Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (37)Юристам - Автореферати дисертацій (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ГРАБОВ$<.>+<.>A=ЯНІНА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Войтович М. В. 
Конфліктологічна експертиза: теорія і методика. Вып. 2. Конфліктологічна експертиза та посередництво в трудових конфліктах / М. В. Войтович, І. М. Гавриленко, А. М. Гірник, В. М. Гончаров, С. Л. Грабовська, Г. О. Грошилін, О. С. Звонок, Л. М. Карамушка, Л. Д. Климанська; ред.: А. М. Гірник; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - К., 1999. - 116 c. - укp.

Розглянуто сучасний рівень розвитку знань про експертизу та посередництво у трудових конфліктах. Висвітлено теоретичні засади експертизи центрального конфлікту в соціальних організаціях, психологічні детермінанти ефективності конфліктологічної експертизи. Викладено методи роботи незалежного посередника з окремими суб'єктами конфліктної ситуації, завдання і статус посередника у конфлікті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 с + Ю959.18 с + Х879(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Антчак М.  
Польща в Євросоюзі: досвід першого року членства = Polska w unii europejskiej: doswiadczenia pierwszego roku czlonkostwa / М. Антчак, Р. Антчак, М. Блащук, М. Боні, М. Грабовскі; Центр громад. молодіж. орг. Волині "Наша справа", ВМГО Християн.-демокр. молодь України, Центр європ. інформації у м. Луцьку. - Луцьк : ПВД "Твердиня", 2005. - 208 c. - укp.

Проаналізовано зміни та тенденції соціально-економічного розвитку Польщі після 1 травня 2004 р. Здійснено порівняльне дослідження вигод і збитків членства у Європейському Союзі. Вперше зроблено спробу верифікації прогнозів та перегляд висновків з рапортів за галузями економіки. Розглянуто участь Польщі у процесі прийняття рішень, визначено пріоритети європейської політики. Висвітлено питання сприйняття Польщі партнерами ЄС після приєднання.

Проанализированы изменения и тенденции социально-экономического развития Польши после 1 мая 2004 г. Проведено сравнительное исследование выгод и убытков членства в Европейском Союзе. Впервые осуществлена попытка верификации прогнозов и пересмотр выводов рапортов по отраслям экономики. Рассмотрено участие Польши в процессе принятия решений, определены приоритеты европейской политики. Освещены вопросы восприятия Польши партнерами по ЕС после присоединения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672118 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Литвинова В. В. 
Законодавче та нормативно-правове регулювання діяльності у сфері трансферу технологій / В. В. Литвинова, Н. М. Григорович, Б. О. Грабовський // НТІ. - 2008. - № 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено питання нормативно-правового забезпечення захисту науково-технічного та інтелектуального потенціалу України в процесі реалізації трансферу технологій на внутрішньому і міжнародному рівнях, визначено стан діючого законодавчого та нормативно-правового регулювання у сфері трансферу технологій та напрямів його вдосконалення. Детально проаналізовано стан чинного законодавства України у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності на предмет створення прозорої національної інноваційної системи, системи трансферу технологій та їх інфраструктури. Проведений аналіз свідчить, що самі по собі існуючі норми є цілком прийнятними, але їх несистемність і фрагментарність призводять до того, що вони не діють або призупинені законами про держбюджет на відповідний рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х933.406

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Грабовський В. А. 
Державно-громадське управління загальною середньою освітою на районному рівні : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / В. А. Грабовський; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Визначено особливості діяльності районного управління освітою (РУО). На базі антропосоціального, синергетичного, кваліметричного наукових підходів та концепції демократизації даного державного управління визначено суть, специфіку функцій і структури, основні характеристики державно-громадського управління районними управліннями освітою та загальноосвітніми навчальними закладами району. Теоретично обгрунтовано та розроблено базову модель державно-громадського управління загальною середньою освітою у районі. Доведено, що практичне використання елементів цього управління освітою району сприяє забезпеченню його демократичної основи, саморозвитку й самореалізації його учасників. Розкрито технологію реалізації запропонованої моделі на основі базового стандарту діяльності районного управління освітою на державно-громадських засадах. Наведено рекомендації для державних органів управління освітою та закладів загальної середньої освіти щодо впровадження до практики даної моделі з метою забезпечення державно-громадської основи управління й задоволення освітніх потреб громадян, що мешкають на території району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч424(4УКР) к22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341669 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Грабовська О. О. 
Особливості судочинства в справах про усиновлення (удочеріння) іноземними громадянами дітей, які проживають на території України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Грабовська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Розглянуто процесуально-правову природу справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, передумови права на звернення іноземців-кандидатів в усиновителі в суди України з заявами про встановлення усиновлення та процесуальний порядок порушення судом справ даної категорії. Розкрито мету, значення і зміст підготовки справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до судового розгляду, порядок з'ясування обставин, що мають значення для правильного та своєчасного їх вирішення та визначення кола доказів, які їх підтверджують. Викладено питання визначення кола осіб у справах цієї категорії та призначення справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до розгляду у судовому засіданні. Проаналізовано процесуальний порядок розгляду цих справ, мету та зміст даного етапу провадження, а також судове рішення в справах цієї категорії. Наведено рекомендації з удосконалення сімейного та цивільного процесуального законодавства, зокрема, про необхідність застосування судами міжнародних договорів під час розгляду справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, законодавства країн, в яких проживають кандидати в усиновителі, а також про необхідність залучення перекладача під час подачі заяви про встановлення усиновлення до суду, про врегулювання питання дачі згоди дитини на усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)76 + Х892.19(4УКР)182 + Х934

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340487 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Грабовська Г. М. 
Організаційно-правові засади розвитку освіти в період української національної революції 1917 - 1921 рр. : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. М. Грабовська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання організаційно-правових аспектів розвитку освіти України в 1917 - 1921 pp. Доведено, що в Україні у період української національної революції 1917 - 1921 pp. створено національну систему освіти, де важливу роль відіграє виховання, а навчання у школі максимально наближається до життя, що формує теоретичні основи та виробляє практичні навички в учнів. Зазначено, що державні органи управління освіти сприяють розвитку національної освіти загалом і налагодженню управлінської системи на місцевому рівні. Визначено, що функціонування сфери освіти базується тільки на правових засадах. Здійснено класифікацію й аналіз юридичних джерел, на базі яких обгрунтовано функціонування системи освіти України в 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-621.13 + Ч33(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376183 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Грабовець Н. О. 
Правове забезпечення основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. О. Грабовець; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Досліджено правове забезпечення основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні. Сформульовано визначення понять "державний земельний кадастр" і "земельно-кадастрова діяльність", встановлено відмінність понять "земельно-кадастрова діяльність" і "земельно-кадастрові роботи", визначено й обгрунтовано принципи провадження земельно-кадастрової діяльності. Визначено критерії виділення основних видів земельно-кадастрової діяльності, проведено їх класифікацію та встановлено взаємозв'язок між ними. Проведено оцінювання сучасного стану провадження основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні, виявлено існуючі недоліки правового регулювання та сформульовано науково-правові пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 + Х859(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379663 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Грабовенко І.  
Деякі аспекти організаційно-правового забезпечення захисту інформації в Україні / І. Грабовенко // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні. - 2010. - Вип. 1. - С. 16-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто етапи реорганізації служб, що пов'язані з реалізацією спеціального зв'язку та захисту інформації в Україні. Спочатку Управління урядового зв'язку, яке забезпечувало лише експлуатацію регіональної частини союзної системи спеціального зв'язку, було реорганізовано в Головне управління урядового зв'язку СБ України. Основним завданням Управління стало створення власної системи урядового зв'язку суверенної держави. Як довела практика, об'єднання функцій криптографічного та технічного захисту інформації в одному підрозділі дало можливість комплексно вирішувати питання захисту інформації, знаходити більш ефективні рішення, заощаджувати державні кошти та суттєво скоротити терміни розробки і реалізації проектів. У зв'язку з необхідністю додержання прав людини під час проведення оперативно-технічних заходів виникла потреба створення в державі служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку), як центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, визначивши її основними завданнями реалізацію державної політики у сфері захисту державних інформаційних ресурсів у мережах передачі даних, забезпечення функціонування Державної системи урядового зв'язку. Національної системи конфіденційного зв'язку, криптографічного та технічного захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Грабовська Г. М. 
Правові аспекти розвитку освіти Директорії УНР / Г. М. Грабовська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2011. - № 2. - С. 15-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання про формування нормативно-правової бази для розвитку національної системи освіти в період Директорії УНР. Зосереджено увагу на демократичності підходів під час створення національної системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.3:Ч3 + Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


10.
Рябошапко Л.  
Конституційне законодавство про освіту в Україні: ретроспектива та перспектива (1917 - 2011 рр.) : монографія / Л. Рябошапко, Г. Грабовська; Івано-Франків. ун-т права ім. Данила Галицького, Терноп. нац. екон. ун-т. - Л. : Край, 2011. - 469 c. - укp. - рус.

Висвітлено процес формування та реалізацію керманичами української та радянської державності протилежної правової ідеології у царині освіти - християнського й атеїстичного виховання, загальнолюдських і класових цінностей, української мови та національно-російської двомовності, толерантності до національних меншин та їх радянізацію. Досліджено децентралізацію та централізацію структури апарату управління освітою. Розкрито участь політичних партій і громадських організацій, меценатів у освітньому процесі та тотальний ідеологічний контроль КПРС - КПУ за сферою освіти, використання педагогічної, наукової, мистецької спільноти для державної пропаганди комунізму. Увагу приділено Кодексу законів про народну освіту УСРР 1922 р. та можливості врахування позитивного досвіду кодифікації за умов майбутньої систематизації конституційного законодавства про освіту в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132-321 г + Х809(4УКР)33:Ч30-1 + Ч33(4УКР)6 к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54112 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Грабовська О. О. 
Проблеми застосування іноземного законодавства при вирішенні справ про усиновлення дітей іноземними громадянами / О. О. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 27. - С. 397-403. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)76 + Х934

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Грабовська О. О. 
Деякі питання підготовки справ про усиновлення дітей іноземними громадянами / О. О. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 21. - С. 287-292. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)172 + Х839(4Укр)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Грабовська О. О. 
Особливості порушення справ про усиновлення дітей іноземними громадянами / О. О. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 20. - С. 288-293. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)18 + Х934 + Х839(4Укр)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Грабовська Г. М. 
Методологічні та теоретичні аспекти дослідження правового забезпечення функціонування освіти України в 1917 - 1921 рр. / Г. М. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 37. - С. 92-98. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132-1 + Х2(4УКР)612-621.151 + Ч33(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Грабовська О. О. 
Правосуб'єктність органів опіки та піклування в процедурі усиновлення / О. О. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 45. - С. 291-296. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211.1 + Х839(4УКР)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Грабовська О. О. 
Провадження у справі до судового розгляду: проблеми теорії та судової практики / О. О. Грабовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 311-315. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)172

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Грабовська Г. М. 
До питання визначення плагіату / Г. М. Грабовська, В. О. Зуєва // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 4. - С. 104-108. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання визначення плагіату в українському законодавстві. Досліджено різноманітні підходи, що розкривають сутність цього виду порушення авторського права. Зроблено спробу узагальнення існуючих проблемних моментів у визначенні плагіату, а також конкретизація форм та способів його виявлення в тексті наукової роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Грабова Я. О. 
Додатковий та тимчасовий захист як форми захисту вимушених мігрантів в Україні / Я. О. Грабова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 2. - С. 75-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання законодавчого регулювання додаткового та тимчасового захисту вимушених мігрантів в Україні. Проаналізовано стан національного законодавства, яким регулюється правовий статус осіб, які потребують захисту. Підкреслено необхідність удосконалення нормативно-правових механізмів надання особам додаткового або тимчасового захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Грабовська О. О. 
Доказування у цивільному процесі України: проблеми теорії і практики : монографія / О. О. Грабовська. - Київ : Юрінком Інтер, 2016. - 503 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження доказування у цивільному судочинстві. Розкрито генезу розвитку наукових уявлень про зміст доказування та доведення, феномен пізнання, предмет доказування, права й обов'язки суб'єктів доказування, роль кожного суб'єкта цивільних процесуальних правовідносин у встановленні судом фактів і обставин. Виявлено вплив окремих функціональних принципів процесуального права на реалізацію прав і обов'язків у доказуванні та встановлено їх взаємодію. Досліджено феномен доказу як інструментарію доказування та доведення фактів і обставин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Грабович Т. А. 
Правові основи політики енергетичної безпеки ЄС : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Т. А. Грабович; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад". - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню генезису, доктринальних основ, юридичної природи й особливих правових характеристик політики енергетичної безпеки (ЕБ) ЄС. Висвітлено еволюцію правового регулювання питань ЕБ ЄС. Розкрито особливості формування енергетичного права і в частині регулювання питань забезпечення ЕБ ЄС. Сучасна політика ЕБ ЄС (як складова європейської енергетичної політики) охоплює три сфери (безпечність енергії, конкуренцію, екологію) та є предметом регулювання ЕБ ЄС. Серед джерел останнього особливе значення мають багатосторонні міжнародні угоди ЄС з енергетичних питань; вторинне законодавство ЄС в сфері енергетики - директиви, регламенти; "м'яке право" - документи органів ЄС, кодекси поведінки суб'єктів енергетичного ринку тощо. Розглянуто питання складу та повноважень інституцій, що виконують функції щодо формування і реалізації політики ЕБ ЄС. Обгрунтовано наукові підходи до визначення впливу структури та специфіки взаємозв'язків окремих сфер (безпека постачання, конкурентність, екологічна сталість) і напрямів (спільна зовнішня політика, спільна внутрішня політика) політики ЕБ ЄС на енергетичне право ЄС. Розглянуто систему правових засобів гарантування безпеки постачання енергоресурсів ЄС в межах Третього енергетичного пакета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 + Х916.9:З1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422497 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського