що полягає у дистанціюванні від суспільних стандартів поведінки. Комплексно розвинуто психологічні та правові аспекти профілактики та корекції делінквентної поведінки на досудовому етапі. Значну увагу приділено психологічній діагностиці схильності неповнолітніх до делінквентної поведінки. Розглянуто можливість використання формувального експерименту з метою здійснення психологічної корекції делінквентної поведінки підлітків, розвитку рефлексії як складової профілактики та корекції агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341885 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Пряхіна Н. О. 
Психологічні особливості самоактуалізації неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / Н. О. Пряхіна; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Виявлено психологічні особливості самоактуалізації у неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки. Розроблено юридичні та психологічні засади профілактики та корекції їх делінквентної поведінки. Проаналізовано основні концепції самоактуалізації особистоті та її прояви у неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки. Проведено теоретичний аналіз соціально-психологічних чинників делінквентності неповнолітніх. Встановлено причини формування схильності особи до делінквентності. Розроблено й апробовано комплексну процедуру обстеження дітей з метою встановлення їх схильності до делінквентної поведінки, зроблено апробацію системи психологічних заходів, спрямованих на психологічний вплив і процес самоактуалізації даної категорії осіб. Зроблено висновок про значну ймовірність нейтралізації негативних поведінкових тенденцій у підлітковому та ранньому юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Сущенко Н. О. 
Соціально-психологічні особливості особистості підлітків та молоді, схильних до протиправної поведінки : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / Н. О. Сущенко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2007. - 16 c. - укp.

Обгрунтовано об'єктивний (кількісний) критерій оцінювання впливу соціально-психологічних чинників і особливостей особистості на прояв протиправної поведінки, завдяки цьому є можливим виявлення підлітків і молодих людей, потенційно схильних до протиправної поведінки, тобто групи ризику. Визначено індивідуально-психологічні якості, наявність і рівень прояву яких за криміногенних або екстремальних умов зумовить протиправну поведінку певного суб'єкта. Виявлено вікові та статеві особливості потреби молоді щодо вивчення засад законодавства, виконання правових норм і ставлення до громадян, які порушують закони. Розвинуто уявлення про можливості прояву поведінки молоді різних вікових і статевих груп залежно від ситуаційних факторів. Розглянуто аспект взаємозв'язку соціальних і особистісних чинників, що зумовлюють протиправну поведінку підлітків і молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ю9 + Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Малиш Н. В. 
Соціально-психологічні особливості формування особистості неповнолітніх правопорушників : Автореф. дис... канд. психол. наук / Н. В. Малиш; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

Досліджено процес формування та становлення особистісної сфери неповнолітніх правопорушників чоловічої статі, які відбувають покарання у виправно-трудовій колонії. Неповнолітніх правопорушників розділено за видом скоєного злочину на злодіїв, хуліганів, вбивць і гвалтівників. Встановлено, що їх особистісна сфера характеризується такими особливостями, як висока тривожність, дратівливість, конфліктність, репресивність та агресивність. Показано значні зрушення в їх Я-концепції та соціально-правових установках. Після використання соціально-психологічного тренінгу одержано позитивні зміни в особистісній сфері засуджених підлітків, які обумовлені особливостями їх протиправної поведінки та видом скоєного ними злочину. Зроблено висновок про складність, але високу актуальність необхідності психологічної корекції особистісної сфери неповнолітніх правопорушників за умов виправно-трудових колоній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю952.2-734 + Х883.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Ярош О. В. 
Судово-психологічна експертиза неповнолітніх обвинувачуваних за агресивні злочини : автореф. дис... канд. психол. наук / О. В. Ярош; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Вперше комплексно досліджено вікові, правові та психологічні аспекти делінквентної поведінки неповнолітніх. Проаналізовано суб'єктивні й об'єктивні чинники, що детермінують формування агресивної поведінки підлітків. Розкрито сутність і специфіку проведення судово-психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів. Здійснено професіографічний аналіз і побудовано модель (психограму) діяльності судового експерта-психолога. Розроблено комплекс психодіагностичних методів дослідження неповнолітніх обвинувачених. Показано роль експерта-психолога у процесі судового слідства у справах неповнолітніх обвинувачених і визначенні міри їх покарання. Удосконалено психологічні уявлення про судово-психологічну експертизу підлітків, що скоїли агресивні злочини, розроблено рекомендації щодо забезпечення ефективності її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81 + Х893.9(4УКР)413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355959 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Петечел О. Ю. 
Використання спеціальних психологічних знань щодо неповнолітніх учасників досудового розслідування : монографія / О. Ю. Петечел. - Івано-Франківськ : Вид-во Прикарпат. нац. ун-ту ім. В.Стефаника, 2011. - 179 c. - Бібліогр.: 266 назв - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми використання спеціальних психологічних знань щодо неповнолітніх учасників під час розслідування злочинів. Розкрито психологічні особливості неповнолітніх, причини їх девіантної поведінки. Увагу приділено проблемам встановлення психологічного контакту з неповнолітніми учасниками досудового слідства, видам психологічного впливу та обмеженням використання такого впливу на них, а також особливостям використання спеціальних психологічних знань під час проведення слідчих дій за участю неповнолітніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)809 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Ємець Ю. І. 
Вчинення злочину неповнолітніми як обставина, що пом'якшує покарання: психолого-юридична сутність : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Ю. І. Ємець; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Встановлено, що уявлення неповнолітніх про право через вікові особливості знаходяться лише на декларативному рівні та не виступають дієвими регуляторами соціальної поведінки. Розкрито зміст профілактики злочинності неповнолітніх і, зокрема, застосування судами пом'якшення покарання як заходу впливу на делінквентність, що є нагальним у контексті вдосконалення судової практики. Узагальнено наукові підходи щодо проблеми пом'якшення покарання неповнолітнім злочинцям. Сформульовано теоретико-методологічні засади застосування пом'якшення покарання як комплексу юридично-психологічних заходів. Визначено об'єктивні та суб'єктивні труднощі, які заважають науково-обгрунтованому застосуванню пом'якшення покарання неповнолітнім. Запропоновано варіант визначення індексу "жорсткості покарання" з урахуванням неповноліття, його тлумачення та процедуру підрахування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 + Х881.9(4УКР)011.2 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Алексєєва Т. В. 
Психологія підліткової злочинності : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. В. Алексєєва, Н. І. Ковальчишина. - Макіївка : Ноулідж, Донец. від-ня, 2010. - 335 c. - Бібліогр.: 71 назв. - укp.

Висвітлено поняття "неформальні підлітково-молодіжні групи", причини та умови їх виникнення, наведено класифікацію та характеристику даних груп. Розкрито соціально-психологічні детермінанти злочинної поведінки неповнолітніх, розглянуто види кримінальних груп та їх регламентацію, причини групової агресії неповнолітніх. Значну увагу приділено кримінальній стратифікації та кримінальній субкультурі неповнолітніх. Проаналізовано правові фактори соціальної ізоляції та їх вплив на особистість неповнолітнього. Наведено біографічні відомості видатних вчених у галузі психології, психіатрії, соціології, надбання яких вивчається в курсі "Психологія підліткової злочинності" (А. Альфред, І. М. Балинський, Б. Баттельхайм, В. М. Бехтерев, Е. Блейлер, Е. Дюркгейм, Е. Еріксон, Е. Клапаред, Е. Кречмер, Ч. Ломброзо, К. З. Лоренц, Р. Мертон, Ж. Піаже, К. Роджерс, І. М. Сєченов, К. Юнг та ін.).

Раскрыто понятие "неформальные подростково-молодежные группы", причины и условия их возникновения, приведена классификация и характеристика данных групп. Освещены социально-психологические детерминанты преступного поведения несовершеннолетних, рассмотрены виды криминальных групп и их регламентация, причины групповой агрессии несовершеннолетних. Значительное внимание уделено криминальной стратификации и криминальной субкультуре несовершеннолетних. Проанализированы правовые факторы социальной изоляции и их влияние на личность несовершеннолетнего. Приведены биографические сведения о выдающихся ученых в области психологии, психиатрии, социологии, начные достижения которых изучаются в курсе "Психология подростковой преступности" (А. Альфред, И. М. Балинский, Б. Баттельхайм, В. М. Бехтерев, Э. Блейлер, Э. Дюркгейм, Э. Эриксон, Э. Клапаред, Э. Кречмер, Ч. Ломброзо, К. З. Лоренц, Р. Мертон, Ж. Пиаже, К. Роджерс, И. М. Сєченов, К. Юнг и др.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 я73 + Х883.9(4УКР)52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Тичина Д. М. 
Психолого-правові засади попередження корисливої злочинності дітей : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Д. М. Тичина; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено феномен корислової злочинності дітей і психологічні детермінанти, що її зумовлюють. Розроблено психолого-правові заходи запобігання їй. Визначено зміст і сутність поняття "корислива злочинність дітей", розкрито елементи її кримінологічної характеристики. Проаналізовано чинники, що впливають на вчинення дітьми корисливих злочинів. Розглянуто особливості особистості та поведінки неповнолітнього корисливого злочинця, проаналізовано сучасний стан і перспективи профілактичної та психокорекційної роботи з такими дітьми. Висвітлено напрями, зміст і особливості взаємодії заходів правового та психологічного реагування в системі загальної та індивідуальної профілактики корисливої злочинності дітей, а також розроблено психокорекційну програму та психолого-педагогічні рекомендації для підвищення ефективності її попередження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Кочемировська О. О. 
Ювенальна юридична психологія : навч. посіб. Ч. 1. Дитина в конфлікті із законом / О. О. Кочемировська; МОН України, Нац. аерокосм. ун-т ім М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2010. - 36 c. - Бібліогр.: 38 назв - укp.

Висвітлено актуальні проблеми сучасної юридичної психології, пов'язані з впровадженням системи ювенальної юстиції, відновного правосуддя й інституту апробації щодо неповнолітніх. Розкрито важливі аспекти вікової психології, психології судової та правоохоронної діяльності щодо дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 я73 + Х883.9(4УКР)52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352945/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Стужук В. М. 
Особливості уявлень неповнолітніх злочинців про власну життєву перспективу / В. М. Стужук // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 7. - С. 153-157. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто соціально-психологічні передумови противоправної поведінки неповнолітніх правопорушників. Проаналізовано висловлювання, міркування, погляди злочинців стосовно життя після звільнення з місць позбавлення волі. Описано особливості уявлень цього специфічного контингенту щодо власної життєвої перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Петечел О. Ю. 
Форми використання спеціальних психологічних знань щодо неповнолітніх учасників досудового слідства / О. Ю. Петечел // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 36. - С. 478-485. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)809:Ю9 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Алієв Р. В. 
Позитивні наслідки встановлення психологічного контакту з неповнолітнім правопорушником / Р. В. Алієв // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито актуальні проблеми психологічного контакту з неповнолітнім правопорушником у процесі проведення індивідуально-корекційної роботи, що спрямована на подолання неповнолітнім уявлень і переконань, які заважають формуванню у нього законослухняної поведінки та можуть призвести до скоєння ним асоціальних вчинків. Проаналізовано причини та чинники протиправної поведінки неповнолітнього, фактори, що заважають його адаптації в соціальному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Шамриленко І. Г. 
Соціально-психологічна адаптація неповнолітніх засуджених в період підготовки до звільнення з місць позбавлення волі : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / І. Г. Шамриленко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та наведено емпіричні дані, що розширюють наукове уявлення про особливості соціально-психологічної адаптації неповнолітніх засуджених у період підготовки до звільнення з місць позбавлення волі. Доповнено поняття соціально-психологічної адаптації в період підготовки до звільнення, визначено критерії адаптованості та неадаптованості. Наведено напрямки оптимізації соціально-психологічної адаптації засуджених на державному, місцевому й особистісному рівнях. Доведено залежність ефективності соціально-психологічної адаптації від рівня прояву особистісних характеристик респондентів (агресивності, тривожності, комунікативних здібностей). Удосконалено систему методів психодіагностики та психокорекції з метою сприяння соціально-психологічній адаптації засуджених у період підготовки до звільнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю947.1-734 + Х884.9(4УКР)024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Голина В. В. 
Криминологическая характеристика личности несовершеннолетнего корыстно-насильственного преступника в Украине : монография / В. В. Голина, М. О. Маршуба; Нац. акад. прав. наук Украины, Науч.-исслед. ин-т изучения проблем преступности им. В.В. Сташиса. - Харьков : Право, 2014. - 277, [1] c. - Библиогр.: с. 249-[278] - рус.

Внимание уделено проблемам углубленного криминологического изучения личности несовершеннолетнего корыстно-насильственного преступника в Украине. На значительном эмпирическом материале проведен анализ современной корыстно-насильственной преступности данных лиц. При этом основной акцент делается на ведущей роли личности корыстно-насильственного преступника-подростка в детерминационном комплексе существования и воспроизводства данного вида преступных проявлений. Знание, полученное в результате изучения личности указанного преступника, положено в основу предложенной системы коррекции личности, проявляющей в своем поведении корыстно-насильственные наклонности, и поведения лица, уже совершившего какое-либо корыстно-насильственное преступление.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Ю947.1-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського